Ridick

nolan opat dokazuje svoju vynimocnost a vy nebudete urcite sklamany. cele je to nolanovsky pochmurne, herci predvadzaju ukazkove herectvo, v prvom rade bale a jackman ako dvaja rivali a k tomu sa pridava m. cain. 1. pricinou, preco je vlastne tento kusok tak vynikajuci je samozrejme vypustenie chronologie deja, a to vas nuti byt sustredeny a mat mozgove zavity online. bravo, bravo ()

aluna

Tenhle Nolanův počin se mi zatím líbil nejvíc (viděno: Memento, Insomnie, Batman begins, TDK, Inception). Děj je spletitej, až máte na konci chuť pustit si to celý znova, abyste věděli, jestli to opravdu tak skvěle zapadá. Spoustu věcí během filmu začínáte tušit, ba přímo vědět, ale to je účel, protože stejně jako u kouzelníka víte, že je to jen trik, ale jistí si být nemůžete, protože je řemeslně dokonale provedenej, tak stejně tady víte, jaká je pointa, ale najisto nemáte nic. To se všechno vyjasní v závěrečný vysvětlovačce, která mohla být trochu umírněnější, ale zase lepší než hození diváka do ledový vody a plav... ()

O.Peta

Pro mě absolutně nejlepší film. Miluju kouzla a iluzi, takže tohle je film fakt pro mě. Další co obdivuju, je režie Ch. Nolana. Nejvíce oceňuju u režisérů, když mají svůj styl, který člověka nejen, že baví, ale ještě přijde s něčím novým a vždy poznám, že jde o jeho práci. Prestige je geniální přehlídka dvou velkých herců, kde v kouzlení vyhraje jen jeden, ale jako herci předvedli oba (a ne jen oni) perfektní výkon. 100% ()

golfoxovox1

Jeden z nepromyšlenějších scénářů vůbec, perfektní prostředí, pointa. A hlavně všechno do sebe krásně zapadá... Film, který vás nepustí. Doporučuji všem. :-) ()

numi

Christopher Nolan natočil další výborný film. I tentokráte jej dokázal udžet po celou stopáž na velmi vysoké úrovni, děj má spád, který se neustále zamotová více a více do sebe, nevraživost obou kohoutů (opravdu skvělý Jackman a mrazivě klidný Bale) se stupňuje a je jasné, že vše musí dopadnout tragicky. Ale stejně nadmíru je jasné to, že v tomto kouzelném světě opravdu nikdy není nic tak, jak se na první pohled zdá. Možná filmu jen trochu chybí vyšší emoční rovina, protože už od počátku jsou oba hlavní "hrdinové" vykresleni v podstatě jako špatní, takže deset minut před koncem nevíte, komu vlastně máte držet pěsti. Ono následné vyústění pak nestihne diváka dostatečně naplnit. Pointa filmu, ač je výborná, ztrácí na své kráse tím, že je po celou dobu nastavovaná, takže je prostě a jednoduše očekávaná. P5esto je Dokonalý trik výjimečný minimálně svou atmosférou, svými hrecekými výkony a svým tématem, což je dostatečnou motivací ke chvalozpěvu a čtyřem hvězdičkám. [leden 2007] ()

sonnak

Chytrý scénář, svižné tempo, hromada zvratů, bezvadná atmosféra, příjemná režie a báječní herci......prostě skvělý film se vším všudy. ()

zipper111

Skvělý, napínavý, magický, roztodivný, fantastický, neuvěřitelný, krásný, obludný...to vše je Dokonalý trik. Málokdy se vidí tak rafinovaně natočený snímek, kdy vaše sympatie klouzají od jednoho k druhému jako na horské dráze, a vy prostě vykulená sedíte a netušíte jak ostrá otočka zase přijde. Příběh si mě taky dostal ukázkou velmistra fyziky pana Tesly, kterého opravdu bravůrně zahrál David Bowie. Abych jen nevychvaloval, občasná "syrovost" obou rivalů, mě přijde někdy nadnesená, ale působí vcelku přirozeně. Zkrátka a dobře....It's a kind of magic. ()

Vojcl

Po dlouhém rozmýšlení nakonec musím dát plné hodnocení. Příběh je sice strašně překombinovaný a závěrečná pointa je trochu křečovitá, avšak po vizuální i herecké stránce se jedná o naprosto úchvatný zážitek. Nolan je neméně zdatný kouzelník jako hrdinové tohoto snímku a opět dokázal diváky přesvědčit o tom, jak dokonalý film natočil. Mluvit o charismatu Balea a Jackmana je myslím zbytečné, vynikající je i třeba Michael Caine, nebo v mini-roli David Bowie. ()

buldock

Nápaditý , zajímavý a strhující celoživotní souboj dvou kouzelníků "na život a na smrt" , který je svižný , velmi dobře zrežírovaný , skvěle zahraný (Jackman a Bale podávájí výborný výkon) a působivý. Divákovi je předvedeno , jak to v této branži chodí a kam až jsou oba rivalové schopní zajít při hledání tajemství protivníkova triku. Bavil jsem se velice dobře , až na to , že můj favorit mezi oběma kouzelníky dopadl špatně. Škoda , fandil jsem mu prakticky od začátku. A i přes všechnu tu chválu mi tam přeci jen něco chybělo a proto hodnocení nedosáhne na metu nejvyšší. ;-) Film: 82% ()

Tony.cs

Opravdu výborný film. Až do konce jsem nevěděl na čem jsem. Kdo je ten špatný, jaké bude rozuzlení??? Bylo bravurní. Opravdu mě to nadchlo a jelikož se tam třpytí i skvělé herecké výkony není možno říct nic jiného než že skládám poklonu všem kdo se na příběhu a jeho zfilmování podíleli ()

BloodyVamp

Skvěle rozehrané iluzionistické drama na pozadí historických událostí konce 19. století. Sledujeme tu věčné soupeření dvou mužů (Bale a Jackman) o to, kdo bude mít dokonalejší kouzelnické představení. Jeden z nejpovedenějších aspektů na filmu je, že nevíme komu ze dvou kouzelníků fandit dřív. Těžiště fandění se neustále přesouvá, tu Borden, ale ne Angiers a napětí se neustále stupňuje. Nolanovi vskutku napsali a natočili filmový kus bez kazu. Vše podtrhne geniální závěrečná pointa, k jejímuž plnému docenění je ovšem třeba film zkouknout znovu. Celý příběh je nesmírně komplikovaný a Nolan vyžaduje, aby divák dával po celou dobu pozor. Jinak je ztracen. V Dokonalém triku funguje totiž každičké soukolí, ať již to jsou vynikající herci (kromě ústředního dua Bale-Jackman je tu co by třešnička na dortu charizmatický David Bowie v roli vynálezce Nikoly Tesly) či zdařilé triky. Výsledkem je fascinující podívaná od začátku do konce. A těším se, až si film pustím znovu. A znovu. ()

SarumanKo

Takmer dokonalý film, ktorý vás okamžite vcucne, uchváti dobovou atmosférou, spletitou zápletkou a bravúrnou réžiou. Hrať Nolanove hry je najväčší pôžitok, aký mi kinematografia celkovo dokáže ponúknuť. V závere osudových rozmerov do seba podľa vlastných pravidiel majstra režiséra zapadne každý jeden kúsok mozaiky a divák iba čumí ako puk. A to, čo film robí skutočným klenotom, sú herci. Všetci. Dokonalý trik je plný sympatických, charizmatických, krásnych a talentovaných hercov - niektorí majú všetky tieto vlastnosti dokopy. (Nielen) kvôli nim hodnotím tak pozitívne. (95%) ()

Makky

Celý film je jeden dokonalý trik. Nolan postavil proti sebe dve herecké osobnosti a medzi nich Scarlett Johansson. Na odpútanie pozornosti predsa vždy najviac platí krása ženy. Jackman aj Bale majú každý svoj dokonalý trik, navzájom sa snažia zistiť tajomstvo toho druhého a celý príbeh plný premyslenosti, nápadov, gradácie, a tajomna vrcholí v prekvapujúcom závere. Bohužiaľ moje prekvapenie na konci nebolo stopercentné, keďže na Baleov trik som prišiel už v priebehu filmu. Tak či tak to bol skvelý zážitok, ale u Nolana & Balea si na to začínam už zvykať. A rád. "Abrakadabra!" ()

AlThorKremser

Film ve kterém hraje Bale,Jackman,Caine a Johansson?? Vypadal podle obsazení velice velice dobře. A byl ještě lepší ne jsem čekal. Film se mi líbil skoro ve všech aspektech a příběh byl velmi napínavý. 93% ()

Naslund

Už se těším, až někdo jednou natočí takovéto drama o kouzelníkovi s trapnomagií. V tom přehršli běžných kouzel už mě moc nepřekvapí, ale tady nejde jen o předvádění, a tak u mě kouzla stoupají hned o něco výš. Navíc scény s Teslou a trochou opravdické "magie" tomu dodávají pořádný švih. Poprvé to bylo super, ale podruhé musím přiznat, že už se mi to nechtělo ani dokoukávat. Jakmile mě přestaly překvapovat zvraty, tak to na mě začalo působit docela roztahaně. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel