Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

rejsek9

Nápad byl dobrej, ale celkově příběh na mě nezapůsobil takovým způsobem, aby to bylo za čtyři hvězdy. Will Smith ukázal své herecké umění a Lawrence dokázal, že není špatnej režisér, ale ve filmu mi chybí buď větší akce nebo propracovanější děj. Závěr sice nebyl špatnej, ale nedokázal už pozvednout průměrnej děj v celém předchozím průběhu filmu. Abych ale jen nekritizoval, tak musím přiznat, že myšlenka je to originální a já tento film nezavrhuji další projekcí, kdy mě třeba i přesvědčí. ()

Dzvandzi

První půl až třičtvrtě hodinka je v pohodě, apokalyptický film o zombie, kde se dozvídáme jak virus vznikl a co vlastně obsahuje. Poté se to celkem rozjede a jedná se o takovou akční blbůstku s trochou citu na závěr, který je takový nic moc. Scénář v některých místech velmi slabý, jednoduchý a místy i nedomyšlený. Ale jinak je to celkem slušná a zábavná podívaná. ()

rublik05

Zpočátku jsem byl trochu v rozpacích, neboť Já, legenda má takový pozvolný, lehce nenápadný rozjezd, který ničím nenasvědčuje, že by se mělo jednat o postapokalyptický thriller. Postupně se ale film rozjede v neskutečnou one man show, Will Smith si roli posledního přeživšího vyloženě užívá a na jeho výkonu je to sakra znát. Příběh je svým způsobem zajímavý, nicméně díky pomalejšímu tempu občas trochu nudí, i tak je ale plný různých zajímavých momentů. Líbila se mi povedená atmosféra, místy velmi děsivá, sem tam nějaká ta lekačka, v tomto ohledu maximální spokojenost. Vizuál je rovněž povedený, efekty spíše průměrné. Kdyby si tvůrci dali více záležet na příběhu, na jeho propracovanosti, mohl to být perfektní blockbuster. 7/10. ()

samkko

Ostuda postapokaliptických filmů. Děj absolutně o ničem a taaak nudný, že jsem se měl velký problém dodívat. O debilním konci románku zombie-upíru, (nebo co to vlastně bylo) radši vůbec nemluvím. CGI hnus. Hudba nic moc. Dějové zvraty žádné. Dialogy o ničem. A o ničem je i celý film. 3/10 a to jen  za to že tam hrál Will a nebylo to zbytečně dlouhé. ()

Nix

One man show Willa a jeho psa. Velice zajímavý počin hlavně jakmile přijde do kontaktu s rádoby zombie nebo co to vlastně bylo. Já se bavil a ani konec mne nepohoršil, nechápal jsem proč se musel udělat alternativní konec. ()

aik

Jako asi každý, jsem už od prvního traileru čekal akční jízdu ve velkém stylu, ta se bohužel nebo i bohudík nedostavila. Netradiční pojetí blockbusteru beru jako velké pozitivum, ale ze zpracování mám už velmi rozporuplné pocity. Na jedné straně Will, celý vizuál a většinu doby i solidní atmosféra a na straně druhé scénář, atmosféra je občas zbytečně kompozičně narušovaná a na film, který chce být něčím jiným, je až moc cítit klišé. Ale i přes nenaplněná očekávání a velkou dávku výtek jde pořád o velmi solidní podívanou. 70% ()

john.h

Postapokalyptických filmů je málo a já jsem vděčný za každý nový. Od Já, legenda jsem toho ale čekal mnohem víc. Čekal jsem delší stopáž, atmosféru jako byla prvních několik minut po celý film (nechci žádný další živý lidi) a nějaký hlubší a delší závěr. Dá se říci, že jsem zklamaný, ale přesto jsem dostal pořádnou porci zábavy, která ale ke konci už ztrácela dech. Jelikož mám ale slabost pro postapokalyptické filmy, tak musím dát možná víc hvězdiček, než by si to zasloužilo. Čekal jsem že to bude záživnější podívaná a nakonec jsem dostal jen takový Resident Evil 3 s větším rozpočtem. A to i Resident Evil v některých momentech tento film překonává, což bych nečekal už vůbec. Jelikož mě ale dostala první půlhodinka a smutná scéna se psem, tak dávám o jednu hvězdičku víc, než Residentovi. Chvíli jsem uvažoval i o pěti, ale nakonec jsem prostě zjistil, že to dát nemůžu. Konec mě nepřesvědčil. ()

Theplak

Prvni pulka filmu je perfektni, ovsem ta druha, to uz je jen cekani na to co se konecne stane, a porad nic a nic a nic. a najendou se objevi zenska, pak vsechno vybuchne spolu se Nevillem a je konec. Audiovizualni zpracování perfektní, ale film bohužel zaostává v oblasti scénáře a ani perfektni Will Smith ho lépším neudělá. Jednoduše řečeno všechno, včele se Smithem je vinikající jen ze scénaristické strányk se z tohodle dílka dalo vytěžit mnohem víc. ()

Alojs

Will Smith to zkrátka celé neutáhne. Zapřáhnout do jeho spřežení hmatatelnější příběh, popř. něco, co by absenci nějakého vývoje/postupu vynahradilo, psalo by se mi snáz a nemusel bych pracně vážit slova, aby se můj názor nezvrhl v bohapusté plivání. Nestalo se tak. Alespoň ne v uspokojivém poměru vůči velikosti zpracovávané látky. Ach ti „věhlasní a cenami ověnčení“ scénáristé… Nechci je přímo podezírat ze záměrně lajdáckého přepisu Mathesonovy novely, nicméně… být já autorem stejnojmenné knižní předlohy, zapálím si kubánský doutník, navštívím garáž, pohledám tam kanystr s benzínem a vyjedu si na jednu neohlášenou (pozdně noční) vánoční návštěvu. Přestože je Legenda důstojně nastartovaná, její štít odolává náporu klišé pouhých pětačtyřicet minut. A tedy po dobu, kdy se vlastně neděje nic zásadního. ***** Šimrají-li chodníky sluneční paprsky, může si hlavní postava dovolit vycházky (ve dne bezpečné, v noci sebevražedné). A jak nastínily ukázky, tak se i děje. Smith se courá městem, „nakupuje“ v obchoďácích, koketuje s figurínami a občas se zakouká do zpětného zrcátka, aby divákům zpřístupnil útržky bolavé minulosti. Když mu dělá společnost vlčák Sam (můžete namítnout, že je to fena), lze nabízené shledat jakžtakž zábavným. Samotář Neville využívá volného hřiště: nerespektuje silniční pravidla, loví ryby v městské fontáně a odpaluje golfové míčky z křídla stíhacího letounu. Pak ale nastane noc, ke slovu se přihlásí „něco jako akce“ (znalci Lawrencova rukopisu si snadno představí, jak takováto akce vypadá), přičemž ne až tak kýžené lomítko obstarává očekávaná ztráta bližního. Smith se zhostí zřejmě nejnáročnější výrazové kreace a následně… a následně se jeho postava úplně pomate. A možná ani ne tak jeho postava, tím spíš pera náhle spěchajících scénáristů. Na tachometru svítí šedesátá minuta, do konce nějaká ta půlhodina a tvůrci zavelí k obstřelování důvěrně známým, rádoby nečekaným a „rozumně“ zauzlovaným. Čert vem plastelínové noční stvůry, až podezřele připomínající jednoho nejmenovaného italského rozhodčího… Ty jsou v danou chvíli nejméně bolavým. Záchrana mstícího se hrdiny, zjištění, že není jediný, kdo epidemii ustál, a následně zcela zbytečný přísun TOHO, čeho předtím nebylo, protože se prozíravě šetřilo na liduprázdný New York a nadýchaný Smithův honorář... Bohužel pox-té – na podobné manévry snímek nemá. Devadesát minut je málo. ()

playboy_05

Musím říct že teda nic extra...hodinu a půl sem čekal než se konečně začne něco dít a když to začlo být aspon trochu zajímavé tak se objevily závěrečné titulky...akční film který nemá ujasněný žánr, je téměř bez akce a bez napětí si nezaslouží víc než 2*...jednu za nápad a druhou za Willa, protože bez něj by to taky nebylo ono ()

Bane

Horší tři. Francis Lawrence je maximálně dobrý řemeslník a Akiva Goldsman by se pro změnu zase jednou mohl trochu snažit. První hodina filmu čisté ****. zbytek **, maximálně jedna lepší akční scéna. Celkově těžké zklamání. ()

Chamyl

Není to úplně špatné, ale takové nějaké nedotažené nebo přetažené s odfláknutým koncem... Zajímavý námět, mrazící zcela vylidněný New York, charismatický Will Smith a dobře budovaná atmosféra se najednou zvrtne v boj s variací na zombie. Právě tyto otevřené boje mají největší díry ve scénáři a výrazně snižují kvalitu celého snímku. Tedy pokud nepočítám výuku náboženství a v amerických velkofilmech již skoro nezbytnou jejich vlajku ve chvíli, kdy se objevuje spása a naděje. Velmi dobrý komentář od Civala. // Po shlédnutí alternativního konce přidávám 1*, škoda že to šlo do kin v té první verzi. Takhle je to opravdu zajímavější a dokonce se to obejde i bez americké vlajky... ()

fojtas

cekal jsem asi neco jineho nez trosku jiny resident evil...ale melo to spad a dalo se na to koukat...ale docela me zklamala kulisa prazdneho new zorku, cekal jsem neco monstroznejsiho jako je to ve vanila sky... ()

Miksa

Teda takhle blbej film by jeden pohledal. 1. Will Smith není žádný vyjímečný herec, aby mohl diváka zaujmout na 100 minut. 2. Mnohem lépe a mnohem dříve byl už podobný film udělán (Quiet Earth) 3.Příšerný prvoplánový scénář. 4.nehorázně (holywoodsky) patetické ()

Looka

Celkem nestydatá vykrádačka 28 dní poté. Jen jsem nepochopil, jak může ve vylidněném městě fungovat elektřina, téct voda atd... Přes to všechno a hlavně díky celkové atmosféře a závěru se mi film líbil. P. S. : Marley byl sekáč. ()

Strider

Na tenhle film jsem se těšil už pár měsíců dopředu. Očekával jsem jakousi bombastickou podívanou, ale místo toho se dočkal spíše komornějšího filmu, ale velkolepých scén jsem si také užil. A to mi na filmu přišlo zábavné. Chvíli se Will Smith prohání opuštěnými ulicemi velkoměsta červeném bouráku a loví srnky a brzy na to se užírá depresemi a mluví s figurami v obchodech. Zmíněné velkoměsto, New York, je navíc parádně zpracován. Vylidněné ulice, všude digitálně přidány různé vychytávky, jako domy obrostlé trávou a podobně. Ale z celého filmu jsem si nejvíc užil scénu, kdy je Will Smith zraněný, jeden z mutantů na něj vypustí své, stejně zmutované psy, ale ti se nemohou dostat přes poslední paprsky světla zapadajícího slunce… Bohužel poslední asi třetina filmu už není vůbec tak dobrá jako předchozí dvě a tak nemůžu dát plné hodnocení. Škoda ()

D.awi.d

Z trailerů a prvních reakcí jsem čekal něco ve stylu Mizerové 3 : Ten Lepší Mizera Home Alone, takže jsem byl velmi mile překvapen, že hlavnímu hrdinovi ze samoty dost výrazně hrabe a že se nejedná o akční film.Režisér dokáže navodit perfektní hutnou atmosféru, jako už dlouho nic a výsledek táhne k zemi již tolikrát zmíněný nezvládnutý konec.Ale i tak, bavil jsem se víc než u přeceňovaných Potomků lidí. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech