Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

gruzdej

Možná až moc málo komiksové, ale jako samostatný sci-fi film, od něhož si odmyslíme komiksovou předlohu, funguje dobře. Nevýhodou je potom celkem plochá hlavní postava (Downey se asi snaží, ale jeho milionář je přesto dokonale nijaký), kterému naštěstí pomáhá úžasná Gwyneth Paltrow. ()

punkyii

Miluju superhrdiny, Iron man v podání Roberta Downeya je opravdu jako z komiksu a rozhodně se mi takový hrdina moc líbí. Kdo dnes stojí o šlechetného, bezchybného Supermana? ()

cubiczech

Je ti šílená akční komiksová tuctovka, jenže když se spojí tolik super herců, docela fajn (i když předvídatelný) příběh, super akce a řinčení kovu o kov, tak tu máme jednu z nejlepších komiksovek co jsem kdy viděl. ()

HennessyVSOP

V poslední době koukám na komiksové akčňáky nějak často. Nicméně stále mne tento žánr pohlcuje čím dál víc. Vynikající Downey má charisma na rozdávání, film je perfektní s nadsázkou a velmi zajímavým tematem. Hlavní záporák také není špatný a Gwyneth je nesmírně sympatická Kostým Iron Mana je diskutabilní, nicméně mne se líbil a scény s výrobou kostýmu byly super :) a i ti roboti ve Starkově dílně mají charisma. Opravdu povedený film a pro mne 90% ()

Gumeedek

Musela jsem se hodně držet, abych film nevypla. Nuda, nuda a zase nuda. Co se ale tvůrcům nedá upřít je skvělý výběr hudby a herců. ()

sonnycz

akční, vtipné, zajímavé, neuvěřitelné a CRAZY :D...zkrátka perfektní podívaná. velmi se mi tento film líbil a dávám mu 89% :) ()

brasek

Čakal som akčnú pecku od začiatku až po koniec a dostal som hrdinu pre deti a čiastočne aj mládež. Nuž je to tiež jeden z cieľov kam sa comicsový veľkofilm môže dopracovať. Úprimne povedané ma to prestalo baviť po Afganistane. ()

Kada80

Tony Stark vyrobí kyberneticky ovládané brnění a pak to všem nepřátelům prostě natře.Další film podle komiksové předlohy v kterém je sice méně akce,ale o to víc vtipných dialogů např. Opravdu jste bodoval u všech modelek měsíce časopisu Maxim? Ano i ne.S tou březnovou to nevyšlo,ale na vánoční obálce byla naštěstí dvojčata. 80% ()

Bornd

První hodina úplně skvělá bez chyby. Skvělá atmosféra prostě. Ale bohužel ke konci jsem se už nudil. Ale i tak se tvůrcům povedlo natočit skvělý film ,který je asi nejlepší ze všech marvelových filmů. Je pravda ale ,že bez Robert Downey by film byl o dost horší ,protože mu ta role nehorázně seděla. ()

Sever

Jsem fanda marvellu a nestydím se za to. Pokud se chce člověk pobavit, tak je to ideální. Nemusí čekat složitý příběh a může se je smát a divit co všechno může Tony Stark vymyslet. Za mě plný počet. ()

DansteR

"I'm Agent Phil Coulson with the Strategic Homeland Intervention, Enforcement and Logistics Division."..."That's quite a mouthful."...Tak a máme tady dalšího superhrdinu, tentokrát ovšem skoro bez žádných kouzel, infikovaných pavouku apod. Iron Man je jeden z mála, který se stal superhrdinou sám (a to mám nejradší...stejně je Bruce Wayne nejlepší :-D)...ovšem tady je to ještě snad nejvtipnější superhrdina EVER...tolik hlášek nevypadlo snad ani ze všech superhrdinů dohromady. Jinak film herecky i akčně a trikově více než slušný a děj je taky v pohodě. Takže 80% s přehledem. ()

Ostrovan211

Tehle film mě vážně překvapil. Podle traileru sem soudil že to bude nějaká kravina ve stylu G.I. Joe, ale nakonec to dopadlo dobře. Víc než dobře. Přímo skvěle. Herci byli dobří, hlavně Downey, kterém teď asi nikdo jen tak arogantního miliardáře neodpáře.Efekty společně s celkem podařeným scénářem byli také skvělý. Ale co bylo ze všeho nejlepší byla hudba, která by si zasloužila vlastní kapitolu. Djawadi odvedl dobrou práci a soundtrack kde jsou AC/DC nebo Black Sabatth prostě nemůže znít špatně. Filmů jako je tehle jen prospívá a není vůbec na škodu. ()

RealHonza

Film překonal mé vysoké očekávání. Zpracování obleku dovedeno k dokonalosti, Tonyho laboratoř taktéž. Na začátku mi trochu vadil dopad betaverze z jeskyně do pouště - nemám rád fyzikální nesmysly a tady by Tony neměl šanci na přežití, tohle mohlo být vyřešeno mnohem lépe, nicméně dál už jen samá pozitiva. Dostatek akce, vtipu a kreativity při tvoření obleku se povedlo. Dále už bych jen opakoval příspěvek od uživatele "golfista" ()

Banda fasuje další spinoff o známých postavách

Banda fasuje další spinoff o známých postavách

28.07.2024

Čtvrtá série končí a poslední pátá sezóna úspěšného seriálu Banda nás čeká v roce 2026. Seriál si skrze odlehčený přístup ke komiksovým hrdinům, zábavné postavičky a v neposlední řadě nechutně… (více)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří