Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zia to má těžké: nechala ho přítelkyně, rodiče mu nerozumějí a – no jo, zrovna spáchal sebevraždu a teď žije „na onom světě“. Je to svět plný podřadné práce, sešlých barů, bývalých přítelkyň a nefungující dopravy. Jen co se v něm Zia octne, získá dva nové přátele: mazaného rockera ruského původu s podivným šarmem a inteligentní sexy naivku, která chce dokázat, že je tady omylem. V rozpadávajícím se oranžovém kombíku, který drží pohromadě pouze díky lepicí pásce, vyrazí společně na cestu, kde potkají neodolatelného Knellera (Tom Waits), který je provede poslední verzí Utopie. Film plný nečekaných zázraků a absurdního humoru ukazuje, jak je lidský život ve skutečnosti vzácný a nepředvídatelný. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (191)

Devadesát Dva 

všechny recenze uživatele

Bez měsíce dekádu trvající rest (26.09.2011). Viděl jsem tehdy jen konec filmu, kdysi v TV, přesně ten typ, co sedí sledovat nejvíc v ospalé válecí náladě na gauči, jen tak, pozdě. Ten happy end neodpovídá nátuře, ale realita filmu se mi líbila. Díky k. jsem se k tomu konečně dokopal, dosledovat to. ()

bouncer 

všechny recenze uživatele

Svět sebevrahů v kouzelném podání. Nádherný snímek, který hraje na smutnou notu, ale přesto je pohodový a působivý. Při sledování navodí krásné pocity, kterých se jen tak nezbavíte. A celý film provází hudba od Gogol Bordello, kterou jsem si oblíbil a v tomto snímku mě mile překvapila. Souhlasím s komentářem od hirnlego...ale já dávám 5*. ()

Reklama

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Tak jsem si to pustil, když to tady má tak pěkný hodnocení (já vim, řídit se tim je fakt blbost) no a prvních 15 minut jsem jen čekal naprosto znuděně, skoro až znechuceně, co bude. A pak, přesně po 15. minutách se konečně něco začalo rýsovat. Ale stejně se mi na to nekoukalo úplně dobře...možná je to těma filtrama... Režisér a scenárista Goran Dukić je Chorvat a je to poznat - film připomínal nějakou balkánskou jízdu, až na to, že se to odehrává v "Americe", ale jinak dost odpovídá balkánským stereotypům. Jenže skutečnost, že je to americký film s americkými herci a mluví se anglicky, mě naprosto zmátla, působilo to falešně a cítil jsem se jakoby podveden:) Nepůsobilo to na mě dobře. A takové téměř magicko-realistické perličky, jako je černá díra v autě, mě nijak neuchvátily. (Proč se nad ní proboha tolik lidí rozplývá?! Podívejte se někdy na jakýkoliv film Michela Gondryho!) Ale na vině možná byla moje ne moc dobrá nálada, kdo ví. Prostě mě to v podstatě vůbec nezaujalo. Asi to bude hlavně tím, že jsem čekal něco jiného. No a ten konec? Darmo mluvit. Ostatně je lehké najít smysl života po smrti, když člověk pozná, co ztratil...ne? Když si vybavím skoro perfektní Arizona Dream od Emira Kusturicy, tak to je snímek určitě tak o třídu lepší, než Sebevrazi. Takže příště si pustim radši něco od Gondryho, Gaimana nebo třeba Kusturicy, ale Sebevrazi to asi nebudou... ___ ___ Film vznikl podle povídky izraelského spisovatele Etgara Kereta Kneller's Happy Campers, která později dala vzniknout i stostránkové komiksové knize Pizzeria Kamikaze. ()

oLí 

všechny recenze uživatele

Vazne nevsedni zazitek. Wristcuttery jsem si pustil bez toho aniz bych o tomto filmu cokoli vedel, coz se stalo memu hodnoceni osudnym :-), a tak to muzu doporucit i Vam. No nechci zde nic prozradit, takze jen - plnej pocet predevsim za originalitu, prekvapeni, humor, za rizka Eugena, hodne prijemnou romantiku a za Mikalinu krasu. A nechybi zde ani trocha toho moudreho ponauceni. Vyborny. PS: Moc diky zdejsi osobe, ktera mi film na diskuzi doporucila. [9.5/10 srpen 2009] ()

Mikah 

všechny recenze uživatele

Nemají chuť žít, tak spáchají sebevraždu, a sakra, ono to moc nepomůže, ba co víc, je to ještě horší. Zajímavé ztvárnění toho, jak by mohl vypadat posmrtný život sebevrahů. Nevím tedy, co koho vedlo k označení komedie, ale bavila jsem se. Road movie jsem nikdy na chuť nepřišla, ale tohle není typická road movie. Velmi mne zaujaly drobné zázraky jako vznášející se předměty nebo podlaha automobilu s vlastnostmi jako Bermudský trojúhelník. Toto originální dílo rozhodně stojí za povšimnutí. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (5)

  • Vyobrazenie postavy ruského hudobníka Eugena je inšpirované spevákom skupiny Gogol Bordello Eugenom Hutzom. Pár songov od tejto skupiny je možné si vo filme vypočuť. (toi-toi)
  • V záverečnej scéne je možné počuť skladbu “Szomorú Vasárnap“ (“Ponurá nedeľa“) od maďarského skladateľa Rezső Seressa. Táto skladba sa po celom svete preslávila ako hymna samovrahov. (Astaroth666)
  • Pieseň, čo zaznie v prvej scéne "Dead and Lovely" naspieval Tom Waits. Tento herec a príležitostný muzikant vo filme rovnako stvárnil postavu Knellera. (Filip258)

Reklama

Reklama