CISTICZ

kdyby to bylo o chvili kratsi, tak bych snad dal plny pocet! oba dva hlavni predstavitele se velmi snazii a nejvice se mi libil D.Bowie jako Tesla ()

MoiJe

fajn herci, fajn napad, fajn prekombinovanost. fuj dlzka trosku a fuj taka ta... krutost v pozadi pocas vacsiny filmu. no ale co by clovek cakal on Nolana, vsakze ()

Johny_fork

Geniální, magické, dokonalé, promyšlené do posledního detailu. Mrazivý pocit, napětí, opona, Tesla, přenesený muž.... 100% ()

murakamigirl

Prestige je plná záhad, klame až sa práši a naozaj prefíkane sa zahráva s divákom, stačí trocha nepozornosti a vyberie sa ďalej bez vás (uvedomíte si to až na konci). Áno, i mne sa votrel moment nepozornosti a práve do finálneho vyvrcholenia- na prvýkrát mi tak Prestige absolútne nedržala pokope. :) Druhý raz už bolo všetko jasnejšie... Záverečná pointa ma ale ,dokonale' prekvapila, zasadila mi pekný úder pod pás. Nečakala som, že sa z toho pútavého, tajomne rozohraného rozprávania vykľuje obyčajné sci-fi. To ma sklamalo. Podľa mňa mal príbeh lepší- REÁLNY potenciál... Atmoška je skutočne výborná, téma viac ako zaujímavá, herecký ansámbel špičkový (Baleov Alfred a Caineov inžinier filmu trónia), ale ako som už spomenula, čakala som niečo iné. Hodnotím štyrmi, lebo aj na druhýkrát je to rovnako príťažlivé divadlo, ale slabšími hviezdičkami - pre ten nešťastný záver. ()

jh666

Důvodů proč mám rád tento film je víc. Nejdříve se v něm potkají 3 moji oblíbení herci Hugh Jackmann, Christian Bale a Scarlett Johansson, a navíc jim role skvěle sedí. Potom jednou z vedlejších postav je podle mě nejlepší vědec všech dob Nikola Tesla. Ale i kdyby tam nikdo z nich nebyl 5* si film zaslouží už jen za konec, který mě překvapil víc než ve všech ostatních filmech, které jsem kdy viděl. ()

moviesfan

Zajímavý děj. Musím vyzdvihnout kouzelnické triky a soupeření dvou kouzelníků. To bylo úžasný. Jen škoda, že jsem se po většinu filmu docela nudil. Hodnocení: 65% ()

corpsy

Film, ktorý je tak magicky prerozprávaný, až nechcete aby sa skončil. Záver síce začína byť ku koncu predvídateľný, čo je trošku škoda. Čakal som, že ma pointa udrie do tváre, ale nestalo sa. Celkovo je však dielo maximálne strhujúce, vizuálne strohé, ale pôsobivé. Christopher Nolan je novodobým majstrom rozprávačom. ()

ambron

Dokonalý trik je slušne zrežírovaný film s výborným hereckým obsadením a s dokonalou pointou. Vlastne po jej doslovnom odhalení stráca film na zaujímavosti a druhýkrát by som si ho už nepustil. Filmu o kúzlach chýbalo to správne kúzlo. ()

Seabeast

Je to promakané a samozřejmě dokonalé! :) Mám Nolanovu tvorbu velmi rád a viděl jsem z jeho filmografie konečně už vše, ALE... Jde o ten samý případ, co jsem psal u Insomnie. Nevím, co bych popravdě mohl zkritizovat, ale jednoduše mnohem víc jsem byl pohlcen u sledování Mementa, Počátku a Batmanovské trilogie. Z kouzelnického světa musím zmínit Iluzionistu, který je sice v porovnání obyčejnější, předvídatelnější a pěknému klišé otevřenější, ale má charakter a formu, která mi osobně pásla a koneckonců způsobila větší spokojenost. Díkybohu, že Edward Norton nezabijí ptáčky, protože násilí na zvířatech nestrpím! :D ()

JohnCZ

Svou rafinovastí typická Nolanovka, na které mě vadila jediná věc a to sci-fi prvky v závěru. Čekal jsem, že si ze mě film dělá srandu a že se jedná o trik a ono bohužel. Avšak pokud jsem to jenom nepochopil a opravdu se jedná o nějakou skrytou pointu či dokonce metaforu, tak se filmu omlouvám a má u mě schované plné hodnocení. Třeba na příště. ()

m.krudenc

Zajímavý film, mysteriózní a tajemný. Tento Film s prostředí kouzelníků dokonale navozuje tajemno. Stojí za to se na něj podívat. Není to sice žádná hitpáráda ale příběh je opravdu zajímavý. ()

Nick Tow

Dokonalý trik je Gargantuovská hostina, ktorá pojmu "film" vracia jeho pôvodný epiteton "zázračného umenia". Nolanova metóda má však aj svoju Achillovu pätu. Keď som sa po dopozeraní filmu márne snažil prísť nato, prečo sa nedostavil ten očakávaný divácky " orgazmus", jednu z najpravdepodobnejších odpovedí som našiel v betelgeusovom komentári, či skôr v húštine tohto "učeného traktátu". Áno, Nolan nepochybne stvoril majstrovské dielo, ale od nás, divákov, ho delí červená šnúra, aká v múzeách bráni zvedavým návštevníkom DOTKNÚŤ sa exponátov, ohmatať ich, pocítiť ich váhu, vek a najmä vlastnú pamäť či ak chcete, dušu. P.S. Niekto môže oponovať, že práve v onej "nedotknuteľnosti" spočíva dokonalosť každého triku, ale to by sa Nolan musel volať Copperfield alebo Houdini, ktorého citát parafrázovali tvorcovia filmu prostredníctvom rozprávačovho monológu (cituje ho namiesto komentára mmartina). P. S. Po druhom videní pridávam piatu hviezdičku. Napriek kritickým výhradám, za ktorými si stojím aj teraz, ma to na druhý raz predsa len dostalo. ()

M.Macho

Monstrózní Nolanovo vyprávění o soupeřicích profesionálech - charismatičtí Jackman s Bailem jsou v harmonické nenávisti Nolanem provázeni velmi komplikovaně a o to zábavěji. Spletitá dějová hříčka má několi velice překvapujících dějových zvratů, radost pohledět. Jak souboj Jackman - Bail, tak i dvojice Johanssonová a Hallová soupeří o přízeň a nádherně hrají očima. David Bowie mě ve filmech čím dál tím víc uchvacuje - ještě k tomu v roli NIcoly Tesly (pošuk hraje magora)... Výtečné... ()

villon17

Asi____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ takhle dlouho:) jsem váhala nad 5ti *, protože filmy, které u mě mají nejvyšší ohodnocení, už opravdu musí stát zato, což je u tohoto snímku sporné. Námět byl skutečně dokonalý, atmosféra vypjatá, konec relativně překvapivý, ale i když to mělo něco přes dvě hodinky, přišlo mi to zdlouhavé. Oceňuji částečně nahlédnutí do zákulisí kouzelnických scén nebo třeba prolínání s Teslou a Edisonem. ()

joehot

Tohle není film na jedno promítnutí. Až do samého konce nebudete ani na okamžik vědět, oč vlastně jde, a když si budete myslet, že vlastně víte, zjistíte, jak hluboce jste se mýlili. Chválím všechno, režii, hudbu, herce, scénář. Jeden z nejlepších filmů, jaké jsem měl to štěstí vidět. ()

jahol

Až bude někdo v příštím století zpracovávat do historické studie filmové umění prvního desetiletí nového milénia, asi neopomene ve spojení s Christopherem Nolanem zmínku o jeho přírůstku do rodiny Batmanů, ale silně pochybuji, že přežije i Dokonalý trik. První část filmu mi přišla nepřehledná (prolínání časových rovin až zbytečně komplikované a rozbíjející jednolitost děje), druhá část a finále zase předvídatelné. Plusem jsou určitě obě hlavní ženské role, ale jako celek mě scénář nepřesvědčil. Obsah filmu zde na csfd se na počátku ptá: "Existuje tajemství, kvůli kterému byste zabíjeli"?, ale film mi na něj neodpovídá. ()

Marek1991

Viete naozaj nemusím tých všakovakých kúzelníkov, čo chodia po mestách a dedinách, ale toto je niečo celkom iné. V tomto roku vznikli dva veľmi podobné kúsky. Vždy budú porovnávať Burgerovho Iluzionistu a Nolanov Dokonalý trik. Mne sa páčili oba a oba považujem za majstrovské diela. Tento okrem tradičného skvelého záveru ponúka aj odhaľovanie rôznych trikov, dôležitú filozofiu a psychológiu, súperenie a hlavne vedu jedného z najlepších vedcov histórie a môjho obľúbenca v týchto témach Nikolu Teslu. Už viem prečo neskôr angažovali podobných hercov týmto do Shelocka Holmesa, kedže Downey, Law a McAdamsová sa podobajú na hercov z tohto filmu, ktorí tajomno, mystériu a anglické reálie reprezentovali ozaj dôveryhodne a mohli byť inšpiráciou, ale či boli alebo nie, nie je až tak podstatné. Podstatná je precíznosť a zaujímavosť tohto filmu so skvelými hercami Baleom a Jackmanom a herečkami Perabo a Johansson, ktoré boli v rozkvete. Naozaj ma upútal, čo na filmy zobrazujúce minulosť často vyžaduje umenie a detailnosť. Avšak do úplnej dokonalosti tomu ešte niečo chýba, Nolan už tradične niečo načrtne, ale nevyužije svoj potenciál naplno, či to už bolo okolo sci-fi pri Teslovi, pri záverečnom triku, ale chýbalo tomu aj to famózne prekvapenie ako pri Iluzionistovi, či nejaká iskra pri spojitosti jednotlivých scén, ale kvality sa tomu nedajú uprieť. U mňa to má 90%, čo u mňa robí už 5 hviezd. Nádherná snímka. ()

Crazer

Zajímavě natočený snímek, který mě zprvu zarazil, protože jsem se na začátku neorientoval v ději aneb chvíli dopředu, chvíli dozadu ... Postupem času se člověk dozvídá víc a víc ... Skvěle zachycené přátelství až po vzrůstající posedlost a rivalitu končící nenávistí. Skvělé obsazení Hugh a Christian, dobrá hudba, chladná atmosféra z minulého století. Avšak triky by mohly být o něco lepší, vypracovanější.. Myslím si, že diváka stejně dostane konec filmu, který byl pro mne nečekaným překvapením. Přesto po 300 zatím druhý nejlepší film roku - alespoň pro mne. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel