Once

On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu. (Bontonfilm)

hot_spot

Snímek natočený levnejší digitální kamerou bez stativu a obsazený dvěma neherci, který svou přirozeností a působivostí strčí do kapsy leckterou holywoodskou romanci. Z ústředního dua vyčnívá hlavně Glen Hansard, který ze sebe na plátne dokáže vydat všechno, ať už v hudebních číslech (scéna na vylidněné noční ulici je ÚŽASNÁ) nebo v emocionálně vypjatých scénách. Na Markétě bohužel i nezkušený divák pozná, že s filmováním má zkušenosti poprvé, avšak její výkon (i chvílemi nesrozumitelný český akcent) vzhledem k civilnosti celého filmu ani nepůsobí rušivě a muzikantka je to samozřejmě výborná. Samostatnou kategorií je pak pochopitelně úžasný soundtrack, který chvílemi fascinoval i mně, i když jsem zaměřený na úplně jinou hudbu. Nenápadný klenot, který z hlavy navzdory jeho "obyčejnosti" dlouho nedostanete. ()

Borat

Krásný, romantický film. I když romantické filmy příliš nevyhledávám, Once stál za zhlédnutí už jenom kvůli krásné titulní písní "Falling slowly". Hezké momenty jako zakomponování české řeči do anglického dialogu, nebo koupený klavír prostě udělali z Once to, co je. Těžko se to komentuje, musíte to vidět. Za film 4* za Falling slowly 5 = 4/5* =|90%| ()

Specs

Hláška: Markéta Irglová: - "Proč ji nezahraješ ve dne? Vidím tě zde každý den." Glen Hansard: - "Víš, ve dne lidé chtějí slyšet písničky, které znají. Jenom ty, které poznaji. Jinak bych si nic nevydělal. Svoje písničky hraji jen v noci. Ve dne by je nikdo neposlouchal." Markéta Irglová: - "Já je poslouchám!" ()

Philoun1

Hluboký a dojemný film s krásnými písněmi (o které šlo hlavně), který mě opravdu dostal. Nezávislé filmy jsou prostě nejlepší a basta:) ()

Styxos

dobrej romanťák (i když spolu hrdina a hrdinka nic nemají za celej film), pěkný písničky, jen ten konec se moc nepovedl :-( ()

Vercinix

Nenatočili náhodou nejdřív album a k němu jako bonus film? Mě to jen přišo, že udělali klipy ke všem písničkám a spojili to nějakým rádoby příběhem o pěti jiných záběrech než na spívající romanticky sbližující se dvojici! ()

jefff

Krásný film, jednoduchý, irský, muzikální. Krásné písničky a sympatický Hansard s bohužel nesympatickou Irglovou. Nelze ji však upřít krásný hlas. ()

IviDvo

Poprvé jsem si ONCE pustila asi v roce 2012 a po půl hodině jsem to vypnula, protože mě to moc nebavilo. Dnes, skoro o 5 let později jsem se rozhodla tomu dát druhou šanci .... co to se mnou tenkrát sakra bylo, že jsem to nedokoukala? Málokdy narazím na snímek, který je tak milý, že z něho mám po celou dobu koukání úsměv na tváři. Soundtrack jsem už částečně znala a musím říct, že co píseň, to skvost. Melodie jsou hřejivé, jsou pohlazením po duši a texty písní píše sám život. Je to přesně druh hudby kterou mám ráda, takže se nemůžu dočkat, až si jí zítra pustím k práci. ONCE potvrzuje, že v jednoduchosti je krása. ()

Pedross800

Tenhle kouzelný filmek jsem si nedávno zopáknul při svém pracovním pobytu v Dublinu a moci se pak procházet místy, kde Glen zpíval na ulici a nebo na útesech nad mořem, a dalších ikonických místech bylo asi nejzajímavějším pocitovým vjemem a zážitkem tohoto roku. Mám ten film spojen s konkrétní dobou a osůbkou a takhle po dekádě se moci těch míst z filmu takříkajíc fyzicky dotýkat a vnímat, fakt zajímavé :) ()

Heraldika

Ach. Achach. Jsem jeden ze slabčáků, kteří na konci nenápadně utírali oči do kapesníku. A to jsem si na začátku říkala, jak se mi to nelíbí! No a "Falling slowly" je vyjímečná záležitost, čím častěji ji slyšíte, tím víc vás dostane. ()

Rousse

Asi se tu budu opakovat, ale prostě si to nemůžu odpustit "Take this sinking boat and point it home. We've still got time..." Tahle nádherná píseň v podání Hansarda a Irglové mi zní a bude znít v uších ještě hodně dlouho. Zaujala mě hned na první poslech v Krásce v nesnázích a závěrečných 5 min filmu Once podkreslených touhle písní vidím doteď. Nominace na Grammy awards holt nejsou neopodstatněné - no a teď k filmu. Velmi příjemné hudební pohlazení po duši, sladké tak akorát, že dosladit už není třeba:-) Žádnou megalovestory nečekejte - ani nějaké převratné herecké výkony... je to prostě příběh, který se Jednou může stát komukoliv, kdekoliv a kdykoliv - možná právě i tou svou obyčejností a všedností je tak krásný. So, miluješ ho? ()

prasacimor

Príbeh je to veľmi pekný, príjemný, veselý aj smutný, uveriteľný bez žiadnych zbytočných "dramatických vylepšovákov" no zároveň aj veľmi krátky. Ten koniec prišiel tak náhle, že som si ho nestihol ani poriadne uvedomiť, nie to ešte užiť a precítiť tak ako by si dozaista zaslúžil. ()

kisha

výýborná hudba, neherečka Irglová, občas zdlouhavý, příjemnej a i lehce dojemnej závěr, sečíst, podtrhnout = průměr, kouknout jednou a pak už jen poslouchat soundtrack ()

ne0 odpad!

Nůůůůůda! Uf, to byl zase film. Zapřísáhlý milovník Glena Hansarda by si toto užil, ale... Počkat! Vždyť já jsem milovník Glena Hansarda! Tak kde se, sakra, stala chyba? Vysavačová zápletka mi přišla hodná nekvalitního německého pornofilmu, takže příběh jsem si opravdu nijak nevychutnal. Nic moc dalšího film nenabízí. Při každém "I have to go now" Markéty Irglové jsem dostal infarkt. Čekal jsem hodně, to je pravda, ale stačilo by mi i málo... ()

Romanetta

Nechapu nadšení většiny lidí z tohoto filmu..Opravdu nesplnil moje očekávání. Snímek založený na hudbě s téměř nulovým dějem..Jediné co zaslouží pochavalu je ustřední píseň. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky