Agent006

,,The audience knows the truth: the world is simple. It’s miserable, solid all the way through. But if you could fool them, even for a second, then you can make them wonder, and then you got to see something really special. You really don’t know? It was the look on their faces." - aneb jak tvůrci vystihli vlastní dílo. ()

Martin741

Dokonaly trik je majstrstyk od Nolana ako rezisera. Paci sa mi najma sledovat rivalitu dvoch hercov - Christian Bale a Hugh Jackman. Aj ked poslednu menovanu osobu mam na haku, musim uznat, ze Jackman hrat vie. 89 % ()

Wiikii

S radostí jsem to sledoval každou část ... Podle procent bych mu měl dát 4*, ale to bych si neodpustil :) ... Takže HODNOCENÍ: 88% (5*) ()

Aljak

Dokonalá hra na mačku a myš, a nekonečnú pomstychtivosť. Spočiatku som sa trochu strácal v tom zložitom deji, keďže sa prelínala minulosť so súčasnosťou, ale po čase som sa našťastie zorientoval a čím ďalej, tým viac ma to bavilo. Vynikajúco vytvorená "šachová partia" medzi Angierom a Bordenom (H.Jackman & C.Bale) - aj keď jeden z nich bol vždy o pár ťahov vpred. Po celý čas to malo ohromujúcu atmosféru Londýnu na prelome 19. a 20. storočia, ktorá bola ešte viac znásobená zakomponovaním rivality Nikola Teslu a Thomasa Alva Edisona (tí medzi sebou aj v skutočnosti súperili v tzv. vojne prúdov). Trochu ma síce mrzelo, že sa to zvrhlo na mierne sci-fi, ale aj tak to stálo za to! Aj keď počas príbehu mnoho vecí nedávalo až taký úplný zmysel a všetko bolo zahalené rúškom tajomstva - na konci nám kúzelníci odkryli všetky svoje triky. Nemôžem dať inak ako 5 hviezdičiek! ()

dezorz

Pokus o divacky jednuduchsie velkorozpoctove (ok. strednorozpoctove) ´memento´ na ktorom je zaujimave to, ze ide opat o dalsi kuzelnicky americky film s britskymi realiami (iluzionista sice mal realie rakuske zato akcent anglicky, asi aby ladil s archaickym vyznenim) snad raz nakoniec dojde k tomu, ze konecne natocia aj Anglcania poriadny viktoriansky kuzelnicky film. takeho jonathana stranga a mr. norrela. ()

Jino

Jeden z mojich nejoblíbenějších filmů. Výborný a do detailu propracovaný scénář, který mě dokázal překvapit i po několikáté repríze snímku. Na poprvé jsem tento film moc nepobral, ale s dalším a dalším zhlédnutím snímku jsem byl vždy překvapen, co všechno mi minule uniklo. Christian Bale je jako kouzelník super. Ostatně, všechny hlavní herecké výkony jsou pozoruhodné. Tady není opravdu mnoho co vytknout. 100% ()

shyster

To mě p.ser. Bratři Nolanovi mají talent od Boha. Každý film je jako perla. ROZHODNĚ NEJLEPŠÍ FILM LETOŠNÍHO ROKU (zatím, u nás v kinech v 2007). Film mě tak pohltil, že jsem po posledním záběru z těžka vydechl a ještě další 2 dny jen těžce usínal, protože to byl nejlepší filmový zážitek v kině od...už ani nevim. Nolan umí natočit film s tak hustou atmosférou, že by se dala krájet. Prostě nádhera. Už se těším na DVD ()

Vojťas

Trochu mě mrzí ona účast Sci-fi! ... Být to "pouze" iluzionistická záležitost, jakož tomu bylo v nedávném ILUZIONISTOVI, neváhal bych dát 5* .... Bohužel stalo se. Tudíž budu spíše vyzdvihovat Christiana Balea, který mě opravdu čím dál více překvapuje a začínám ho velmi obdivovat a za poutavější část snímku beru spíše první polovinu filmu, ve které mě vzájemné osočování obou iluzionistů a drsná rivalita velmi bavila. ()

MrPierc

Kostýmy reálné, charaktery uvěřitelné, ale vše ostatní je sci-fi. Já se nudil a ani konečné rozpletení nebylo zas tak šokující, aby vyvážilo ten mdlý příběh před tím. Některé ukázky triků, ale byly velmi zdařilé a vysvětlování provedení také. ()

bogomira

Právě jsem se vrátil z vejletu, na kterej mě vzali pánové Nolan, Jackman, Bale, Caine a Bowie a moc jsme si to všichni užili. Abych pravdu řek, ten konec moh bejt jinej a třeba i lepší, ale o tom tady mluví každej. K tomuhle filmu je tady spousta zajímavejch komentářů, jen mám u některejch z nich pocit, že jejich autoři už na vejlety nejezděj, jen se nimraj v itineráři a snažej se uhodnout, kam se pojede a čím. Ale to je jejich škoda. Kdyby to náhodou z mýho tlachání nebylo jasný, tak se mi The Prestige líbil...a moc. ()

selviskhed

Film plný zvratů, který přesto nepůsobí překombinovaně. Velmi chytrý film. SPOILER: Kdysi mě napadlo, že využívání teleportace by znamenalo asi toto: tělo je molekulu po molekule naskenováno, informace o jeho stavbě je poslána v podobě nul a jedniček na jiné místo, kde je z jiných molekul poskládána kopie těla. Taky jsem si samozřejmě představoval, jak se mí blízcí s radostí vydávají na výlety způsobem který jim ušetří cestu a hromadu času a já jediný vím že jsou jeden po druhém zabíjeni. Dokonalý trik je (z filmů které jsem viděl) první, který vzal velmi vážně existenci dvojníků (kterážto je tak často námětem komediálních filmů), resp. kde je i dvojník opravdový člověk. Pokud jde o konec, který tolik uživatelů kritizuje, myslím že má krom vysvětlující funkce taky docela silný emociální náboj (mrtvé tělo v proskleném akváriu je něco co znova a znova působí). Hra s publikem o hře s publikem. 27.12.08 ()

Petoss1

Film s neuveriteľne vynikajúcimi hlavnými predstaviteľmi (Jackman u mňa vyhráva) s vynikajúcim dejom a pekným prostredím o súboji dvoch kúzelnikov ktorý nakoniec jeden vyhrá. Dokonalé dielo Vás nepustí. 90% ()

O´Neill

Opravdu promyšlený děj. Člověk ani neví co je skutečnost a co ne, a pak ho konec opravdu dostane. Chtělo by to více takovýhle filmů. Jinak jsem od začátku fandil Baleovi :) ()

Langy10

Christopher Nolan toci dobry filmy, a tady ten je jeden z nich vynikajici film, který se da prirovnat k filmu iluzionista :) uplne stejny princip :) ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel