Tři sta let po škole! Tak zněl ortel vynesený před mnoha a mnoha lety nad Saxánou, studentkou čarodějnické školy v Říši pohádek, která utekla do světa lidí za svou první láskou Honzou Bláhou. Saxána nyní žije normálním životem v krásné rodinné vile se svým manželem Janem, dcerkou Saxánkou, bláznivou tetou Irmou a strýcem Evženem. Na co ale úplně zapomněla, je půda skrývající tajemství o jejím předešlém čarodějnickém životě. Právě toto maminčino tajemství náhodou objeví dcerka Saxánka, která se nenadálou souhrou okolností a své zvědavosti ocitne v kouzelné Říši pohádek plné trpaslíků, rarachů, draků, bazilišků, šotků a morkolabů. Na malou holčičku čekají neuvěřitelná dobrodružství neznámého světa, který se právě ocitl na pokraji zkázy. Odvážná Saxánka za pomoci svých nových pohádkových kamarádů rozplétá zamotaný svět pohádek, který se zlými silami snaží ovládnout komiksový gangster Crashman. Žákyni 2.B čeká nelehký úkol, jak se vypořádat se všemi nástrahami podzemní říše, přelstít komiksového gangstera a dostat se zpátky domů k mamince. (oficiální text distributora)

Diskuze

Dadel (hodnocení, recenze)

Co by asi tak říkal? "Kritiky zásadně nečtu, mnohem důležitější známkou divácké spokojenosti je návštěvnost, a s tou jsme velmi spkojeni. Jsem rád, že se divákům náš film líbí, a doufáme, že se jednou stane stejnou klasikou jako Dívka na koštěti. bla bla"

constrictor.boa (hodnocení, recenze)

Nevíte, jestli někde na netu je rozhovor s Vorlíčkem nebo s herci po několika dnech Saxány v kině? Našel jsem jen rozhovory ještě před premiérou, ale zajímalo by mě, co říkal na hodnocení. Díky

Theatis

Theatis (hodnocení, recenze)

mopo sa evidentne iba chce s niekym pohadat. pokial ma zaujem o profesionalnu hadku, beriem euro za pat minut alebo pat eur za pol hodinu.

constrictor.boa (hodnocení, recenze)

mopo: lidi co tomu dali "odpad" nemusejí nic točit, aby dokázali, že oni to umí. Oni nejsou režiséři. To je jako kdyby firma postavila dům, kam by zatejkalo, nešla elektrika a zdi by byly křivě. Majitelé by se potom ohradili, že to za nic nestojí a dostali by odpověď: "a vy byste postavlili lepší barák?" Od každé profese se zkrátka něco očekává. Já sám jsem novou Saxánu neviděl, ale trailer mi stačil na to, aby mě to odradilo od návštěvy kina. Podívám se na to v TV nebo na PC a pak buď dám za pravdu těm co dali "odpad" nebo tomu 0,2 % lidí, kterým se to líbí

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

mopo:  souhlas s Kadlik777. Myslím, že 99% lidí tady, si Vorlíčka za jeho tvorbu před 89 váží. To, že dnes aspiruje na člena brakoidního klubu je jeho záležitost. Mně je jenom líto, že si kazí pověst a obklopuje se lidmi, kteří mu v tom vydatně pomáhají.

Kejdlo

Kejdlo (hodnocení, recenze)

mopo: Tohle tady nikdo neřekl. Prostě jen ztratil soudnost, došly mu nápady a proto točí zbytečné sequel. Za filmy, seriály v minulém století, respect.

Dadel (hodnocení, recenze)

mopo si určitě dělá legraci a vy jste mu na to skočili:)

packa

packa (hodnocení, recenze)

mopo: V životě jsem neuvařil ani deci piva. Přesto si o sobě myslím, že umím rozeznat dobrý ležák od špatného. Mám tedy právo kritizovat špatné pivo, nebo nemám?

mibara

mibara (hodnocení, recenze)

Podle posledního čísla časopisu Týden postihuje muže nad 70 let mimo jiné nejčastěji demence - bohužel.

Sabrewulf

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

mopo: Jedna z těch nejdementnějších a nejklišovitějších obhajob, bez urážky.

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

mopo: áno, zrušme magazíny s recenzema a vůbec celou ČSFD!  Protože tady málokdo něco natočil. BTW pokud v komentáři dotyčný uživatel vysvětlí, proč dal odpad, tak nevidím problém. Zkrátka osobní názor jednotlivce.

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

Vorlíčka je mi fakt líto. Za jeho tvorbu před 89 si ho jako režiséra nesmírně vážím. Měl s tím včas seknout a užívat si statusu ,,zasloužilého umělce", nechávat se zvát do festivalových porot a sem tam poradit novým filmařům. Novým technologiím už nerozumí a mladé publikum taky už nezná.

Chase

Chase (hodnocení, recenze)

Mladá Saxána nosí Martensky...to je asi tak všechno pozitivní z traileru a promo fotek.

boul

boul (hodnocení, recenze)

podle mího názoru do traileru dají to nejlepší z filmu aby to nalákalo co nejvíce diváků a hodnotit se dá až podle filmu.. do kina na to určitě nepůjdu, protože si myslím že to nějaká pecka není.. časem to uvidím na pc.

constrictor.boa (hodnocení, recenze)

mibara: myslím si, že u Saxány stačí vidět trailer a člověk ví jaká bude kvalita filmu :-) Do kina na to nepůjdu, nechci tyhle vynucený sračkoidní pokračování podporovat.

Kadlik777: jestli to byli "giganti", tak to se nedivím, že to smazali

Kejdlo

Kejdlo (hodnocení, recenze)

mopo: nějakej šašek to nahlásil. Ne Jiřinka to opravdu nebyla. Byl to jeden povedenej kousek z Český sody.

Kobain

Kobain (hodnocení, recenze)

No já tady neberu vážně většinu hodnocení, natož něčí hodnocení podle traileru.)

mibara

mibara (hodnocení, recenze)

sou lidi co hodnotí podle traileru 1 a traileru 2 = to už jsou 3 minuty filmu a někomu to na názor stačí:-)
Já to tedy takto nedělám,ale mohu říct,že podle traileru skoro vždy správně odhadnu,jestli mě ten film bude bavit či ne.

DJ Obelix

DJ Obelix (hodnocení, recenze)

Zazie: Fuka v Odvážných palcích zmiňoval, že šlo zřejmě o to, že právo na "Saxanu" vlastní tehdejší producent. Ale jistý si na 100% nebyl.

Zazie

Zazie (hodnocení, recenze)

Možná mi něco uniklo, ale nevíte někdo, jak přišla Saxana k té čárce nad a? V dívce na koštěti ji neměla.

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)