Reklama

Reklama

Náš příběh se odehrává v malém městě Willard, místě, kde se každý zná s každým a nikdo nezamyká dveře, protože zloději zde prostě nejsou. A všichni až na Timmy Robinsona (K'Sun Ray) jsou spokojení. Timmy je osamělý tichý kluk zavřený neustále ve svém pokoji. Jednoho dne si jeho maminka (Carrie-Anne Moss) koupí nemrtvého domácího pomocníka (Billy Connolly), ale Timmy je zásadně proti, protože zombiím nevěří. Když si s ním ale umrlec chce hrát a navíc ho ješte zachrání pred místními rváči, začne jej považovat za přítele a pojmenuje ho Fido. Jenomže nefunkční Fidův obojek je velký problém, a o to větší ve chvíli, kdy začnou sousedé umírat. (Filmbox)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (294)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Robert Chomiak, Andrew Currie, Dennis Heaton .. Huá! Už úvod jak z dokumentárního žurnálu okamžitě napoví, že půjde o dosti netypický zombie snímek bez efektního vraždění, ovšem s neskutečnou nadsázkou. Společnost ZomCon je ukázkou toho, že business jde udělat i na vesmírné radioaktivitě, po které se mrtvoly mění ve vrávoravé postavy hledající živé maso. Právě ZomCon našel způsob jak tyto příšerky domestikovat a zapojit do života aneb zavedl nový druh otrokářství. Snímek je zasazen do padesátých let a dá tak vzpomenout na doby, kdy podobně laděných sci-fi/fantasy filmů vznikalo opravdu hodně. Celé vyprávění je pojato jako černá pohádka, kde apatie postav k smrti a vůbec všemu dění okolo budí pošetilý úsměv, jak je to nevážné, přesto pečlivě vymyšlené a zábavné. Podporuje to i hřejivý look maloměsta a zejména vydařené herecké výkony. Carrie-Anne Moss je ještě větší kus než v Matrix, je vidět, že pár let a pár kilo ji vůbec neuškodilo. Billy Connolly jako domácí nemrtvák zvládá tohle herecky omezené vystupování s bravurou, perfektní jsou však i zaujatý Henry Czerny či nedůvěřivý Dylan Baker. Zkrátka, zda máte tohle osvěžující žánrové zaměření rádi a přijmete i skvěle vystavěnou poctu pokleslým snímkům padesátých let, tak si jej bezesporu užijete. Jako že je stylově obří měsíc na noční obloze. 75%. ()

Dexter1 

všechny recenze uživatele

Fido úžasnou, nápaditou a vtipnou formou rozvíja ideu z konca filmu Shaun of the Dead, a to priamu domestikáciu zombiekov. Čierna komédia ako noc zasadená do prekrásneho a čistého prostredia 50.rokov v USA je založená hlavne na koncepte filmov malý chlapec a jeho pes. Práve tie prvky pôsobia skôr umelo, avšak výsledok je nadpriemerný a rozhodne sa jedná o jedinečnú originalitu v zombie svete. A Billy Connolly zahral Fida priam bravúrne. ()

Reklama

Sobis87 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně hravá variace na klasický příběh přátelství kluka a jeho psa včetně prověřeného vývoje událostí – kluk se s novým mazlíčkem spřátelí, přičemž on musí čelit nepřízni jednoho z rodičů, idylka je dále narušena zásahem zvenčí, aby se vše nakonec opět v dobré obrátilo. Akorát v tomto filmu není mazlíčkem pes, nýbrž zombie. Zombie jménem Fido a vězte že tenhle nemrtvý mazlík sousedy jen tak neškodně neoslintá, jak měl ve zvyku třeba ten chlupáč Beethoven, on jim rovnou vyhryže střeva z pupku! ___ Nápad domestikované zombie jakožto nového člena rodiny, mazlíčka nebo sluhy je perfektní a jako takový je živnou půdou pro spoustu vtipných a bizardních situací. Celý příběh je podán s roztomilou nadsázkou, což platí i pro vražedné zásahy zdivočelých zombíků a v těch se na brutalitě vůbec nešetří. Je libo střívko nebo mozeček rozprsknutý na stěně? Nebo snad urafnutá ruka? Máte to mít! Fido je navíc zasazen do Ameriky 50.let, přičemž naivita kinematografie té doby a její celková atmosféra z tohoto filmu jen číší. Zároveň jsou zde patrné i satirické prvky zaměřující se na konzumní společnost a dokumentárně laděný prolog je zase vtipnou variací na naučné filmy z éry kdy se do domácností pomalu zaváděly televizory a filmový průmysl cítil potřebu vychovávat a vzdělávat dětské publikum. Jestliže Sam Mendes v Nouzovém východu nahlížel pod pokličku na první pohled spořádaných a ideálních rodin a tento dobový mýtus zdárně zbořil, režisér Andrew Curie dobové vyobrazení života na předměstích přijal za skutečné pro svůj diegetický svět, čímž z Fida udělal jakýsi pastiš hollywoodské kinematografie 50. let…nehledě na vyprávění příběhu s výraznými hororovými a sci-fi prvky, které tehdy tvořily značnou část filmové produkce. ___ Fido je svéráznou poctou jedné kinematografické epochy a její parodií zároveň, originální a hravou zombie komedií, která exceluje po stránce formální scénáristické. P.S.: Carrie Anne Moss je zde doslova k sežrání…druhý a třetí Matrix odpuštěn. 90% ()

kagemush 

všechny recenze uživatele

Kýčovitá maloměšťácká stylizace do US padesátých let-Nádhera. A zombie lidštější než lidi.Stačí nemyslet,chovat se přirozeně (k tomu sice patří nějaké to požírání pobíhajícího masa,ale o to míň pokrytectví),ještě láf story trochu jinak, a zatímco v kotlině posíláme tatínky do polepšovny,tak tady rovnou zmtrvit.Ale jen na chvíli ,samozřejmě. ()

fmash 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době zombie film, u kterého bych se dokázal i bát. Lidí, jak jinak. Paradoxní je, že se jedná o komedii, navíc vydařenou. Romero by měl radost z učenlivosti nemrtvých mozků, zároveň je zajímavé sledovat, jak jsou i ty živé přizpůsobivé. Inu, člověk si zvykne i na smrt a mrtví mají leckdy větší hodnotu než živí. Fido je mnohovrstevnatá podívaná. Další, a tou hlavní rovinou, je zobrazení fašistického rajského městečka, v jehož lesklém padesátkovém obalu se skrývá všechno, jen ne svobodný lidský duch. Je to bizarní podívaná, vkusná a dotažená, možná ne pro každého (nyní 66 %), ale doporučeníhodná. Zaokrouhluji nahoru bez uzardění. „Staré lidi máme rádi, ale — můžeme jim věřit?!“ ()

Galerie (22)

Zajímavosti (6)

  • Tehotenstvo postavy Helen Robinsonovej bolo do filmu vložené kvôli tomu, že herečka Carrie-Ann Moss bola počas filmovania skutočne tehotná. (Greenpeacak)
  • Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2006 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

Související novinky

Unavená smrt

Unavená smrt

22.05.2006

Taky jste si říkali, kam se poděla bledotemně krásná představitelka otce, syna a ducha svatého anglicky z Matrixu Carrie-Anne Moss? Kromě toho, že se starala o své děti (první 9/03 a druhé 11/05) si… (více)

Reklama

Reklama