a0001

Čarovne, magicky, vizuálne dokonalý. Bol som filmovým kúzlom oklamaný do úžasného diváckeho zážitku. ()

Vojtas12

Na první zhlédnutí mi přišlo, že bez Tesly (a tedy bez jakékoliv nadpřirozenosti) by to byl bezchybný film, ale na druhé zhlédnutí už chápu, že s tímhle filmem se nikdy nepočítalo bez elementů nadpřirozena, protože právě s nimi do sebe všechno zapadá. Mimochodem jsem také zjistil, že filmy, které začínají a končí stejným monologem, prostě žeru. Nejvíc mě ale asi dostal Tesla a jeho dopis. You will find what you are looking for in this box. Alley has written you a thorough set of instructions. I add only one suggestion on using the machine: destroy it. Drop it to the bottom of the deepest ocean. Such a thing will bring you only misery. ()

Hruskovice

Po všech stránkách skvělé, jen mě tam prostě nesedí to tvoření klonů elektrickými výboji, to už bylo tak nějak moc do toho suprově zamotaného příběhu. 4,85/5 ()

Turby

Ikdyz jsem film uz viděl a pár podstatných částí si pamatuji, tak mi to na zážitku neubralo, ba naopak jsem si film utřídil a měl tak lepší dojem. Je to ten typ příběhu, kdy máte zdánlivě spolu nesouvisející stopy, ale jak film beží odhalujíc drobešky a když už je máte všechny na kabátě, tak přijde záblesk a vy přemítáte nad celou tou složitou pavučinou, do které jste se jako muška chytili. Opravdu nevšední filmový zážitek. ()

keyzar

Filmy, v kterých netušíte, co se stane v následující scéně, nebo si neumíte představit, jak se změní děj, jsou vždy výjimečné. Mistrovi Nolanovi se podařilo v tomto filmu spojit dokonalý scénář s perfektním výběrem hereckých představitelů, kteří svoje úlohy přesvědčivě zvládli. Filmy tohoto typu jsou obohacením kinematografie a myslím, že tento film si rádi pustí lidi i o 20-30 let později a stále to bude dokonalý film. ()

fimler

Dokonalý film vše úžasné..... mě nejvíc zaujali známé tváře.Hlavně Michael Caine a Scarlett Johansson.Role jim velice sedli.A konec co dodat to nejlepší na konec! P.S. Počkejte si na něho! .....100% ()

Edeltruda

Scénář mi nepřišel zamotaný ani komplikovaný jako spíš špatný. Postupným porušením hned 4 z 10 pravidel pátera Knoxe (nejen) pro detektivky příběh padá a padá až na dohled jediné hvězdičce. Což je veliká škoda, protože kulisy, kostýmy, atmosféra i napětí ve filmu jsou nadprůměrné. ()

blazma

Filmy kde se kouzli, předvádí triky, je to zahalené záhadami jsou pro mě jako pastva pro oči a tento film tomu kraluje. Rivalita dvou kouzelníků, ukázka toho co všechno se pro kouzelnicky trik musí obětovat, zkratka parádní film. Bohužel finální až moc sci-fi zakončení už bylo možná až moc přehnané. I presto, ale úžasně dobry film. ()

harycek

Díky tomuto filmu jsem trochu nahlédl do světa iluzionistů a snažil se pochopit jejich smysl života!!Výborný snímek a ještě lepší herecké výkony!!! ()

Labrio

Od takto oblíbeného filmu jsem asi čekal více, respektive o dost více. Bale hraje svou roli dobře, ale Jackman mi tak nějak nepřijde moc přirozený. Hodně mě mrzí, že zápletka s Teslou byla sci-fi, protože jinak byl film postavený reálně a bylo by lepší kdyby tak i zůstal. Co mě ale donutilo dát pouze tři hvězdy byla Scarlett, která mi díky své užvaněnosti prozradila, kdo je "inženýr" a film mě tak nakonec nepřekvapil. ()

Lubos_Hurych

Dokonalý... trik i film. Napoprvé jsem ho (ještě jako malý kluk) moc dobře nepochopil, teď už jsem však trochu vyzrál a musím říct že je fakt super. Správně zamotaný děj, spousta kouzel, triků a fíglů které chtějí vyzkoušet divákovu trpělivost. A nádherná rivalita mezi dvěma hlavními představiteli. To nejlepší je na Dokonalém triku samozřejmě to, že se vám pravděpodobně několikrát za film změní váš oblíbenec a na konci vlastně nevíte který hlavní představitel je ten správný a který ten špatný. :-) 100% | 10/10 | 5* ()

eMeMko

Perfektní Nolanovina, která, podobně jako předchozí filmy od tohoto režiséra, je velmi kvalitní. Příběh má hlavu a patu, divák je do něj vtažen prakticky okamžitě a udržet pozornost 130 minut mu nečiní žádný problém. Je zkrátka vidět, že dlouhé práce na scénáři se vyplatily. Herecké výkony jsou skvělé, kromě dvou hlavních rivalů musím vychválit především Davida Bowieho. Ač byl na obrazovce pouhých pár minut, jeho Tesla měl rozhodně charisma. Finální hodnocení: jeden ze snímků, který se vyplatí vidět a dávat u něj pozor. Velmi kvalitní filmařina. ()

Gortyna

Já bych mu dal dvě, můj dvojník čtyři hvězdy, tak dostane film hodně slabé tři. Chaotický způsob vyprávění to má. ()

Tiamatria

Spoiler: Jeden mistr magie používá ke svému triku dvojníka, třebaže nás film celou dobu přesvědčuje, že ne. Druhý mistr magie má k dispozici přístroj schopný od základu změnit fungování společnosti a vesmíru, bohužel jej využívá pouze k trapnému triku, během něhož navíc vždy spáchá extrémně trýznivou sebevraždu. První to vidí, pročež je odsouzen k trestu smrti. A ještě je tu Tesla, který nemotorně vynalézá vynález, jejž už dávno vynalezl. Jinak celkem fajn. ()

Plaque

Väčšina magical filmov je vyskladaná tak, že počas príbehu sa kedykoľvek vytratí práve ono magično. Toto však nie je ten prípad. Príbehy dvoch rivalov sú ako misky váh. Neustále sa prevažujú, divák si nemá šancu vybrať svojho favorita a sympatizovanie s jedným sa razom zmení na odpor, aby sa o pár desiatok minút vrátilo k fandeniu tomu zavrhnutému. Obaja hlavní aktéri sú takisto ako na miskách váh, raz hore, potom dole. A síce je samotné rozuzlenie postupne naznačované (a poslednú pol hodinu až trestuhodne a veľkohubo prezradené), nič to nemení na dokonale vypracovanej atmosfére bratov Nolanovcov, ktorá trikmi dýcha až do prasknutia. ()

bigjames

Mistrovské, tajemné, mysteriózní střetnutí dvou kouzelnických mistrů v podání dvou vynikajících herců. Výborný Michael Caine by ve filmu rozhodně chyběl a už jeho úvodní řeč mě přinutila sledovat obrazovku bez mrknutí. Scarlet taky super, na tu se člověk vždy rád podívá. Celý film je jedním velkým gradujícím uměleckým dílem a Nolan opět dokázal, že patří mezi nejlepší. Are you watching closely? ()

Osvícený

Rozmanitost Nolanových narativních imaginací patří k těm, o kterých si můžou obyčejní smrtelníci nechat jen zdát. Dokonalý trik je filmem, jehož myšlenka přesahuje sebe samu. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o vcelku povrchní příběh o sporu, využívající temné prostředí staré Anglie, který ovšem průnik jedné nadpřirozené události, podaný s vypravěčskou grácií nejvyššího kalibru, posouvá do hvězdných výšin těch nejlépe líčených příběhů všech dob. Přidejte závažnou otázku, zda je možné věnovat se kouzelnickému řemeslu a zároveň žít rodinný život, a ABRAKADABRA! Klenot západní novodobé kinematografie je na světě. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel