Elissabet

Mistrovské dílo, které rozhodně nepostrádá kouzlo. Skvělí herci, skvělá režie, skvělý scénář. Prvotřídní thriller, u kterého je třeba se zamyslet úplně nade vším co uslyšíte. Celý film má zvláštně uspořádanou dějovou linii, takže prostě nemůžete...nesmíte...nechcete spustit oči z obrazovky. ()

neithusak

Už prvé minúty filmu si nenútene "vynútili" moju pozornosť a len lačne som očakaval čo bude nasledovať. Cutter (Michael Caine) v úvode, popisuje podstatu magického triku: prísľub (The Pledge), obrat (The Turn) a prestíž (The Prestige). Presne taký je aj samotný film, ako vydarený, veľkolepý magický trik. Herecké výkony, scenár, hudbu a ostatné aspekty filmu už nemúsím komentovať, iste by sa nejaké negatíva našli, ale v prípade tohoto filmu som očarovany a dávam za 5. Pre mňa lahôdka od začiatku až do konca. (92%) ()

Valigar

prestižní film pro široké publikum, ke kterému se člověk vždy s radostí vrací a doporučuje ho svým přátelům... ()

adamm90

Úžasně kouzelný film, u kterého nevíte, čemu máte věřit. Vynikající herecké výkony obou hlavních hrdinů a nejen těch, tento film ještě více zdokonalují.... Dokonalý trik byl na mě sice až moc fantasy, ale to tomuto filmu nemohu mít za zlé, vždyť je to přeci fantasy film. Jinak nevím, co bych měl filmu vytýkat...... Řekl bych: "téměř dokonalý film". A pouze smekám klobouk před bratry Noleny. ()

Leon34

Dokud se scénář drží reálných možností "kouzelnictví", dá se říci, že má pár dobrých nápadů. Ve chvíli, kdy se vydává do "nadpřirozena" , stává se jen poměrně snadno předvídatelnou hříčkou. Film má silnou stránku ve výpravě. ()

Tomulka

Velmi zábavný film. Do děje jsem byl vtáhnut docela rychle. Před shlédnutím jsem netušil, že hraje rovněž M.Caine, který patří rozhodně mezi přední herce světa. Pěkné překvapení David Bowie jako Tesla hezké moc hezké a velmi dobře ho zvládl zahrát. Ale největším překvapením pro mně byl CH.Bale jeho výkon byl skvělý. Jěště jsem jej snad neviděl ve filmu tak dobře hrát. Střídání mimiky obličeje a hraní dvou lidí se mu velmi povedlo. Film má švih (spád) tajemství a vůbec jsem se u dívání na něj nenudil. Od Christophera Nolana jsem zatím neviděl špatný film. Mo c mu fandím.Doporučuji. ()

james11

Pro mě je tohle filmařská dokonalost. Film mě celou dobu usazoval do židle a nechával, abych hltal to, co mi připraví... a když už myslím, že bych mohl s filmem držet krok překvapí mě úplně něčím jiným, stejně úžasným jako celý film! Co bych si ale po tomhle filmu teď přál? Zapomenout ho do poslední vteřinky a moci znovu hltat jeho děj, lekat se zvratů a naplno si ho znovu vychutnat. ()

Flarnytryl

Takřka dokonalý film s opravdu výtečným scénářem. Málokdy se vidí tak komplikovaný děj, který je prost závažných logických chyb a ve kterém se lze orientovat už při první shlédnutí; závěrečné doslovné vyzrazení pointy je tak už trochu navíc. To ale nemění nic na tom, že sledovat vyvíjející se rivalitu mezi oběma kouzelníky mě bavilo i při druhém a třetím shlédnutí. ()

Jurcekk

Xerox ktorý postavil Tesla pre Angiera je super. Bavil som sa, napätie je hmatateľné, hľadanie "šému" na úrovni. Len tá Scarlettina pusina... Douglas, čo je naratívny hedonik? ()

kejmy

Někde na pomezí čtyř a pěti hvězdiček, někde na pomezí dokonalosti a přílišné doslovnosti. V průběhu filmu jsem místy tápal, koncem už mi explicitní vysvětlování přišlo nadbytečné. Nicméně jde o pozoruhodný počin hodný pozornosti. ()

Naby

Nekterym lidem se mozna nebude libit sci-fi zapletka, ktera posouva cely film trosku nekam jinam. Ja jako sci-fi fanda dokazu ocenit film az do posledni minuty. Perfektni atmosfera a paradne natocena rivalita mezi hlavnimi aktery. Miluju "dobre" konce, cimz neni mysleno, ze neco skonci dobre, nebo spatne, ale ze konec neni kus nesmyslu (coz byva velice casto). ()

Keol

Vynikající podívaná! Několik prolínajících se časových linií sice zpočátku působí lehce chaoticky, nicméně brzy do sebe začnou zapadat jako kousky skládačky. Postavy rozhodně nejsou černobílé a ačkoli se zdá, že jejich motivy jsou jednoznačné, snadno vás překvapí. Jackman a Bale předvádějí úctyhodný výkon, půvabná Scarlett dvojici hlavních protagonistů krásně doplňuje. Sci-fi prvek je do příběhu zanesen zcela nenásilně, na druhou stranu pak není těžké uhodnout, jakým směrem se bude dále ubírat. Bottom line: Doporučuji všemi deseti! ()

npZHALYkz

Na poprvé jsem usnul, na podruhé jsem dlouho po konci filmu nemohl usnout. Pořád jsem si nedokázal vyhodnotit, kterej z nich je větší parchant. Každopádně už vím, proč u elektotechnického vesla, ještě ňákou dobu moh by sedět Tesla. Jednu hvězdu beru za trochu zmatečný začátek, který mě na poprvé uspal. ()

moorks

Režisér Nolan patří bezesporu k nejzajímavějším tvůrcům současnosti. Dokázal to i tímto dílem. Přesto, že je snímek poměrně složitý a komplikovaný, plný zvratů a rovin, je pro diváka srozumitelný a napínavý. Film je tažen dvěma hereckými esy -Jackmanem a Balem. Oba dokazují, že jsou vynikající herci a ve svých rolích předvedli své kvality . Filmu nemá příliš slabin, až na poněkud podivný závěr a bohužel klasický hollywodský rukopis. Moc mě mrzí, že ani Nolan se ho nedokáže odprostit. Škoda, třeba se mu to příště podaří... ()

SONYAGENT

Příběh na velmi vysoké úrovni.. Nadchne Vás a oba dva hlavní protagonisti milujete i nenávidíte zároveň. Nevíte, komu fandit a přesto víte, že na konci se stane něco, co jste si přáli vidět, že Vás nezklame ani jeden z nich.. Snímek byl dokonale umístěn do doby a dokázal se přizpůsobit tehdejšímu divadelnímu publiku, akorát chudoba byla tehdy na druhém místě, hned za hrdiny.. A tito dva herci tam padli jak hrnec na p.del:D ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel