Tři sta let po škole! Tak zněl ortel vynesený před mnoha a mnoha lety nad Saxánou, studentkou čarodějnické školy v Říši pohádek, která utekla do světa lidí za svou první láskou Honzou Bláhou. Saxána nyní žije normálním životem v krásné rodinné vile se svým manželem Janem, dcerkou Saxánkou, bláznivou tetou Irmou a strýcem Evženem. Na co ale úplně zapomněla, je půda skrývající tajemství o jejím předešlém čarodějnickém životě. Právě toto maminčino tajemství náhodou objeví dcerka Saxánka, která se nenadálou souhrou okolností a své zvědavosti ocitne v kouzelné Říši pohádek plné trpaslíků, rarachů, draků, bazilišků, šotků a morkolabů. Na malou holčičku čekají neuvěřitelná dobrodružství neznámého světa, který se právě ocitl na pokraji zkázy. Odvážná Saxánka za pomoci svých nových pohádkových kamarádů rozplétá zamotaný svět pohádek, který se zlými silami snaží ovládnout komiksový gangster Crashman. Žákyni 2.B čeká nelehký úkol, jak se vypořádat se všemi nástrahami podzemní říše, přelstít komiksového gangstera a dostat se zpátky domů k mamince. (oficiální text distributora)

Diskuze

Dlee

Dlee (hodnocení, recenze)

Ten trailer je pravej,?Protže mi to přijde jak nedodělané scéni+ uniklé které dal někdo dohromady.

Agatha

Agatha (hodnocení, recenze)

Není to už na zápis do Guinnessovi knihy rekordů? :-) Aby ta starší část obsazení do premiéry vůbec vydržela a neumřela...:-) Ne, to byl blbej vtip:-)

woody

woody (hodnocení, recenze)

Producent neví co s tím ... já to pořád říkám, aspirant na nejhorší porevoluční film.

draggo

draggo (hodnocení, recenze)

Furt se nám to posouvá :) Na plakátu je ještě 2009, před čtvrt rokem na stránkách Palace uváděli že to bude listopad 2010, pak tu bylo něco o květnu 2011 a hle, teď až v září :) To bude sračka...

Ertai

Ertai (hodnocení, recenze)

V kinech ČR: 15.09.2011 Film Europe V kinech SK: 16.06.2011 Film Europe olol

NinadeL

NinadeL (hodnocení, recenze)

Bych řekla, že to bude brzo ukázkovej příklad toho, jak dopadaj v nestátnim systému prověřený veličiny.

Dlee: Můžeš se na to zeptat Vorlíčka sám. Ve středu bude v Hyde parku na ČT24

Dlee

Dlee (hodnocení, recenze)

Tohle bude propadák jako prase.A co má znamenat jako ten trailer?

balba

balba (hodnocení, recenze)

www.ceskatelevize.cz/porady...a-veletrh-strasidel/ podle ct bude premiéra "již" 30. 4. 2011 , což vzhledem k tomu že se dotočilo na konci roku 2007 je 3,5 roku ..... to bude i malá Saxana pomalu dospělá jestli se premiéra zase posune

Dadel (hodnocení, recenze)

tak ty efekty asi nebyly hotové, škoda. Kdyby byly finální, bylo by to ještě vtipnější

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Jezinka.Jezinka

Jezinka.Jezinka (hodnocení, recenze)

Tak jsem se ze zvědavosti podívala na trailer a lituju, že jsem to udělala. Snad se mi podaří zapomenout. Na fotkách ta malá Saxi vypadá roztomile, ale i v tom krátkém sestřihu jde vidět, že přehrává tak, že by jí člověk za takový výkon nepochválil ani na školní besídce. Souhlas s těmi, kterým se jeví jako že je prostě moc malá. Ono i přes to, že Saxana matka je krásná ženská, tak by ji měla zhruba v padesáti. I když vlastně nikdo z nás neví, jak to s plodností mají čarodějky, že?

Dadel (hodnocení, recenze)

autobus s tykadly: doufám, že budou mít dost soudnosti a neuvedou to nikdy

MadBigMax

MadBigMax (hodnocení, recenze)

Opět nějaký satanáš rozhodl, že natočí vysokorozpočtovou pohádku, se stejným lookem jako ty televizní a tím si opět kopl do mrtvoly české filmografie.

Niktorius

Niktorius (hodnocení, recenze)

Ty triky ještě nejsou hotové, v takové fázi rozpracování by vypadali podobně i Transformers ;)

Foxhound#1

Foxhound#1 (hodnocení, recenze)

Tak v tom traileru jsou vidět v podstatě záběry z natáčení včetně modrého pozadí, tak snad tu animaci ještě vychytaj. No a jestli ne, tak je to odpad jak vyšitej :D

Compadre

Compadre (hodnocení, recenze)

Podle těch fotek to vůbec nevypadá pohádkově...spíš mi to připomíná Ordinaci v zahradě

SvijanyFan

SvijanyFan (hodnocení, recenze)

bohuzel citim ze par mesicu po premiere se to stane megafilmem na nove ale uprimne doufam ze me Vorlicek prekvapi mimochodem premyslel nekdo nad tim ze musak rapper je preklep a je to musak raper? to by bylo mnohem zajimavejsi:)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)