Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (474)

Jossie 

všechny recenze uživatele

Je to trochu překombinované a přitažené za vlasy, postava Williama Hurta mi tam trochu vadila (i když je fakt, že to byly jediné odlehčené a zábavné momenty, takže to nakonec beru), ale má to i spoustu kladů - Costner v netradiční roli, kdy kolísáte mezi sympatiemi a odporem, Demi Moore obvykle nemusím, ale ta její policajtka byla celkem fajn a celé to pobavilo a rychle uteklo, takže nakonec tomu přilepším na slabší 4*. ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Mrzí mě, že scénář Mr. Brookse nebyl lepší, protože Costner po letech konečně hraje natolik dobře, až jsem se zavrtal do sedačky a věřil mu každou pozici jeho maniakální mašiny. Evans není vůbec špatný režisér a ač se asi nevyklube na nic víc než průměrného rutinéra, pár momentů vypadá úžasně (teď nemyslím tu otřesnou přestřelku v setmělé chodbě). Jak jsem řekl, Costner je vynikající v rámci mezí, Dane Cook v přízemní roli také není ubohý a William Hurt si své labužnické alter-ego vyditelně užívá. Osekat scénář o tři z osmi motivů, zaměřit se především na Brookse a vyhodit Demi Moore (ta ženská už kvůli Botoxovým opichům nemůže používat mimické svaly). Podle tohohle receptu by mi Mr. Brooks chutnal mnohem víc, ale ani tak to nebylo kyselé pošušňání. Na případnou dvojku se těším. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Charismatický sériový vrah, to je filmová sázka na jistotu. Kevin Kostner už dávno nemá takové postavení jako v 90. letech a Mr. Brooks je jeden z těch nadějnějších pokusů vrátit se na výsluní. Svého zabijáka z potěšení hraje přesvědčivě, a kdyby jeden zlosyn nestačil, vedle dalších vrahů a násilníků si scénárista vypomohl i halucinogenním alter egem pana Brookse ve stylovém podání Williama Hurta. Dialogy hlavního hrdiny se svým nekompromisnějším a přímočařejším já jsou nakonec tím nejzajímavějším z celého filmu. Scénář je sice poněkud přepísklý, ale co se dá dělat, v dnešní inflaci filmových titulů zkrátka musíte něčím upoutat pozornost. Panu Brooksovi nakonec nejvíc škodí absence protihráče na úrovni - Demi Moore jím bohužel není. Ani ne tak kvůli matnějšímu herectví jako spíš kvůli scénáři, který jí nedává tolik prostoru a příležitosti. Celkový dojem: 60 %. ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Jakkoliv je film ze začátku značně nezajímavý a působí v rámci schizofrenních filmů poslední doby naprosto standartně, s přibývajícími minutami zraje jako víno. Po technické stránce je doveden prakticky k dokonalosti (především skvělé nasvícení a výborná hudební složka), příběh se zajímavě vyvíjí (i když ke konci sklouzává k drobné schizofrenii) a také herci, kteří na začátku působili vágně, svůj výkon v průběhu filmu pilují a pilují (obzvlášť markantní je to u Demi Moore). Nakonec tedy velmi solidní 7/10 ()

castor 

všechny recenze uživatele

Mr. Brooks je váženým, bohatým a úspěšným mužem, chápavým otcem a vzorovým manželem v dobře situované rodině. Má ovšem i alter ego – jistého Marshalla, který se vyžívá v prostém zabíjení. Náhodných lidí, náhodných osudů. Mr. Brooks je sériovým vrahem, svoje tajemství uznává jako návyk, kterého se chce zbavit. Ale marně. Přichází noc dalšího řádění, souložící pár, jenž si nezatahuje rolety – tentokráte ale zazněla kromě výstřelů i spoušť fotoaparátu. Přes ulici ve svém bytě byl ještě někdo, někdo, jenž nemá zájem na tom, vydírat nebo vydat Mr. Brookse policii. Naopak – u dalšího zabíjení chce figurovat jako divák, protože se domnívá, že jej to bude vzrušovat víc, než pozorování sousedů při sexu. Je tu ještě zkušená policajtka Atwood (nevýrazná Demi Moore), která našeho antihrdinu hodlá pozlobit. Mr. Brooks je zejména filmem Kevina Costnera. Sic byla jeho kariéra na vrcholu už na přelomu 80. a 90. let, kdy natočil po sobě jdoucí Neúplatné, Tanec s vlky, Krále zbojníků Robina Hooda, JFK nebo Osobního strážce, nyní se vrací ve velkém stylu. Na to, co se v jeho filmografii odehrávalo v druhé polovině 90. let, raději zapomeňme. Poslední dobou je totiž jeho jméno spojeno s relativně kvalitními filmy, disponujíc zajímavými scénáři. Ať mám na mysli jeho další režijní počin Krajina střelců, slušné drama The Guardian nebo skvělá role ostříleného požitkáře ve snímku Co je šeptem.. s Jennifer Aniston v hlavní roli. Hlavním problémem u Mr. Brookse je, že se s kontroverzním tématem dalo pracovat přece jenom zručněji, některé scény mohly vyznít podstatně rafinovaněji, režii by neuškodila špetka větší drzosti a samotnému režisérovi více seběvědomí. Ústřední postava nabízela širší spektrum scénáristova zájmu, ten ji však nechal hnít v šedi průměru. I jeho psychopatické alter ego mohlo být mrazivější; ono je, ale to jen díky Williamu Hurtovi, nikoli díky tvůrcům. Kdykoli se na plátně po boku Mr. Brookse vynoří, atmosféra o poznání zhoustne. Jejich společné scény si tak kradou největší kus divákovi pozornosti. Nic výjimečného tedy nevzniklo, ale přesto se druhý film Bruce A. Evanse spolehlivě usadí v daném žánru do slušného nadprůměru. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (21)

  • Dane Cook se rozhodl vzít roli pana Smithe, už když byl v polovině čtení scénáře. (Othello)
  • V přestřelce na hotelové chodbě mezi detektivkou Atwoodovou (Demi Moore), Meeksem (Matt Schulze) a Sarah (Traci Dinwiddie) se docílilo správného kontrastu záblesků střelby a zářivek tím, že na světla bylo přiděláno zařízení, které reagovalo na zvuk střelby a tím světlo aktivovalo. Světlo na scéně tedy dirigovali sami herci. (Othello)
  • Ve scéně s dodávkou, kde bojuje detektiv Atwoodová o život, jsou od počátku otevřeny posuvné dveře, ale v jednom závěru si můžeme všimnout, že jsou zavřené a v další vteřině jsou opět otevřené, přestože tam nebyl moment na zavření a otevření. (Pavlínka9)

Související novinky

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)

Reklama

Reklama