Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

Skleni

Na tomto príklade môžme pozorovať rovnaký vpliv aký mala "prvá" časť Star Warsov keď vyšla. TÝ čo urážali staré časti za príliš fádne tech. spracovaním a aj herecké obsadenie im prekážalo tak sa dočkali pretvorenia a začali sa o daný film zaujímať. Rovnako sa tvorcovia poučili a všetko čo divákom prekážalo vyhodili a zase to čo evokovalo ludí k tomu aby sa o príbehu rozprávali aj mimo kina boli vtipné postavy a humorné dialógy. V Star Wars to bol či už R2-D2 ( ktorý toho moc nenahovoril no aj tak sa stal oporným bodom LEGO postavičiek a pod.) a ukecaný Jar Jar Binks. V Star Treku zase stavili na osvedčeného, a podla môjho názoru budúcej veľkej hviezdy, Simona Pegga. A samozrejme na vtipné hlášky iných postáv. moderná kinematografia ovplyvnená ako ináč komerciou je viazaná do oblastí akčnosti, sexi hlavných postáv, geniálneho zloducha a nekonečných prevratov. To sa J.Jeovi podarilo. No však musím mu vytknúť jednu pre mňa obrovskú chybu. DEJ!!!!!!!! Ten je tak rozsiahli a zložitý, že by sa na ňom dalo položiť aj nový seriál a nie len jedna časť novej (staro novej) ságy. Napr. Spoiler! keď zničia Vulkán tak to postavy nenesú nijak ťažko a ani sa dej nad tým nijako nepozastavuje. Proste Enterprise letí ďalej. To mi prišlo divné. Koniec Spoileru Aj iné momenty mi prišli len tak narýchlo vsunuté do deju ako napr. teleport, ktorý ich prenesie aj v pohybe. Nvm. abrams asi nevedel do čoho ide. Je to super tvorca akčnosti a napätia, ale toto je proste aj pre neho veľké sústo. Kde sa podela tá stará atmosféra ako pri prvom kontakte? Bohužiaľ aj to je veľký prešľap. Celý film je tak povediac bez tej star trekovskej akcie kedy sa lode strieľajú a výsadky bojujú na lodiach. to mi dosť chýbalo. ale aj tak je to nový začiatok série a verím, že ďalšie dielu budú len a len lepšie. Film má čo ponúknuť a i napriek spomínaným chybám na mňa zapôsobil pozitívne. 84% Neuveriteľné je že prvý krát som dal 88 a aj celkové hodnotenie akurát padlo na 88.. unbelievable!!!!!! ()

Dimo

Moderní a atraktivní příběh. který se Star Trekovským normálním fandům bude jistě líbit (vele-fando-bláznům určitě něco zaskřípe), to je nový 11. film. Opravdu působivé, strašně moc bodů přidaly aktraktivní bitvy, úžasné světelné efekty, viditelná světlost a převaha bílé a lesklé na palubě Enterprise, zato v podpalubí, strojovně a na Romulanské lodi temno, šedo, mlhavo. Ve zkratce řečeno - rozpočet jak kráva udělal dojem, neboť za pár šupáku by se 11. Star Trek stal jen okrajovým natáhlým blábolením. Možná i proto začáteční obětování Kirkova otce působí vskutku dojemně, nenuceně a bez patosu. Hudební podkreslení fungovalo též skvěle, včetně několika dramascén bez zvuku, jen obrazem. Mít TAKOVÝTO efektivní kabát i působivý a dechberoucí vnitřek - rozuměj příběh, pak není co řešit. Zrodila by se převeliká legenda. Mám na mysli něco jako Temný rytíř... Proto doufám, že díky úspěchům, který Star Trek, jednoduše Star Trek, bez přípony, stejně jako první Star Trek, sbírá, se sejdou ty největší scénáristické hlavy a následující film nás rozseká, jak obrazově, tak příběhově. Zatím jsem rozsekán jen obrazově, příběh jako započetí nové filmové desítky velmi zdařilý a moc se těším a fandím dalším Star Trek projektům. Díky za zážitek, naplno prožitý na velkém plátně... Setkáme se zase příště. 85% ()

Leoric

Pro mne velmi příjemné překvapení - škoda, že takhle nevypadal Star Trek i v jeho přechozí podobě. Řekl bych, že záměr se povedl, film mne nadchl tak, že bych se ani nebál začít sledovat původní serïál. Vynikající vizuální stránka, opravdu mne nadchlo ztvárnění nepřátelské těžařské lodi, stejně tak i vše ostatní ve vesmíru. Psychologie Spocka byla zvládnutá výborně, stejně tak i konflikt obou postav. Potěšila mne i další role Simona Pegga, je vidět, že ani brit se v Holywoodu neztratí.. Pokud se bude chystat pokračování, jsem nadšen. ()

pouler

Kino Mír 70... deset diváků... a slza v oku pro zpracování téhle klasické sci-fi látky, která mě nenechala chladným ať jako seriál či film... dávám 5 hvězd, protože tenhle film prostě nezklamal... Jenom pan Spock byl trochu moc "lidský" což vyvolávalo někdy usměv na tváři... v každém případě žíjte dlouho a... ()

Filmárik

Vždy mi bolo známe že v Star treku ide o nejaké riešenie vecí vo vesmíre v ďalekej budúcnosti, že je tam nejaký elfovi podobný člen posádky ale zbytok bol pre mňa veľkou neznámou ktorú som nikdy nemal potrebu spoznať. Preto som bol, v podstate ako nezasvetený divák, milo prekvapený z celovečerného filmu ako stvoreného pre nováčikov. Abrams tu naplno využil pojem user friendly a bez akýchkoľvek prekážok som si túto jazdu plnú skvelo namiešanej hereckej zostavy užil. K tomu famózne spracovanie a som spokojný, no predsa nemôžem dať 5* nakoľko Star trek pre mňa doteraz prakticky nič neznamenal a ani tento príjemný filmík to nezmení. ()

JimiH

Určitě povedené sci-fi a důkaz, že jde udělat remake / reimaginaci i bez zbytečných křečí. Po vizuální stránce skvělé a relativně neotřelé (malá inspirace Sunshine je ale poznat), casting taky sedí, role Leonarda Nimoye je nezapomenutelná, příběh slušný, jen tomu něco ještě schází. A to něco by se mohlo objevit s druhým dílem, tenhle snímek beru jako velmi kvalitní rozjezd a těším se na pokračování. ()

chaotic

Jak pejsek s kočičkou vařili dort... dalo by se krátce shrnout čím je nový stár trek. Bohužel přestože trailery byly pompézní, ve výsledku světýlka nejsou tak parádní jak by slušelo, pohárek s akcí do výsledného guláše upadl asi celý a několikrát a zvuková stránka je stejně děj podkreslující, jako heavy metal v krtečkovi. Bohužel, tentokrát jsem si do "kalhotek" opravdu necvrnk a je to velká škoda vzhledem k tomu jak jsem se na nové "skifi" těšil. Budiž alespoň District 9 pochválen. Za mě pouze lehce nad 50% s konstatováním, že ne, opravdu jsem se u toho narozdíl od ostatních treků niak extra nebavil. ()

LANSA

Asi nejlepší ze Star trek kousků co se mi dostali do pracek, celkem to odsejpalo. Dokážu si představit, že na konci, když se přidal Spock ke Kirkovi jako jeho první důstojník museli star treko milovci stříkat blahem!!!!Yeeeeah ()

saltonsea?

Zcela určitě nejlepší Star Trek film a také nejlepší sci-fi za posledních několik let, možná od prvního Matrix. Abrams prostě umí, nějak takto měly vypadat nové Star Wars epizody. Rozhodně si zaslouží další díly. ()

bolf!k

Až doteď mě fenomen Star Treku míjel. Po Abramsově verzi ale můj zájem rapidně narostl. Nemyslím tím, že bych začal shánět starý seriál, ale pokud se J.J. rozhodne natočit pokračování tak ho budu očekávat s otevřenou náručí. Totální bomba pro fanoušky sci-fi. 90% ()

maaan

Space, the final frontier. These are the voyages of the Starship Enterprise. Her ongoing mission: to explore strange new worlds, to seek out new life forms and new civilizations, to boldly go where no one has gone before. ()

deepspace101

Ano, vím, jednou to přijít muselo. Bylo to nevyhnutelné jako zánik Unimatice nula. To jen já jsem si tam kdesi vzadu naivně chovala malou naději, že startrekovská sága pomalu zapadající prachem už nikoho nevzruší natolik, aby se z ní pokusil vytřískat pořádný balík peněz. Kultovnost je fajn, ale ta vám vilu na Floridě nekoupí. Vždyť stačí tak málo – vezmeme jednoho režisérského břídila (samozřejmě všemi vychvalovaného), necháme ho přivést si s sebou stejně "talentované" kamarády, aby se nám postarali o napsání správně hloupého a bezduchého příběhu, postrádajícího jakýkoliv myšlenkový obsah, (ať neodradíme masy potenciálních diváků, kteří nehledají nic víc než zábavu) a nevýrazné hudby (Jerry Goldsmith holt nasadil vysokou laťku), přihodíme pár laciných vtípků a hromadu drahých digitálních efektů – a blockbuster s blyštivým titulem je na světě. Že Star Trek odjakživa stál na silných příbězích, ideálech a zajímavých postavách? Pravda, ale ty zase tolik lidí do kin nepřitáhnou, navíc proč se namáhat, když úplně stačí scéna, kde se jeden z hlavních hrdinů praští do hlavy. Příště by mohl třeba uklouznout po banánové slupce... Abramsův Star Trek nepřináší téměř nic, co bylo charakteristické pro předchozí filmy a seriály, zato jej tvůrci zabalili do velmi líbivého obalu a poprvé jej zcela nepokrytě nabídli i lidem, kteří sci-fi žánru jinak vůbec neholdují. Půl hvězdičky dávám za povedené triky, druhou polovinou oceňuji některé vtipné narážky na TOS. A taky jsem se nemohla přimět dát něčemu se ST nálepkou nižší hodnocení, ale to nikomu neříkejte. ;-) ()

longercz

Jediný film, na který jsem se podíval během jednoho roku víckrát, a to rovnou asi 8x… Vizuálně dokonalý, nadčasový a geniálně zpracovaný příběh, který je nejen pro znalce žánru. Jo a navíc otevřeně říkám, že je ve filmu použitý nejlepší hudební doprovod, který jsem kdy slyšel. ()

jacko

prilisna ocekavani nejsou dobra a ta jsem bohuzel dle zdejsich hodnoceni mel...svizne akcni sci-fi inklinujici k patosu...hudba pompezni ale vubec ne spatna...kazdopadne nijak extra nezaujalo 3,5* /// EDIT 24.12.2015 za 4* ... ()

fraktal

Nějak priliš nechápu z čeho jsou všichni tak nadšení - mně osobně se moc libily triky, modely lodi byly proste úžasné, ale příběh bez hlavy a paty a logika?! Ta byla dokonce jasně v záporu - např. jak si přehazují hodnosti jak horký brambor (přeskočili snad úplně celý žebříček velení, navíc kadeti jsou tradičně zcela mimo), naprostá neexistence jakékoliv obrany mateřských planet (přičemž tam mají vojenskou akademii a obrovské vojenské doky), samotná těžební loď plná bídáků a zbraní, "rozvoj" technologie i vůbec zkušenosti a profesionalita vsech kadetů v protikladu s imbecilitou standartní posádky, a to, jak kapičička "červené hmoty" dokáže zbortit celou planetu, kdežto výbuch celého zbytku "málem" nezničí ani pouhou loď byla jednoduše definitivní kapka. Celé to bylo prostě tak nechutně americké. Takže v závěru: +6* za triky a kameru -4* za logiku +2* z nostalgie -1* za příběh => průměrné 3* (tj. film, na který se znovu nepodívám). ()

Modus

Star Trek jsem nikdy nemiloval, vyrostl jsem na Hvězdných válkách, a tak to taky zůstane, vždy budu upřednostňovat rytíře Jedi a jejich světelné meče...Problém je v tom, že Star Trek je ve všem možném už několik desítek let...První díly vznikly dávno před tím než Lucas dostal nápad na Luca Skywalkera nebo Hana Sola...Nevím kolik bylo natočeno všech možných seriálů a ani nevím kolik různých herců se vystřídalo na roli kapitána Kirka a upřímně mě to ani nezajímá...Tohle je první díl který jsem viděl, nikdy předtím jsem o to prostě nestál...Ale vím jistě, že tohle bylo jiné než díly předchozí, víc lidské, žádní hrdinové kteří nakopou všechny do zadku a ještě se přitom škrábou na hlavě...Zde bylo vidět že i hlavní hrdinové dělají chyby, krvácí a jsou nesympatičtí...Všechno to má na svědomí vynikající J.J.Abrams, člověk který moc zkušeností nemá, ale má vynikající úsudek a dar od boha, člověk který by dokázal vymáčknout to nejlepší i z Víly Amálky...Bohužel vtipné momenty se Scottyho pomocníkem byly jako špatná kopie Star Warsů...Hudba nic moc...Přes to všechno si velmi cením Abramsovy motivace do Star Treku jít - taky už jsem přejedený apokalyptických filmů...Čeho jsem se docela obával byl Zachary Quinto jehož jéhá má zaškatulkovano jako zabijáka Sylara z Heroesů...Ale musím přiznat že opravdu zaválal...I když se mi z nějakého zvláštního důvodu snímek líbil, pořád mám radši Star Wars!!! ()

TooMoneyToo

Pro začátek, já nejsem fanouškem prvních sérií Star Treku. Ano, Nová generace, Hluboký vesmír9, nebo Voyager mě zasáhly v "mládí" a bavily, ale původní snímky v hl. rolích s Williamem Shatnerem a Leonardem Nimoyem jsou úplně někde jinde. Né že by byly špatné, ale zkrátka to není můj šálek kávy, ačkoli sem sci-fi fanoušek. Do kina sem tedy šel plný očekávání, protože fenomén Star Trek podvědomě uznávám. Snímek vás hned od začátku do konce drží v bdělosti, a obsahuje snad vše co moderní sci-fi má mít! Scény svižně odsýpají, je to chytré, efektní i vtipné a všechno do sebe perfektně zapadá, klobouk dolů před Abramsem! Také perfektní obsazení, hlavně bych chtěl vyzdvihnout herce: Zachary Quinto. Jako kdyby se pro roli mladého Spocka narodil! Simon Pegg, který bude vtipný snad vždycky! Karl Urban. Excelentní! Kostra McCoy je zatím nelépe sehraná role tohoto herce!!! ()

Broxigar

Super hudba Micheala Giacchina mi nedovolí dát tomuhle filmu nic jiného než pět hvězdiček. K tomu dynamický děj, skvělé vizuální efekty a Eric Bana alias Nero a je to za 5*. ()

Pekisan

I got your gun...a ze nabitu. Bol tam warp, bol tam transporter, bol tam Kirk a Spock a samozrejme sexi zenske mini uniformy. Nie som jeden zo zapalenych trekkies, ale mam par casti serialu odpozeranych a musim povedat, ze konecne po dlhej dobe som videl sci-fi ako zo starej skoly. Akcia, hlasky a kompletna posadka. Sice tu romantiku som celkom nepochopil, ale bavil som sa nanajvys dobre. Kedy bude pokracovanie? ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra