Posel ztracených duší

• USA Ghost Whisperer (více)
USA, (2005–2010), 78 h 15 min (Minutáž: 41–45 min)

John Gray

Mark Snow

Jennifer Love Hewitt, David Conrad, Aisha Tyler, Camryn Manheim, Jay Mohr, Jamie Kennedy, Tyler Patrick Jones, Kurt Caceres, Ignacio Serricchio (více)

Melinda Gordon (Jennifer Love Hewitt) má špeciálnu schopnosť. Táto novopečená manželka je nesmierne dôležitým spojivkom pre všetky nepokojné duše, ktoré blúda medi nebom a zemou. Predstavte si, že by ste museli zomrieť a nestihli by ste svojim blízkym povedať niečo, na čom vám záležalo alebo čo by bezpodmienečne mali vedieť. Melinda so svojou zvláštnou schopnosťou doslova priťahuje duchov, ktorí zúfalo potrebujú takúto pomoc. Odovzdaať dôležité správy ľuďom, ktorí by to mali vedieť. Presne preto je Melinda tak dôležitá tak pre mŕtvych ako aj živých. Niekedy má chuť s tým všetkým jednoducho skončiť, ale v konečnom dôsledku najlepšie vie, že jej schopnosti nie sú príťaž, ale výzva urobiť ľudí šťastnými... (oficiální text distributora)

Krt.Ek

Chcete slyšet tajemství? Vídám mrtvé lidi! Tedy vídá mrtvé lidi! Já ne, kdybych byl kontaktován záhrobím, byl bych již kontaktován podnikavci, počítám, že by počítali; Haley Joel Osment je tím (ne)šťastným, potenciálním podnikatelským záměrem, leč není sám, svůj um sdílí s Jennifer Love Hewitt, chcete-li s Melindou Gordon, napohled tuctovou dívkou, kterážto však tuctovou není. Jak by mohla, když vnímá, co vnímá (a vypadá jak vypadá, i ona tuctovost je relativní)? Ale to není důležité, totiž to, že já duchy nevidím a oni jo, nikoho to nezajímá, proč by mělo, jsme na webu fajnšmekrů filmových a seriálových, ne amatérských spiritistů. Důležité je, že vídám "Posla ztracených duší", seriál, který mně zpříjemňuje nahodilé víkendové obědy u babičky, ale pouze je, jinde a jindy se po "PZD" nepídím, vnímám jej jen tam, tam existuje a já jsem rád za jeho existenci, jinde však ne, nechybí mně. Proto asi za tři! ()

nikushaa

Pravdu povediac, už si ani neviem predstaviť nedeľné dopoludnie bez Melindy Gordonovej, ktorá obetavo pomáha prejsť Strateným dušiam na druhú stranu. Pripúšťam, že to nie je ten najoriginálnejší seriál na svete, ale mňa si získal. Jednotlivé epizódy sú zaujímavé - niektoré vtipné, iné môžu byť pre niekoho strašidelné (ja sa duchov nebojím !) a často boli dojímavé. Aj jednotlivé zápletky sérií boli dobre vymyslené, až na jednu a to v štvrtej sérii. Nejdem prezrádzať o čo tam šlo, ale myslím, že mnohí by súhlasili, že sa to tvorcom proste nepodarilo. No možno by som im to aj odpustila, keby to následne v 5. sérii neodignorovali (alebo na to nezabudli) a preto vlastne dávam 4*. Aj napriek tomu však ide o jeden z mojich najobľúbenejších seriálov a priznám sa, že keď nás Jennifer Love Hewitt v jednom videu posledný krát previedla štúdiami, nebola jediná komu bolo ľúto, že "Dúšikov" zrušili. ()

LittleMonste

Zpočátku to vypadalo velmi slibně, ale pak to spadne. Šablonovité příběhy, kdy každý díl je stejný jako ten předchozí. Jednotlivé story-line nejsou špatné, ale když se poněkolikáté díváte na to samé, tak to rozhodně přestane bavit. Jennifer má vskutku výkonné slzné kanálky a oči jí září jako kočce ve tmě, ale to nezachrání, jak se seriál topí sám v sobě. K odpočinku ale ideální a uznávám, že Posel ztracených duší má své kouzlo. (45%) ()

MM_Ramone

Americký, duchársky seriál, ktorý zvyknú komerčné televízie vysielať počas víkendov, pred obedom. Takže čajíček. Nič pre horrorových veteránov. Nie je to zle natočené, ale nebaví ma to. Najviac sa mi na „Stratených dušiach“ páči to, že tam hlavnú postavu, Melindu Gordonovú, zahrala sympatická Jennifer Love Hewitt, ktorú si pamätám z teenagerského slasheru „Viem, čo ste robili minulé leto“. Musím uznať, že vyzerá stále veľmi dobre. ** ()

Korbitch

Seriál, jež vám nepřinese vůbec nic nového. Jak já říkám, jede to ve stokrát omletém enginu ala Buffy nebo Čarodějky. Furt to samé dokola. Věková hranice 10 - 18 let nebo pouze jako nezbytná výplň nudy či po úrazu hlavy. Jennifer Love Hewitt nebyla nikdy dobrá herečka a nikdy nebude. Nejspíš to už zjistila a dala se na seriály. Neříkám, že je to vysloveně k uzoufání, protože jako výplň totální nudy to slouží slušně. Jinak je to ale ztráta času. ()

• V epizodě The Vanishing (2006), kde má Melinda (Jennifer Love Hewitt) na pravém oku monokl, je možné si všimnout, že na tom oku není nalíčená. Chybí jí její obvyklá černá oční linka. Zároveň nosí umělé nehty a v epizodě Last Execution (2006) ve scéně, kdy se loučí se starou paní v nemocnici a posílá jí vzdušný polibek, je vidět, že jí jeden nehet chybí. V první sérii má také umělé řasy. Ve druhé již ne. (Calwen22)
  • U některých epizod ve druhé sérii sloužil jako poradce světoznámý duchovní James Van Praagh. (vercza)