mh.mail

60% - Film má sice až příliš komplikovaný způsob vyprávění, přesto mě bavil a docela jsem se v něm orientoval, byť v některých případech až po delším čase. Vadila mi pointa s trikem od Tesly (kdo viděl, snad chápe). Nějak mi to do jinak realisticky pojatého filmu nepasovalo. ()

fisus

Další skvělá podívaná od mistra Ch.Nolana!Příběh dvou kouzelníků,kteří své profesi zaprodali úplně všechno!Perfektní herecké obsazení (překvapivý David Bowie) a skvělý příběh plný nečekaných zvratů!Přiznávám,že jsem chvílemi trochu nestíhal,ale na závěr to všechno dokonale zapadlo!........5 hvězdiček!!!!! ()

Mr.Hudson

Velmi kvalitní film, ale rozhodně ne dokonalý. Film začíná pomalu, ale to většina podobných filmů a o to je větší ono konečné rozuzlení. Zde jsem, ale takové rozuzlení nenašel. Možná jsem se dostatečně nedíval a nebo nehledal, ale nic jsem neviděl. Zápletka se mi zdála už předem lehce nastíněná, triky také nebyly moc ohromující a zkrátka mi celý film nesedl, o téma rozhodně nejde ba naopak iluze a tajemství mám velmi rád. Beze sporu se ale jedná o kvalitní počin režiséra Nolana, ale na jeho novější filmy v čele s Počátkem to nemá ani náhodou. Počátek se mi jeví ze začátku stejně koncipovaný, ale dostane se nám na rozdíl od Dokonalého triku neskutečného konce, myšlenky a pointy, a o to tu přeci jde ne? Jako bonus má Počátek vynikající hudbu od Zimmera a i na tomto snímku mi něco podobného hodně chybělo. Na druhou stranu chválím herecké výkony ústřední dvojice (Jackman, Bale), ale to je asi tak vše. ()

KayTee

Tento film stačí vidět jednou, pak už vás nebaví. Napoprvé zaujme, možná přinutí se trochu zamyslet, ale přes to pro mě slabý průměr. Mám pocit, že jsem viděla jiný film, než ostatní, kteří tady píší, jak to je geniální. Ale musím taky uznat, že mi dost leze na nervy už i díky Student Agency, která ve svých autobusech snad nepouští nic jiného. ()

jasanka

Asi mi zůstane navždy záhadou, jak v dnešní době mohl mít tenhle film takový úspěch a tak vysoké hodnocení. Není špatný, ale že by byl až TAK dobrý...? To tedy rozhodně ne. Na můj vkus hodně přeceňované dílo. Prostředí na mě depresivní, herci taky nic moc - až na Ch. Balea, který se mi tady moc líbil. Rozhodně by taky pomohlo takových 45 minut ubrat. Konečné rozuzlení bylo ale opravdu povedené. Když už si člověk myslí, že je vše vyřešeno, vstoupí do toho další "trik". Konec je na filmu rozhodně to nejlepší. 2,5*. ()

Eragon93

Precizně zpracovaný film, triky taky nejsou k zahození. Čekal jsem od toho ale víc akce, proto se asi po třiceti minutách dostavila nuda, která se mě držela až do konce. Zkrátka mě to nenadchlo tak, jak jsem předpokládal. ()

readan

Wow! Hlavne posledný moment bol úplne neočakávaný a prekvapivý...Dokonalý trik, ale takisto aj Dokonalý film :) ()

Matli

Bratři Nolanové fakt uměj. Takto promyšlený děj jsem dlouho neviděl. Výběr herců se jim taky povedl, občas jsem si myslel, že koukám na Temnýho rytíře :-) Zakombinovat do příběhu Nikola Teslu je hodně dobrej nápad, to je něco pro mě. K páté hvězdičce moc nechybí. 83% ()

pend

Teprve po třetím či čtvrtém zhlédnutí si ten film opravdu užívám, což se mi stává výjimečně. ()

tyna97

Pro mě teda něco nepochopitelného, ale za to úžasného. Nevěděla jsem, co je pravda, co je lež, co je jen pouhý trik, kouzelníci mi parádně zamotali hlavu. ()

sirien

To, že film samotný následuje strukturu triku, o kterém sám vypráví, má fakt kouzlo. Zejména, protože to je ještě z doby, než Nolan začal moc šňupat svoje artově-intelektuální ego, takže narozdíl od trapného Inception to tu fakt funguje. Napoprvé. Napodruhé už moc ne a navíc místy začnou "prosvítat" některé zbytečně defenzivní momenty (typu že na konci je možná až moc vysvětlování, Tesla a celá "magie" by si zasloužili trochu míň přímočaré expozice a trochu víc mystiky atp.) - film nicméně pořád drží pohromadě, vypráví zajímavý dramatický příběh, který je navíc výborně zahraný atd. Není to tak ohromující, jak sem pamatoval, ale těch 5* tomu asi nechám - byť takhle zpětně sou spíš z těch slabších. ()

inachisio

Pochválím skvělé herecké obsazení, které způsobilo, že jsem film dokoukala až do konce. Prostředí i způsob dávkování příběhu byly dosti působivé a poutavé, takže jsem byla velice zvědavá, jak to skončí. Naneštěstí díky zdlouhavosti filmu, značným nesrovnalostem a nepochopitelnostem mi utkvěla v hlavě otázka proč má tento naprosto nesmyslný a totálně hloupý snímek tak vysoké hodnocení, když celá zápletka byla naprosto příšerně banální, nesmyslná a úplně špatná? Proč by někdo obětoval ženu svého bratra, své dvojče atd. jenom kvůli blbému triku? Jak funguje elektřina, která, když do vás začne proudit, vytvoří vašeho dvojníka, kterého v zápětí zabijete? Nebo, ještě lépe, jen kvůli slávě a nadšeným divákům obětujete sami sebe? Proč se považujete za skvělého kouzelníka, když váš trik je úplně stejný, jako soupeřův, jen jste nepoužili dvojníka, ale své dvojče, které vše hrálo pro vás, uřízlo si kvůli vám prsty, lhalo své manželce, přítelkyni,.. Kdo by tohle dělal? Proč manžel a bratr vůbec netruchlil pro manželku, která umřela jenom proto, že jí lhal, a pro bratra, který umřel proto, že dělal vše jen pro "dokonalý trik", u nějž jsem doufala v něco logického a tajuplného, jako z Iluzionisty, ale dostala jsem totální frašku, alias dokonalé převlečení se za sebe a předstírání sebe nebo své dvojče. Bratr. Dvojče. To vůbec neobnáší genialitu kouzelníka, ale debilitu, která ho nutí spadnout tak nízko, aby zneužil svého stejně vypadajícího sourozence (on to tak tedy asi i chtěl, což je taky blbost), aby uskutečnil plán, který by napadl každého blbce, ale ještě větší blbec by to považoval za "dokonalý trik". Takže jediné, co mě po shlédnutí tohoto filmu napadá, krom zažalování všech lidí, kteří dali tomuto více než tři hvězdičky za spoluvinu na možných psychických problémech a depresích, které ve mě film mohl vyvolat, kdybych už nebyla po tolika nezdařených filmových pokusech dosti odolná, je otázka: Proč plýtvat všechny ty skvělé herce a jejich herecké výkony na film s tak neskutečně obludnou zápletkou, jako je tato? Přesto v sobě snímek měl dobré momenty, proto jsem se po dlouhém uvažování rozhodla ohodnotit ho třemi hvězdičkami. ()

Dr_Virus12

Pro všechny lidi, kteří tady tvrdí, jak je to sci-fi, a jak se to vlastně nakonci všechno lehce vysvětlilo, bych chtěl jen říct, že na tomto filmu nic scifi není, a pokud mi nevěříte podívejte se na něj znova a pořádně. celá ta věc s tím, že Tesla dokázal postavit stroj na "klonování" je pouhá fikce, kterou chtěl Angier přesvědčit Bordena, že je lepší kouzelník nežli on. Přitom celou dobu šlo jen o jeho dvojníka stejně tak jako u Bordena. Kdo ví, jestli vůbec Angier někdy za Teslou jel, celé si to mohl vymyslet jen aby fascinoval Bordena. Tak jako když Borden věděl, že Angier bude číst jeho deník, tak i Angier věděl, že Borden bude číst ten jeho. Stačí se nad tím zamyslet pořádně a nepodléhat ukvapeným závěrům, které se vám snaží film podstrčit. Tohle je ten TWIST, který evidentně dle zdejších komentářů ani tolika lidem nedošel. Výborné obsazení, David Bowie v roli Tesly mě příjemně překvapil i Andy Serkis,kterého už dnes vídáme hlavně v nějakém tom VFX obleku, vydávajícího se za opice a jiné stvoření. Úžasné obsazení a ještě lepší story telling. ()

peetrejr

V hĺbke mojej duše som dúfal, že ma film zaujme. Film o dvoch klobučníkoch, ktorí sa snažia zaujať svojimi "kúzlami". Veľmi dojemné. Ja som veľmi sklamaný, viete, vidíte Nolana, Balea, Jackmana a potom sa vám vyfľusne romantická dráma s prvkami sci-fi, ktoré asi tak úžasne vystihujú slová science-fiction ako romantika v porne. Ako mysteriózny thriller je Počiatok. Toto nedýcha na krk Počiatku ani náhodu. Hej, zrejme plávam proti prúdu, ale ja som fakt čakal, že sa neunudím k smrti. Kompozícia filmu nie je zlá, ani herci nestoja za starú ponožku, no ja som rozhodne na drámu náladu nemal. A preto som dostal 2 hodiny a 10 minút kecania, rivality a smrti. A prepáčte, Tesla zostrojil teleport alebo skôr duplikátor! To som už pleštil oči na obrazovku a vravím si: ,,Ja to pozerám dobrovoľne?..." Za mňa nedokonalý trik. ()

zabro

Film ma vse co potrebuje. Vtahnout do deje, zaujmout(jak se ty triky provadi), pobavit a hlavne nechat divaka po zkonceni filmu spokojeneho ()

tragos

Mysteriózní komorní drama o střetu dvou mágů, kteří skrývají svá tajemství proklatě hluboko v chumlu scénáristických kliček a smyček. A i když se ten chumel nakonec rozmotá až příliš, pořád tu zbyde vizuálně přesný film, nekonvenční příběh, skvělí herci, Scarlett Johansson a démonický Nikola Tesla. 7/10 ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel