Axerron

Jestli mám něco fakt rád, tak je to úderná pointa či vyústění. Když se k tomu ale přihodí i magický, strhující a postupně se rozvíjející příběh, období z přelomu 19. a 20. století, David Bowie jako Nikola Tesla a čárymáry, tak je to ještě mnohem, mnohem lepší . V tom je to kouzlo tohoto filmu, sledujete ho pár minut a najednou si připadáte jakoby vás očarovali. Christopher Nolan je skutečný eskamontér a jeho trik má to, co má každý dokonalý trik mít - udržuje si napětí po celou dobu představení. 9 z 10 kouzelníků doporučuje a já s nimi, The Prestige vás vcucne, než řeknete Abrakadabra! ()

Mazi23

Předně chci vyzdvihnout vůbec téma filmu, které mi přijde obrovsky zajímavé. Když se k tomu přidá velmi slušný scénář a skvělé obsazení není co řešit. Navíc Tesla a jeho žárovkové pole, prostě paráda. Navíc tak skvěle vystupňovaný závěr snad nepamatuji. ()

Astu.

Herecký koncert Balea a Jackmana, který podtrhuje precizní režie mistra Nolana. Dokonalý trik dokáže takovým způsobem měnit tvář a vaše sympatie k oběma protivníkům, že vás naprosto pohltí a celý ho shlédnete se zatajeným dechem. Ale i tak mezi jeho ostatními majstrštyky patří k tomu slabšímu. Největší plus je, jak jinak, scénář. ______ Talent. Pýcha. Závist. Pomsta. Rivalita. Dokonalý trik. 8/10 ()

zdenka99

Veľmi sa mi páčila pointa Alfredovho triku:-) Len škoda, že ten úžasný záver pre mňa nebol vôbec prekvapivý. Alfredov trik som vytušila už hodinu pred koncom a Angierov nám scenáristi odhaľovali postupne tak veľmi, až sa nakoniec v závere nekonalo žiadne prekvapenie. Škoda:-( Stačilo trochu menej náznakov a záver by ma ohromil... Ale aj tak je to skvelý film, ktorý treba vidieť. ()

MAKITA

perfektní snímek o rivalitě dvou iluzionistů, obětování se své profesi. Chvílema sem měl co dělat abych si uvědomil kdo kdo je a skym je za dobře, ale snad i díky tomu měla atmosféra filmu vážně sílu. Z tohode žánru pro mě asi nejlepší kousek. ()

Katty Avok

Dobře vystavěný příběh využívající cíleně retrospektivu s postupným rozuzlováním slušně uvázaných uzlů Finále sice není tak dalece překvapivé, protože většinu lze vytušit již v průběhu filmu, ale díky tomu, že to nestojí pouze na rozuzlení, je film koukatelný vícekrát bez větších ztrát na jeho zajímavosti. ()

qnnaire

Nolanova réžia je tajomná, podáva príbeh po častiach, rozuzluje zápletku v jednotlivých, dobre premyslených dávkach, ktoré diváka zvyčajne nechajú tápať v temnote. Istou dávkou temnoty a tajomna sa vyznačuje aj tento film, ktorý okrem toho disponuje aj výborným hercami - Hughom Jackmanom, Christianom Baleom, Michaelom Caneom a Scarlett Johansson. A tak sa rozvíja tajomný príbeh o tajomných životoch dvoch rivalských kúzelníkov, ktoré sú tak odlišné a pritom tak podobné. Výsledný dojem trošku záver, ktorý akoby stratil čaro celého predošlého príbehu. ()

Marčus

Téma dvou lehce ujetých kouzelníků mě osobně příliš neoslovilo, takže i přes nepopiratelnou kvalitu zpracování výsledné hodnocení nic moc. 70 % ()

tomkat

Snímek, který si s vámi celou dobu zahrává - "Je tedy skutečná magie, nebo ne?". Tady se ptáte marně, počkejte si, co vám řekne tenhle atmosférický film, který je o mystice stejně jako o všední člověčině. Nechybí překvápko a skvělí herci (ano, i Scarlett - ale tady je to trochu slabší). ()

Restr

Nikola Tesla a jeho dokonalý trik mě mile překvapili. Nečekaným faktem je že, trochu překombinované střídání dějových linií nakonec vyznělo lépe pro Balea, který se z čísla dva dostal na jedničku, na které se zastavil, než pro Jackmana, který i při jasném přečíslení vymřel. ()

Clar

Šestou hvězdu bych přihodil za Teslu. Mého oblíbeného vědce hraje můj oblíbený muzikant. Třešnička na dortu! ()

dragi

K filmům, které vznikly během několika posledních let jsem celkem skeptický. Občas si totiž říkám, že většina výborných filmů už byla natočena. Nicméně, po delší době je tu film, který mi připadal, že je o mnoho delší, než ve skutečnosti byl, a já si užíval každou minutu. A to jsem si nejdříve říkal, že už půjdu spát - právě je 3:27 a.m. Akorát na konci nemusel umřít přesně poté, co odříká text, ale to je v tomto případě celkem nicotná vada na kráse. ()

Marsmelqa

"Dívate se pozorne"? Tak toto je film, pri ktorom som ostala nakonci šokovane sedieť ... Prekvapujúci koniec, ako aj celkovo zaujímavý dej celého filmu ma neskutočne pohltil a nepohla som sa od začiatku až do konca . Patrí mu obrovský potlesk :) ()

Petko92

Dokonalá ukážka thrillera z kúzelníckeho prostredia. Christopher Nolan nikdy nesklame. Taký súbežný a nevyrovnaný súboj, že ťažko odhadnete kto vyhrá na konci, nie to ešte sa orientujete v čase. Ale dáása to...nechýba ani mysterióznosť, ani dráma. Hereckí výkon tiež perfektný. Každý ma nadchol. Nemôžem proste z toho deja. Ako si vždy jeden z nich myslí, že ten druhý je lepší a sú ochotný priniesť hocijakú obeť len aby sa stali lepšími. A veru áno. Na konci prídu nato obaja, že priniesli až príliš veľkú obeť. A kvôli čomu??? ()

paldi

pokud existuje něco jako scénáristicky dokonalý žánrový film, je to tento. navíc - závěrečné vyústění je opravdu hooodně zapeklité. myslíte, že ve zvratových thrilerech uhodnete všechno v půlce filmu? v tomto rozhoduje (doslova) posledních pár sekund....EDIT (SPOILER): jak to tady čtu, všechny zklamala pointa, jakože sci-fi a tak...to jste to vážení vůbec nepobrali - teslův replikační stroj samozřejmě nikdy nefungoval...v tom je pointa filmu. ()

Awesome

Opět se nemůžu ubránit dojmu, že Dokonalý trik je další ze snímků, které by s velkou pravděpodobností dávaly smysl, kdybych jich část chyběla. Herecký výkon především Balea byl tradičně vynikající, nezklamala ani Scarlett, ale začátek byl minimálně pro mě obrovská směsice nudných událostí, kdy jsem jen čekal na to, až se začně něco dít a dostanu to drama. Děj nakonec skutečně přišel a opravdu mne zaujmul, kdybych nemusel prvních zhruba 45 minut protrpět, jednoznačně bych doplnil i pátou hvězdičku. ()

psycholog

Tento film se přiznám viděl několikrát, a pokaždé jsem kroutil hlavou, jak to že to je tak úžasné? Odpověď je jednoduchá- výborná režie(Nolan u mně hodně stoupá stále víc a víc), scénář je propracovaný(i když pointa trošku dříve jasná), dále skvělý herci zvláště Bale a Caine(Jackmana moc nemusím tady) a do toho všeho temná a stoupavá atmosféra. Ta myšlenka spojení iluzionistické magie a skutečné magie měla co do sebe. Já tleskám a až se na to podívám zase, zkusím odcházet s troškou méněúdivu.... 90% ()

miccio

Dokonalé, to je slůvko přesně výstižné pro tento film. Třeba se rozkrájejte, ale pointu filmu opravdu neuhádnete. Za pět *****, a myslím, že zaslouženě. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel