Reklama

Reklama

Asterix a Olympijské hry

  • Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Trailer 2
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (614)

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Caesara za nejlepšího císaře získal Caesar.......... Režie : Frédéric Forestier, Thomas Langmann. Scénář : René Goscinny, Albert Uderzo, Olivier Dazat, Thomas Langmann, Alexandre Charlot a Franck Magnier. Kamera : Thierry Arbogast. Hudba : Frédéric Talgorn. Ve filmu mimo jiné zazní Benoit Poelvoorde - Besoin de Rien, envie de toi http://www.youtube.com/watch?v=R6PSri4A-qs CITÁT - Žádám, aby Galové byli podrobeni testu na brouky, protože před závodem pili kouzelný lektvar......... ()

AGAMENON 

všechny recenze uživatele

Všechny filmy o Asterixovi byli v podstatě blbina, první trpěl osobou režiséra, Claude Zidi je sice skvělý režisér, ale spíš dialogový, takže i přes masivní rozpočet (tenkráte nejdražší to film evropského kontinentu), nepůsobí tak megalomansky, jak měl. Druhý díl zas trpěl neuvěřitelně ujetým humorem, což řada diváků odradilo (i žijícího autora Uderza), no a třetí biják je něco mezi, opět nejvýpravnější evropský film, nejlepší výprava, triky, kulisy, humor se trochu zjemnil, takže to není jen pro co možná nejvíce zhulené diváky, přesto všechny tři filmy do puntíku trpí stejným neduhem, tvůrci z nich i přes rozpočty a kvalitní obsazení, nedokázili vymáčknout ani polovinu zábavnosti kreslených předloh. U nového hraného asterixova dobrodružství musím pochválit především výpravu, byla opravdu opulentní, kostýmy, studiového scény, stavby, triky přece jenom prozrazovaly svůj počítačový původ (hlavně úvodní let Telegrafixe), po dlouhé době se mi líbilo ztvárnění antického světa, žádný hnusný tmavý filtry, omlácený budovy, takže slovutný Řím vypadá jako chátrající nejpodřadnější provinční městečko, taktéž konečně hudbu skládá talentovaný hudebník, Frederic Talgorn je jeden z nejméně doceněných evropských skladatelů, sice mi jeho kompozice byla občas povědomá, to však nic nemění na tom, že byla výborná, celkově to na mne působilo, jako by se vrátily staré dobré časy C.B. DeMilla a Giorgia Ferroniho. Herecky byl film obsazen dobře, škoda jen odmítnutí Christiana Claviera, jeho stvárnění Asterixe bylo mnohem lepší, než jeho kolegy Clovise Cornillaca, ten než vychytralý gal, působí dojmem propuštěného trestance. Co se týče českého dabingu, je na dobré úrovni, jen mi přišla zvláštní absence Jiřího Štepničky u Obelixe, toho nahradil Ota Jirák, který namluvil nejtělnatějšího gala, již v jeho posledním animovaném filmu Asterix a Vikingové, ale na Štěpničkův hlas už začínám být stejně alergický, jako na hlas Bohdana „zvládnuto namluvit všechno sám“ Tůmy, navíc Jirákův chlapáckej hlas se na něj hodí mnohem víc. Takže co žeš sem to vlastně chtěl říc, je to kravina, ale mně se to líbilo, až na to předvádění slavných osobností na konci, to bylo hodně trapný. ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Ave, taťko! Kouzlu Asterixe a Obelixe jsem nikdy nepropadla, ale když se drahý polovička chtěl dívat, bylo mi hloupé jít se už zase zašít k PC, tak jsem zaťala zuby a absolvovala dvouhodinový francouzský spektákl pro celou rodinu. Dlužno dodat, nebyla to taková katastrofa, jak jsem čekala, pár vtípků mě i rozesmálo a někde v koutku mysli jsem zvažovala dokonce tříhvězdičkové hodnocení. Sice mě iritoval dabing Obelixe, představitel Asterixe byl slizký a Lovestorix hotový tragéd, nicméně světlých okamžiků mi přišlo dost na lehký nadprůměr. ALE: pak přišla závěrečná párty a já jsem na tu zbytečnou a nezábavnou křeč nechápavě valila bulvy. Jůůů, kopnul si tam do balónu Zidane a zadribloval Tony Parker... a jako co? Pokud mi Schumacher a "stáj Ferrari" při závodu vozatajů na vteřinku vytáhli koutky nahoru, prezentace dalších hvězd sportovního nebe už byla čirá ubohost, stejně jako celé natahované finále s impertinentní teploušskou tečkou. Měla jsem holt od obrazovky vysmahnout dřív... jenže nevysmahla, takže mírný podprůměr. 45% P.S.: Nebyl nejlepší římský atlet (Tvrdokožus nebo tak nějak) Jerome Le Banner? Titulky jsem jaksi nezvládala luštit, v tom defilé blech by se ani pes nevyznal. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Tohle je už vážně hnus. Na příbězích o Asterixovi jsem kdysi vyrůstal jenže s původním komixem to má společný jen název, zápletku a pár vtipů, které tady stejně zazdili. Depardieu ani Delon nemají co hrát a přeobsadit Asterixe nějákým někým byl vrchol zoufalosti. Za co že je ta hvězdička? No docela mě potěšilo Schumacherovo cameo. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Julie Caesare, Fréderica Forestiera předhodit lvům!!…Smutné znásilnění geniální komiksové předlohy. Z ní se vytáhlo pouze pár vtipných fragmentů, zbytek stopáže se zaplevelil humorem na úrovni nejtrapnějších TV estrád. Předchozí filmová adaptace také nebyla bůhvíjakým zážitkem, ale aspoň to kompenzovala tím, že se jakžtakž držela papírového předobrazu. Tohle je ale úplně mimo. René Goscinny se musí obracet v hrobě. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (32)

  • Alain Delon (Julius Caesar) byl v době natáčení už víceméně v hereckém "důchodu". Přesto se jej podařilo přesvědčit. Tedy: "Delona nelze přesvědčit," vzpomínal režisér Langmann, "Alain Delon se buď přesvědčí sám, anebo vůbec ne. Poslali jsme mu scénář a on je dost chytrý, aby pochopil, že si z něj nechceme dělat legraci a že jde spíš o hold, každopádně, že výsledek pro něj bude lichotivý. Navíc, myslím, mluvil o projektu se svými dětmi, které jsou ještě malé, a ty představa, že tatínek bude v Asterixovi, nadchla." (NIRO)

Související novinky

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

28.05.2006

Tomu se říká zajímavá sešlost, pravda? No a to ještě vůbec není všecko (ale o tom později). Když se řekne francouzský animovaný film, napadne vás pravděpodobně nejdřív Tintinova dobrodružství, Byl… (více)

Reklama

Reklama