P.H.

Asi půjdu trochu proti proudu, ale nelze mi jinak. Já byl z tohohle snímku zklamán. Mohlo to být výborně vystavěné psychologické drámo na téma posedlosti tajemstvím či touhou překonat konkurenta. A scény, které na tuhle strunu hrají, považuji za nejlepší. Pozvolné propadání té posedlosti zahráli oba hlavní představitelé na výbornou. Prošpikování filmu sekvencemi z různých časových linií bych překousl, byť to režisér dle mého poněkud přehnal a hlavně pro příběh samotný nejsou tyhle pičičandy nijak důležité (leda snad aby to bylo moderně "kůl"). Hlavně mi vadila ta sci-fi pitomina v závěru. Když už tam Tesla musel být (nemusel!), stačila by scéna s horou klobouků a zbytek nechat na divákovi. Prohřešek proti poslednímu bodu Desatera pátera Knoxe by se dal odpustit, nelogická sci-fi pointa nikoli. (!!!SPOILER!!! - byť to ve filmu neuvidíme, muselo to být tak, že před každým představením Jackman vleze do mašiny, která vytvoří jeho identickou kopii. Následně se ten pravý schová na balkoně a ten "falešný" opět vleze do mašiny. Ta ale jenom jiskří, není spuštěna její funkce. Falešný zahučí do propadliště, utopí se, a pravý dělá tyjátr na balkoně. Čili by ten pravý pokaždé musel přesvědčit svoji identickou kopii, aby dobrovolně kvůli triku páchala sebevraždu. Hodně doslovné ztvárnění "obětování se". NEBO - prvně leze do mašiny Jackman původní, už s tím, že zemře. Mašina následně vytvoří jeho kopii přímo na balkoně. Kopie při dalším představení páchá sebevraždu a mašina tvoří kopii kopie. To je snad ještě doslovnější. Chápu, že bez té mašiny by se dost dobře zápletka s falešnou vraždou dala vytvořit jen obtížně, přesto tohle řešení srazilo můj dojem z filmu do záporných čísel.) Ze všech přímých konfrontací obou kouzelníků jsem byl ale nadšen, jak to bylo zahrané. Ta plíživá přeměna ze vcelku normálních lidí ve skoro šílence byla impozantní. Nejvíc mě asi zasáhla scéna, kdy Jackman navštíví Balea ve věznici a má s sebou jeho dceru. To jsem měl sto chutí zakroutit mu krkem... Suma sumárum - kdyby si scénárista odpustil sci-fi berle, mohlo to být excelentní drama. Takhle je to jenom možná efektní, ale hooodně laciná šaráda. Což ovšem, když o tom tak dumám, tu kouzelnickou profesi poměrně vystihuje, že? Mno, nic nebude černobílé a možná svůj názor ještě budu muset poupravit :) ()

johhny007

Byl jsem napnut do poslední chvíle Christopher Nolan dokáže z každé scénky udělat něco obrovského , ktomuto se dá říct je BOMBA! 89.9% ()

TEKAS

Pokud by z kombinace tohoto hereckého obsazení a režie vzniklo něco menšího než vzniklo, svět by patrně byl na samém okraji svého bytí. ()

Kariya

Opět se mi Bale líbil mnohem více než v Batmanovi. Tato role mu sedla nesmírně lépe. Teprve tady ukazuje největší kouzlo, největší herecký výkon. K tomuto filmu není třeba moc slov. Je to zkrátka klenot, kterými nás bohužel moc režisérů nezásobuje. Naštěstí je zde Nolan, který nás klenoty zásobuje pravidelně. Jste-li mladí, třeba dospívající lidé a vaši rodiče vám tlučou do hlavy, že filmy jsou absurdní, k ničemu, ztráta času, nemají smysl, pusťte jim Dokonalý trik. Možná změní názor. Film, který rozvine vaše mozkové závity více než kdejaké bichlování se nepoužívaných zbytečných pouček. ()

TetherSaw

Obdivuhodně vyprávěný ,složitý a dechberoucí příběh, jenž měl určitě jeden z nejdelších scénářů, těžko by tohle mohlo být natočeno lépe! ()

BarMaja

Jeden z mála filmů, u kterého bych si opravdu přála vidět ho pokaždé poprvé. Ten pocit, že nic vlastně nevíte až do poslední minuty, se totiž při opakovém dívání nedá nahradit. Jeden z mých top filmů a zároveň také snímek, který vystřelil Nolana do čela mého žebříčků oblíbených režisérů. ()

Izz

Rafinované a bezpochyby brilantně napsané,zahrané,zrežírované a bůhvíco ještě.Ale bohužel to na mě jako celek působilo emocionálně příšerně ploše a vzhledem k faktu,že oba hlavní hrdinové jsou v podstatě parchanti,jsem nedokázala nikomu v tom filmu fandit.Nolan se bezpochyby velmi stylově vrátil do komornějších vod,ale dokonale okouzlit se mu mou osobu nepodařilo. ()

Margerie

Hugh Jackman a Christian Bale rozehrávají hodně vysokou hru, která vás vzruší, vtáhne do děje a nenechá po celé dvě hodiny spustit oči z obrazovky. Dokonalý trik je skutečně plný dokonalých triků, kouzelnických, hereckých, režisérských i scénáristických. Ano, takhle si představuji dokonalý film. ()

Lilien

kvalitné herecké obsadenie i réžia a to dokonalé tajomno ktoré sprevádza celý film, robí z tohoto diela niečo takmer dokonalé. ()

Zeldur

Další skvělý počin Christophera Nolana, film, ze kterého nádherně dýchá atmosféra staré Anglie. Navíc dobrý příběh. A David Bowie byl taktéž skvělý. ()

xenopus

Nejen scénář spolu s nechronologickým vyprávěním dokázal vytvořit atmosféru plnou hádanek, očekávání, překvapení, zvratů a podivných náhod. Nolanův cit pro výběr scén, jejich atmosféru a gradaci tomu značně napomáhá. Celou dobu sleduji perfektní filmové zpracování scénáristových hříček, ale nedovedu se do příběhu ponořit, spíš příběh se nedokáže ponořit do mě. A není to lepší ani na druhý pokus. U výjimečně dobře řemeslně zvládnutých filmů se mi to stává poměrně často, působí na mě tak nějak akademicky sterilně... Slabší 4*. ()

ilovebritain

Po shlédnutí tohoto snímku u mě nastaly dvě emoční fáze. V první fázi jsem měla v hlavě jen němý úžas, který by se dal shrnout krásným českým slůvkem páni. V té druhé pak nastoupil výbuch otázek a nejasností. Christopher Nolan dokázal jednu úžasnou věc, přistupujete totiž k filmu zpravidla už předem s vědomím(respektive vírou), že v režisérském křesle sedí génius, který přesně ví co a proč je na plátně tak, jak to je. (Pokud se tak neděje, nepochybně toto vědomí nabudete již po několika minutách, ne-li vteřinách, nebo přinejmenším na konci.) Velice jsem se snažila, po předešlých zkušenostech, vnímat pečlivě každý moment filmu a i přesto jsem se mi zdála tato lávka velice vratká. Často jsem padala do nekonečných hlubin pocitu vlastní slaboduchosti se zdviženým obočím, abych se po chvíli z vody vynořila s úsměvem, který by se dal odborně popsat větou "Ha, Nolane, já tě prokoukla.", načež jsem velice rychle znovu uklouzla zpátky. V reálu by byla potřeba kluzká lávka, pouta a potlačení pudu sebezáchovy, scénáristovi však stačila pouhá jedna věta. Celý film je zastřen elegantní rouškou se zlatým nápisem: "Ano, klamu vás. Vy to víte, ale stejně nedokážete odejít, aniž byste se alespoň pokusili se se mnou utkat." Mně osobně to skutečně nedalo. Patřím dokonce k té sortě diváků, kteří okamžitě zatoužili si tento film urychleně sehnat a zase se snažit pochopit. Pokud scénář má chyby, pak vás mohu celkem s jistotou ubezpečit, že vy je na první shlédnutí neodhalíte. Pokud byste si to ovšem vůbec přáli. Asi je to naivní přístup, leč já se klidně nechám zblbnout s jistotou, že pak budu zírat. (Buď nechápavě, nebo obdivně. Podle stupně věnované pozornosti.) Herecké zastoupení téměř nemá slabých míst. Sir Michael je pro dnešní generaci již legendou a není překvapením, že jeho výkon zde byl brilantní. David Bowie pro mě není hercem, mistr promine, byť se snažím sebevíc. Talentem oplývá, ačkoli z jeho pohledu jsem měla neustále pocit, že čeká na potlesk. Z hlavní dvojice považuji za slabší článek Jackmana. Hrál svou roli se vší vážností, ale nezdálo se mi, že by na sebe dokázal strhnout pozornost pouhým pohledem. Pro Balea se mi prostě nezdál dostatečnou konkurencí, mistr promine. Baleův výkon byl precizní a vžitý. Díky jeho gestům a osobnosti scénář vynikl o to více. Sebevědomí i nejistoty, posedlost, elegance i určitý stupeň čirého padoušství. Pokud chcete strávit dvě hodiny napjatého sledování, pak hodinu v úžasu a pak pořádně dlouhou dobu před spaním zvažováním, jak to ti pánové vlastně všechno provedli, potom je Prestige volbou více než skvělou. ()

jadran90

Nolan začal naprosto běžným filmem. Pak z něj udělal neobyčejný. Jen závěrečná prestiž na mě neudělala až takový dojem, jelikož jsem podstatu kouzla pochopil již o několik scén dřív. Nicméně koho by nebavilo sledovat předhánění dvou nadějných kouzelníků, které znepřátelil jeden nepovedený trik? Kteří jsou ochotni využít veškerých prostředků k poražení toho druhého? Který z nich je vlastně ten dobrý? Divákovy sympatie přebíhají mezi nimi stejně jako smyslná Scarlett Johansson. Jisti si nemůžete být ničím, jsou to přece kouzla. A tak s napětím čekáme, kdo koho v této psychologické válce nakonec přechytračí. Co se týká hereckých výkonů, Batman po boji udolal Wolverina. Jenže vyzdvihnout by se mělo všechny. Nolan si pohrává s rozdělením příběhu do několika časových linií, k magii přidává špetku vědy a thrilleru, což jednoznačně zvýšilo napětí. Na jednu stranu mě mrzí, že po vygradování přichází poměrně dlouhá scéna s vysvětlováním, které už jsem si stejně domyslel. Na stranu druhou vás hned napadne, jestli si nemáte film pustit znovu a ověřit jeho logiku. Má vůbec magie logiku? ()

kyLuke

Naprosto skvělý a originální film o dvou kouzelnících.Mě herecké výkony rozhodně nevadily a i když podal Christian Bale nejlepší z celého filmu(postava záporáka mu sedí naprosto skvěle),tak ani Hugh Jackman a Michael Caine nejsou k zahození.Prostě výborná zábava,které bych klidně dal plné hodnocení,ale bohužel nemohu.Nějáké části jsou totiž sice dokonalé,ale některé zase průměrné a velmi moc nadprůměrných. ()

Smerfetka88

Skvělý film v tom, že jsem se ani chvíli nenudila, že jsem byla neustále ve střehu a přemýšlela, kdo že to má zrovna teď navrch. Přestože se mi zdál závěr už trochu překombinovaný, nemůžu dát míň než 4*. ()

DadysGirl

Ježiš... už dlouho jse neviděla něco tak zamotaného a komplikovaného... Snad je to všemi těi iluzemi?! Kdo je ten dobrý?! Kdo je zlý?! Jak to bylo se Scarlett?! Je to reálné?! To je zmatek... Ale je to naprosto super... Děj vtáhne a tak se snažíte odhalit to kouzlo, až vydechnete překvapením... Když se ale díváte pořádně, všechno vlastně víte nebo ne?! ()

dewil21

Film o posedlosti, kterému propadnete bez možnosti úniku. Posedlosti podlehli i oba hlavní hrdinové Robert a Alfred, které stála v mnoha ohledech život. Robert je varován Nikola Teslou, jehož boj s Edisonem se odehrává na pozadí příběhu a jak napoví nastínění praktik obou vědců, není o nic mírnější, než boj kouzelníků. Příběh se odehrává v pravdě kouzelné době páry a elektřiny, Londýn i další místa jsou temná a tajemná, některá skutečná a některá méně. Výprava je opět úchvatná, snímek má atmosféru a děj má spád. Divák je, stejně jako při vystoupení kouzelníka, šálen mistrem Nolanem a stává se překvapeným a okouzleným dítětem, které se zprvu snaží odhalit tajemství triku a nakonec se s rozzářenýma očima dožaduje opakování. Zatímco Robert je mistrem show, umí diváky zaujmout a pobavit, Alfred je spíš technický a všechny triky má precizně provedené. Nolan má schopnosti obou a proto je tenhle snímek klenotem současné kinematografie. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel