spikey1

Jeden z absolutních top mé dosavadní divácké kariéry, Režie na 100% Herci na 100% příběh na 100% kamera na 100%já nemohu vytknout absolutně nic. Tohle musíte vidět a pak není nutné ani chápat, je nutné to prožít, dojít si pro ten zážitek z dvojznačnosti, nevědět kdo je padouch a kdo je váš hrdina. Pomalu objevovat, jak Nolan provedl svůj Dokonalý trik. ()

manonfire

Pan Nolan se sám snaží být tím nejlepším a nejtajemnějším mágem ve světě filmu.....jenže zůstává po vzoru svých hrdinů jen okázalým podvodníčkem na všech svých 4-5hvězdičkových fanoušcích. Tenhle pán si prostě řekne....Já Vám ukážu jízdu plnou zvratů, neuvěřitelně vypointovaných, ovšem již trochu zapomíná na to zásadní, totiž že geniální pointa je ta, která je nečekanou, ale přesto logicky zapadající do celku...taková, která předběhne vaše limity fantazie, ale přesto Vám po jejím pochopení nezůstane pachuť nepřirozena. To se povedlo například ve výjimečně vykalkulovaném konci thrilleru Sedm. V Nolanových filmech však zůstává jen ta snaha šokovat invencí ve formě těžce překombinovaných kotrmelců, kterým často k životaschopnosti pomáhá obrovská porce náhod.(napr.: vzájemné čtení deníků, kdy ani jednoho z vykutálenců nenapadne sem tam přeskočit stránku.) SPOIL: Měla-li být tato story také trochu poctou obětování se vlastní posedlosti a lásce ke kouzelnickému kumštu, tak pěkně, ale slušelo by se více, aby pro nesmrtelnost kouzelnické triku zařvali samotní hlavní hrdinové a ne jejich dvojníci, dvojčata apod. Pokud hodnotím žánrovou záležitost typu krimi, komedie, či akčního spektáklu, pak není důvod jít po takových aspektech filmu, které tady kritizuji, ovšem Nolan se tváří jako něco více a zakládá si právě na těchto faktorech, jako je odkaz a myšlenka. Ta tu ovšem není. Podobně jako u Lynchova rukopisu, je to jenom jedna velká podělávka na lidičky, co se rády cítí, když luští něco tajemného. 50% ()

tommmy89

Fakt ani neviem, ako ohodnotiť film, resp. či je vhodné sem niečo napísať, ale predsa :-) Osobne sa mi nepáčilo, že celý film bol len o kúzelníkoch, pretože som čakal, že sa všetko premostí do inej sféry, stane sa ztoho niečo viac zaujímavé, možno niečo pikantnejšie. Nič menej, ale žáner a príbeh bol v skutku dobrý, preto dávam 4* ()

HomeAlone

Jeden z tych filmov na ktore sa fakt oplatilo cakat . Nolan dokazuje , ze je spickovy reziser a nielen v tomto filme . Film sam o sebe je maximalne dokonala podivana , s perfektnou atmosferou a skvelymi vykonmi hercov . Hodnotenie - 95% ()

BuryGol

Líbilo se mi to? Já snad ani nevim. Konec jsem dojížděl, když mi končila směna a asi jsem byl už myšlenkama v posteli..nejspíš se na to budu muset někdy podívat znova. ()

Blackberry

Máte radi film? Máte radi dobrý film? Máte radi film, ktorý vám dá sánku dole? Máte radi k tomu výborných hercov? A čo takto bezchybný scenár? Že ešte k tomu aj zápletku? Dokonca takú, ktorá vám nedovolí vypustiť ani minútu filmu? A navyše k tomu ako čerešničku kvalitné vyvrcholenie? Po ktorom sa aj tak neprestanete pýtať? Ste na správnej adrese, pretože správcom tohto majestátu je niekto, kto sa na každý svoj film dokonale pripraví. Dámy a páni, Christopher Nolan a jeho Dokonalý film. ()

TonySad

Nejen dokonalý trik ale i dokonalý film. Líbil se mi, protože celý film nevíte která bije a na konci se vám vše srovná a pochopíte to. Tenhle styl filmů mám nejradši a proto se Dokonalý trik řadí do mých oblíbených filmů a určitě ho ještě uvidím. Navíc se mi líbilo herecké obsazení a celkové kulisy a triky. ()

Masrii

Stejně jako u ostatních Nolanových filmů, ani tady není co dodat. Opravdu přesvědčující zážitek z kouzelnického světa, kdy už vážně přestáváte poznávat kdo je pravý a kdo je pouze dvojník. To se mi na těch Nolanových filmech líbí nejvíc...ta nejistota. 100% ()

voleman

Můj asi nejoblíbenější film, kterému opravdu nemohu absolutně nic vytknout. Po prvním shlednutí jsem byl sice lehce sklamán z konce filmu, ale po dalších shlednuti jsem si cely film užil na maximum. Dokonalý trik jsem viděl už mnohokrát a pokaždé mně baví víc. Skvělý Hugh Jackman, který mi ve filmu přišel víc sympatický než Bale. Ústřední dvojice, ale hraje dobře stejně tak jako ostatní herci. Zatím pro mě nejlepší film Christophera Nolana, který ovšem opravdu neumí natočit špatný film. 100% ()

Liqid

Moc pěkně do detailu propracované dílo o iluzi. Jackman byl velice přesvědčivý a role mu dobře sedla. Jen mi tam chyběla výraznější dějová nit. Je mi jedno, co se jak vykouzlí, mnohem víc mě zajímá to, jaký vliv to bude mít na průběh děje. Zde bohužel když na 10 minut člověk usne a pak se probudí, tak mu toho moc neuteče. ()

venca163

(SPOILERY) Uznávám tomu výborný scénář a provedení (i když ta ruční kamera mě občas trochu tahala za uši). Jen tu opěvovanou genialitu jsem v tom neobjevil. Asi pro mě byl rozhodující moment, kdy se ukázalo, že Tesla sestrojil přístroj, který replikuje hmotu i se všemi jejími atributy. Tím se film zbytečně přenesl do scifi a mně zkazil zážitek. Na rozdíl od ostatních mi závěrečné doslovné rozuzlení ("Měl jsem celou dobu dvojníka.") přijde příjemně tíživé. (80%) ()

DeathTheKid

Film o neznalosti první pomoci u tonoucího, jak smutné. Herecky na jedničku, hudba na jedničku, způsob vyprávění taky. Jakože, mít zmatek v tom, co je jaký čas? Come on...Nolan tyhle atraktivní projekty prostě umí. ()

fiLLthe3DD

Spoiler! Takřka vše v tomto snímku je poněkud "zmatené," - což je nejspíše účel - příběh je jednoduchý a scénář a veškeré rozhovory o "ničem"... Christian Bale byl skvělý: zbožnuji ho a když se chystali jeho postavu Alfreda v závěru oběsit, dohnalo mě to až k slzám! Naštěstí Alfred nebyl ten, co zemřel, takže jsem měl v samotném závěru důvod k radosti :) 65% ()

Hollohlaway

Nolanovo konstruování, tvarování, imaginace, vedoucí diváka přesně tam, kam chce, je na jednu stranu obdivuhodné, na druhou očekávaně nudné. Herecké obsazení je kvalitní, scénář má gradaci děje, zápletky, dokonale padnoucí hudební doprovod, očekávaně neočekávané rozuzlení... Přes to všechno nejsem ohromen, šokován, ba ani nadstandardně pobaven. V podstatě nic mě nepřekvapilo, a ač je forma dá se říci dokonalá, a nazývat dílo povrchním či prvoplánově efektním by bylo nespravedlivé, zásadní dopad na mě film neměl. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel