Bezda22

Ano, kouzlo funguje od začátku až do konce. Nolan si úžasně pohrává s dějem. Mr. Nolan a jeho kouzla... fantastický... Ale kouzelník přece nevyzradí, jak to vlastně udělal. Dobrej a poutavej thriller, abych dneska fakt pohledal. A závěr? Ten mě vlastně vůbec nebolí... 85% ()

ardno5

Téměř dokonalý film, ehm trik.. Film je potřeba vidět alespoň 2x, aby si divák všímal i největších detailů již od začátku! Film jsem viděl již asi 5x a stále nevím kdo je mi více sympatický.. Wolverine nebo Batman?? Herecké výkony pracují na plné obrátky. Jak u hlavních, tak vedlejších rolí.. Mé hodnocení je totožné jako zde na csfd.. 88% ()

Niflheim

90 %. Zdá se mi, že je tento dílek Nolanovy režijní filmografie poměrně nedoceněný vůči řemeslně poutavějším a o poznání blockbusterovějším kouskům, které přišly právě po Dokonalém triku. Co mi zde ale nejvíc imponuje je příběh jako takový, vyprávěcí styl. Zatímco puntičkářská, kubrickovsky maximalistická a filozoficko-psychosomatický přesah hledající díla z desátých let Chrisovi zajistila nesmazatelné místo v historii kinematografie, snímky čerpající z literárních předloh představují vrchol konzumentského mainstreamu v tom nejkvalitnějším a nejupřímnějším slova smyslu. Tato poloha mi zkrátka k Nolanovi jako režisérovi-scénáristovi sedí nejvíce, respektive je mou nejoblíbenější. Artovější (tzn. otevřený) závěr alá Počátek by však z Dokonalého triku udělal dokonalý Dokonalý trik. ()

J.e.r.e.c

Nolan se prakticky pokaždé snaží diváka nějak přechytračit a tenhle film je toho snad tím nejukázkovějším příkladem. A to jak v dobrém, tak v tom špatném. Dobré je na tom třeba neustálé měnění perspektiv; zejména motiv, kdy si dva rivalové vyměňují skrze svoje tajné deníky pozdravy ve stylu: „Když teď tohle čteš, tak to znamená, že jsi v prdeli, a já jsem vyhrál, hahaha!“, mi přišel nehorázně cool. Klasický způsob vyprávění příběhu je tu rozebrán do šroubku a děj filmu se překrývá s popisem kouzelnickýho triku. Díky tomu Prestige přímo vybízí k opakovaným zhlédnutím a hádám, že se jen tak neokouká. Poprvé jsem film viděl nějakých 10 let zpátky, a pamatoval jsem si ho dost jinak, než jak na mě zapůsobil teď. Na druhou stranu, když se zamyslím, jak by to celé mělo fungovat, tak to (jako u Nolana snad pokaždé) nedává příliš smysl. Představa, že by Baleova postava dokázala před celým světem tak dlouho tajit to, co tajila, je absurdní. Mimo jiné i proto, že Jackmanovi, který ho byl jinak schopen špehovat až na záchod, by to celou tu dobu unikalo. Především je tu ale problém motivace – proč by to Bale podstupoval? On sám byl očividně kouzelnictvím posedlý a považoval se za machra v oboru, tak proč by takhle vlastně sám sebe podváděl a navíc si totálně kurvil život? A Jackman by se pro změnu zase dobrovolně odsoudil do role permanentního sebevraha... Ale i to už je zkrátka taková nolanovská klasika; je mnohem lepší kochat se celkovým obrazem a jeho brilantní kompozicí, než pod lupou zkoumat jednotlivé detaily. 80 % ()

Pulper

Po zhlédnutí Oppenheimera je pro mě Dokonalý trik asi nejlepší Nolanův film. Zajímavýá zápletka, dobří herci, a hlavně, můžu vidět kdykoliv znovu. Oppieho úplně ne, ač má svoje velké klady. ()

Arigato

„Díváte se pozorně?“ Film o neuvěřitelné vzájemné posedlosti dvou rivalů – ani ne tak černobílý jako spíš tmavě šedý. Excelentní režie a vynikající výprava utváří zcela jedinečnou a lehce ponurou atmosféru. Společně s celou plejádou bravurních herců a s bezchybným scénářem, ve kterém se nic neděje náhodou, tak film nabízí geniální podívanou a unikátní divácký zážitek. Neustálé hledání něčeho komplikovaného, co vlastně bylo celý film jasně na očích? I tak se The Prestige dá definovat. Je přesně tím filmem, který budete chtít vidět okamžitě znovu, protože se opravdu jedná o dokonalý trik. ()

epoh

Zpočátku mi vadil ten chlad, který z filmu čiší. Pak byl ale zastíněn výborně načrtnutými charaktery hlavních postav, kdy se vaše sympatie opravdu každou chvíli přelévají z jednoho na druhého. Pak mě zažehnul naprosto famózní Bowie, a když pak přišla ta závěrečná pointa, tak jsem byl naprosto rozpálený a odhodlaný vidět ten film ještě jednou. Což taky v nejbližší době učiním. ()

courage

Káždá jedna minúta tohto filmu je dôležitá .. bez nej nieje tento trik dokonalý :) Christopher Nolan je jednoducho majster svojho remesla .. päť celovečerných filmov a ani jeden nejde pod priemer .. vynikajúci herci, kamera, réžia aj scenar .. a k dokonalosti ten film priviedol Thom Yorke v záverečných titulkoch :) ()

LukeSharp

Smekám svůj užásem napolo sežraný klobouk.V tomhle filmu není nic tak,jak se zdá a když si myslíte,že víte co se děje tak věřte,že víte velký hovno!! Má očekávání byla ve všech směrech překonána.Christian Bale je jako vždy vyjímečný a o několik stupńů lepší než Hugh Jackman,který se filmem táhne docela nevýrazně a překrásná Scarlett tady vypadá narozdíl od Black Dahlie v dobových kostýmech fakt hodně dobře.Atmosféra je naprosto úúúúžasná,kouzelnické souboje jsou napínavé,tajemné a celý film se snažíte přijít(stejně jako Wolverine) jak to vlastně ten Batman udělal.No na konci se to dozvíte a myslím,že hodně lidí bude překvapeno. Parádní filmík za 90% ()

mikhail

V poslednej dobe sa mi málokedy stane, že film ma doslova "drží" po celú svoju dobu. The Prestige sa to však podarilo. ()

unrocker

Zamotané, dokonalé , nápadité prostě jeden z nejlepších snímků za poslední měsíce co jsem viděl. Prvky kouzel , dramatu a spusty zvratů to jsou hlavní artikly tohoto filmu... A film je to prostě dobrý a stojí za to se na něho kouknout... ()

imarvin

V první řadě je tenhle film o tom, co je člověk schopen obětovat, aby dosáhl dokonalosti ve svém oboru (lépe řečeno dostal svého rivala na kolena). Zároveň má ale řadu dalších, pro mě neméně zajímavých, zákoutí. Například, že i malé tajemství dokáže dokonale zničit vztah. A je smutné sledovat, jak někoho touha po dokonalosti pomalu ale jistě ničí. Celou dobu jsem se skvěle bavil, pomalu ani nedýchal, a navíc zákulisí kouzelníků a iluzionistů, mě lákalo už dětství. Ačkoli je tento film dokonale provedenou podívanou, ať jde o kameru, atmosféru a nebo herecké výkony, přece jen mu něco málo k dokonalosti chybí (a proto jen 4 hvězdičky). Snad ona pověstná „prestige“, která by mě donutila vstát ze sedadla a začít tleskat. Každopádně ale nezůstanu jen u jednoho shlédnutí. A to i přesto, že konec je vlastně předvídatelný už od poloviny. ()

valkil

Škoda toho pomrkávání na diváky a nošení mu zajímavých momentů na zlatém tácu až pod nos. Nedá to ani moc přemýšlení a člověku dojde, o co jde a co bude zápletkou i rozuzlením. Což je škoda, kdyby Nolani trošku víc halili svá tajemství a lépe si pohráli se scénářem, mohl by to být lepší film. Tím neříkám, že je špatný, naopak je dost dobrý, ale očekávání bylo asi větší. Oba hlavní představitelé jsou skvělí a ostatní osazenstvo za nimi lehce pokulhává, včetně trochu matné Johansson. Tři a půl! ()

Dzun

Opět scénáristicky zajímavé dílko bratří Nolanů o tom, že mít a znát některý věci za každou cenu se prostě nevyplácí...Výborně hrající trojka - Jackman, Bale a Caine. Jenom škoda, že tenhle film prozradil veškeré své triky. Kdyby byl závěr otevřenější a přinutil zvídavého diváka vrátit se zpětně k některým pasážím filmu, stálo by za to ho vidět více než jednou. Na druhou stranu poselství, které chtěli Nolenovi do filmu vložit, by bez uzavřeného závěru zřejmě nevyznělo. ()

dobbin

Dva protagonisté, dva úhly pohledu, dva přístupy k řemeslu, dva příběhy, dva nepřátelé...Opravdu dva? Díváte se pozorně? ()

tenista

Film, který ukazuje, co je člověk schopen udělat proto, aby byl lepší než ten druhý, o tom, kam ho může zavést posedlost po odhalení tajemství toho druhého a taky o tom, co to provede s jejich přátelstvím. Ani jeden z herců svým výkonem nezklamal, Scarlett krásná jako obvykle :o) Akorát poslední čtvrthodina mi pořádně zamotala hlavu. Dávám 80% ()

Prankster

Po zmateném začátku se nejdřív pomalu a pak rychleji začal děj rozplétat. škoda jenom, že tihle kouzelníci nakonec vyzradili všechna svá tajemství - to by přece dělat neměli ne :-) ()

LuNaj

Jak hodnotit film, kde hrají mí nejoblíbenější herci, kde je skvělá hudba a výborný příběh? Miluju filmy, kde se musí používat mozek. Kde tvůrci nepředpokládají, že diváci jsou pouze tupé stádo, ale že rádi zapojí své šedé buňky mozkové. Nejlepší na tom je, že během filmu budete mít několik vlastních teorií, jak to ve skutečnosti je. A ještě na závěr bych pochválil všechny, kteří poznali v postavě Nikola Tesly Davida Bowieho. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel