Smerfetka88

Skvělý film v tom, že jsem se ani chvíli nenudila, že jsem byla neustále ve střehu a přemýšlela, kdo že to má zrovna teď navrch. Přestože se mi zdál závěr už trochu překombinovaný, nemůžu dát míň než 4*. ()

DadysGirl

Ježiš... už dlouho jse neviděla něco tak zamotaného a komplikovaného... Snad je to všemi těi iluzemi?! Kdo je ten dobrý?! Kdo je zlý?! Jak to bylo se Scarlett?! Je to reálné?! To je zmatek... Ale je to naprosto super... Děj vtáhne a tak se snažíte odhalit to kouzlo, až vydechnete překvapením... Když se ale díváte pořádně, všechno vlastně víte nebo ne?! ()

dewil21

Film o posedlosti, kterému propadnete bez možnosti úniku. Posedlosti podlehli i oba hlavní hrdinové Robert a Alfred, které stála v mnoha ohledech život. Robert je varován Nikola Teslou, jehož boj s Edisonem se odehrává na pozadí příběhu a jak napoví nastínění praktik obou vědců, není o nic mírnější, než boj kouzelníků. Příběh se odehrává v pravdě kouzelné době páry a elektřiny, Londýn i další místa jsou temná a tajemná, některá skutečná a některá méně. Výprava je opět úchvatná, snímek má atmosféru a děj má spád. Divák je, stejně jako při vystoupení kouzelníka, šálen mistrem Nolanem a stává se překvapeným a okouzleným dítětem, které se zprvu snaží odhalit tajemství triku a nakonec se s rozzářenýma očima dožaduje opakování. Zatímco Robert je mistrem show, umí diváky zaujmout a pobavit, Alfred je spíš technický a všechny triky má precizně provedené. Nolan má schopnosti obou a proto je tenhle snímek klenotem současné kinematografie. ()

Snathoras

Nolan je prostě bůh nečekaných konců a celkově filmografie posledních let! A navíc Jackman a Bale jsou perfektní herci, kterým hoodně fandím...prostě co víc si přát než takovýto skvělý film s nečekaným rozuzlením :) ()

windows

Parádní svět intrik, záhad, zápletek, načasování. Ve filmu Nikola Tesla, jeden z mých nej fanoušků z oblasti vědy. Super příběh. Na konci filmu divák zjistí a pochopí celý biják. Úžasný zážitek z filmu... ()

GudMen

Ronald Knox v roce 1929 sepsal desatero doporučení, kterých by se měli autoři detektivek držet, aby hráli se čtenářem poctivou hru. Laskavému nyní dojde, že bratři Nolanové nikoho nešálí, nýbrž prachsprostě podvádí. Předloha, kterou si ke zfilmování zvolili, totiž zmiňované desatero porušuje hned v několika bodech. Zatajuje přítomnost jednovaječných dvojčat, využívá nadpřirozeného faktoru, a dokonce dojde i na toho Číňana. Z Dokonalého triku se tak najednou stává Dokonalý podfuk, který, přihlédnu-li ke sklízeným ovacím, vyšel na jedničku. Pro Nolanovu mrtvolnou režii je signifikantní zejména doslovný závěr, kde je divákovi předhazováno, kdo byl dobrý a kdo zlý, nehledě na to, že ruce od krve mají všichni zúčastnění. Konkurenční Iluzionista, ke kterému je tento švindl připodobňován, si alespoň na nic nehraje. ()

HarqAlAda

Netuším ako to opísať bez spoilerovania. Balans, rafinovanosť, prelínanie hraníc medzi skutočným a neskutočným, uveriteľným a neuveriteľným. Oddanosť svojmu presvedčeniu a skoro až šialená odhodlanosť dosiahnuť dokonalosť aj za obrovskú cenu. To všetko servírované Nolanovsky precízne, vzrušujúco a v niekoľkých rovinách. Obaja kúzelníci sa nezastavia naozaj pred ničím na ceste za prekonávaním samého seba a najmä toho druhého. Iba mierne zamrzí, že príbeh funguje dokonale len na prvé pozretie. Teslova cievka v podaní Davida Bowieho neiskrí tak ako dvojica Bale a Jackman. Caine im dokonale sekunduje. Veľmi chutný zážitok. ()

sosi

Film, ktorý vás privedie do sveta kúzelníkov a mágie. Keď sa nedívate pozorne tak nepoznáte čo je trik a čo skutočné. Dokonalý trik je naozaj dokonalý od hercov cez dej, triky a réžiu. Nadupaný dej, ktorý ma nenechal ani na chvíľu vydýchnuť. A záver filmu je tak veľkolepý, že ho ani netreba komentovať. ()

darthvader77

Někdy prostě hledáme to co není a nevíme, že nakonec je to možná tak jak nám ostatní lidé říkají. Poetický Cainův úvod, kdy popisuje průběh kouzla nádherný a soupeření dvou hlavních protagonistů skvělé, všechny ty triky a čáry a zápletky s techno prostě boží a já jsem po celou dobu ani nedutal. Batman vs. Wolverine říkal jsem si a do jisté míry pravdu, protože oba mají obrovské charisma a já mohl sledovat další povedené mistrovské dílko. ()

viviak

Jeden z mojich najoblubenejsich. Kvalitnych filmov spojenych s magiou je velmi malo a nolan to cele zabalil do perfektneho šatu. Vztah medzi rivalmi je najsilnejsou strankou filmu a sam som vahal, ktory z nich je mi viac sympaticky(nakoniec Bale). Taktiež ma uputal historicky podton+bolo treba pri filme rozmyslat aby divak pochopil ako všetko do seba zapada. Osobne som na pochopenie všetkych nolanovych trikov potreboval 2-3 zhliadnutia ale samozrejme, že som film videl ovela viac krat kedze je to cele jeden "dokonaly trik". ()

Lelka

Tento film som si musela pozrieť dva krát aby som mu pochopila. Je to spracované trochu nezrorumiteľne, ale je to veľmi pútavý príbeh dvoch ilúzionistov, ktorí sa snažia predbehnúť jeden druhého v trikoch, ale zájde to až pridaleko. Kedže obidvaja sú ilúzionisti, ich celý život je magický trik. Spracovanie feilmu je veľmi kvalitné, kostými sú úžasné a aj herecké výkony Hugha Jackmana a Christiana Balea. ()

Knor

Samotný název filmu vypovídá za vše. Nolan je dokonalý kouzelník, který čaruje svým filmovým uměním. Nemám slov, dokonalé dílo. ()

boo-boo

The Prestige je klenot. Už striedanie časových rovín je (popri zachovaní dokonalej prehľadnosti) vyťažené na maximum, ale keď vo finále všetko zapadne a vy ste bez jedinej otázky pochopili, je vymaľované. Má to atmosféru, náboj, skvelý príbeh a perfektne obsadené postavy. Ako vravím, klenot. ()

TaNya_

Bale i Jackman jsou neuvěřitelní a já jim ten komplikovanej vztah žeru. S hutnou atmoškou a samotným kouzelničením si Nolan pohrává stejně jako s divákem. A drobným klenotem je i přítomnost Bowieho. ()

1mArc0

„Pozeráte sa pozorne?“ Po filmárskej stránke je to premakané dielo, Christofer Nolan si nezvolil tú najjednoduchšiu cestu, ako vyrozprávať príbeh. Je tu vo forme (spätných spomienok, jeden číta denník toho druhého a tiež sa zachádza do spomienok.. dobré to na tom, že človek sa v tom nestratí Nolan má v tom poriadok. Slušná zápletka s bohatým dejom. Celkom slušná rafinovať trikov, niektoré boli vierohodnejšie viac, niektoré menej (s tým prístrojom od Tesly). Dobré zvolená kamera, do toho doprevádzaná psycho hudbou. Z hereckého obsadenia, Hugh Jackman aj Scarlett Johannson sú herecky o trochu vyššie, ako Christian Bale. David Bowie, ako Nikola Tesla? Prečo nie, celkom sa mu podobá. Talentovaný režisér v americkej produkcii. Film mi prišiel trocha dosť uponáhľaný, nevidel som plynulý priestor, kde by sa mohol divák prispôsobiť na ďalšiu scénu. Nie je to zlý film, má len muchy. Omnoho vierohodnotnejší, ako Temný rytier, možno menej chytľavý, ako Inception a zas rafinovanejší a komplikovanejší, ako Interstellar. Škoda, že Ch. Nolan zavelil svoju kariéru do Hollywoodu, pretože má talent a ktorý nie je vôbec na zahodenie. „Abrakadabra“ /70%/ ()

Mkartaylas56

Nolan má prostě parádní filmy. Dokonalý trik vyniká obzvláště v propracovanosti postav a jejich vzájemné rivalitě, díky které vznikne nejeden zvrat a neustále se díky ní nebudete moci přiklánět k ani jedné z hlavních postav. Jak už jsme od Nolana zvyklý, tak tu byla více než slušná zápletka a opět vygradované finále u kterého vám zůstane rozum stát. Prostě úžas. 100% ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel