Jason Bourne se opět vydává na cestu za pravdou a svojí minulostí, ale tajná sekce CIA po něm stále pátrá. Na scéně se objevuje novinář Simon Ross, který pátrá po informacích o projektech Treadstone a Blackbriar. Využívá při tom zdroj z řad CIA a dostává se blízko k důležitým informacím. Neunikne tak pozornosti Jasona Bournea, lačnícího po informacích o své minulosti, ale především pozornosti Národní bezpečností agentury, pro kterou je případný únik informací naprosto nepřijatelný a je připravena mu zabránit za každou cenu. Nikdo tak není v bezpečí. Na mušce je nejen Simon Ross, ale i Jason Bourne, který chce definitivně odhalit pravdu o své minulosti. (TV Nova)

Scytale

Více než slušná špionážní lahůdka, ale už potřetí v řadě víceméně to samé začíná chvílemi nudit. Kdyby se jednalo o samostatný film, dal bych asi 5 hvězdiček,ale bohužel všeobecné nadšení z třetího Bourna nesdílím. ()

ThomasCrown

Nestáva sa často, že by séria kvalitatívne smerovala nahor, Greengrass je macher. Práca s kamerou a strihom opäť na výbornú, príbehová dokonalosť, kďe Bourne postupuje z jednej krajiny do druhej a ničí postupne všetko čo mu stojí v ceste. Akčné a bojové scény sú chuťovky oku lahodiace s uchu prospešnou hudbou. Oceňujem ako sa tvorcom podarilo napasovať záverečnú scénu z dvojky do diania, skvelý plynulý prechod a plusom je aj zapojenie Nicky do deja a určitá psychická premena na Davida Webba. Neprekonateľná záverečná scéna. ()

Witta

Natáčení na nádraží Waterloo v Londýně trvalo 4 dny.***Ve filmu jsou použity záběry ze skutečných bezpečnostních kamer z nádraží Waterloo.***Ve filmu jsou použity záběry ze skutečných bezpečnostních kamer z nádraží Waterloo.***Při honičce v Tangieru se v záběrech objevují většinou skuteční obyvatelé. Jelikož natáčení probíhalo během ramadánu, není vidět nikoho kdo by jedl, pil, nebo kouřil. ()

F.W.Colqhoun

Všechny tři díly v jeden den; je 20 minut po půlnoci, takže jsem to vlastně nestihl. Možná příště. Výhrady, jež jsem měl vůči Supremacy a Greengrassově stylu musím u Ultimatum blbě opakovat. Otázka: Je účelné mrskat kamerou i ve scéně, kde postavy debatují nad šálky kávy resp. talíři se šlehanými bílky? Je tím něco zprostředkováváno, anebo jen režisér nechce dopustit, abychom vyšli v oddychové chvilce mezi akčními sekvencemi ze cviku? Bylo by fakt tak zle, kdyby nám bylo dáno vydechnout? Já bych to přežil. Kdoví, možná někdo sofistikovanej spočítal, že když se to natočí takhle, sežerou vynervovaní diváci v kině víc popcornu. Když už si do huby beru pražené zrní, přiznávám, že servírováno jest velmi lahodně. Deshovo fackování s Bournem je možná nejvymazlenějším blízkým setkáním v celé sérii - co na tom, že je to Arab a snad proto za sebou musí po Tangeru trousit bomby. Přestože jsem nadmíru spokojen, byl bych zároveň klidnější, kdybych měl jistotu (podezření mám), že se Sam Mendes chystající Bonda vol. 23 narozdíl od Marca Forstera uchýlí k inspiraci do klidnějších vod, než ze kterých vyplaval a do nichž se vrátil Jason Bourne. ()

Paity

Rozhodně nemám ve zvyku jít za každou cenu proti proudu, ale stejně tak ani s proudem. Ale tady se prostě s většinou asi neshodnu. Filmu jsem dal jen tři hvězdy a to Matta Damona hodně můžu! Ale prostě filmy s Bournem mi nesedí. Celý scnénář je zmatený, nevím kdo je kdo, kde je, co je a proč je a tak si film prostě nemohu vychutnat. / Tohle byl můj komentář k tomuto filmu z roku 2011. / O 4 roky později dávám pět hvězdiček a hodnocení ve smyslu, že jde o skvělé vyvrcholení v této době trilogie s Mattem Damonem. Mám všechny čtyři díly na Blu-ray a je to paráda. Teď si tuhle napínavou sérii doslova vychutnávám. Stačilo, abych se na to podíval třikrát a už vše chápu. :-) ()

MareT.

Završení trilogie, která je něčím opravdu vyjimečná. Mohlo by se jít donekonečna a v dobrých režisérských rukou by to svou kvality neztratilo. Opět dobře zahrané a napsané, příběh je ale stále pro mě tuctový. ()

Kamiiik

Tento film mě nijak zvlášť nezaujal, ale možná bude chyba v tom, že je to první a taky jediný film o Bourneovi, který jsem viděla. Takže doporučuji se dívat od prvního dílu, jinak příběh vážně nenadchne. ()

Stružák

Nejen útěky v autech mají šťávu, úprk po madridských střechách se stane taky nezapomenutelným. Kdyby měl svět bejt jedna velká automobilová honička, tak ať je to libovolná z Bournovy trilogie. Film má neskutečnej spád, akce střídá akci a to je to přesně to, co bychom od podobného filmu čekali. Snad je jen v některých pasážích trochu moc ukecanej, ale to ve výsledným dojmu zas takovou roli nehraje. Nejlepším z trilogie sice zůstane "dvojka" Bournův mýtus, ale na pět hvězdiček Ultimátum tak tak přecijen dosáhne. ()

terin.manka

Tohle už je něco jiného než první dva díly. Jak už lepším dějem,tak i střihem. Matta Damona jsem si asi kvůli tomuhle filmu dost oblíbila. Prostě Jason Bourne je přesně role pro něj,nevím kdo by ji zahrál lépe. Zvraty a honičky během filmu jsou trošku zdlouhavé ale to až tak moc nevadí. A k tomu písnička která hraje na konci tomu dodává to nejlepší. ()

Litvicek

Budu se stále a stále opakovat ale nevidím v celé trilogii takové filmy, které odpovídají hodnocení na těchto stránkách. Akční, dost dobře promyšlené a inteligentní drama, s dobrou zápletkou a herci, souhlas ale prostě to není nic tak výjmečného, aby to mělo 88 procent. Za sebe musím říct, že je třeba tento díl v porovnání s dvojkou, pouze průměrnou podívanou. Jason Bourne, at se sebevíc snaží, mou pozornost si do budoucnosti už nezíská. Co se ale týče hereckých výkonů, je to opravdu výborné, tomu nemohu nic vytknout, Matt Damon je prvotřídní herec, to bez debat. ()

aquiver

Nastavovaná kaše s rozklepanou kamerou. Nevěrohodný a obsahově zcela nezajímavý akční thriller. Napětí by mělo být ve scénáři, nikoli v hudbě. Hodně podprůměrný film, a bohužel musím konstatovat, že jeden z nejpřeceňovanějších na tomto webu... 40 % ()

Káronoš

Muhahaha...tak Greengrass posunul "mýtus" do stejných kvalit prvního dílu (což bylo nadmíru težké, protože Doug Liman vytvořil z Bourneho eso amerických špiónů/nájemných vrahů) a následně trumful sám sebe v bezprostředním pokračování. The Bourne Ultimatum je nejlepší akční thriller nové doby a svým bezchybným zpracováním se zapisuje do elity kinematografie vůbec (alespoň dle mého mínění). Vše, co jsem v předešlém díle chválil, zde platí dvojnásob, snímek vrcholý a jeho erekce sahá až po vrchní kanceláře špionážní agentury. Greengrass stvořil dokonalou cestu za poznáním skryté minulosti a tímto akčním orgasmem nasedá do vlaku nejváženějších režisérů. Co ku*va ještě chcete slyšet? Hodnocení: 10/10. ()

Tadzi

Tak tomuhle říkám jízda.. Nechte se i vy svézt na ultimátní vlně, která pochopitelně opadne a film ustoupí trošku do pozadí oproti svému raketovému nástupu, ale přesto TO ve vás zůstane.. Zasloužených 5* ()

Crackonosc

V podstatě totéž, co už jsme jednou viděli, ale vybroušenější, plnější a celkově lepší. Když jsem odjížděl z kina, byl jsem tak nabytej, že jsem se musel kontrolovat, abych moc nedupal na plyn... Snad jen ten remix Extreme ways je moc rychlej. ()

Ještěřák

Kvalitní, avšak ne úchvatný (jak by mohlo průměrné hodnocení naznačovat) snímek. Relativně inteligentní, line se v opravdu brutálním tempu, které ho elegantně slévá v jednu dlouhou, moderní, našlapanou honičku... Na kterou si za měsíc nejspíš ani nevzpomenu. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

19.03.2016

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

29.07.2015

Zatímco se stále doufá, že v pátém bourneovském filmu uvidíme Vigga Mortensena (měl by se ucházet o roli hlavního padoucha), špiónský comeback Paula Greengrasse a Matta Damona nabral jinou hereckou… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)