MirkaP

Zápletka je pěkně zapletená a aby toho nebylo málo, proplétá se tam i několik časových rovin. Pozornost je zapotřebí udržet až do konce a věnovat i drobnostem, jak jinak ve filmu o iluzionistech. ()

DominoTempus

Chjo. Tohle mohlo být něco skutečně geniálního. Pro mnohé dokonce je. Bohužel ale tak úplně není. Příběh dvou kouzelnických rivalů má skutečnou emocionální sílu, nicméně překotné přeskakování časových linií způsobuje v některých momentech zmatení diváka. Soudím, že neúmyslné, když se Dokonalý trik snaží zmást diváka úmyslně, je to skrz příběh. A přitom lineárnost by takto silnému příběhu o vývoji dvou postav skutečně komplimentovala. Očividně: sci-fi prvek je příliš vynucený a představený v příliš pozdní fázi filmu. Na svém konci film asi pětkrát přeskočí žraloka, načež dopadne těžce na hubu a málem se přitom zabije. A přesto... jsem si ten film velmi užil. Má několik výrazných nedostatků, ale silný příběh, silné obsazení a silná myšlenka to vytahují až na ty čtyři hvězdy, byť slabší. 7,5/10(?) ()

Mire

Tento trik bol ozaj dokonalý. Zaujímavá myšlienka jeho prevedenia, na tú dobu. A k tomu nesmierne charizmatický David Bowie ako Tesla. Čo viac si od päťhviezdičkového filmu priať? :) ()

J.Cobra

Tohle je, jak říkají američané "the real must see twice film". A já ho teď viděl podruhé a je to zcela nový zážitek. Podobný fim s tímto americkým označením je 6.smysl s Brucem Willisem. Ale vraťme se ke kouzelníkům ;o) Je to prostě parádní film, na CSFD momentálně hodnocený jako 124. nejlepší film. Herecké obsazení opravdu hvězdné a celá atmosféra filmu monstrózní. Stejně jako představení mágů a iluzionistů. A tak to má být!!! (Komentář ze září 2009) ()

horor2

Čáry, máry fakt super film, potahajíc za koule s originálním koncem. Čekám, čekám... a zase mě ten chlapík dostal! :-) ()

johnny01

Zajímavé téma mohlo být zpracováno lépe, hlavně zezačátku je náročné se v tom vyznat. Některá drobná překvapení, ale především triky a jejich zákulisí osvěžují jinak průměrný příběh. ()

PlayEasy

Pokud jsme právě návštěvníky velkolepého kouzelnického představení a bratři Nolanové jsou účinkující, pak nás naprosto dostali... 100% ()

adamix

Dokonalý príbeh o dvoch súperiacich kúzelníkoch a jeho geniálne spracovanom rozuzlení. Postupné odhaľovanie pravdy a nakoniec jej nečakaná negácia nám ponúkne prekvapujúci chladný záver. Vypracovať takýto geniálny scenár, to nechcelo len skúsenosti, ale osvietenie. Síce neobsahuje ohromné Zimmerove sekvencie ako napr. v trilógii o temnom rytierovi, zato ani na sekundu neodradí od pozornosti. Za mňa 100%. ()

Mr.Sombrero

Kouzelný film plný překvapení o rivalitě špičkových iluzionistů, který vám ukáže, kam až může zajít posedlost, s Davidem Bowiem hrajícím Pána blesků ve vedlejší roli. Poctivá filmařina, která mi zpříjemnila páteční večer a určitě si jí pustím znovu. ()

Fajt

Fantasmagorie, Tesla by všem nakopal do zadku, takto jeho jmého zneužít k této amerikánské sra.ce. ()

Snagleo

Tento film mi doslova vyrazil dech!!! Nádherný snímek plný zvratů, triků, úžasných postav. To, co předvedl Hugh Jackman spolu s Christianem Balem, bylo neskutečné, Film doplňovala ještě krásná Scarlett Johansson a moudrý Michael Caine. Krásný a zamotaný příběh osloví nejednoho diváka. Atmosféra by se dala krájet. Strhující triky mě neskutečně ohromili. Dlouho jsem si film takhle neužil. Pro mě je tohle jeden z nejlepších filmových zážitků. Dal bych klidně i víc, než 100% ()

kubas369

8/10. Film o životním zápolení dvou zcela nečernobílých rivalů, kde chvíli fandíte tomu chvíli zas tomu, což je asi nejzajímavější aspekt tohoto filmu. Všechno ostatní, jako že se jedná o zajímavé prostředí kouzelníků, děj že se odehrává někde v 19. století, je vysvětleno několik kouzelnických triků, Tesla atd., jen dotváří atmosféru tomuto boji dvou zcela fantasticky zahraných a napsaných charakterů. ()

Honzimir67

8,5/10 - Od filmu jsem očekával něco obyčejného, zvratem mě však oslovil něčím neobyčejným a na samotném vrcholu mě famózně překvapil. Zkrátka tento film pro mě byl jedním velkým kouzlem. Opět Nolanovo dílo které nezklamalo... S herci jsem byl opravdu spokojen, šlo vidět, že jim role sedly. Závěr nepředpokládatelný, a nádherně vystihuje celý smysl příběhu. Děj byl napínavý a zajímavý. Možná mi jen chyběla špetka emocí, na které se Nolan pravděpodobně tolik nesoustředí, ale je to drobnost. Přesto mi film nepřirostl k srdci tak moc, abych mu dal 10/10. U mnohých to je ale určitě bomba, a možná, že právě tento film na vás čeká, aby se stal jedním z vašich nejoblíbenějších. ()

Blazkowicz

Dokonalý trik to určitě byl z obou stran, ale nebude to dokonalý film. Nicméně musím před ním smeknout klobouk za dějovou linku. 4* ()

subic

Oblíbený film z dětství Romana Holého. Za to mě zase tak moc neuchvátil a já vlastně už ani nevím, o čem že to vlastně bylo. Ale Scarlett Johansson to tam moc sluší. ()

Athlona

Z tohoto filmu mam, takovy divny pocit,asi jiz v budoucnu nebudu drive nez zhlednu filmcist romanove predlohy,ktere slouzi filmarum k natoceni filmu:-).Pritom zanr SCI-FI miluji.Reziser Christopher Nolan, knizni podobu romanu spisovatele Christophera Priesta drasticky zkratil a zjednodusil a tim jsou veskere otevrene otazky psane v romanu, ve filmove podobe pryc. Bohuzel neni prvni,ktery musel sahnout po regulich filmoveho umeni :ne vse je mozne prevezt do filmove podoby. Nolan se tedy soustredil pouze na centralni cast romanu jinak by to,asi neslo a to na oba kouzelniky jejich "vyvolani" efektu kteremu obetuji veskerou svou identitu,oni jsou preci ti nejvetsi iluzioniste ti,kteri sve publikum nejen na jevisti, ale permanentne dal ve svych iluzich nechavaji "sedet"a toto vse Nolan psychologicky perfektne rozpracoval s pomoci hlavnich protagonistu,kteri mu velice dobre v teto psychologicke hre pomahaji a asistuji /Christian Bale a Hugh Jackman/ S cim Noel, ale nepocital je nezvladnuti projektu po jine strance.Snazi se cely film ukazat jako iluzionisticky trik a na tom vse,take postavil, bohuzel pozorny divak ,snaze nekolika manevru,rozpozna velice rychle v kterem"klobouku" je ten "kralik" schovany a to je spatne.Takze se mu vlastne povedlo vse zamichat do sekane kde kazde "kousnuti"chutna jinak.Jen nepozorny divak je koncem filmu prekvapen,bohuzel.Diky tomuto nepovedenemu konci se muze vlastne jen radovat spisovatel romanu Christopher Priest,protoze prave frustrovany divak mozna po shlednuti tohoto filmu sahne po knizni podobe a tim zjisti,ze predloha podle ktere byl film natoceni neni vubec spatna spise naopak. Herecky koncert Michaela Caine,Scarlett Johansson a v neposledni rade i Davida Bowie v roli srbskeho vynalezce Nikoly Tesla je vic nez dobry.Kamera a strih take,zvuk 5.1 cisty ,ale chybi me proste ty filmove emoce,aby jsem se do filmu dostala jako divak i ja a proto 3 hvezdicky preci jenom se jedna o SCI-FI ovsem bez triku. ()

FosaCZ

Po dlouhe dobe inteligentni film s propracovanym scenarem...radost pohledet:o) Film neni dokonaly, ale tech par nedodstatku celkovy dojem zakryje. Asi si to dam jeste jednou... ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel