Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

golfoxovox1

Pro mě rozhodně lepší první půle zaměřující se na příběh, emoce a lidskou tvář superhrdiny. Ve druhé části se sice rozflákalo hodně mrakodrapů, digitálních efektů bylo taky nespočet, ale to u mě jednoznačně spíše ubírá na kvalitě, i když chápu že hodně diváků právě takovýto způsob "epického" děje očekává. Dávám pět, přesvědčila mě ona zmíněná první půle filmu :-) ()

Tayen

Efekty, efekty, efekty. Bubny a dunění. Valíme se vpřed. Rychle, rychle. Není čas se nadechnout. Co ten smutný obličej, vojíne Kente? Akce. Výbuch. Akce. Souboj. Město se boří. Apokalypsa. Bitva. Pusa. Další bubny. Vše se sune k zemi. Superman letí. Svět je zachráněn. Konec. O čem to vlastně bylo? A která scéna se vám líbila nejvíce? Eeee. Já vlastně nevím. Možná ta, jak tam byl klid, na začátku uvnitř ledovce, než vyskočil a zaútočil ten mechanický hlídač. Pak už si nic nepamatuju. ()

PKD

Krom nesmyslné smrti gen. Dru-Zoda (nebojte, z filmu se jeho plné jméno nedovíte. To by jste museli čísti US sešitovky), supr kůůůl parádička. Nejsou zde žádní fakani alá Lois a Kal atd. Gigantické plus - 1.jednání na Kryptonu, bomba. Gladiator jako Jor-El by měl míti hned po filmu, svůj vlastní spin-off. Trochu zamrzel málo vousatý Zod. Ovšem, lepší pozdější bradka, než negr, že? Jooo, míti tak trilogii. Jo a máte to tady blbě, čsfd. Jak tu někteří píší, prý 2 a půl hodiny...hahaha! Kéž by! A i těch 143min. je dosti mimo mísu. Takže...skutečná stopáž, jest 138! min-128 min. děj+10 min.koncové credity. A jelikož nic nevím o prodloužené verzi, tak to musíte bráti jako fakt. Pá-pááá Kal-Ele. Bylo s tebou fajn, ale naše námluvy byly až příliš...krátké. Díky brilantní strategické politice WB. Děkuji. A moc se těším do budoucna, na další kinematografické squosty typu, BofP apod. ()

zuzaSislerka

mozna by se hollywoodsky filmari mohli zase vzdalit od superhrdinu a tocit nejaky jiny filmy.podvedome se to blizi batmanovi,ale i pres fakt dobry efekty se nektery sceny nedaji uplne pojmout lidskym okem.pribeh neni zas az tak strhujici.trochu zklamani 3* ()

raimi

Půl milionu anonymních mrtvých, ale hlavně že to pěkně břinkalo... ovšem mně to bylo u p.dele. Další neemocionální Snyderovina. ()

Macejko

Po fiasku, ktorým bola Singerova naivne romantická verzia, nebolo o čom rozmýšľať - ak niekedy dôjde na ďalšieho Supermana, tak to bude musieť byť v prvom rade akčný film. Zack Snyder s Davidom Goyerom si ale evidentne povedali "Iba akčný film? Fuck that, let's go mega-ultimate!" a rozhodli sa, že spravia z Avengers a tretích Transformerov maličké, komorné kamerové cvičenia. Man of Steel je totiž epický. Áno, ja viem, že toto prirovnanie sa v súčasnosti používa naozaj nadmieru (a často aj neoprávnene), ale ak niečo najnovšiu reinkarnáciu Supermana charakterizuje najlepšie, tak je to práve toto slovo. Merítko akcie je jednoducho neuveriteľné. Tvorcovia správne pochopili, že Supermanovi je treba postaviť do cesty niečo, čo preňho bude skutočnou výzvou. A keďže je Kal-El po stránke schopností tak nehorázne preexponovaný, vo výsledku to znamená, že táto "výzva" svojou ohromnosťou a intenzitou, akou do diváka perie čoraz veľkolepejšie výjavy, prekračuje všetko, čo nám superhrdinské filmy (nehovoriac o tých supermanských) kedy naservírovali. Všetky marvelovky DOKOPY proti tomuto vyzerajú ako chudobní príbuzní a aj v prípade, že by MoS nemal žiadne ďalšie kvality, by bolo povinnosťou vidieť ho už len pre ten wow-efekt, ktorý vyvoláva. Lenže! On tie ďalšie kvality naopak má. Osobne sa mi to zdalo až neuveriteľné, ale scenáristovi spolu s režisérom sa aj napriek toľkej akcii podarilo do filmu vtesnať tiež dostatočné psychologické podložie na to, aby sme si hlavnú postavu obľúbili, chápali ju a mohli jej tvárou v tvár tým nehoráznym výzvam adekvátne fandiť. V rámci žánru by som sa flashbackovo-realtimeovú štruktúru rozprávania v prvej polovici nebál označiť skutočné za geniálnu, pretože nás nezaťažuje nejakými otravnými zbytočnosťami, typickými pre originy, ale naopak nám prezentuje iba podstatné udalosti, ktoré sa podieľali na formovaní osobnosti mladého Clarka. Udalosti, ktoré sú zaujímavé, psychologicky uveriteľné a dokonca (prevažne vďaka výbornému Costnerovi) aj dojímavé. Henry Cavill navyše dokáže Supermanove vnútorné boje aj správnym spôsobom zahrať a keď napokon dôjde na finálne zúčtovanie, zostane v divákovi vďaka tomu pocit, že sa díva na skutočného hrdinu, ktorý si prešiel naozaj náročnou cestou. Z kina som odchádzal šťastný a s vedomím, že kvalitná filmová megalománia ešte dlho nespozná svoje hranice. P.S.: Zimmerova hudba vo filme funguje skvostne. ()

zipper111

Největší nepřítel tohoto filmu je LOGIKA. Jako to, že tam polovina věcí ani nedáva smysl, je u blockbusteru celkem běžná věc (sic ne omluvitelná), ale to, že se film snaží jít ve šlépějích Nolanova batmana a bere se přehnaně vážně, to nechápu. Kdyby Kal občas zahláškoval, netvářil se celou dobu jako kdyby spolkl pravítko a měl aspoň zaprášený tupé, když proletí horou (!), hned by se na to koukalo líp. Po prvním geniálním traileru (ten s hudbou z LOTRa) jsem si říkal, že to bude pecka největší, absolutní masakr, hlavně co se týče děje, vykreslení postav, atmosféry. Film začíná v dobrém tempu, jeho sci-fi začátek je fajn, pak Supermanovo dospívání a putování po světě... sice to nedává opět moc smysl, ale jak už tu někdo napsal, na tento film je lepší nechat doma mozek i s míchou... Scénaristicky prostě hodně nezvládnutá kaše, kdy na konci bylo vidět, že Goyer vůbec netušil, jak tu epickou bitvu Zoda a Kala ukončit, když jsou vlastně skoro nesmrtelný, a jak to vyřešil, to bylo fakt na facku... A dialogy, to je kapitola sama o sobě. Něco jako Transformers říznutý něměckým pornem. No, sice tam všechno bouchne, každý dům spadne, kadžý američan se obětuje pro dobro světa, ale jedno se tomu musí nechat: Aspoň se už Superman konečně naučil nosit slipy pod kalhotama. 3* ()

kaylin

Epické, nezábavné, monumentální a nudné. To je smrtelná kombinace, hlavně když si uvědomíte, jací lidé na tom pracovali. Proti Nolanovu Batmanovi naprosto neskutečný pokles scenáristické kvality, ve srovnání se zábavnými filmy od Marvelu, které se nesnaží být až tak moc realistické a ctí svá universa, je tohle prostě jen další pokus jak vzkřísit největšího ze superhrdinů, který ale resuscitaci odmítá. Ale klid, ono už se pracuje na dvojce... Více: http://www.comics-blog.cz/2013/07/171-muz-z-oceli-man-of-steel-2013-50.html ()

erased

Tak přece mě dokázal i Snyder zklamat. Man of Steel rozhodně není špatný, ale po jeho předchozích filmech, s přihlédnutím k tématu především po Watchmen, nemůže být fanoušek tohoto chytrého boha efektní akce zklamaný. Začíná se totiž zdát, že je víc než cokoli jiného expertem přes adaptace. A zrovna Superman by tolik potřeboval tu pupeční šňůru s komiksem přestřihnout. Těch pomrknutí a klišé, která dokonale kazí snahu navodit dojem nějaké té reality a rozpolcenosti, bylo jednoduše příliš. Výhry nesmrtelných superhrdinů už se dnes přece nemůžou obejít bez osobních ztrát nebo jo? A Kal-El měl málem čas i na zachraňování štěňátek. Ale vem to čert, zklamání je relativní, protože ten film stejně funguje. Překvapivě dobří Costner i Crowe totiž mačkají emoce přesně tam, kde se o to film snaží. Vedle nich Michael Shannon sice není bezkonkurenční, minimálně herecky se potenciálem vyrovná i Jokerovi, ale film rozhodně nestahuje, naopak. No a samozřejmě hlavně ta akce. Na tu velkolepou destrukci se ani přes rozvleklost nedá vynadívat, ještě lepší pěstní souboje pak táhnou film na aktuální akční vrchol. Jenže pocit zklamání někde vespod pořád vrtá. Třeba se Man of Steel dočká podobné trilogie jako Temný rytíř a mezi hloupoučkým úvodem a patetickým závěrem vznikne přesně ten film, který si na hloubku nebude jenom hrát. A třeba ne. ()

numi

Je to pták i letadlo. A taky tank, vrtulník, tripod, vesmírná UFO střílečka, páteční laser games s přáteli, Hvězdné války, Star Trek a neodvysílaný díl Walker Texas Rangera v jednom. Vůbec bych se nedivil, kdyby v director's cutu při pátrání v ledu potkala Loise taky Muldera a Scullyovou a v půlce si střihla úlet na jednu noc s Jamesem Bondem. Superman je mrtev - doufejme, že brzo zemře i Snyderman. ()

Lenka.Vilka

Během opáčka filmu jsem zjistila, že zde nemám komentář, takže napravuju. Tenhle Superman je prostě jiný. A mohu říct, že lepší. Temný film plný emocí, skvělé natočený. Žádný minuta mě nenudila. Naopak, po každém shlédnutí si říkám, že by film mohl být zase o trochu delší. Takže za chvíli bude mít pět hodin :D a nemá to co dělat s tím, že mám Cavilla strašně ráda, a teď je prostě v módě a úplně všude, ale už před těma rokama jsem si říkala, že za mě to je nejlepší Superman v historii :) ()

AlThorKremser

Viděno 18.6.2013 v předpremiéře v Cinestaru v Ostravě - ve 3D s titulky. Ani nevím jak začít....asi tím že ještě sbírám čelist ze země. Nikdy jsem neviděl epičtější a lepší film než Man Of Steel. Myslel jsem že Batmanovskou trilogii netrufmne nic, jenže stalo se. Nic tomu filmu nechybělo. Visuál byla nádhera, bojové scény rovněž atd atd.Líbily se mi jak herecké výkony tak příběh a všechno ostatní.(Výkony herců jako Cavill,Shannon,Costner, Crowe.....prostě skvělé) A nechápu co mají kritici proti Cavillovi......on je pravý Superman, bez urážky ale ani Reeve ani Routh mu nesahají po paty. Prostě úžasné. Doporučuji každému ať se vidá do kina a nejlépe s titulky. Něco úžasného. Okamžitě film zařazuji na 1. misto mého žebříčku. procentuální hodnocení ani není třeba------100% ()

vorheese

Další tuctová komiksovo-pouťová záležitost se spoustou třeskuté akce, trochou romance, černobílými schematickými postavami, neskutečně debilními dialogy a kupou klišé. Rodina plnohodnotných komiksových filmů tak bohužel nadále čítá pouze Batmana a Watchmeny. ()

Tirion

Když jsem se dozvěděl, že se opět (!) chystá remake Supermana, tak jsem si říkal - Už zase?! A nutno říct, že asi málokterý filmový fanoušek se po posledním pokusu Bryana Singera těšil. Nicméně mě Muž z oceli mile překvapil. Nejvíce asi hereckým vyjádřením a netoporností Henry Cavilla. Obsazení si dokonale sedlo. Jediné, co vyčítám dramaturgii resp. režii je obsazení Amy Adams, coby Lois Lane. Amy je výborná herečka, ale typově to je krok úplně mimo. Jakoby do té skládačky nepatřila. Avšak Snyderovi (a Nolanovi) se daří všechno držet krásně pohromadě a hlavně přináší nové pohledy na zfilmovaný komiksový žánr. Nolanův scénář to jednoznačně potvrzuje a papírem rozhodně nešustí. No a Zimmer tomu už jen nasazuje korunu (ačkoliv si občas už říkám, že poslední dobou vykrádá svůj vrchol v Temném rytíři). Nebýt to mnou neoblíbená postava Supermana a někdy až moc dloooouhé akční scény hrající jen na efekt, tak snad dávám i pět hvězd. Přesto však jedno velké vítězství u mě film zaznamenal. Dokázal právě Supermana přiblížit mému srdci víc, než jsem si kdy připouštěl. ()

gogos

Co na to říct? Patrně nejvelkolepější blockbuster všech dob, který strčí, co do velikosti, do kapsy hravě jak Transformery nebo Avenegers! Od začátku až do konce nesmírně našlapaná megavýprava plná coolových efektů a akce a navíc podpořená vynikajícím Shorovým soundtrackem. Obsazení všech rolí se nesmírně povedlo, taktéž scénáristické vyrovnaní se s tolikrát omílanou látkou je vynikající a přináší nový a osvěžující pohled na známé téma. Muž z oceli je zkrátka a dobře skvělý letní blockbuster, který si zaslouží kinopřítomnost sand každého fanouška filmů. Zack Snyder je bůh! Škoda jen toho, že snímek je svou epičností tak rozsáhlý, že je toho možná na ty dvě a půl hodiny až příliš. Doufám tedy, že se obdobně jako u jiných Snyderových filmů, dočkáme výživného režisérského sestřihu! Hodně zasloužené vynikající 4* ()

Naslund

Kdo jde jen na efekty a hudbu, tak bude spokojenej. Kdo na sexy herce, tak jen částečně, protože Superman je kus, ale Lois je tak nějak podprůměr. Proto to má asi na imdb stejné procento od žen i chlapů, když žánrově by to nemělo být pro něžnější pohlaví. Po dvaceti minutách úvodu jsem si říkal, že by to mohl být film roku, přestože logika byla děravá jak ementál. Úvod byl nakonec neskutečně dlouhej a ke konci ubíjející. Už jsem si říkal, jestli se vůbec dostane na záporáky. Problémem filmu je mizernej scénář a hloupoučké dialogy. Támhle superman dělá super věci před lidma, támhle nechá umřít svého kamikaze otce a hned potom se zase veřejně producíruje. Nejvíc mě iritovalo ale to, když hlavnímu záporákovi poradil, jak přežít na zemi. Prostě iq hrdiny na úrovni sklenice vody. ()

Tony.cs

Man of Steel: Film který jsem musel vidět v kině. Pokud do vás zrovna nebuší akcí, tak do vás buší flashbacky a hloubkovým letem charaktery postav. Nejvýraznější byl Russel Crowe, který s přehledem šéfoval každé scéně, ve které se objevil. Henry Cavill dobrá volba, Amy Adams výborná volba. Cisterny s nápisem Lexcorp vyvolají úsměv. Flashbacky natočené ve stylu Nolana, se syrovou kamerou, vyvolají mrazení. Akce, která je ryze Snyderovská a opravdu detailní a fantastická, ta vám zvedne adrenalin. Do toho skvělá hudba, absence logických chyb a detailnější ponoření do osudu Kryptonu ...no a máme tu totální pecku. ()

Makky

Muž z ocele je neuveriteľne bombastický nárez plný vybuchujúcich planét, vesmírnych lodí, áut, ropných veží, lietadiel a padajúcich mrakodrapov. A práve to je jeho najväčšia slabina. Je to tak neuveriteľne nadupané, až je to hlúpe. Nový Superman je zmeska, kde fungujú najmä silné postavy. Charaktery postáv sú výborne prepracované, klaďáci sú maximálne sympatickí a záporák správne nesympatický (bodujú otcovia Crowe s Costnerom). Pozitívne hodnotím najmä prvú polovicu snímku, kde Supermanovo hľadanie si svojho miesta vo svete malo svoje opodstatnenie a bolo dobre vystihnuté (predpokladám Nolanova robota). Cavill s Adamskou sú tiež fajn, pokračovanie je jasné. Chcelo by to však menej pózerstva, viac nadhľadu, viac zapamätania hodnej akcie, to trieskanie a hádzanie sa zo strany na stranu bolo smiešne. Fenomenálny Zimmer bol opäť stopercentný a jeho práca vyzdvihla aj tento snímok o stupienok vyššie. 3Déčko prekvapivo tiež pomohlo. Vo výsledku nie som nespokojný, no nestrhlo ma to očakávanou mierou. ()

blackrain

Od prvního momentu mi bylo jasné, že tenhle Superman bude jiný a pan režisér se mi přesně strefil do noty. Představitel Clarka Kenta je sympaťák. Celé herecké obsazení bylo příjemné. Pro mě tohle bylo fajn osvěžení, jako bych si po horkém dni dala perfektně vychlazenou Plzeň. Vůbec by mi nevadilo nějaké další pokračování. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce