Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Životopisní snímek Amazing Grace se zabývá osobností Williama Wiberforcera (Ioan Gruffudd), který byl významným politikem a hlavně bojovníkem za zrušení otroctví v Anglii na přelomu 18. a 19. století. Film ukazuje část jeho života, začíná v jeho 34 letech, kdy unavený nekonečnou snahou o změnu práv černochů odjíždí na venkov, potkává krásnou Barbaru (Romola Garai) - ženu (a budoucí manželku), která sdílí jeho názory. Film střídá vyprávění Barbaře a současnost, která končí rokem 1807. W. Wilberforce zemřel roku 1833, pouhý měsíc před odhlasování zákona zakazující otroctví. (xjane)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (66)

KrestanFilms 

všechny recenze uživatele

Životopis človíčka, který se rozhodl žít podle principu „služte v lásce jedni druhým“ (viz Galatským 5:13) Škoda jen, že ve filmu byla jen drobná zmínka o tom, že byl věřící a proč to vlastně všechno dělal... TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

miksacka 

všechny recenze uživatele

Komu by neimponoval milovník zvířat oblečený v elegantním kabátku, padnoucích kalhotách a vysokých botách typických pro 19. století bojující za spravedlnost? Celý svůj život zasvětit těm, kterými ostatní pohrdali. Riskoval pro lidi, které nikdy nepoznal. William Wiberforce byl vyjímečný člověk... William Wiberforce byl hrdina. ()

Reklama

Martyska 

všechny recenze uživatele

Je pravda, že od reality to má trochu ďalej ale dej je vykreslený dobre. Krásna hudba, výborné kostýmy a Gruffudd v hlavnej úlohe prekvapil. Pekný film s geniálnym koncom. Koniec je, myslím si, z celého filmu to najlepšie a vyzdvihnutý akoby o úroveň vyššie než film. Celý mi príde taký ponaťahovaný s niekedy neúplnými dialógmi ale koniec je zavŕšený úplne niekde inde. Pôvodne som chcela dať 2* ale ten koniec ma presvedčil. Inak ako životopis nie je spracovaný zle, len tie dialógy a natiahnutých 95 minút. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Zapáleně bojovat za zrušení otroctví je sice ušlechtilá činnost, nicméně v dosti unylém balení, které předkládá nikdy hvězdný Michael Apted, z toho vychází místy jen poctivé nabalování historických faktů. Režisér navíc diváka udržuje v jistém emocionálním odstupu a mnohdy se dobrovolně vzdává vyšších ambicí, které se na několika místech nabízely. Herecky nadprůměrné, dějově nevyvážené, vícekrát nevyhledávané. 60%. Víc ani ránu.. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Michael Apted /bondovka World is Not Enough, Gorky Park 1983, Gorily v Mlze 1988/ natocil vyborny film o postave Williama Wiberforce-a /24. august 1759 - 29. jul 1833/. Bol to britsky politik, viedol kampan proti obchodu s otrokmi. Su tu vyborne popisane drsne realie prevozu ciernych ludi na otrocke prace, fakt porovnatelne asi len so sovietskymi gulagmi, a to boli vyhladzovacie tabory. Tema maximalne zaujimava, dialogy su perfektne, nemal som k nim co povedat/napisat. Abolicionizmus viem co je, napokon mam prehlad asi o 140 - 150 izmoch, tak tento tam mam tiez. Ioan Gruffudd to zahral perfektne, vyborny herec, videl som aj Ciarana Hindsa a slusneho Cumberbatcha /Cambridge Spies/. Dalsi krasny, poucny fascinujuci a vseobecny rozhlad rozsirujuci film . 85 % ()

Galerie (23)

Zajímavosti (3)

  • V scéne, kde Wiliiam Wilberforce spieva „Amazing Grace“. skutočne spieval Ioan Gruffudd. V niekoľkých posledných záberoch bol použitý playback, ale aj to naspieval sám Gruffudd. Režisér Michael Apted nemal tušenie, že Grufudd vie spievať, je však sólista a zborový spevák, takže keď spustil, prekvapený bol tak režisér, ako aj zbytok obsadenia. (ti88na)
  • Špeciálne projekcie filmu boli uvedené v Buncrane, Co Donegal v Írsku. Bolo to na oslavu odkazu Johna Newtona v kraji, kde v roku 1748 jeho otrokárska loď Greyhound zakotvila potom, čo prežila strašnú búrku. Touto udalosťou začal Newton svoju duchovnú cestu, ktorá vyvrcholila zložením piesne Amazing Grace. (ti88na)
  • Počas rozhovoru medzi Tohmasom Clarksom (Rufus Sewell) a Williamom Wilberforcom (Ioan Gruffudd) je spochybňované, ako môže človek zostať lojálny ku kráľovi, ktorý rukou zatrasie dubom a ďalekohľadom dovidí Nemecko. Ide o odkaz na kráľa Georga III, ktorý podľa súčasného presvedčenia historikov a vedeckých výskumov trpel porfýriou, ktorá bola pravdepodobne vyvolaná jeho požívaním arzénu. (ti88na)

Reklama

Reklama