afrikovsky

Po dlouhé době jsem byl u filmu napjatý.....a čekál z napětím jak to dopadne. Scenář a výprava filmu + Nikola Tesla mě uplně dostaly a konec filmu ať byl jaký chtěl byl jediný logický. Prostě Dokonalý trik je skoro dokonalý film....bravo. ()

i.Martin

Řekl bych, že hodnotit tento film je u mě naprosto zbytečné. Všechna chvála už zde byla řečena a já bych se jen opakoval. Jediné co mohu dodat je, že Christopher Nolan je pro mě momentálním režisérem č.1. a že mu děkuji, protože tenhle příběh je pro oko diváka opravdová lahůdka, ocitáte se v úplně jiném světě, bohužel na konci toho všeho musíte vyndat dvd z přehrávače a opět procitnout do reality..... ()

RoryWhite

Nečekala jsem, že by mě mohl nějak nadchnout film o kouzelnících, ale stalo se. „Dokonalý trik“ vás překvapuje po celou dobu až k závěrečným titulkům. Připoutá vás ke křeslu a donutí přemýšlet nad otázkou „jak?“ začnete toužit po tajemství dokonalého triku, začnete vymýšlet vlastní teorie. A na konci, když vše je rozluštěno, zůstanete s polootevřenou pusou a s nedokončenými slovy „Bože…“ Jediné, co bych filmu vytkla, je jeho zmatenost. Chvíli vnímáte vyprávění, chvíli skutečnost a mezi tím se občas dá ztratit. ()

Austy

Podle mého názoru nejlepší Nolanův počin. Děj vás do poslední chvíle nenechá klidným. Neustále se houpete na vratkém provazu děje a přemýšlíte jak to vlastně vůbec dopadne. Vše je nejasné jak ranní mlha na jezerem a postupem času se nerozplývá, nechá vás tápat až do absolutního finále a náhle zmizí. Než si najednou uvědomíte, jak to vůbec všechno bylo, skončí titulky a vy nenalézáte slova vychvalujícícho a vystižného tak, jak by jste chtěli. Skvělé herecké výkony a neskutečně zamotaný ale o to víc lahodný děj vás zavede do uzavřené komnaty kouzelníků a jejich triků, které láska rozdělí na nesmiřitelné rivaly. ()

BulkaNeAsi

kdo nedává pozor, bude zmaten...filmu neni moc co vytknout...Christian uz jiny nebude a at ho postavime kamkoli, tak jede...Hugh v téhle roli také exceluje, zato Scarlett mi prisla trochu prislapnuta..jedine cim bych si to spise asi osobne trochu prisperkoval, by byla trocha tajemna, mlhy a tmy, kterou bych si pujcil ze Sherlocka Holmese s Downeym jr...v součtu ale velice prijemna podivana, kterou si rad kdykoli zopakuji. ()

Triglav

Hm, závěrečné dějové rozuzlení filmu ale hodně ubírá na kvalitě. Nevím jestli to byl scenáristův úmysl, nebo naprostá bezradnost, každopádně za závěr filmu hvězdička dolů (původně jsem uvažoval o 4 *). ()

barons

Spletitý scénář, Napětí, Rivalita hlavních aktérů Souboj dvou mágů, kteří jsou pohými figurkami své vlastní touhy po moci, uznání, spokojenosti, zadostiučení. Klady: poveden scénář, obsazení hlavních aktérů, výprava, kvalita triků, kamera, vypravěčský styl Zápory: zbytečné zlehčování a vykrádání souboje Tesla/Edison, nevýrazná hudba 75/100 ()

712

Celý film nás upozorňují, dívejte se pozorně, já se díval. A díval jsem se natolik pozorně, že jsem "to" zpozoroval, takže přibližně tak od půlky filmu jsem pouze čekal, až se to vše vysvětlí. Ovšem tím vůbec nechci tento film schazovat. Už jen ústřední téma - souboj dvou kouzeníků je originální a velmi zajímavé, takže jsem se ani na chvíli nenudil. ()

Lama.Tlama

Odhalení jejich životních příběhů na konci filmu pro mě bylo opravud překvapující. Sice zjistíte, že žádný dokonalý trik není až zas tak úplně dokonalý,v podstatě je to spíše dokonalý trest tento trik převádět, pro mě však byla fascinující posedlost obou kouzelníků být lepší než ten druhý a schopnost se uplně oddat tomu, co děláte a hlavně neváhat přinášet oběti. ()

oleg121

Ťažko opísať, aký vlastne tento film je. Na začiatku sa dá iba ťažko zorientovať v deji, no postupom času sa to čoraz viac vyjasňuje. Ale to nie je ten zásadný problém. Kameň úrazu možno nájsť aj vo veľmi narýchlo spravených scénach, no aj cez to sa jedná o nadpriemerný film, ktotého záver je úžasný. ()

PekoK2

Dobre premakané. Hra kto bude lepším mágom? Neuveriteľne prepracované a prvé zdanie može hneď oklamať. Je to natotočené ako trik ktorý predvádza kúzelník, úžasné predstavenie s klamlivým zdaním a falošnými indíciami. Herecké výkony sú výborné čo dodáva filmu ešte lepšie predstavenie. Film určite nadchne aj pri opätovnom pozeraní. ()

JARDAHONDA

Dokonalý trik : V napínavém a vzrušujícím snímku režiséra Christophera Nolana se snaha dvou soutěžících mágů změní ve smrtelnou past. "Půvabná asistentka Scarlett Johnsnon se stane figurkou i hráčem dvou soků Hugh Jackmana a Christiana Balea. Film se odehrává v Londýně v době, kdy byli iluzionisté modlami a vysoce postavenými celebritami". Mysteriózní thriller, tak může začít. 85% ()

Dieman

Velice vydařený film s výborným hereckým obsazením. Na tomto filmu se nedá nic vytknout a proto se to nedá shlédnout jen jednou. ()

Podhorsky

Ten film se mi líbil a viděno znovu více než poprvé. Několik momentů mi podruhé teprve došlo. Škoda těch papoušků. Vývoj vztahu obou je pěkně rozpracován, oba perfektní. ()

Honey007

dlouho jsem přemýšlela jestli dát 4 nebo 5 hvězd, protože závěrečné až příliš narativní odkrytí triků obou kouzelníků si mohl Nolan odpustit - tajemství teslova vynálezu bystřejšímu divákovi dojde a rozluštění Bordenova triku bych nechala na divákově fantazii. Nicméně i přes toto závěrečné rozluštění ve vás film zanechá spoustu otázek, které vás budou nutit přehrávat si v hlavě některé scény stále dokola a přemýšlet o tom, co člověka může dohnat k takovým "obětem". Co se asi honí v hlavě člověka, který je pro úspěch schopen obětovat vlastní identitu? Nebo který je pro úspěch schopen zemřít? Celý příběh má naprosto jedinečnou atmosféru, skvělé kostýmy i nejrůznější udělátka mistrně vykreslují psychologické drama dvou nesmiřitelných rivalů. A co nejvíc zaujme je asi způsob vyprávění, které se odehrává v několika vypravěčských rovinách najednou a troufám si říct, že není náhoda, že tento způsob Nolan rozpracoval i v Počátku. 100% ()

Paan

Atmosféra filmu a obsazení jsou zmáknuty skvěle. S vystižením Teslova charakteru už ale tvůrci mírně pokulhávali. Co se týče obou progatonistů, člověk se snaží fandit jednomu, aby nakonec zjistil, jak hrozně pošetilí oba jsou, jen těžko říct, který víc. Pro diváka ukájejícího se sledováním morálního úpadku je to asi zážitek. Jako pozitivněji naladěný si ale radši pustím Iluzionistu, kterýžto je mimo jiné i postatně lepším kouzelníkem a svoje triky, krom toho největšího, neodhalí =D ()

ShaThyc

Veľmi napínavé a zaujímavé dovtedy pokiaľ nenastal pokus o "teleportáciu" mačky, akonáhle som zbadal dve, tak som tušil čo je to za stroj, ale dúfal som, že sa v tomto mýlim, ale po tom ako ho začal predvádzať aj na pódiu tak som si bol istý, že to je "klonovačka." To bolo pre mňa najväčším a jediným sklamaním, čakal som niečo menej fantasy. Vlastne o dosť menej fantasy. Herecké výkony boli výborné. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel