Tydlidáš

Precizní kouzlíčka si na nás vymýšlajů. Dokonale zamotaný. Do poslední chvíle člověk neví kdo je ten dobrák. Líbí se mi jak sou oba dva hlavní hrdinové fanatičtí, když jde o kouzla. Celkový průběh filmu je chytlavý a v mnoha chvílích nečekaný. Mistr Tesla taky rozbíjí a závěr filmu nemá chybu. Abraka dabra a kanárek je na placku =) ()

Hanys_

The Prestige mi sice ten dokonalý divácký zážitek poskytl až na podruhé, ale o to víc jsem si ho vychutnal...Dokonalý trik vyžaduje tu největší cenu - sebeobětování.... ()

Roman Albach

Dokonalý film. Když jsem ho v roce 2007 viděl v kině, tak jsem po závěrečné prestige zůstal sedět přikovaný a nemohl se ani hnout... Ch. Nolan je geniální režisér. A to jsem tenkrát netušil, že toto je jen Počátek. ()

cold

Viděl jsem tento víkend již po čtvrté. Celou dobu jsem se pokoušel napsat komentář, ale stále mi tam něco nesedělo. Ta pointa/y mi přišla/y moc blbovzdorně vysvětlovaná/é.... což samozřejmě dosti úbíralo na mém hodnocení (no moc, ale jednu * to stálo). Ale viděno o víkendu naposledy jsem si ke konci, již jen tak probíral jednotlivé scény a souvislosti a najednou ... wow HEuréka......................... při konci filmu jsou vršeny jednotlivé pointy na sebe a postupné přehazování prozíravosti každého aktéra z jedné strany na druhou. K mému velkému překvapení jsem zjistil, že mi unikl jeden malý i když podstatný detail, který dosti mění vyznění konce a opět hazí zpět na stranu toho druhého ............ . Toto miluji na filmu 12opic, že pokaždé v něm najdu něco nového a tento film to dokázal také. BRAVO Chrisi. ()

dopita

Asi nejlepší film Christophera Nolana. Mě se tenhle film líbí o moc víc, než jeho vysokorozpočtové trháky o Batmanovi. Ale ani tentokrát nejsem spokojenej maximálně, mě prostě Nolanův styl nedokáže zaujmout po celou dobu vyprávění a i tentokrát se ve filmu vyskytujou pasáže, který mě nezaujaly a tím pádem jsem občas ztrácel nit. Ale i tak – spokojenost, na rozdíl od Batmanů. ()

Merkin

Práce Balea byla zajímavá a důvěryhodná, ale Jackmanovo kouzlo svou nemožností odehrát se ve skutečnosti atmosféru dokonalého-přesto pořád JEN TRIKU pobořilo, navíc Nolan neukončil ani nikterak nenastínil, kam směřuje osud Johanssonové(věděla, že má Bayle dvojče, při čem měla pomáhat, bude s ní Bayle žít?).Zase jeden dobrý nápad nedotažený do konce:) ()

Nons3nse

„Every great magic trick consists of three parts or acts: "The Pledge", "The Turn" and "The Prestige".Takto začína film plný trikov a klamstiev. Od režiséra menom Christophera Nolana som zatiaľ videl len 2 filmy (The Dark Knight a Inception) a pred nedávnom aj film zvaný The Prestige. Síce som pôvodnú knihu od Christophera Priesta nečítal, ale filmové spracovanie som si nemohol dovoliť nevidieť, lebo by to naozaj bola veľká chyba, nechať si film podobného druhu nechať újsť. Aj dnes si rád pozriem (či už na internete, alebo v TV) vystúpenie kúzelníka, a z otvorenými ústami si hovorím, „ako to len urobil“. Presne toto som si hovoril počas celého filmu, až dovtedy, dokedy to neukázal ako to vlastne urobil. Po celý čas nám film spríjemnuje skvelá hudba, a dokonalé herecké výkony. Keby táto snímka nemá taký prepracovaný a nečakaný koniec, ktorý celý film prevráti naruby, tak má odo mňa slušné 4 hviezdy. Ale vďaka spomínanému koncu (také milujem) si The Prestige zaslúži plný počet a moje odporúčanie. Týmto skvelým filmom si ma Nolan naozaj získal... ()

F.W.Colqhoun

Kdysi na začátku devadesátých let, kdy nebyl internet, na videokazety se v půjčovnách stály fronty a filmy byly tak nějak vzácnější, jsem některý filmy sjížděl do zblbnutí. Dnes na mě ve skříni, a nejen tam, čekají stovky titulů a nějak není čas a chuť se vracet. Přestože nejsem vyznavačem Nolanova kultu a soudím, že toho vyjma rébusovité narace nemá co mnoho dalšího dát, „The Prestige“ jsem viděl už 4x a nemohu tvrdit, že bych se cítil nabažen. V dohledné době plánuji další promítačku; ne snad že by mi už to celé nebylo co do příběhu jasné, ale mám dojem, že mi stále cosi uniká... Ale kdoví – třeba to tam není a už čtyřikrát to čekalo, že to tam vložím sám. Jak se tomu říká? Aristotelský stroj? Zajímalo by mě, jestli by Hans Zimmer uměl napsat něco jako hezkou hudbu a ne černý, nedýchatelný smyčcový mrak (možná hravě a možná to dělá pravidelně - znalcem jeho díla fakt nejsem). Od jisté doby hrává Bale druhé housle; alespoň v mých očích to tentokrát není výjimkou – Jackman totiž válí. David Bowie JE Nikola Tesla! A já se už notnou řádku let divím, proč se od šedesátek tváří, že něco vynalezl. To se mu to „inovuje“ (vykrádá – ale v dobrém) s xichtem vynálezce. Do proma příštího alba, bude-li nějaké (asi ne) doporučuju knír. ()

Paity

Dokonalý trik je téměř dokonalý. Ke konci filmu se možná řada lidí, stejně jako já už bude ztrácet v ději, ale tématika kouzelníků + Nikola Tesla je zajímavé spojení. ()

ti88na

Režisér Christopher Nolan nám ponúkol preňho netypické prostredie, ktoré zaobalil do atraktívnych farieb, kde aj neskutočné veci sa zdajú úplne prirodzené. Zrád, intríg a dejových zvratov tu nie je konca a nedá sa presne určiť, ktorá postava je kladná a ktorá záporná. Oboch hlavných hrdinov totiž vedú čisto sebecké pohnútky, jednoducho byť lepším ako je ten druhý a urobiť preto všetko aj „ušpiniť si ruky.“ Sami si musíte vybrať, ktoré konanie je vám sympatickejšie. U mňa osobne v tomto smere vyhráva Borden (Christian Bale). Christopher Nolan však nevytvoril film len zo skvelou atmosférou a výborným hereckým obsadením, kde sa sem-tam trochu kúzli a potom to nejako už len skončí. Strieda jednu scénu za druhou v takom poradí, že len postupne zisťujeme o čo tam vlastne ide, aké sú pohnútky a motívy postáv. Nolan spravil s filmu jedno veľké kúzlo, ktoré vás buď očarí alebo rozladí. Mňa teda očaril. A očarilo ma aj herecké obsadenie. Dvaja hlavní protagonisti sú zároveň aj moji obľúbení herci. Scenár im dal dokonale vyrovnaný priestor, v ktorom ani jeden nemá navrch a môžu zohrať súboj tak kúzelníkov ako aj hereckých výkonov. Hugh Jackman predstaviteľ Roberta Angiera a Christian Bale ako Alfred Borden sú úplne vyrovnaní a rovnocenní partneri. Obaja sú vo svojich úlohách brilantní, no zároveň sú úplne odlišní. Angier je skôr showman, ktorý si vie získať publikum, ale kúzla vie len preberať respektíve kradnúť iným. Borden naopak je skutočný iluzionista tajomný až temný, no ľudí nedokáže strhnúť a dokonalý trik v jeho podaní neprijímajú, tak ako by chcel. Nemôžem obísť ani Michaela Caina a jeho inžiniera Cuttera. Vedľajšej postavy sa opäť zhostil zo všetkým svojim hereckým talentom a bolo radosť pozerať sa na neho zakaždým, keď sa na plátne objavil. Nechýbala ani okrasa v podaní Scarlett Johansson, ktorá stvárnila pôvabnú asistentku Oliviu. Jej výkon nemôže nikoho uraziť. Réžia, scenár, hudba, herecké obsadenie a mnohé ďalšie skutočnosti urobili s Nolanovho Dokonalého triku dokonalý film. Niektorých by však mohol mierne sklamať záver. To napätie, v ktorom nás režisér necháva počas celého filmu zrazu vyvrcholí tým najjednoduchším až primitívnym rozuzlením. Čo je však zaujímavé, film vás donúti, aby ste si ho pozreli ešte raz. A jeho kvalita po druhom vzhliadnutí neklesá, ale naopak stúpa. Pretože teraz keď už viete ako to skončí sa zrazu viac sústredíte nato, aby ste si všímali práve správanie postáv, a toto spojili so záverom, ktorý už poznáte a to vám odhalí mnohé skutočnosti, ktoré ste si po prvý krát nemohli všimnúť. Aj preto je tento film pre mňa skutočné kúzlo a vrelo ho odporúčam. ()

AdamesWWE

[9/10] „Každý kúzelnícky trik pozostáva z troch častí: prvá sa volá Prísľub: kúzelník ukazuje niečo obyčajné, čo samozrejme …nie je. Druhá časť sa volá Zvrat: Kúzelník mení svoje obyčajné niečo na niečo neobyčajné. Teraz, ak hľadáte tajomstvo... nenájdete ho. Preto je tu aj tretia časť zvaná Efekt. Toto je časť, kde životy dobrovoľníkov sú neisté, a vidíte niečo šokujúce, čo ste predtým nevideli.” - Myslím si že tieto tri časti celkom dobre charakterizujú tento výborný film od Nolana. Príbeh premyslený do detailov, ktorý sa postupne skladá, až vyhrotí do výborného finále, niekoľko prekvapivých dejových zvratov, ktoré dodávajú filmu väčšiu vážnosť a stále čoraz viacej som čakal, kedy sa stane niečo dalšie, alebo príde vysvetlenie. Nolan je proste pán režisér, má v rukách pevný námet, na placi troch úžasných hercov, ktorí sa tiež dajú chváliť a pomenovať rôznymi pozitívnymi prívlastkami. Či už Bale, Jackman, alebo Caine, všetci sú skvelí a ani zvyšné vedlajšie postavy nesklamú. No a k tomu aj slušná hudba, je tu dobrá atmosféra, kostýmy, kulisy, všetko je výborné. Dokonalý trik síce nieje až tak úplne dokonalý, ale má k tomu dosť blízko. Občas aj v hollywode vznikne niečo úchvatné a jedinečné, čo tento film aj je. ()

tkabrt

Dokonalý film, kde Nolan ukazuje proč je mistrem režisérského řemesla. Od začátku až do konce nezapomenutelná atmosféra, která vyvrcholí dost nečekaným koncem. Možná je škoda, že je vše nakonec vysvětleno až do posledního detailu a není ponecháno na divákovi představivosti. ()

ChrisBa

Môj najobľúbenejší Nolanov film(a to ich mám rád všetky)..Dokonale prepracovaný temný príbeh o rivalite a nevraživosti, ktorá zachádza príliš ďaleko..Striedanie časových línií je zaujímavé, hudba pridáva na temnej atmosfére, herci sú skvelí a pod Nolanovou taktovkou klape všetko ako má..navyše tu nie je núdza o všemožné zvraty v deji, štipka sci-fi takisto neuškodila.. Namiešané je to výborne.. Dokonalý trik = dokonalý film pre mňa.. ()

farfalla

Ten film se mi líbil. Nemůžu říct, že jsem z něj byla nadšená. Příšel mi překomlikovaný. Působil na mně jako ozrutný dort, který má příliš mnoho pater. Podobný pocit jsem měla z filmu ´Now You See Me´ z roku 2013. ()

Strandmon

Hodně dobré 4. Dokonalý trik je film s takmer dokonalým příběhem. Nolan neumí natočit špatný film a zde se to jenom potvrzuje. Jackman a Bale jsou velice dobří "nepřátelé" a klidně bych uvítal víc takovích to filmů s nimi. Tento snímek s možná až přehnaně ukecanými dialogy, ale bravůrím scénářem vás vtáhně do děje, napne a jentak nepustí. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel