Saw 3

• USA Saw III (více)

„V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát," řekl před sto lety básník Christian Morgenstern. Jigsaw tuto jeho moudrost dovedl k dokonalosti. Když díky pomoci své nové učednice Amandy (Shawnee Smith) zmizel, vůbec nepřestal zasahovat lidem do osudů. Stále dál tahá za všechny provázky, intrikuje jako šedá eminence proti všem, kteří si neváží života a co víc, všechno dělá jen pro jejich dobro. Doktorka Lynn Denlon (Bahar Soomekh) nemá ponětí, že je další na jeho seznamu "vyvolených". Jednou po noční službě v nemocnici ji Amanda unese a odvede do opuštěného skladiště, kde je Jigsaw (Tobin Bell). A toho musí udržet naživu, dokud se Jeffovi (Angus MacFadyen) nepodaří dokončit jeho hru. Jenomže Jigsaw nikdy není tak nemocný, aby nemohl dohrát svou hru. A on si hraje rád... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Spock

Jak otevřít lebku snadno a rychle? Stačí se podívat na další pokračován populární série. Možná se z vás nestane amatérský lékař, ale určitě pochopíte, že tato série se dostala na dno svého potenciálů, kterým by mohla oslovit staré i nové diváky, pokud ovšem nějaké ještě hledá. Vážně nevím jestli to je pravda s tím čtvrtým dílem, ale já bych ho tedy rozhodně netočil. Co vás tedy vlastně čeká? Hlavně nuda a možná i mrákoty z některých scén. Otázka k zamyšlení: Proč je sakra v poslední době ve většině hororů tolik syrových scén, které se nebojí zobrazovat ty nejmenší detaily? Vážně nevím koho napadlo dát rovnítko mezi horor a zálibu zobrazovat ty nejsyrovější scény. Ať se na mě tvůrci nezlobí, ale já jsem asi „ze staré školy“ a tohle mě spíše znechutí než „kulturně povznese“. ()

liuk

Saw 3 jsem věřil, lépe řečeno jsem se ji snažil věřit, neobalamutila mě ani nepochopitelně příšerná trailerová kampaň. Saw 3 mě ale bohužel zklamala na dost frontách. Málokdy mi ve filmech vyloženě vadí někteří herci, Saw 3 se to ovšem podařilo. Bahar Soomekh (Lynn) je absolutně neschopná, většinu filmu se chová, jak kdyby byl Jigsaw její trošku pomatený strejda. Shawnee Smith (Amandě) také role mučitelky vůbec nejde. Angus Macfadyen (Jeff) má zas dost divně chovající se postavu, ale to by se dalo omluvit. Hlavním záporem jeho dějové linky je totální změnění základního a ověřeného tématu celé Saw, hlavní postava zde není ta Jigsawem mučena, ale ona jen totálně adventurně prochází místnosti, kde sleduje, jak pasti zabijí ostatní, což působí trošku odtažitě. Tyto pasti ještě ke všemu většinou působí strašně samoúčelně a při poslední, která má být asi zlatý hřeb jsem si jen řekl: "hm, fajn no, tak už toho nechte". Několikrát jsem se také přistihl jak se pochechtávám totální demenci tvůrců, zejména u scény operace, Jigsaw je asi T-800. Nepopírám, že záverečné zvraty jsou docela fajn, ale i tak třetí Saw nepomůžou vyhrabat se alespoň do průměru. ()

Ichabod

Bohuzel jedina skutecne divacky atraktivni vec je brutalita (u Jigsawovi operace jsem se smal). Je trosku vyssi a "hadanky" maji zase o neco drsnejsi konce. Celkove je film slaby, zdaleka nema tak vymakany konec jako predchozi dva dily, nemluve o tom ze clovek nebude ani vterinu napnuty jako v dile prvnim, kde se zdaleka tolik neprolivala krev. Na ctyrku se zase klidne podivam, ale uz to nikdy nebude jak byvalo. ()

Právnička

Dle očekávání přišlo velké zklamání. Nudný děj, moc krve, překombinovanost, nelogičnosti a chuť za každou cenu šokovat a vylekat. Od kvalitního psychologického thrilleru jedničky to je na míle vzdálené. Jediné, co mě zaujalo, byly scény, které se vracely do prvního dílu a vysvětlovali, jak se vše provedlo a realizovalo. Čtyřku už proboha NE! ()

Guzo

Oproti prvním dílům propad, ale pořád to není špatné a hezky to do sebe zapadne. Jen to mohlo takhle skončit. ()

ghatos

Pohodový dílek skládačky Saw. Zavedený fungující model pokračuje dále. Není to až tak precizní, ale to snad ani nikdo nečekal. 66%. ()

Autogram

Ďalšia dávka premysleného hnusu s príbehom. Nasledovníčka starého úchylného moralistu Skladačkového vraha Amanda pokračuje v jeho diele a dočkáme sa aj objasnenia a pokračovania jednotky a dvojky. Všetko sa tak zdá kompletné a jasné, ale ako každý nekonečný príbeh, koniec je začiatkom pokračovania. –––– Pomsta nic neřeší, rozumíte? Pomstou bolest naopak jen vzroste. ()

Dagoussek

"Amando, zahrajem si takovou hru." Tady je to fakt už mazec krvák a při operaci mozku jsem měla co dělat, abych nezvracela, fuj. Brutus! ()

stitch7

/// Třetí Saw jsem si pamatoval jako špatný film. Vybavoval jsem si jen nesympatickou hlavní postavu a operaci mozku. Hlavní postava bohužel opravdu zůstala největší slabinou filmu. Jeff je nesympatickej už od pohledu, špatně zahranej a navíc fakt psycho. Dvě minuty, kdy může někoho zachránit stráví držením se za hlavu a řvaním na oběť. Minimálně kvalitnějším obsazením z toho Jeff mohl vyjít lépe, což je škoda. No a zmíněná operace mozku taky zůstala. Dost brutální a nechutné, až to se mnou zase trošku zacloumalo, tohle už se dneska příliš nevidí. Narozdíl od minulého zhlédnutí jsem už ale s těmito scénkami počítal, a tak mi aspoň nepřišly tak hloupé. Film se bohužel ale docela táhne a tíží ho až příliš velké množství flashbacků, které sice Johna přibližují, ale ne dostatečně zábavným způsobem. Každopádně za to přilepšení o jednu hvězdičku jsem rád. ()

Specs

Hlášky: Jigsaw: - "Podívej se na mě. Kolik mi podle tebe zůstalo času?" Dr. Lynn Denlon: - "Musela bych tě prohlédnout. Ale v každém případě to není nádor v čelním mozkovém laloku. Zhoršení záleží na stupni rozpadu buněk." Jigsaw: - "To všechno lékařské vybavení okolo ti přináší pocit, že se ještě nacházíš v nemocnici?" Dr. Lynn Denlon: - "Ne..." Jigsaw: - "Tak proč používáš ten nesrozumitelný jazyk?" & Jigsaw: - "Znamenáš pro mě nejvíc na světě..." Amanda: - "Neser!" & Jigsaw: - "Řekl jsem ti, že mě nemůžeš zabít, Jeffe, ale neřekl jsem ti proč." ()

hot_spot

Nový Saw se bohužel utopil ve vlastní krvi. Oproti předchozím dílům se tady brutalita definitivně stala stavební kostrou filmu a na scénář se moc ohledu nebralo, takže po naprostou většinu filmu sledujeme buď Jigsawovo rádobymoralizující předsmrtné chroptění, pobíhání hysterické slepice Amandy nebo zkoušku odpuštění (WTF?) příšerně přehrávajícího Jeffa. Cca. třetina děje je zaplácaná "vysvětlujícími" flashbacky, ze kterých se dozvíte totální hovno. I tolik oblíbené "nápravné testy" se tu mění v naprostou hovadinu - důvod unesení policistky a její následný test s nefungujícím klíčem jsem jaksi nepochopil, poslal byste mi někdo hint? Brutalita scén zašla ještě dál a slabší povahy budou muset chvílemi odvracet zrak u scén typu "roztržení hrudní kosti", pokud jde tvůrcům o redukování fanoušků, jde jim to znamenitě. Od pokračování slušné série jsem čekal víc než 100 minut krvavé kaše + pět posledních minut s narychlo naskládanou hromadou "překvapivých" zvratů. Blivajz. ()

U.Tarare

Pokud to vemu jako samostatný díl, tak ten průměr to bude. Srovnám-li to ale s prvním dílem, tak je mi až k blití. Tenhle díl už neměl vzniknout. ()

pfa

Saw 3 v podstatě prolíná všechny tři díla v jeden "ucelený komplet" (nechává si samozřejmě zadní vrátka). To co bylo doménou v jedničce, totiž ohromující atmosféra a jisté zvratové bludiště, tu poněkud vyprchává, avšak ani na chvíli nezaostává v bizarním a drsném vyobrazení pastí a smrti, ba naopak. Hustý. [6/1O] (Saw III, USA, thriller-horror) ()

Nepi

Úroveň této trilogie jde po výborném první dílu hodně dolů a to nám prej chystají čyřku. Tak se modleme, ať se povede jako se letos povedla třeba Smrtonostná past. V horším případě se budeme smát jen laciné a krvavé zábavě bez pointy a napětí. ()

pugs

Už v Sawe vôbec nejde o prekvapivý koniec a vzvrat, v ktorom (ako som písal v komente pri Saw II) ihneď premýšľame ako sa to stalo - ako to Jigsaw premyslel. Tu sa vám to všetko vysvetlí po poraidku behom filmu a ide už len o nechutnú zábavku. Samozrejme ja sa bavím. Mne nevadia potoky krvi a tak, lenže to stráca pointu. Čakám prekvapivý koniec. Čakám nejakú pointu toho čo robí. Čakám to, čoho sa mi nemôže dostať. Bousman to pochoval hajzlík. Konies prvého Sawu som videl asi 12x a nikdy ma to neomrzelo. Za doprovodu jednoho z mojich najobľúbenejších soundtrackov predsa len čakám viac a nie len stupídne flashbacky aneb všetko som už vedel. Amanda sa stáva obeťou sama seba tým, že nepokračuje v šľapajách Jigsawa. Vôbec tu už nie je ten prekvapivý koniec, aký som očakával. No čo, idem pozrieť ďaľšie. 6/10 ()

jefff

Za mě možná o chlup lepší než dvojka. Hlavně konec překvapil. A gore efekty byly tentokrát zase výživné. ()

Anticque

Kvalitou nebo kvalitou, na třetí díl se dá dívat stejně jako na druhý díl, tedy nic záživného, prostě tradiční průměr. děj už není tak propracovaný jako předešlé. A díl od dílu se přidává na brutalitě, která mě osobně ve filmu Saw 3 zrovna moc nebere..Jsem zvědavý co udělají se čvrtým dílem, neboť má tato série klesavou kvalitu..Dávám ještě 3 hvězdy a 50 %. ()

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí