Dexter - Nová krev (2021) (série)

Otcovy hříchy (S09E10)

(epizoda)
  • USA Sins of the Father
Z natáčení

Příběh jde do finále. Dexter a Harrison jsou spojenci, tedy až do té doby, kdy Angela rozhodne, že Dexter půjde ze mříže. Prostě ví, že vraždil. Musí to z něj nějak dostat. Rozhodně zabil Matta, zatím nemá přesvědčivé důkazy, ale vsadí na to svůj život. Dexter myslí, že to ustojí, ale postupem času mu dochází, že bude muset rozehrát hru na život a na smrt. Prozradí Angele, co byl Krut Caldwell zač. Dokonce ji pošle na místo, aby rozluštila svou mnohaletou pouť za zmizelými dívkami z regionu. Kurt je zabíjel a vystavoval si je do vitrín. Angela nechá Dextera v cele a jede na místo. Tam najde mnoho mrtvol a pochopí. Jenže Dexter už nemá čas cokoliv vysvětlovat, zavolá si Logana, poprosí o vodu a pak ho přes mříže zajme. Logan si ale hraje na hrdinu, a tak ho musí Dexter zabít. Vražda nevinného. Porušení kodexu. Všechno je na šikmé ploše. Zavolá Harrisonovi, aby ho počkal v lese s autem. Když přiběhne na místo, Harrison se ptá, odkud má krev na obličeji. Navíc mu volal z Loganova mobilu, copak ho zabil? (TV Prima)

Z natáčení

T2

Tak takýto koniec fakt musí naštvať a riadne ale nakoniec tvorcovia zvolili pri veškerom možnom zle voči fanúšikom, tu najlepšiu možnosť ako to v tom najlepšom možno ponímaní rázne utať. Chápem zlostné reakcie ale raz to muselo nejako skončiť, každý sa už tešil ako bude vyčistovať Dexter a syn s.r.o. Kaliforniu od ľudského odpadku.  Zbohom Dexter, bolo tu s Tebou krásne dokrvava. ()

FeriusParfax

Spoilery. Cože? Tak ten malej smrad zabil Dextera? Obviňoval ho naprosto zcestnými argumenty! Prostě byl pošahanej magor. Dexter na tom měl minimální podíl. Já nevím. Mě taky v dětství opustila máma a není ze mě vraždící monstrum, labilní debílek a neustále si na to nestěžuju a neobtěžuju tím své okolí. Jeho blitky, co vypouštěl z pusy, když na Dextera mířil v domnění, že mu to snad pomůže k normálnosti byly fakt nechutný. Zřejmě by se měla zavést nová terapie: Zabij tátu, bude ti líp. Takže konec mě vůbec neoslnil. Vůbec se mnou nehlo ani to, že zabil toho černouška. Udělal zkrátka co musel, aby měl svobodu. Průběh dílu byl však plný napětí, odhalování (diváci už teda samozřejmě všechno vědí, takže se žádné překvápko nekonalo), útěků a obviňování. Byl to i první díl, u kterého jsem dokázala celou hodinu udržet pozornost. Když ale ten malej smrad zastřelil svýho tátu, tak mě to fakt nasralo. Shrnutí: Průběh seriálu extrémní nuda, ale poslední dva díly se celkem daly. Z původního Dextera nezbylo téměř nic. Byla tu hromada nesympatických postav, nezajímavých dějových linek, Harrison, spousta nezáživných dialogů a nemálo špatných hereckých výkonů. ()

Cappuccino

Je zaujímavé sledovať, ako ľudia, ktorí si užívali viaceré pomerne povrchné časti novej série, sú nakoniec z finále sklamaní. Zdá sa mi, že na predošlých častiach teda nehodnotili ani tak ich kvalitu, ako obsah. Respektíve, že sa im scenáristi trafili do vkusu a načrtli taký vývoj, aký očakávali. Pre mňa je naopak záver pomerne uspokojivý a veľmi dobre poukázal na to, že keď sa káce les, lietajú triesky. Dexter totiž niekedy chtiac či nechtiac pripravil o život aj nevinné osoby, len aby mohol pokračovať v uspokojovaní temného pasažiera. Udalosti z poslednej časti však mohli byť pokojne roztiahnuté na viac epizód aj so zapojením Angela a detailnejším poukázaním na činy Bay Harbor Butchera. ()

jakeer

SPOILERY. Viac som toho popísal k celej sezóne New Blood. Tú som si od začiatku užíval, dokonca aj prvé dve rozjazdové epizódy, ktoré nás mali navnadiť na reálie Iron Lake. Nástup Harrisona bol štylizovaný, ale ok, nejako museli prepojiť starý život Dextera v Miami s tým novým v chladnom malomeste. Hlavný záporák v podobe Clancyho Browna bol dokonca jedným z najlepších z celého seriálu. Aj predposledná epizóda ma tak navnadila, že som sa tešil celý týždeň ako už dávno nie. Zatknutie Angelou bolo super. A odvtedy to už bolo čudné, uponáhľané... Vražda Logana bol nepotrebná, vôbec sa nehodila do tejto série, celého seriálu a charakteru Dextera. No stala sa povestným neuralgickým bodom, za ktorým už bolo jasné, že inak ako smrťou hlavného hrdinu to skončiť nemôže. A šup - koniec! Výstavba tu bola ako na tradičnú dexterácku (showtimácku) dvanásťdielnú sériu, no tuto sa to v desiatej epizóde rázne utlo. Mnohé otázky zostali nezodpovedané, príbehy neuzavreté a na priestore pár minút bola ukončená nielen návratová sezóna, ale celých šestnásť rokov s Dexterom. Michael C. Hall povedal v talk show s Colbertom, že týmto návratom chceli fanúšikov zbaviť pachuti, ktorá zostala za pôvodným ukončením v ôsmej sérii. No neviem, či sa im to podarilo. S koncom v podobe smrti Debry a odchodu Dextera do vyhnanstva som vedel žiť, ale vykúpenie Harrisona - ktorý po smrti svojho obľúbeneého trénera pochopí, že je lepší ako jeho otec a tak ho musí zabiť - je niečo, čo sme si nezaslúžili. No aspoň nejako sa to uzavrelo a tvorcovia majú nadosmrti pokoj. ()

kenkaku odpad!

Epizoda pokračuje s tou debilní bublinou “někdo řekl”. Naštěstí neuběhlo ani 15 minut a padne přesně to o čem mluvím. Celá bublina splaskne a přesto se hraje na trapné drama. Plýtvá se časem a přitom je tolik věcí co je třeba uzavřít. Pak přijde dost nelogická shit-strom. Takovejch twistů to by jeden nevěřil. Mám stejný pocit znechucení jako během konce minulé řady. A o to větší je, že závěr totálně pohřbil smysl proč tahle řada vůbec po letech vznikla. ()