Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

Nawri

Začátek hodně upoutá, ale pomalu vše vyšumí a nezbyde nic. Smith na hlavní roli pasuje dokonale. Velká škoda, dost jsem se těšil, mohlo to být mnohem lepší (zakázanej výrok, ale mně to sem pasuje, sorry Pomo :) ). ()

Beri

Výborný Will Smith, celkom pútavý príbeh a sračkový koniec, ktorý sa ale vzhľadom na názov filmu dal predpokladať. ()

Plastík

a fakt jsem se nechal ovlivnit. nějak nechci být jediný, kdo dá dvojku. Nuda nuda šeď šeď. mám své vlastní razítko. a je s ním větší legrace a zábava. Jen musím uznat, že sportování Willa Smitha bylo opravdové. Tak by měl vypadat fyzicky zdraví jedinec. Ale proč tam synchroně daboval Shreka? Ach jo. ()

Strider

Na tenhle film jsem se těšil už pár měsíců dopředu. Očekával jsem jakousi bombastickou podívanou, ale místo toho se dočkal spíše komornějšího filmu, ale velkolepých scén jsem si také užil. A to mi na filmu přišlo zábavné. Chvíli se Will Smith prohání opuštěnými ulicemi velkoměsta červeném bouráku a loví srnky a brzy na to se užírá depresemi a mluví s figurami v obchodech. Zmíněné velkoměsto, New York, je navíc parádně zpracován. Vylidněné ulice, všude digitálně přidány různé vychytávky, jako domy obrostlé trávou a podobně. Ale z celého filmu jsem si nejvíc užil scénu, kdy je Will Smith zraněný, jeden z mutantů na něj vypustí své, stejně zmutované psy, ale ti se nemohou dostat přes poslední paprsky světla zapadajícího slunce… Bohužel poslední asi třetina filmu už není vůbec tak dobrá jako předchozí dvě a tak nemůžu dát plné hodnocení. Škoda ()

Dinsberg

Kombinace akčního dramatu u takového námětu bohužel neskutečně selhává. Komorní záběry mi příjdou geniální. Snaha o lov jelenů, vysílání rádiem a hledání dalších přeživších, flashbacky o příčinách, které se s každým dalším odhalují. Co tohle dílo sráží jsou akční sekvence s tzv. tichošlápky. Jejich zjevení je ve filmu přiliš brzy, takže divák má soupeře odhaleného po prvních 20 minutách. Kdyby tento nepřítel byl déle neviditelný a zjevoval se jen v náznacích nebo následcích svých činů, divácký ohlas by možná byl mnohem větší. Hororové prvky filmu jsou totiž podupány s první zjevením se tichoslápka. ()

sovereign

Pri pozerani tohto filmu sa mi v mysli vynorila spomienka ako sme raz so spoluziakmi este na strednej skole pocas dlhej a nudnej praxe nacali temu co by sa stalo, keby sa rano zobudime a zistime, ze sme na celom svete len my styria... nase predstavy sa velmi nelisili od toho co som videl vo filme. Film ponuka divakovi pritazlivu temu, uzasne vizualne spracovanie ktore v mojom pripade predcili pripadne nedostatky (svetloplachi boli az privelmi digitalni, miestami hluche miesta...). A o najvacise prekvapenie sa v mojom pripadne postaral plagat batman vs. superman :-) ()

walecz

Bob Marley, kult mučednictví, kus Svědectví od Kinga, kus 28 dní poté, kus 28 týdnů poté... Někdy se stane, že smícháním všech dobrých věcí dojde k vytvoření dortu alá pejsek a kočička. A někdy se i film stane legendou, možná nikoli pro každého, ale přesto legendou. ;-) ()

Cortesz

One man show v podání skvělého Willa Smithe skoro po celou dobu filmu. Na to, že jde o film ve kterém se moc nemluví tudíž zde není skoro žádný scénář, příběh několikrát viděn v jiných filmech, ale ....režie zvládnutá výborně, sice trošku horší triky, ale to až tak moc nevadí. Bylo mi trošku líto Sam. ()

Zadri

Já se dobře bavil. Čekal jsem zklamání a nakonec z toho byla příjemně mrazivě strávená hodinka a půl. A právě ta délka filmu nejvíce snižuje hodnocení. Myslím, že by si film zasloužil delší stopáž a ve filmu by se mohlo objevit více vysvětlujících flashbacků (ne že by film byl nějak složitý). Ani přeměna katastrofické scifi na horror mi nepřijde jako nepovedená, jen se děj filmu přenese z New Yorku do obýváku černosšského vědce. Myslím, že i konec se povedl a dal filmu punc uvěřitelnosti. ()

Fanak

Narozdíl od zástupu kritiků jsem byl docela spokojen. Příjemná stopáž (nutkavá touha většiny režisérů natáčet snímky alespoň 120timinutove mě fakt točí), standartně charizmatický Will Smith, výborná atmosféra úvodní scény. To jsou hlavní klady, ale ani závěr není zas až tak špatný. Hlavně nevím, jaký jiný konec bych si nespokojení diváci pro tento druh filmu asi tak představovali. I ta trocha náboženské agitace se dá přežít. To už spíš bez lekacích sekvencí bych se obešel. ()

JerikoCZ

Onemanshow Willa Smithe, který má svaly, psa, červenýho mustanga, kvér, mozek a přízeň figurín z videopůjčovny. Co víc si přát? "God didn’t do this, we did" ()

Arccos

Velice povedená variace na zombi filmy. Zároveň na Hollywood netypický počet tragických momentů. Velmi dobře zvládnutá atmosféra a vzhled opuštěného města. Naopak vzhled a schopnosti nakažených dojem skutečnosti kazí. Will Smith definitivně překročil stín herce pro komediální role. ()

JackO.

Já, legenda a opět můj oblíbený Will, zahrál parádně od naštvaného, osamoceného až po brečícího :-DNew York bez jediného človíčka, to se taky jen tak nevidí. ()

George3110

Vcelku dobrý film až na ten koniec keby tam nechali taký koniec aký by tam mal byť tak by to bolo oveľa lepšie. Teraz aspoň dúfam že tento film vyjde na DVD práve s tým koncom ktorý nebol v kine. ()

DJ Kritik

Konečne po dlhej dobe sa mi páčil nejaký sci-fi film. Tak ako som bol sklamaný z ospevovaného filmu Children of men tak som bol potešený z tohto filmu. Skutočne od začiatku zaujímave, film nenudí ani na chvíľu. Vytknúť snáď len - menej priestoru dostali nakazený ľudia, jeho výskum - jednoducho scény, ktoré by viac dokresľovali beznádejnú situáciu. Inak veľmi dobre zvládnutý strih, ktorý dodáva filmu výborný spád. A zo všetkých alternatívnych koncov, mi pripadal najlepší práve ten, ktorý zostal v hl. filme. ()

Pepeto

Prvé 2/3 filmu sa jedná o nádherný sci-fi koncert. Will Smith so svojím psom preháňajúci sa na Mustangu po tichých, porastom zarastených uliciach veľkomesta, počúvanie starých hitov, rozhovory vyšinutého samotára so svojím psom a pokusy konečne niečo uloviť, zrážky s mutantmi...paráda. Ale od chvíle ako sa snaží pomstiť za smrť svojho psa, záchrana z rúk mladučkej slečinky atď...film rýchlo stráca niečo zo svojho čara. Počítačové efekty na mňa nejak divne pôsobili...tí mutanti a ich pohyby boli akési smiešne...a posledný súboj na konci filmu...to už proste nebolo ono. Už to tu bolo veľakrát. Škoda, škoda, preškoda. Ale aj tak...nedosiahol síce kvality filmu Potomkovia ľudí, a tých niekoľko nelogických miest...ale zaslúži si ****. Kvôli tým bezchybným 2/3. ()

Bonniesgun

Sexy černoch pobíhá po krásně reálně apokalyptickém New Yorku s věrnou psí přítelkyní. Občas pokecá s figurínou z výlohy, občas si chytí nějaké "divé lidi" a většinu času se jen tak fláká, hraje golf a vykrádá cizí byty. A proč ne? I takhle může vypadat dobré sci-fi. Ovšem věc, která je na tomto filmu tím nejúžasnějším, jsou kulisy (což je věc, kterou jsem čekala už od chvíle, kdy jsem si poprvé prohlédla plakát!). Ač to celé nevypadá nijak hrozivě, neviděla jsem nic apokalyptičtějšího, než když slyšíte v jindy hektické metropoli zvuky jako uprostřed přírody a kolem typického "M" loga se prohání klokani... to, že jsou ti klokani extrémně draví, je věc jiná... ()

deep

vylidněný new york, západy slunce, skvělý will smith, výborná režie ...přes všechny klady se cítím jako člověk, kterému slíbili ferari, ale nakonec dostal zachovalou škodu 120. velké očekávání = velké zklamání. tenhle, alespoň pro mě, velmi zajímavý námět si rozhodně nezasloužil tak vyprázdněný scénář. Kvůli výše napsaným kladům nejdu pod ***, ale je to docela natěsno. btw: souhlas s monologem- auta vyrovnaná u krajnic atd. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech