kodwin

Dobré, velmi dobré. Na Nolanovi se mi nelíbí to, co je zároveň jeho předností - atmosféra (plus mínus stejná v každém filmu). Ale sem se to depresivně-poetické prostředí hodí. Dokonalý trik udržuje v napětí a skvěle graduje. Samotné finále mě však až tolik nešokovalo. Možná jsem nezachytil všechny vychytávky, a až se tak stane, bude to aspirant na plný počet. Zatím však za čtyři, mistře. ()

Snakefinger

Tady je dokonalé naprosto všechno. Nejenom triky. Miluji filmy, které si na nic nehrají a toto je zářný příklad kombinace rafinovanosti, smyslnosti a napětí. A nad tím vší David Bowie ()

gizi

Dokonalá mystifikace už v tom, že splete diváka tak, že si myslí, jaký je to dobrý film, a až po skončení mu dojde, že se nechal nalákat a upoutat vlastně prostou blbinou. Poněkud zapeklité by se také dalo říci. Přes to, že víckrát již netřeba, zaslouží si 75%. ()

gatuso

3 hvezdy s hooooodne odrenyma usima, davam jen za vypravu, kostymy,pribeh....Ja u toho usnul!!! Skoro cely film se resi kdo je lepsi kouzelnik a jak s tim druhym vydupat....a anvic me irituje Hju Jackman...je to proste Wolverin... ()

lukkaczekk

Jak film Podfukáři. Akorát z 18 století a navíc je to furt příběhem nahoře,dole žádná suchá přímka. Hodně mě dostal konec, který jsem netušil že to dopadne takto. ()

demovka

Film popisuje příběh dvou kouzelníků. Vše je propletené a promyšlené, že děj připomíná opravdový život. Na začátku jsou to dva mladí nadšenci (Christian Bale, Hugh Jackman) do triků. Jeden z nich udělá chybu (Christian Bale) a ubliží tím druhému (Hugh Jackman). Nastává rozkol, jak jde život, nenávidí se víc a víc. Pracují zvlášť, předhání se v číslech, zaplétají to intrik svoje asistentky a dále si ubližují. Ustřelují si prsty a lámou si kosti. Přicházejí o své životní partnerky. Jejich zruinované osobní životy se vyhrotí vraždou při triku, kdy se používá opravdové kouzlo - elektrika. Jeden je mrtvý, druhý sedí ve vezení a pyká za vraždu. Jenže zas je všechno jinak než se zdá. ()

DarkViper

Jsem rád, že jsem tenhle film viděl ještě před temným rytířem a proto si Christiana Balea nezaškatulkoval.... super atmosféra a dramatičnost vyhnaná na maximum. ()

Pokri

Napriek tomu, že ide o jeden z klenotov kinemotagrafie a dávam mu bez mihnutia oka plný počet, mám trochu problém stráviť tú sci-fi rovinu, ktorá je tam iba v jednom jedinom momente a tým pádom mi trochu nesedí. To však je viac vec knižnej predlohy. Akoby autor nevedel prísť na to, ako z toho vykľučkovať a pritom zostať v reálnom svete. Alebo nechcel? Aj to je možnosť, každopádne táto filmová adaptácia neomrzí ani pri tretej, štvrtej, piatej projekcii. ()

xsilence8x

Podle hodnocení uživatelů velmi dobrý film, avšak já v něm nic dobrýho nevidím. Nejzajímavější části filmu: 1. Scarlett a 2. závěr. Vše, co se odehrávalo mezi těmito dvěma body, mě děsně nudilo. Bylo to mdlé jako pochmurný deštivý den a deštivé dny jsou otrava. ()

AfroCmx

Moje oblíbené herecké obsazení, které Scarlettino poprsí uvěznené v korzetu a šarm Davida Bowieho dotahli k dokonalosti, sem tam nudné pasáže ale konečné rozuzlení mě fyzicky i psychicky neskutečně uspokojilo. ()

KuceraJohny

Poutavý a skvěle propracovaný film. Většina filmů od Nolana jsou takhle skvělá, proto jsem si taky tento film pustil. Děj je jeden z nejlepších. Pomaličku odkrývá víc a víc věcí až se na konci vše rozuzli a vysvětlí. Je to skvělé provedené. Napětí je cejtit po celý film. Herecké výkony jsou nadprůměrné. To co dělá snímek tak skvělý je to že ani jeden z hlavních postav není čistě kladná a hlavní postava. Můžete si sami vybrat který je váš favorit. Nejlepší film o "magii" který byl zatím natočen. Podfukáři se vůbec nechytají. ()

Pharao20

počas celého filmu som bol zmätený, nevedel som čo sa práve vlastne deje, či je to flashback či je to akože súčasnosť, bol som tak zmätený až ma to začalo štvať a ku koncu filmu keď došlo k vysvetleniu som už bol naštvaný tak, že mi to bolo úplne jedno a ani som to úplne nepochopil. Rozhodne by to chcelo druhé zhliadnutie a asi by mi to postupne do seba pozapadalo lebo ten príbeh je očividne kvalitný. Ale je to tak strašne zle natočené. zmätočné, zamotané, herci tak nesympatickí a nerozoznateľní - no druhý krát to už asi pozerať nebudem ... ()

Nikolicek7

Je prostě dokonalý. Nepatřím k milovníkům kouzelníků, této tématiky obecně. Proto viděno s počáteční rezervou, která se rozplynula již v první třetině filmu. Za mě jedním slovem úžasné. Žádný jiný film o kouzelnících si mě už nedokázal získat. Christian Bale je chameleon, není to jeho nejlepší role, kterou kdy ztvárnil, ale brilantně zahráno. Napínavé a poutavé až dokonce, se skrytým tajemstvím. I když už jsem viděla více jak 10x, stále nacházím nové drobné detaily. Je to takový poklad v truhle. A David Bowie jako Nikola Tesla jen třešničkou na dortu. ()

tucnakomet1

Christopher Nolan dokázal, že je jedním z nejlepších režisérů současnosti. Dokonalý trik nenudí, naopak je zábavný, napínavý, nutí vás sledovat až do konce... prostě thriller jak má vypadat. Určitě nezklame ani herecké obsazení, kde se nejvíce předvedli asi Hugh Jackman a Christian Bale hrající navzájem soupeřivé a posedlé kouzelníky. Film má skvělou atmosféru, je nevyzpytatelný, plný otázek a skvěle zakončený. Když se to všechno podtrhne, tak z toho vznikne dílo, na které by měl být Nolan pyšný. 90% ()

Frank2

Parádní film, který je třeba vidět vícekrát abyste si jej vychutnali a plně vše pochopili. Skvělí herci hlavně ústřední duo. To nepřátelství a rivalitu jim fakt věříte. Působivý příběh se super vyvrcholením, které jsem fakt nečekal. Velice doporučuji knižní předlohu, kterou jsem četl až po shlédnutí filmu a možná to bylo dobře. Jelikož je rozuzlení v knize jiné, nepřipraví vás to o zážitek. A vážně nejsem schopen říci, který konec je lepší a působivější. Snad jen vyjádřím názor, že pro film se hodil tento a pro knihu ten její. ()

HororSamael

Tak tohle můžu, ještě když je to dobře zahrané, skvěle režírované a plné maličkostí, které skvělé zapadnou do celku. ()

soukyd33

Dokonalé, prostě to tu ještě nebylo. Super na tom je, že do poslední chvíle nic nevíte jistě. 👍 Film je napínavý prakticky pořád. 👍 Herecké výkony jsou TOP. Triky kouzelníků jsou zajímavé. Příběh je pro diváka strhující. 👍 Asistentky půvabné. Není co vytknout. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel