Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

Duke90

Krásný úvod s Russelem Crowem a koncem planety Krypton záhy nahradila nepřehledná a zběsilá digitálním zvěrstvem přecpaná "podívaná". Jedno z posledních filmových zpracování o legendárním zachránci Země z jiné planety tedy považuji za nepříjemné zklamání. Kdyby aspoň Supermanovo dětství a dospívání bylo chronologické, protože dojemné scény s Kevinem Costnerem také patří k tomu lepšímu, co se tu dá pozřít. Zbytek už je jednou velkou směsí těch nejnabouchanějších efektů ("moderní" fanoušci nechť si přidají jednu hvězdu navíc), které vlastně tvoří hlavní podstatu celého filmu a to mě jako zarytému fanouškovi smysluplnějších dělových linií rozhodně nestačí. Christopher Reeve zatím zůstává nepřekonán! ()

ShiShinka

Lidi jsou tak titěrní a hloupí. Jak brablenci. Probíhá tu válka bohů a do toho člověk obtěžuje jak hmyz svými trapnými a neškodnými zbraněčkami, a to i toho, kdo se snaží je chránit. ()

Nemmonn

Nuda. Všude samá intergalaktická loď, lasery, konec světa, celý je to divně tmavý, nemluvím ani o tom digitálním bordelu. Příběh je tu strašně jednoduchý a vztah mezi Clarkem a Lois je strašný. Říkám to jako člověk, který akční žánr zbožňuje a má ho ze všech ostatních žánrů na vrcholu. ()

Kraty

Nedokážu se rozhodnout jestli dát filmu 3 nebo 4 hvězdičky... Místy je film nudný. Nejvíc mě asi baví dialogy. Naopak film ale u akčních scén lehce vázne. Filmu dávám 4 hvězdičky za skvěle vybraného herce, který zahrál Clarka senzačně a za celkem zajímavý příběh... ()

PlysovyMacko

Prvá hodina, keď sa Clark túla a hľadá sám seba je veľká nuda. To, čo začne v 90. minúte je monumentálna epická akcia/deštrukcia a stoji za to. Clarke vnímaný ako mesiáš nie je márna myšlienka, ale pri finálnej bitke so Zoddom zabili veľmi veľa ľudí. Nadupaná hudba a skvelé efekty. Zodd veľký sympaťák. A úvod na Kryptone mohol byť dlhší. ()

BFG2000

Až neuvěřitelně velký film! V podstatě asi největší a nejlepší blockbuster vůbec a rozhodně nejlepší superhrdinský film, který, s přehledem strká do kapsy i Infinity War. Tady se to vše sešlo! Největší podíl na tom všem má ale Zack Snyder, který drtí diváka neskutečným tempem a podmanivým vizuálem. I ze zdánlivě komorních scén vytváří scény velkolepé a nezapomenutelné a věřím, že to byl právě on, kdo i z Hanse vyždímal maximum, protože ten je tu o třídu lepší, než je jeho standard! Právě Zimmer se rozběsní hned v úvodu a až na malé přestávky k vydýchání končí neskončí do závěrečných titulků. Konečně taky superman, který má sympatickou Lois. Je tu excelentní hlavní záporák, kterému sekundují stejně skvělí spolupadouši. V podstatě všechny vedlejší postavy tu jsou perfektní - Costner, Crowe, Lane, Morfeus... Za mě asi jedinou slabou stránkou filmu, kterou s ohledem na vše ostatní rád odpustím, je toporný Cavill, který prostě neumí hrát a jen dobře vypadá. Zack znovu dokazuje, že je jinde, že je to pan režisér, který si dělá věci po svém a sere na ostatní! Finální destrukční závěr může závidět i Emmerich! Nejlepší a nejsilnější scéna filmu je však ta s tornádem! ()

Avarga odpad!

****Bacha, tento komentář může být tak i trochu spoiler**** Hopkám si tak lehce do kina v malém malebném městečku Middletown v NY a míjím natěšené amíky, kteří se hrnou do kina na premiéru nového Supermana. Bla bla bla Hodně ve zkratce - Kromě Russela tam nikdo neumí hrát. Čeká vás vůbec nejhnusnější Lois všech dob. Superman umí jenom jeden pohled. Kevin Kosťa zařve nejtrapnější smrtí na světě a vůbec všechny jeho herecký výstupy jsou neuvěřitelně debilní. Příběh je miliardakrát přepraný a je to ukrutná nuda. Tedy celý film je neuvěřitelně nudný. Zimmer složil zase klasu, takže hudba taky smrděla nudou. Prostě by se film měl přejmenovat na "Ubožáky" nebo "Neznabožské házení stupiditou. Nechoďte na to. ()

vieriX

Už po pár ukázkách bylo jasné, že tady se bavíme o jednom z nejvíce nařachaných filmu tohoto léta a potažmo celého roku. A všechno to co ukázky slibovaly do posledních záběru splnily a ještě mnohem více. Je zde vidět velká péče jak po scénaristické stránce tak i o akční a vizuální složku filmu. Vždycky jsem si myslel, že finále Avengers nepůjde pár let překonat a ono se to už po necelém roce povedlo takovým způsobem, že mi spadla čelist. Celkově se povedlo vše jak výběr nového Supermana tak i všechny postavy kolem a nový generál Zod je vyloženě psychopat a tak to má být. Jasně pro mě nejlepší film roku. PS: Kdo může tak běžte na 3D verzi po dlouhé době tu je film, který si tuto verzi zaslouží. ()

teroosh

Zkrátit poslední hodinu na dvacet minut a v rámci žánru tomu není co vytknout. Jako letní blockbuster více než ucházející. ()

gicous

Kladl jsem si otázku, jestli Zack Snyder dokáže krotit své vizuální choutky a nechá dýchat samotný příběh a postavy. Na jedné straně triumfy v podobě Úsvitu mrtvých a Strážců, na druhé straně prázdné vizuální smrště 300 a Sucker Punch. Po dvou a půl hodinách můžu s radostí konstatovat, že Muž z oceli se může směle přiřadit k první skupině a já ho bez váhání řadím mezi nejlepší komiksové adaptace všech dob. Warneři se rozhodli jít temnější cestou, která není zřejmě tak zábavná, ironická a vtipná jako ta, jenž si zvolili tvůrci od Marvelu. Je ale daleko více emocionálnější, myšlenkově hlubší a postavově zajímavější. Muž z oceli představuje dokonalou přehlidku triků a akce, které jsou formou flasbacků spojeny do temně laděného příběhu o zrodě snad nejikoničtější komiksové postavy. Díky tomuto posunu je Superman mnohem přístupnější současnému publiku, které soudě podle tržeb na tuto změnu patřičně zareagovalo. Nový Superman v sobě spojuje vizuálně originální a strhující podivanou s přiběhově a myšlenkově propracovanými prvky, které byly ozdobou posledních dvou Temných rytířů. Co by ale toto všechno bylo bez postav, které jsou vstupními dveřmi do této úžasné podívané. Od první až do poslední minuty jsem byl naprosto pohlcen jejich hrdinstvím, pochyby, láskou, rozpory, smutkem a zlem. Herci bez debat vynikající. Hvězdy jako Crowe a Costner ve vedlejších rolích a Shannon s Antje Traue jako hlavní zaporací naprosto excelují. Cavill je pro roli Supermana šťastnou volbou a společná chemie s krásnou Amy Adams funguje na výbornou. Samostatnou kapitolou je hudba Hanse Zimmera, která vás strhne i se sedačkou a popcornem. Muž z oceli je razantní odpovědí na úspěchy Marvelu a jejich Avengers. Společně s Batmanem jsou jejich temné příběhy jedinou alternativou k čisté marvelacké zábavě.. Přichází válka hrdinů a já jako divák můžu jenom zvolat: "Konečně". ()

fanik15

Asi jeden z nejepičtějších filmů všech dob. Snyder zde všechno tlačí na 100%. A pravě díky tomu že Snyder tlačí tak na pilu atak to funguje extrémně dobře. Herecké obsazení je výborné. Zatímco si film první polovinu hraje spíše Sci-fi drama, a druhou polovinu se zde strhne jedna z největších bitev jaké kdy byli na filmovém plátně vidět. ()

GoustDog

Nový Superman ve mně zanechal veskrze pozitivní dojem, přestože při zpětném pohledu musím říct, že jsem se relativně často nudil. K dobru je třeba přičíst účast "Gladiátora", "toho, který tančí s vlky" a zejména pak Michaela Shannona, jednoho z nejvýraznějších postav výtečného seriálu "Impérium - Mafie v Atlantic city", který i zde o třídu převyšuje své herecké kolegy. Výprava pak bere místy dech a kostýmy, včetně "Supermanovy ulity", se povedly na výbornou; zkrátka moderní inovace se vším všudy, a to se týká i mytologie, která se zde nečekaně dočkala určitého obohacení, což mě rovněž velice potěšilo. Jenomže vykreslení jednotlivých postav je tupě ploché, zrod hrdiny je zkrácen na naprosté minimum a... Boha jeho, PROČ taková šílená porce akce?! Tolik ohně, výbuchů a padajících budov jsem snad viděl jenom v Transformers Michaela Baye. Závěr je tak neskutečně dlouhý, otupělý a troufám si říct, že tyto akční sekvence jsou i často velmi nepřehledné. Nehledě na to, že když se "nesmrtelní" bijí, moc napětí nečekejte. Mohou se akorát zpotit. ()

kiros179

To, že dvojice Cavill & Shannon zvládnou svoje postavy skvěle jsem byl přesvědčený od začátku, zvláště Shannon si určitě zaslouží více velkých rolí než zatím dostával, o Cavilla strach už nemám :) Russell Crowe jako Jor-El - výborný, naopak obsazení Amy Adams do role Lois Lanové je totální úlet, k uzoufání nudná a naprosto nevýrazná. Úchvatný začátek filmu, esko se ale postupem času ocitá na Zemi a k tomu ještě ve značně schizofrenní situaci, kdy bude muset bojovat proti svým. Destrukce jede jak na běžícím páse (někdy mě to přišlo až příliš přepálené) a postupně dozvídáme i něco z Kal-Elovi minulosti vrcholící konfrontací Supermana se Zodem, kde jsem prožíval menší deja-vu - Matrix Revolutions - Neo vs Smith, ale budiž. Snyder víceméně nezklamal, Muž z oceli je velice podařený reboot, ale i přesto to není ani zdaleka jeho nejlepší komiksák. Popravdě čekal jsem asi méně akce a více ze Supermanova "dospívání", velká nedotaženost psychologie postav (proč se do sebe zabouchli Kal a Lois mi je záhadou), ale to je nakonec vlastně jedno. 65% Druhé shlédnutí jenom potvrdilo to první. První polovina filmu je výborná, o to více mrzí doslova zpackaný konec, tupá akce a účelové nesmysly to prostě nemůžou vytáhnout na čtyři hvězdy. ()

Vykuk

Rozhodně nezklamalo, ale také příliš nepotěšilo. Na mě trochu moc megalomanské a co mi nejvíc zkazilo zážitek, bylo přespříliš hlučné kino, až se mi otřásali bubínky, div mě z toho nebolela hlava. Souboje povedené, ale děj převyprávěn kapku nevhodně. Zcela se vytratila nejzajímavější část, kdy se měl muž z oceli ukázat světu, kdy si ho mohli lidé oblíbit atd. Některé pasáže, včetně začátku zbytečné a zdlouhavé, něco jako by naopak ve filmu zcela chybělo. Z pozice diváka je však lehké kritizovat, Rozhodně to je jediný Superman, který se mi kdy líbil, taky to mění můj názor na kino, jestli není lepší počkat si na BR a klid domova a taky už vím, že na podobné filmy nemám brát přítelkyni:) No shrnuto a podtrženo, možná by si to zasloužilo i ty 4 hvězdy, ale jsou daleko lepší filmy, které stojí daleko méně peněz... takže tak:) ()

Ikedar

Velkolepá podívaná s propracovanými efekty a to je asi všechno. Příběh je chaotický, dynamika vyprávění nestálá, a postavy a vztahy mezi nimi jsou načrtnuty jen povrchně. Drama tak nepřichází, i když se o to film někdy snaží. Možná kdyby bylo ve scénáři více místa pro rozvoj dramatu a postav, místo šílené rvačky s jakýmisi chapadly, tak by se to i podařilo. Jinak až na Russella Crowea postrádá film lidskou tvář, kterou nahradila snaha o epičnost bojiště, která se na druhou stranu myslím vydařila. ()

BoB.2

Zapomeňte všechno co znáte o Supermanovy tady zemře půl milionu lidí, do zóny soumraku se posílá v 5 vězňů zatavenejch v obřích penisech mega velké lodi, Jonathan Kent spáchá sebevraždu, Jor-El si obleče super brnění aby ho pak jednoduše zapíchly, S dostává celej film jen na prd*l, Jonathan Kent vychová z Clarka Kenta sraba, všichni ví že K je S, na konci filmu cestuje Lois Lane přes cele město stejně rychle jako S, před padajícím mrakodrapem se schováte za roh, Zod chce sex s Lois Lane, S prozradí Zodovi jak zvládnout pobyt na Zemi ........tenhle film je falešnej jako S bříšáky. ()

Vanguard77

Ale tak jo... asi jsem šel do kina s jiným očekáváním, ale nakonec musím říct, že to stálo za to. Hlavně rozjezd filmu a flashbacky Kal-Ela jsem si užíval, Lois Laneová mě neprudila ani způlky tak jako v někdejším zpracováním s Reevem a Henry Cavill, zvlášť než se oholil a ulíznul, byl teda fakt vostrej syn Kryptonu. Možná tam bylo i na mě trochu příliš vybuchujících mrakodrapů a druhá půlka už je tak trošku dějově hodně upozaděná, ale což... Jen 3D byla celkem zbytečnost, opět... jsem zvědav jak nový Star Trek. ()

DoubleJo

Snyder opäť raz potrvdil, prečo je vizuálnym géniom s citom pre detail. Nolan s Goyerom mu ponúkli silný príbeh, ktorý chopil za pačesy a výsledkom je dielo, ktoré tu ešte nebolo a dovolím si tvrdiť, že dlho ešte ani nebude. Muž z ocele si dáva Thorov a Kapitánov na obed ako predjedlo, hlavný chod v podobe grilovaných Iron manov "zbaští" s chuťou a ešte mu aj ostane miesto na Avengerský dezert. Všetky marvelovské filmy pôsobia pri ňom ako rozprávky pre malé deti. DC comics stavili na tých správnych koňov na režisérskych dráhach a ja sa len môžem tešiť, aký bude ich ďalší počin. Sympaťák Henry Cavill je odteraz pre mňa jediným pravým superhrdinom z Kryptonu. Tento zážitok budem ešte dlho predýchavať. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce