Peenugirl

Drahá, drahá romantika... je tak ťažké pozrieť si niečo romantické. Sklamané ženy nájdu dokonalých mužov, chvalabohu anglicky hovoriacich... :) Kate Winslet sa mi vkráda do srdca. 80% ()

waclaf

V pohodě. Jednou za čas to neuškodí. Ale rozhodně NE v dabingu. Nevím kdo rozhoduje o tom jak a co se bude dabovat, ale nesnáším, když Jack Black vyluzuje ty svoje skvělý tóny a někdo to zkouší převést mermomocí do češtiny. Totéž jako Diaz, jak zpívá Killers v češtině. To je strašnej paskvil. No a Kate Winslet zpívaje "skudlydu" to jen podtrhuje. ()

Gr.Martina

Skvělá komedie s perfektním obsazením, u které se zasmějete a možná si i pobrečíte. Divák se navíc může kochat překrásnou Anglií a kouzelnou vánoční atmosférou (pro kterou mám opravdu slabost). Jediné, co mohu vytknout, je zbytečné prodlužování scén se staříkem coby bývalým scénáristou a dále i rádoby dojemné řeči o „Třech mušketýrech“. ()

Djflash

Čas od času není na škodu se na pár dní takzvaně vypařit, a to někam hodně daleko. Takového zajimavého nápadu se ujala i režiserka Nancy Meyersová a natočila snímek o dvou neznámých ženách, které již nebaví řešit stále dokola opakující se problemy, a proto se domuví na vzájemné výměně svých obydlí . A o zábavu je tu tak postaráno. Tato vánočně laděná romantická komedie má par aspektu, které se u amerických komedii podobného typu zas tak často nevyskytují. Tak především to není skoro vůbec absurdní či dokonce trapné, což mohu jen s povděkem kvitovat. Američtí tvůrci s tím mají totiž občas dosti velké problémy, jak to všechno správně vyladit, ale tentokrát v tomto směru odvedli dobrý kus práce. Hlavní představitelky, tedy Cameron Diaz a Kate Winslet zvládli role tak dokonale, že to chvílemi vypadalo, jako by hraly sami sebe. Co se týče mužské dvojice, tak zde bych chtěl podoknout, že mě Jack Black svým hereckým výkonem mile překvapil a ukázal, že nemusí nutně hrát pouze ztroskontace s komickou vizáží, ale že se cítí dobře i v jiných ulohách. Celkově to byla v jeho případě velmi příjemná změna. Vánoce jsou zde spíše jen jako okrajové téma, ale jejich přitomnost je zde patrná, i když jim není příkládán nijak velký prostor, a to je na jednu stranu dobře. Hlavní myšlenkou filmu je, aby si lidé uvědomili že tyto dny by měli strávit v přítomnosti těch na na kterých jim nejvíce záleží. A proto se radějí obratně vyhnu srovnání mezi Láskou nebeskou a Prázdninami, které se v ten moment nabízí. Nicméně musím uznat, že i americká kinematografie ukázala, že když se chce všechno jde, a natočila film, který v předvánoční době rozhodně nikoho neurazí. ()

ReTeZa

Nelze očekávat žádné nečekané zvraty, na druhou stranu příjemná podívaná, ke které se vždycky jednou za čas ráda vracím... Je to samozřejmě věc názoru, ale pro mě rozhodně lepší než Láska nebeská... ()

ToMY_SMOG

Vánoční romantika, zajímavý příběh, krásná herečka a atmosféra vánoc. To vše pospolu tvoří fungující celek s ukázkou, že když jí miluješ, není co řešit. Kdo zrovna balancuje na ledu lásky, určitě film ocení. ZA LÁSKU 7/10 => 4* ()

vladi3

"isté vlezdoprdelkovanie ľuďom z filmovej branže" ako pise Pomo to podla mna nie je... prave naopak, prostredie "zlatej ery" hollywoodu je milou vedlajsou postavou... u mna nie su Vianoce bez Prazdnin Vianoce.... ani bez skutocnych, ani bez filmovych :) ()

ABC1

¨Trocha romantiky, o hodně méně humoru, špatná Diaz, výborná Kate + Jude, pro takové herce je potřeba o dost kvalitnější scénář, holčičky roztomilé, nejlepší scéna je s E. Wallachem, ta jediná mě trochu dojala..ale nakonec.. na Vánoce se to dalo snést..Láska nebeská je jen jedna a možná za 20-30 let se podaří zase něco tak úúúúúúúžasného natočit!! ()

zero_zelo

slunný přeslazený absurdní koktejl zadara v baru s nohama v bazenu. nemám s tím problém, nečekám od takovejdlech filmu intelektuální zásah a fascinaci ráciem ()

StereoHearts

Stále to nemá na už tu viackrát spomínané Love Actually, na aj tak skvelý originálny príbeh, príjemné prostredie, do ktorého tie ženy nakoniec skvelo zapadnú, a taktiež zaujímavý výber postáv z filmového prostredia starého aj nového Hollywoodu (scénarista, skladatel hudby, či tvorkyňa trailrov ) 4 slušné hviezdičky ()

marmota-b

Na druhé pokoukání se mi na to koukalo líp než na první, ale zároveň z toho mnohem víc lezla scénáristická sláma a postavy se jaksi zploštily... Když už jste takových filmů shlédli víc, děj jede podle dost předvídatelného schématu, dialogy jsou jak podle šablony a nezní příliš přirozeně; zachraňují to hlavně dobří herci, protože bez jejich výkonů by ta šablonovitost byla mnohem nápadnější. Koukala jsem na tenhle film kvůli Elimu Wallachovi; aspoň z toho důvodu myslím stojí za podívání, protože jeho postava má mít šmrnc a v jeho podání opravdu má, a s Kate Winslet si výborně nahrávají. Jsem předpojatá, ale v tomhle filmu mě jeho dějová linie zkrátka bavila nejvíc. :-) ()

BStone

Jeden z nejhezčích vánočních filmů. Povedený scénář i režie, vkusná hudba, výborné herecké výkony včetně opravdu úžasného Eli Wallacha. Romantika o Vánocích povinná 85% ()