Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zia to má těžké: nechala ho přítelkyně, rodiče mu nerozumějí a – no jo, zrovna spáchal sebevraždu a teď žije „na onom světě“. Je to svět plný podřadné práce, sešlých barů, bývalých přítelkyň a nefungující dopravy. Jen co se v něm Zia octne, získá dva nové přátele: mazaného rockera ruského původu s podivným šarmem a inteligentní sexy naivku, která chce dokázat, že je tady omylem. V rozpadávajícím se oranžovém kombíku, který drží pohromadě pouze díky lepicí pásce, vyrazí společně na cestu, kde potkají neodolatelného Knellera (Tom Waits), který je provede poslední verzí Utopie. Film plný nečekaných zázraků a absurdního humoru ukazuje, jak je lidský život ve skutečnosti vzácný a nepředvídatelný. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (191)

castor 

všechny recenze uživatele

Trojice mladých sebevrahů se (v čemsi sešlé barvy a zcela neveselém, co přichází poté) vydává na cestu, na které se jeden z nich pokouší nalézt lásku, kvůli které vlastně na onom světě skončil. Absolutně osvěžující příběh natočil chorvatský režisér Goran Dukic a rozhodně to není ledajaký projekt.. I když hodinovou délku by tahle road-movie snesla víc, má několik působivých momentů. Po herecké stránce je taky se na co těšit. Patrick Fugit už ve svém debutu, ceněné autobiografické vzpomínce na dospívání Na pokraji slávy, dokázal, že talent má, stejně jako mnohdy neprávem podceňovaná Shannyn Sossamon. Floridský rodák Shea Whigham je pak v dobrém slova smyslu kapitola sama pro sebe!! Procentuálně čistá sedmdesátka!! ()

Rousse 

všechny recenze uživatele

Že by mi něco uniklo? Dívala jsem se na ten samý film, co vy všichni tady?:-) Z milého a pohodového snímku se vyklubala nuda, nuda a zas jen nuda, která mě přepadla ve čtvrtině filmu a držela se mě až do konce. A vtipnost a zábava? Tak ta se buď někam vytratila a nebo jsem opravdu viděla alternativní verzi... ()

Reklama

Courtemanche 

všechny recenze uživatele

Jeden z mých nejlepších filmových zážitků vůbec. To, co se děje v první polovině, mě nějak nezaujal (po letech jsem na ten část i zapomněl), ale ten svět, který jsem viděl v té druhé polovině, lehce přebije vše co bylo předtím. Málo vídaně originální nápad a zajímavé postavy. Tom Waits, či Nanuk (Mikal P. Lazarev - i jako producentka) i další, nevím jak na tohle Dukic přišel ale je to hodně dobrý (pro koho). Kvůli podobné se dívám na film, chci vidět nápad a ne jen dalšího ,,šikovného,, kdo se naučil pracovat na počítači. ()

Houda666 

všechny recenze uživatele

Veľmi kreatívny projekt chorvátskeho režiséra Gorana Dukica o zemi, kde končia všetci sebevrahovia. Samotná hlavná línia príbehu mi príde dosť predvídateľná, no nemôžem neoceniť niektoré skutočne kreatívne časti filmu (napr. Mikal, ktorá prepisovala každú značku zákazu alebo nebo bez hviezd). Hodnotenie: 75% ()

Davson 

všechny recenze uživatele

5* z čistě subjektivního hlediska. Wristcutters (v českém překladu Sebevrazi) nejsou dokonalý film, mají své chyby, ale k čertu s tím. Mě se ten film trefil přesně do noty, mám rád takové filmy o mladých, o lásce, je to originální, je to vtipné a když se na konci Shannym Sossamon tak nádherně usmála, tak nemůžu hodnotit jinak. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (5)

  • Vyobrazenie postavy ruského hudobníka Eugena je inšpirované spevákom skupiny Gogol Bordello Eugenom Hutzom. Pár songov od tejto skupiny je možné si vo filme vypočuť. (toi-toi)
  • Pieseň, čo zaznie v prvej scéne "Dead and Lovely" naspieval Tom Waits. Tento herec a príležitostný muzikant vo filme rovnako stvárnil postavu Knellera. (Filip258)
  • V záverečnej scéne je možné počuť skladbu “Szomorú Vasárnap“ (“Ponurá nedeľa“) od maďarského skladateľa Rezső Seressa. Táto skladba sa po celom svete preslávila ako hymna samovrahov. (Astaroth666)

Reklama

Reklama