MsKatherine

Filmy o kouzelnících obecně mám ráda. A ani tenhle nebyl zase tak špatný. Musím ovšem říct, že už jsem viděla lepší. Film probíhá v několika dějových liniích, přičemž každá z nich má důležitou část příběhu a mnohdy je těžké se zorientovat. Děj byl zajímavý a uvěřitelný, ale nelíbil se mi způsob, jakým byl poskládán do sebe. Nečekané střihy, následná snaha o pochopení, o kterou dějovou linii se jedná a celkový nedostatek postupného napětí, které by vás vtáhlo do děje, posunulo tento film na mém žebříčku do průměrných filmů s nápaditou myšlenkou. Škoda, nápad byl opravdu bravurní. ()

kratajirka

Jak to vlastně bylo? Jak dokázal být na dvou místech ve stejném čase? Iluze? Kouzla? Ne - jeden malý detail, který dává filmu neskutečnou porci překvapení, dramatu a akce. Co vše jste schopni udělat pro to, abyste byli lepší než někdo druhý? Obětujete pro to i životní lásku, přátelé? Odpovědi naleznete během dvou hodin strhujícího nolanovského dramatu. 99% ()

milunech

Zajímavý film, příběh, tajemno, hádanka, rozluštění, pokud se chce někdo neodtrhnout od filmu, je to zde ! ještě jsem si všimla, že pokud jde o dvojníky, mohl by Christianovi dělat dvojníka Matthew McConaughey, ze začátku jsem si myslela, že je to on :)) Skvělé, skvělé, gratluji ! ()

Celsius

"Díváte se pozorně?" Tak se dívejte. Dokonalý trik za to stojí, páč nekouzlí víc, než je schopen ukočírovat v mezích komorního vyprávění pod Nolanovým dohledem. Poutavý zdroj nejedné následné diskuze potom, co jsem jej pustil přátelům. :-) ()

Lonelybiker

Po dlouhé době opravdu Film, který stojí za vidění. Scénář, který je dokonalý v každém detailu a herci, kterým uvěříte všechno. A konec ... ten konec nemohl být lepší. Christopher Nolan válí ! ()

turanpat

Kombinácia Christopher Nolan a Christiana Bale už priniesla veľa dobrého. Pripája sa k tomu Hugh Jackman a Scarlett Johansson a výsledok je viac než úchvatný. Snímok plný prekvapení a napätia diváka doslova doslova zhltne. Miestami som sám nevedel, ktorému z hlavných hrdinov mám fandiť. ()

Kolakao

Příběh o nezktotném boji dvou iluzionistů..O odvaze,pomstě,oddanosti a sebeobjetování..Film plný nečekaných zvratů až do konce.Filmové obsazení rolím opravdu sedí a docela jim to opravdu hltáte jako pravým kouzelníkům..Zbývá už jen dodat nejdřív přijde Nabídka potom je na řadě změna a na konec přijde prestiž opět 5***** ()

skraby

Film rozhodně k přemýšlení, ale o tom kouzla jsou. Vzájemná přetlačovaná u kouzelníků, kdo dělá lepší triky je fakt výborna. Vše se ještě odehrává na konci přředminulého století, takže o to je to zajímavější, co všechno scénáristi dokázali vymyslet, aby to šlo s dobou. ()

Allenovec

Nolan je dokonalý iluzionista, dokáže i z něčeho obyčejného udělat kouzlo. Čaruje s emocemi a mate vás časovými posuny, nakonec vás však naprosto okouzlí. Tento film je příkladem toho, že i v komerční kinematografii si lze pokládat psychologické otázky a dávat ději další rozměr. Umí úžasně a napínavě vyprávět příběh o rivalitě a cenně za posedlost. Nespustil jsem z filmu ani na moment oči a na poslední scénu jsem zíral s otevřenou pusou. Film nepustí a ještě dlouho po jeho shlédnutí o něm budete přemýšlet. ()

Rorschach_SK

"Pozeráte sa pozorne? Každý kúzelnícky trik má tri hlavné časti. Pozor! Tej prvej sa hovorí ponuka, kúzelník ukáže niečo obyčajné - balíček kariet, holuba alebo človeka. Predmet ti ukáže a požiada ťa aby si si ho preskúmal, či je obyčajný, všedný. Ale to pravdepodobne nieje. Druhá časť sa volá zmena. Kúzelník vezme niečo plne obyčajné a zmení to v niečo úplne nečakané. To tajomstvo máš pred očami, ale nevidíš ho. Pretože sa, samozrejme, nepozeráš správne. Vlastne to nechceš vidieť. Chceš sa nechať podviesť. Ale nechať niečo zmiznúť nieje ešte všetko. Musí sa to vrátiť. Preto má každý kúzelnícky trik svoje tretiu časť, tú najťažšiu a tá sa volá prestíž". Nie, to nie je len návod na výborný kúzelnícky trik, ale aj návod na dokonalý film. Nolan sa tejto schémy drží pri každej scéne, počas celého príbehu až do záverečných titulkov. Stačí malá nepozornosť diváka, keď mu ujde jedna scéna, jeden rozhovor a celé vyznenie ide do stratena. Sledovať súboj dvoch kúzelníkov, kde sa počiatočná rivalita pretransformuje na nenávisť (predovšetkým zo strany Angiera) a súboj na ostrie noža. Režisér dostáva z oboch hercov - Jackman a Bale, len to najlepšie, ale treba uznať, že Bale preválcoval Wolverina na plnej čiare. Nesmiem samozrejme opomenúť Davida Bowieho ako Nikolu Teslu - pri prvom pozretí filmu som ho vôbec nespoznal. Ak sa túžite nechať podviesť v najlepšom kúzelníckom predstavení v histórii kinematografie, stačí len vysloviť to čarovné slovo - "Abracadabra". ()

Padam

Bacha, trochu spoiler... Z tohoto filmu dělá něco extra příběh. Ani jeden z hlavních hrdinů není ani dobrý ani špatný. Dva lidé, dva odlišné životní příběhy se střetávají a chtělo by se je srovnávat. Oni sami mají celou dobu jasno o sobě i o tom druhém. Ale postupem času zjišťují, že nic není černobílé. Bohužel trochu pozdě. I kdyby zbytek filmu byl odpad, herecké výkony a příběh to dostávají do neuvěřitelných výšin. ()

Nahodicka

Naprosto úžasný film který vás až dokonce nechá čekat . Napětí a vynikající scénář a režie Christophera Nolana ! Film doporučuji naprosto všem co mají rádi tajemno a mysteriozní filmy :) ! ()

LaSanda

Zmrd, kterého jsem celý film snad i nenáviděla, si nakonec dokázal získat mé sympatie. Smekám všechny naklonované klobouky. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel