Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1971 se spisovateli Cliffordu Irvingovi podařilo vydat jedinečné dílo. Na základě osobních setkání a rozhovorů, sepsal biografickou knihu o Howardu Hughesovi (světoznámý letec, režisér, dobrodruh...). Irving věnoval sepsání knihy naprostou většinu svého času a dokonce knize obětoval i dlouholetý vztah se svou ženou. Získal si tak obdiv mnoha čtenářů, vydavatelů, médií i kolegů. Ale jen do chvíle, než se o těchto pamětech veřejně vyjádřil ohromený samotářský miliardář Howard Hughes. „Nikdy jsem ho neviděl, ani o něm neslyšel... Je to tak fantastické, že to předčí i mou největší představivost.” To, co Clifford Irving vydával za osobní paměti Howarda Hughese, bylo naprosto vykonstruované a smyšlené. Irving tím docílil jednoho z největších mediálních podvodů a skandálů. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (87)

Almásy 

všechny recenze uživatele

nevhodne vybrani herci podavaju vyborne vykony v priemerne, priam hrozne zrezirovanom cosi, co sa mohlo stat vlastne velmi zaujimavym filmeckom. take je to niake, od richarda gera som cakal predsalen viac a aj od hallstroma ako rezisera. taka dobra tema a taka blbost. mi to skor pripada ako by to reziroval prave ten irving. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Tak mě napadá, vzhledem k dodatku, proč to prostě nevydá v Evropě, když mu to nechtěj vydat v USA? ;-) Ale to fňuk.... Film to byl na pohodu, přepisovala jsem si u něj dějepis a stíhala jsem s poklidem oboje, takže nedokážu říct, jestli je nudnej, neboť já jsem se u toho ani chvíli nenudila /viz. D. XoD/. Ale ten konec, kde už nebylo co na přepisování, jsem si docela užila a líbilo se mi, jak se Irving tolik vžil do Hughese. To bylo vážně dobrý, aspoň si nemusím stěžovat na "realisticky pojetý pád do bazénu", jak jsem měla v plánu před tím, než mi to bylo dovysvětleno... :-) Každopádně určitě nebudete litovat, když snímek shlédnete. Třeba se naučíte vymýšlet neprůstřelné báchorky. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Sinusoida znázorňujúca úroveň kvality filmov Lasse Hallströma sa týmto filmom znova dostala do jemne klesajúceho štádia. Po prekvapujúcich filmoch v predchádzajúcom roku prišiel mierny útlm. Lasse si vzal do hľadáčika námet, ktorý sa stal pred dvoma rokmi nepatrným kameňom úrazu aj pre jeho (dovolím si povedať skúsenejšieho a kvalitnejšie filmy točiaceho) kolegu Martina Scorseseho. Napokon ale veci točiace sa okolo sporného života Howarda Hughesa tento film pojal z úplne iného uhla pohľadu. Film sa nepriamo dotýka viacerých momentov novšej americkej histórie, či histórie filmového priemyslu a tak film určite nie je určený pre najširšie publikum, pre komplexnejší zážitok by som odporúčal niečo si zistiť aspoň o spomínanom Howardovi Hughesovi. Samotná skutočnosť, že fraška takéhoto rozsahu sa však niekedy skutočne stala, je perfektným hnacím prostriedkom, aby diváka udržala v napätí, ako sa to celé vyvinie. Nedeptá diváka ani nejakým ťažkým psychologickou, či dramatickou atmosférou, celý dej sa nesie v duchu vlažnej a čerstvej atmosféry. Tú paranoickú vsuvku si však mohol Lasse odpustiť. Herecky je film podložený veľmi slušne, Gere predvádza uspokojujúci výkon, Molina ho však s prehľadom prehráva. 70%. ()

Damiel 

všechny recenze uživatele

65 % - Velmi slušný Richard Gere v docela tuctovém dramatu. Nějak jsem z toho příliš necítil to ostří nože, které si hrdinové příběhu sami položili na krk tím, že začali falšovat biografii jednoho z nejmocnějších lidí tehdejší éry. Vymačkat se z toho dalo určitě víc, bodů, kde se dramatičnost dala šponovat až téměř do prasknutí šroubů, látka nabízela řadu. Víc jsem čekal od Alfreda Moliny než jen jednorozměrného, bázlivého chlapíka. Holt se to tak po něm asi chtělo, teda Lasse Hallström to tak asi chtěl... ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Slušné zklamání. I kdybych měla ocenit jednu z nejlepších rolí Richarda Gera v posledních letech, i kdybych chtěla poukázat na krásnou realitu tohohle snímku (třeba dnes už se skutečně ví, že Nixon peníze od Hughese v tom '56 vzal a nejen od něj), i kdybych skákala nadšením, že se někdo zase rozhodl vyprávět příběh z mého nejoblíbenějšího období historie, pořád mi bude připadat, že na tom filmu jsou nejzajímavější dobové záběry a titulky před koncem aneb jak to bylo dál. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (6)

  • Okrem New Yorku a Kalifornie pracovali filmári aj na karibskom ostrove Portoriko. (MikaelSVK)
  • Ve filmu si “střihl“ cameo Larry David. (becki_tu)
  • Příběh je založen na skutečných událostech ze života amerického spisovatele Clifforda Irvinga, který je známý hlavně díky “ověřené biografii“ Howarda Hughese. Ukázalo se však, že šlo o jeden velký promyšlený podvod. (becki_tu)

Reklama

Reklama