Sdoom

Naprostá fantazie, do top 10 se mi Dokonalý trik sice nevejde, ale někde poblíž by určitě byl. Nolan opět dokazuje, že je nejlepším, nejvynalézavějším a nejoriginálnějším filmařem současnosti. V podstatě není co příběhu vytknout a navíc Christian Bale mi dokázal, že je pan Herec. Edit 10.9.2014: I po 3 letech od prvního zhlédnutí stále stejně působivé, i přes fakt, že divák už zná pointu. O kolika dalších filmech se tohle dá říci? (Blu-ray, orig.) Edit 24.5.2018: A po dalších 3,5 letech stále není na původním komentáři co měnit. Prestige je prostě jeden z těch filmů, ke kterým se budu rád vracet po celý život. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

SG-1

"Jeho trik je špičkový. Nejdřív zmizí a skoro ihned se objeví na druhé straně scény. Tichý, tělnatější a pokud se nemýlím, dost opilý." -Alfred Borden- ()

LuciusWlk

Neuvěřitelně podmanivá podívaná. Od prvních minut se rozehraje veliká hra a jako dítě v hledišti na kouzelnickém představení očekáváte, tušíte, toužíte vědět a nakonec pochopíte. Bravurní. ()

Devilian

Nolan mě svými filmy zatím nikdy nezklamal a po hlavuzamotávajícím Mementu je tady další scénáristicky výborné dílko, které se určitě zařadí mezi ty mé oblíbené. ()

Germanotta

Velmi pekná podívaná, ale na môj vkus sa k tomuto filmu nehodilo toľko "nereálnych vecí", keby to bolo o trošku bližšie realite, to by bol dokonalý trik. Chcem len naznačiť že Nolan to sem tam s tou prešpikovanosťou a nevypočítateľnosťou preháňa, asi preto nepatrí medzi mojích oblúbencov. ()

Maynard.

Dokonalý trik je dokonalý film každým coulem…Při každém podívání se objevuje něco nového, nějaký další detail, který perfektně zapadá do celého příběhu. Mr Tesla, kterého si zahrál sám David Bowie, dodal filmu ještě více magičnosti. Christopher Nolan všem opět ukázal, že je velice, velice talentovaný režisér, o kterém ještě hodně uslyšíme. Možná, že konec byl až zbytečně moc „vysvětlený“ , ale můj konečný dojem zůstal neposkvrněn./další skouknutí/ Ten Nolan, to je prostě absolutní rejžovská špička. Nikdo jiný si tak nepohrává se střihem a nikdo jiný netočí takto originální filmy. Obdivuhodné je i ten fakt, že se společně se svým bratrem podílí i na scénáři. Při dalším skouknutí se divák může zaměřit na detaily, kterých se při prvním ani nedá všimnout. Např komplet postava Fallona, který za celý film vysloví pouze jedno slovíčko. No, musí to bejt těžký žít dvojí život a přes to, že to měli hoši perfektně promyšlený, tak to "jejich" ženská stejně poznala :o). Beru zpět to, že je konec až možná zbytečně vystvětlen, a dodám, že kdyby aspoň trošku byl takto vysvětlenej Počátek, asi bych se nezlobil...A ještě musím zdůraznit to, že Michael Caine je ve všech Nolanových filmech něco jako Gandalf, prostě ztělesnění moudrosti a zkušeností... Díváte se pozorně? /další skouknutí/ Čím víc se přibližuje premiéra Batmana, tím víc se těším. -musel sem si pustit do žíly další Nolanův skvost. Je to neskutečný, tenhle film se mi při každým skouknutí líbí víc a pochybuju, že tomu někdy bude jinak. Už jen ten nápad s deníkama, který si navzájem kouzelníci čtou, masakr. Jo, jak se to zpívá v tý písničce - Dvojí život žít není nikdy lehky, ocelový zdi jsou někdy dosti křehký... Lepší režisér nikdy filmy netočil. A snad nikdy ani nebude. ()

Lukoboss

Iluzionisty, kouzelníky a další takovýhle borce mám rád, takže film o nich a o jejich (vražedným) předhánění se musel nasadit laťku hodně vysoko. A taky že nasadil. Vždycky, když už přišla situace, kde jsem si říkal "tak to je trapný nebo blbý", nastal další zlom k lepšímu a zase a znova, vždycky v tu pravou chvíli. Nezbývá, než smeknout (kouzelnickej) klobouk a pochválit tvůrce! ()

Rousse

Nolanovi se opět povedlo vyčarovat film s úžasnou atmosférou, skvěle hrajícím ansámblem, supr hudbou, kamerou....no prostě opravdu se mu povedl Dokonalý trik. Ať už nabídka, změna nebo prestiž - všechny tyhle jeho části klaply na plný počet! A David Bowie tomu už nasadil jen korunu. ()

Arkanoid

Odkrývanie podstaty postáv skoro celý film zahalených rúškom tajomstva ešte nikdy nebolo pútavejšie. Nejednoznačnosť charakterov oboch hlavných postáv zamestnáva myseľ a ich vzájomné súperenie vytvára napätie, vďaka ktorému divák neustále udržiava pozornosť, no len si láme hlavu nad hádankami tohto filmu, ktoré ho robia tak pútavým. Sú to kúzelníci, tajomstvá k ich práci patria, navyše sú umocnené dobou bez modernejšej techniky. Z postáv sa dá spoľahnúť len na klasicky filozofujúceho mentora Michaela Cainea, ktorý filmu pridáva noblesu. Vysvetľovanie v závere vzhľadom na nejasnosť obsahových prvkov filmu bolo potrebné. Nolan tento trik s inteligentným scenárom svojou réžiou dotiahol k dokonalosti. ()

solskjaer

Buď jsem to nepochopil, nebo mi to skutečně přijde nesmírně nudné. Třikrát jsem u toho usnul. Asi dobrý, určitě ne pro mě. ()

coscarelli

DOKONALE ma ten Nolan pocas flicku uhajal , ALE bližiac sa k finišu som dostal DOKONALY preplesk a akupunkturu v podobe prepointovania v cieli. Nolan je kuzelnik, mistr loutkar a ja v jeho rukach ako jeho babka som vnimal zaslepene, a rovnako ovladal aj Wallyho šošovky. Sympoši svoje role dosledne nahravali,prehravali a inak -hravali a film stal na piedestale. Celkovo k hodnoteniu: bizzarne nadspokojny, ale piata hviezda bola zozrana prepisknutou casomierou. ()

herr_carter

Povinná filmová mezera doplněna (byť po hodně letech od vzniku), ale dech zůstal nevyražen. V obecné rovině se jedná samozřejmě o nadstandardní film, ale pokud přihlédnu k dosavadní tvorbě mistra Nolana, řadil bych ho k průměru. Ne zcela mi do své role zapadl Hugh Jackman, který tu v rámci soupeření dvou kohoutů na smetišti nesahá Baleovi ani po kotníky a jestli tohle měli být dva největší iluzionisté Londýna té doby, potom byly síly značně nevyrovnané. Bale je před Jackmanem celou stopáž na mílé vzdálen (což byl samozřejmě i celkové vize filmu), i tak bych ale já osobně oba soupeře o mnoho více ve svém umění vyrovnal, aby divák až do poslední chvíle nevěděl, kdo vyhraje. Zbytečným prvkem filmu (ač ho Bowie zahrál mrazivě stylově) pro mě zůstává stopa Teslova, jehož finální abrakadabra přístroj neměl ve filmu být, nebo měl být představen zcela jinak - celou dobu totiž sledujeme lidské triky a fígle, tudíž až příliš přetechnizovaná finální virgule už byla trošku mimo mísu. Každopádně jsem celou dobu fandil tomu lepšímu z nich, naštěstí to dopadlo pozitivně................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

gutshoter

Pro mě bohužel stále zlehka nadhodnocený snímek, kterému jsem s radostí dal znova šanci, rozhodně toho nelituju, ovšem můj názor se nemění. Dobová atmosféra je doslova elektrizující, herci skvělí - zejména vynikající Jackman. Nicméně ta pointa, ke které to vše směřuje skrz, musím konstatovat, skvěle propracovanou nelineárnost, na mě šokujícně skutečně nepůsobí, což je v takovém filmu zásadní. ()

MartinS96

Jedna z prvních Nolanových dokonalostí. Zároveň také první spolupráce nejšikovnějších bratrů ve filmovém průmyslu. Film, po kterém vám napoprvé spadne brada, a s každým dalším zhlédnutím bude zrát jako víno. Pokaždé, když už si budete myslet, že jej plně chápete, na vás vyskočí jedna, dvě maličkosti, které vás ujistí o opaku. Christopher i v tomto filmu používá nelineární vyprávění v asi čtyřech časových rovinách, mezi kterými libovolně přeskakuje. Celé je to ale tak mistrně zrežírováno, že i když někdy může člověk ze začátku některých scén trochu tápat, po chvíli se jedním záběrem, či zmínkou v dialogu vše vysvětlí. Dialogy jsou ostatně další ozdobou tohoto díla, stejně jako herecké výkony. Další zajímavostí filmu jsou i iluzionistické finesy, které jsou podstatou každého triku. Celý film, je také v duchu těchto zásad natočen a hlavně i zakončen. Popravdě jsem nevěděl komu z hlavních protagonistů fandit a když už si myslel, že ten jeden vyhrál… no darmo mluvit. „Now you're looking for the secret… But you won't find it, because, of course, you're not really looking… You don't really want to work it out… You want to be fooled!“ 10/10 ()

JADIM

Nolan, zase chceš aby som si tvoj dobre vyzerajúci, ale klasicky zamixovaný film pozrel druhýkrát, keď ani neviem, o čo tam vlastne tým dvom išlo? Nejaké jednotlivé scény boli spravené veľmi dobre, ale zas to ten Nolan svojou genialitou pokašlal a mne sa moc nechce pozrieť znova film, ktorý išiel takmer 2 hodiny mimo mňa. Dobre to tu zhrnul užívateľ Tosim. 4/10 (Videné 16.1.2020, Originálne znenie) ()

honzii

Dokonalý film fungující v absolutně všech rovinách. Netřeba víc dodat. Snad jen: Nenechte si ujít takový filmový zážitek. ()

Borec3

BEWARE SPOILER... zručně natočený film "s překvapením", jež si ovšem můžete sumírovat dávno dopředu jednak, díky scéně, v níž Jackman na teslově pozemku vejde mezi haldu klobouků (dubl = vražda), a druhak, díky neustálé tajuplné přítomnosti Fullona (vkrádá se otázka - To nebude jen tak... a ono skutečně není). Linka "klobouku" je důležitá i jako paralela k prvnímu záběru... "Kouzelník vám ukáže něco obyčejného". Proč ale pitvat kouzelníkova tajemství, chceme se přece "nechat ošálit" a to se magické chemii Bale + Jackman povedlo.... 4,5* :) ()

hudryhudry

Nedá se říct, že by mi tento snímek vadil, ale svým neobvyklým provedením mě nezaujal. Film je natočen tak, že pro něj časová linie nehraje moc roli, ze začátku jsem moc nerozuměl různým časovým posunům, které jsou různě míchány, až jsem měl hlavu jak pátrací balón. Potom už vše dává smysl a ke konci nás překvapí poměrně nečekaný závěr... Ještě teď se cítim omotán jako moucha pavučinou intrik a pastí. Až do konce jsem se nemohl rozhodnout, kterému kouzelníkovi fandím, ale protože je mi Christian Bale odporný svým šišláním a zvláštním hereckým projevem, zvítězil u mě na plné čáře Hugh Jackman, proto jsem byl možná na konci snímku trochu zklamaný.... Michael Caine hraje postavu, která pro mě byla až do konce zahalena tajemstvím, zaujímá roli vypravěče a také roli průvodce filmem. U podobných snímků mě vždycky naštve to, že celý film je o tricích a pak se najednou objeví "skutečná magie", která mě zkazí dojem z celého snímku (stejné to pro mě bylo u Ospalé díry). Pobavil mě souboj elektromagnátů Tesly a Edisona. Kamera je ve filmu slušná, střih mě nezaujal a scénář (dějová kostra) je podle mě dobrý... 3* ()

Tipek_14

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov, Top 10! Fantastickí herci a atmosféra nesúca sa celým filmom, ozaj kúzelné. Ťažko sa mi hľadajú tie pravé slová, neskôr sa ich pokúsim nájsť :). Film, ktorý musíte vidieť!!! ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel