Od osudné chvíle, kdy předstíral vlastní smrt, uběhlo už deset let a Dexter Morgan (Michael C. Hall) se ukrývá daleko na severu. Prosluněné prostředí kosmopolitního Miami vyměnil za ospalou atmosféru malého městečka hluboko v mrazivých lesích státu New York. Pod falešným jménem Jim Lindsay pracuje jako prodavač v místním obchodě se sportovními a loveckými potřebami. A dokonce i pro něho platí rčení, že pod svícnem bývá největší tma. Zatímco Dexter úspěšně potlačuje vnitřní temnou touhu propadnout vraždění, udržuje romantický vztah s šéfkou policie Angelu Bishopovou (Julia Jonesová). Ale ta není jedinou ženou jeho nového života. Dextrova sestra Debra (Jennifer Carpenterová) je sice dlouho po smrti, ale v bratrových představách žije dál a často s ním rozmlouvá. Přesto se zdá, že hlavní hrdina drží věci pevně v rukou. Dokud se mu na nich nečekaně neobjeví nová krev. Když do městečka dorazí za záhadných okolností jeho dospívající syn Harrison (Jack Alcott), Dexter se začíná bát, že dědičný „temný pasažér“ uvězněný hluboko v jeho nitru znovu udeří. (TV Prima)

MartinTerran

Za mě povedené pokračování a vlastně i zakončení ságy o Dextrovi. Ségra je zde neobvykle drsná aby taky ne když je mrtvá. Rozjezd je trochu pomalejší, ale pak už jsem si to užíval a těšil se na každý díl. Je to klasický Dexter a zároveň není. Jasně poslední díl byl takový zvláštní, ale tak docela to chápu - zoufala doba si žádá zoufalé činy. Kdyby tak Angela věděla koho "pouští". ()

cernakus

zakončení fenoménu minulé dekády pro Američany, kteří nemají rádi volné konce a když nezvítězí smrtící dobro. Osobně osud Dextera z osmé řady kvituji, protože to byl vznešený konec, kdy se mu neodvratitelně zhroutil celý svět, zůstal sám a prázdný. Američan však potřebuje, aby záporák dostal kulku. Tak udělali řadu devátou. Bál jsem se toho, doba se posunula, záporáci jako hlavní postavy už nejsou nic zvláštního, v každém druhém seriálu se řeší buzny, feminy a negři. A pravda, první díl znaznačoval, že nám udělají klasické schéma Dextera, které napustí těmi moderními splašky. Naštěstí to v dalších dílech utli a jeli komorní Dexterku v nádherném "vánočním" prostředí severu. Ano, některé věci nefungovaly zcela. A usmrcení kladné nevinné postavy na konci bylo jen aby se ospravedlnil konečný Dexterův osud, který byl bohužel málo invenční a i málo emoční (protože o emoce se zde staral jenom ten Dexter). Jako velké mínus této minisérie pak beru Dexterova syna Harrisona. Ten kluk se prostě nepovedl nejen kukučem, ale neumí moc dobře hrát. V seriálu má prostě jen jeden gesicht a ten si jede od začátku do konce. Emoční scény jsou s ním unylé. A akční scény mu nelze věřit. Pevně doufám, že si autoři uvědomují, že sledovanost 9ky byla nostalgická vlna po Dexterovi a nehodlají dělat spin-off s jeho synem a nedejbože s cameo rolemi Dextera, jako měla v této sérii Debra. Celkové skóre za tuto sérii se tak usídlilo na nějakých 80%, ale nostalgická vlna na tomto skóre má lví podíl. ()

spoock

Po zoufalstvi puvodniho serialu je tohle skutecne zakonceni jedne etapy. Nakonec je fajn s jakym odstupem se na tuhle miniserii koukam. Stare krivdy byly zapomenuty, byt konec skoncil porad dosti ne zcela uspokojive, ale po tom velkym spatnym je to o parnik lepsi. ()

Kokos

S koncem, jako takovým nemám problém. Problém je, že tam těch poměrně zásadních obratů na malém prostoru bylo dost a nebylo pro ně nachystané dostatečné podhoubí, aby to správně rezonovalo. Byť si myslím, že záměr byl správný. Plný počet dávám, protože to byl po několika letech seriál, který mě opět dokázal pohltit. Myslel jsem si, že mám už tak nakoukáno, že jsem otupěl. Epizody 1 - 9 šlapaly, jako hodinky. ()

LdVk

Když na další pokračování čekáš tolik let a konečně to přijde, tak si chrochtáš blahem. A všechno to skončí tak, že si v podstatě dostal všechno co si chtěl, ale pocit plnosti ne a ne přijít. Ach ten konec... ()

AnthropOcean

Dextera som sledoval uz od premiery prvej serie v roku 2006, cely serial som videl viackrat a povazujem ho za jeden z najlepsich serialov z prelomu dekady a ery serialov ako Lost, Prison Break, Heroes etc . Nie je perfektny a ma mnohe slabe miesta, dokonca i cele serie, ale v konecnom dosledku velmi podareny na svoju dobu, s tym ze prva seria je uplny top a druha je v tesnom zavese. Co tym chcem povedat, Dexter je jedinecna postava na televiznej obrovke, teda bola, ale uz na konci 8smej serie som dufal, ze Dextera uvidim na elektrickom kresle, idealne obklopeneho "preludmi" vsetkych tych nevinnych zivotov, za ktorych smrt moze prave on a jeho konanie. Nestalo sa, svet sa nezrutil. Avsak New Blood je vacsinu stopaze  detinsky, nelogicky, postaveny na hlavu a to zaujimave co ostalo je vlastne len recyklovanie uz kedysi pouzitych napadov a taktik serialu. Ze na konci Dexter umiera je jeden z najpozitivnejsich momentov celej serie, avsak cele vyustenie k tomuto momentu je silene, anticharakterove a hlavne antiklimaxove. Zadostucinenie ziadne, zmysel serie jedine nostalgicky. Co uz, svet sa opat raz nezruti. ()

Shark0561

První epizoda, super úvod do toho, v čem se budeme rýpat následující sezónu. Dalších asi 5 dílů se prakticky nic neděje a bez jakéhokoliv problému by se daly strčit do jednoho dvou dílů. Pocit nadšení a očekávání na konci každé epizody střídá zklamání z toho, co se děje, nebo spíše neděje, v té následující. Poslední čtyři epizody se konečně věci začnou nějak hýbat a na okamžik se mihne ten nadupaný hutný dexter a pak přijde "velký" konec. Původní konec se mi moc nelíbil, ale nevím, jestli stejně není lepší jak tento. Definitivně ukončeno - "check" ()

Honzulik

Pro mne opět naprosto skvělý seriál, který nenechá žádného diváka klidným. Skvělý a uhrančivý Dexter Morgan opět tvrdě "trestá" své pečlivě vyhlédnuté oběti, které si to v každém případě zaslouží! Seriál je plný napětí a překvapení, které se každým dílem ještě stupňuje a graduje zapojením Dexterova syna. Skvělý je taky hlavní "záporňák" v podání Clancy Browna. Seriál určitě doporučuji a hodnotím zaslouženou 5. ()

sardon

Jestliže tvůrci slibovali důstojnější zakončení celé serie, než jaké bylo ukončení 8 řady, tak se to opravdu nepovedlo. Vlastně celý desátý díl je jakoby upečen narychlo. Sto lidí, sto chutí a někomu může tento konec připadat nejlogičtější a nikdo by asi nečekal ukončení seriálu happyendem ( s možným dalším pokračováním) o šťastném vraždícím tandemu  "Dexter and son, aneb jak se dědí řemeslo z otce na syna " , ale moje očekávání zkrátka takto nebylo naplněno a jsem velmi zklamán, protože když už Dexter dokázal žít 10 let bez zabíjení, tak po sblížení se synem to už mohl vydržet " ku.va" do konce života.......  Nejhorší řada celé serie a 2* za to jak si to především M.C. Hall zjevně užíval. ()

Blazis34

Velmi podařené pokračování kultovní série Dexter. Po delší době nová a možná poslední série, která byla určitě lepší než případná devátá série. Propojení syna Harrisona a jeho otce bylo skvělé, stejně jako se jejich vztah vyvíjel. Snad jen to finále jsem čekal lepší, ale i tak to bylo skvělé napínavé podívání kterému dávám lepší čtyři hvězdy - 85%. Vadily mi jen občasné sci-fi chyby (policejní stanice s 3 policisty, neprofesionální přístup, stopy (aut) na místě činu atd. Jinak před tvůrci smekám, skvělá podívaná. ()

Dzoumen

Většinově tyhle comebacky v seriálech bývají otřes, ale Dexter je výjimkou! 9. série new blood mi připomene atmosféru a fantastické užívání jak 1-4. série, což mě dost těší. Jedna věc co mě zklamala byl konec, ale vše ostatní bylo naprosto luxusní. Příběh byl dost nadupaný, režiséři neztráceli čas a byl udělaný, že jsem se ani minutu nenudil. ()

]V[()Rt

Konec bohužel stejně jalovej a neuspokojivej jako před lety. Tohle opravdu není to tolik avizovaný rozuzlení, který si Dexter zasloužil. Přitom v okamžku, kdy se do Iron Lake vydává Batista, tak mi srdéčko plesalo, protože to mělo náběh na hodně zajímavou konfrontaci a zároveň to samo o sobě nabízelo spoustu možností pro druhou sérii. Batista s Angelou zjistěj, že Dexter JE řezník ze zálivu. V poslední scéně Dexter uniká. Druhá série - o 2 měsíce později. To už každej v Americe a nejen tam ví, kdo Dexter je. Jeho ksicht je 24 hodin denně v médiích a vzrušující celonárodní hon na nejhoršího sériovýho vraha může začít. V době internetu a kamer na každým rohu. Pak ten hunt mohl skončit buďto Dexterovým zabitím poldama nebo ho mohli dopadnout, odsoudit a doma na Floridě popravit. Nebo mu moh zaskočit hamburger nebo prasknout mozkový aneurysma. V podstatě cokoli by bylo lepší než odbouchnutí tím ulízaným volem, kterej teď ještě ke všemu možná dostane spin-off??? No doprdelepráce... ()

Dvorik

Dexterovo svedomi v podobe J. Carpenter je desive cool a dodava teto serii uplne jiny rozmer! Obcas se tam objevi tak nahle, ze to hranici az s hororem. Prvni 2 dily musite pretrpet, pak uz jde kvalita nahoru zpet do koleji puvodnich serii. ()

RKBoy

čo k tomu napísať.. bez spoilerov to určite nepôjde.. po záverečnej epizode mám naozaj veľký problém ohodnotiť túto sériu ako celok, pretože prvých 9 epizod dostávame úroveň toho najlepšieho Dextra z jeho začiatkov, fantastická práca s postavami, budovanie napätia a atmosféry, vynikajúci záporák.. seriál dokonale hrá na nostalgickú nôtu ale taktiež sa šikovne venuje novým charakterom ktoré si obľúbite.. interakcie medzi Dexterom a Harrisonom sú správne napäté a tvorcovia dokonale budujú neexistujúci/pošramotený vzťah otca a syna ktorý majú veľa spoločné a zároveň nie.. a popri tomto všetkom, všetkých 9. epizod, ako keby tvorcovia zabudli, že treba natočiť aj finále.. a tu sa dostávame do problémov, v jednej hodinovej epizode sa toho zomelie toľko, že človek nestíha poberať čo sa deje a kam sa vlastne teraz uberáme a ako to chcú celé zakončiť ked nám ostáva.. 20 minút do konca?! séria naprosto hlúpych rozhodnutí od postáv od ktorých by ste to nečakali, hlavne od Dextera.. náhly skok Harrisona zo syna, ktorý miluje svojho otca a konečne našiel niekoho kto mu rozumie a môže sa naňho spolahnuť ku, musím ťa zabiť lebo si nebezpečný pre mňa a celé okolie kedže kvôli tebe poumieralo kopa nevinných, je tak nečakané a vycucané z prstu, že sa to dá dokonale prirovnať ku charakterovému progresu Daenerys z poslednej série GoT.. to že Dexter otrčí kopytá bolo jasné, to že to asi spraví jeho syn, bolo jasné každou epizodou viac a viac.. ale išlo to spraviť daleko lepšie, je pochopitelné o čo tvorcom išlo, zreinscenovať moment medzi Dexterom a Barneym, lenže tam to fungovalo, tam sme cítili tú bolesť a nevyhnutelnosť toho čo sa muselo stať, tu to vyznieva do prázdna, podčiarknuté nelogickými rozhodnutiami hlavnej postavy v poslednej epizode ktoré mali len popostrčiť k danému "nevyhnutnému" momentu.. chcelo to ešte o 2 epizody viac, počas ktorých by Harrison sám zistil kto Dexter naozaj je a čo jeho skutky, akokoľvek ospravedlniteľné alebo nie, spôsobili jeho najbližším, hlavne jeho matke.. Dexter mohol dostať ikonickú smrť, na vlastnom stole, obklopený fotkami svojich najbližších so synom, ktorý ho zbaví tejto viny a utrpenia.. miesto toho sme dostali kopanec do rozkroku.. zase.. ako som napísal na začiatku, ťažko sa mi hľadá správny počet hviezd, pretože prvých 9 epizod som naozaj hltal ako kedysi prvé 4. série.. ale tá posledná na všetko to snaženie vrhá obrovský, negatívny tieň.. zatiaľ ostávam pri slabých 4*. ()

B0mb4st1c

Až na náhodnou a skokovitou bystrost hlavní policistky a podobně zajímavou bystrost Kurta se mi to velmi líbilo a jsem velmi spokojen. Konce mohli bejt jenom dva. Buď ten, co jsme dostali na konci 8. série nebo ten, co jsme dostali teď. A zdá se, že lidem se nelíbil ani jeden. Mně to takhle asi stačilo. 8,4/10 ()

Atchyroz

8,5/10 - Normálně samostatné série seriálů nerecenzuji, ale tady musím udělat výjimku. Seriál Dexter, který běžel v letech 2006-2013, miluju a patří mezi mé vůbec nejoblíbenější seriály. Jako jednoho z mála mě sériový vrah v podání Michaela C. Halla bavil po celých osm řad. I ten tolik hejtovaný konec jsem tak nějak překousnul, i když to mohlo být  mnohem lepší. Teď se Dexter Morgan vrací a limitovaná série, ke které se vrátil tvůrce prvních čtyř (upřímně nejlepších) řad, svoji existenci naplno obhájila. Během celé série jsem byl přímo nadšený z toho jak moc dobré to je. Vrátilo se prakticky všechno co jsem na původním seriálu miloval. Poprvé se tady změnila lokace, místo prosluněné Miami se děj odehrává ve studeném městečku Iron Lake, je tu mnoho nových dobře fungujících postav, je zde skvěle vybudovaná atmosféra a proti Řezníkovi ze zálivu se postavil pro mě asi jeden z nejlepších protivníků. Je tu ovšem jedno velké ALE. Až do konce deváté epizody to celé skvěle graduje a rostla i velká očekávání od toho jak to celé dopadne. No a úplný závěr bude opět hrozně moc rozdělovat. Rozhodně je to lepší než minule, ale přeci jenom jsem od toho chtěl víc. První půlka finální epizody funguje výborně, ale poté se na poslední chvíli všechno hrozným způsobem urychlí, nic nemá dostatek času, pak to najednou skončí a spousta otázek zůstává nezodpovězena a příběhových linek nedotažených do konce. Je to ohromná škoda a chtělo by to delší epizodu nebo ještě jednu až dvě navíc. Celkově z New Blood ale velká spokojenost, jen škoda toho konce. ()

pan_ponozka

Celá poslední série stála za hnědé, nevoňavé. Dexter dělal chyby, které by si v prvních sériích nedovolil, nechával za sebou tisíc a jednu stopu a po situaci s Kurtem prostě jedou domů užít si vánoce?  Poslední díl měl nějaké emoce a spád. Zbytek zbytečný odpad. ()

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu