Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve třetím století stála království Wu a Xu ve válce proti vojevůdci Cao Cao, který se snažil sjednotit Čínu. Království Wu i Xu ovšem nedosahovala takového počtu vojáků jako jejich protivník Cao Cao, proto uzavřela dohodu a spojila se proti němu. Ani to jim ovšem nestačilo aby se alespoň rovnala vřavám protivníkovy armády. Můžeme se těšit na bitvy jak na moři tak na souši. Film bude rozdělen na dvě části, první část by měla přijít do kin v roce 2008 před konáním Letní Olympiády a druhá část koncem roku 2008. Režisér John Woo má k dispozici rozpočet 80 millionů dolarů a herecká esa jako Chang Chen (Tygr a Drak), Takeshi Kaneshiro (Klan Létajících Dýk), Tony Leung Chiu Wai (Hrdina) a Zhao Wei (Smrtící Andílci). (sheen)

(více)

Recenze (204)

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Že se jedná o další skvělý čínský megafilm? To jsem si také původně myslela. Film jsem měla dokonce možnost vidět přímo v Pekingu už v červenci 2008, ale ani tato „autentická“ atmosféra nepomohla vylepšit mé mínění. Naopak můj názor očividně kontrastoval s nadšením okolních Číňanů, hrdých na svůj národní film. „Krvavé pobřeží“ se zpočátku tvářilo jako historický film, ovšem postupně se do něj začaly vkrádat podivné trapné vtipy a nepřirozené křečovité dialogy. Že by se tvůrci snažili udělat film pro oživení trochu komediálním? Vážně nevím, co tím sledovali. V každém případě se dá pochválit jen efektivní znázornění bitev a bojových strategií, což ovšem samo o sobě nedělá film dobrým filmem. A na konci ještě „To be continued“? Díky, ale na druhou část bych už ani neměla chuť se podívat. „Krvavé pobřeží“ pro mě bylo velkým zklamáním. ~(1,8)~ ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Konečne v Číne natočili veľkofilm, ktorý okrem tradičných zložiek nepostráda scenár, choreografa bojových scén a kameramana, ktorý netrpí epilepsiou. edit 2019: až po jedenástich rokoch som si to pustil druhýkrát, aj keď som mal na film chuť posledné tri roky. Ale dokopy 4 hodiny 37 minút, ktoré má rip v ktorom sú obidva filmy spojené sú proste fakt obrovské sústo, ktoré ma od reprízi odradzovalo. Stopáž obidvoch filmov dokopy je najväčším kladom, lebo vďaka nej sú dostatočne prekreslené aj vedľajšie postavy, ale zároveň je to aj najväčším nedostatkom, lebo tých takmer 5 hodín divák behom sledovania pocíti a nakoniec som dvojku dopozeral až na druhý deň. No ale teraz podrobnejšie k jednotke, alebo skôr k prvej polovici tohto veľkofilmu. Najviac sa mi už tradične páčila tradičná ázijská téme priateľstva medzi chlapmi založená na cti a vzájomnom obdive schopností toho druhého. Tentoraz medzi dvoma charizmatickými veliteľmi v podaní Tony Leunga a Takeshi Kaneshira. Neázijskí diváci v tom zase budu za každú cenu hľadať homoerotické motívy, ale to je podľa mňa už tradičné nepochopenie ázijskej mentality. Rozhovory medzi týmito hlavnými postavami sú neskutočne pútavé. Snáď mi len miestami pripadalo, že to s ich všeobecným rozhľadom trochu prehnali a tí dvaja borci boli schopnejší jak MacGyver. Hlavný protivník Cao Cao je pôsobivý súper. Na jednej strane sa divák teší na to ako ho potrestajú, ale zároveň to nie je žiadny démonický jednorozmerný záporák, ktorý len rozdáva rozkazy, ale je prefíkaný stratég, ktorý dokáže psychologicky manipulovať s podriadenými a kľudne ich aj pochváli, aby im zvýšil morálku a dostal z nich lepšie výsledky. Tento diel je hlavne o zoznámení sa s postavami a budovaní prepletených vzťahov medzi nimi. V tomto smere film uspel na jednotku. Do určitej miery môžu byť sklamaním scény bojovej vravy, pretože napriek pestrej stratégii sa Woo nesnaží o nejaký verný historický film, ale v jadre to je kung-fu bájka o pár bojovníkoch a ich schopnostiach. Takže v hromadných bitkách často nevidíme ako generáli koordinujú stratégiu celého boja, ale sami sa účastnia bitiek a kosia protivníkov po desiatkach. A medzi tým je občas prestrih na stovky štatistov, ktorý sa tiež mlátia. Trochu mi trvalo, kým som tento štýl akceptoval. Ale technické prevedenie bitiek rozhodne nesklame. Majú prvotriednu choreografiu, sú prehľadné, Woo si neodpustí svoje typické spomalovačky, výprava je gigantická, je tu kopa štatistov. Len občasný záber z celku na bojovú vravu vyzerá v HD príliš digitálne. Ale to je len drobný nedostatok. Vydarila sa aj hudba a nádherný ústredný motív. Nakoniec sa dočkáme pôsobivého preletu holubice, ktorej využitie asi poslednýkrát vo Wooovom filme nepôsobí trápne. Takže celkovo som aj po rokoch spokojný a to rozprávkovejšie pojatie v ktorom sa neriešia dopady vojny na obyvateľstvo alebo dokonca jej zmysel mi rozhodne vo filme nechýbali. 9/10. ()

Reklama

Dont 

všechny recenze uživatele

Velkolepý historický snímek, na své si přijdou hlavně obdivovatelé monstrózních bitev, při kterých se nešetří na komparsu a teče spoustu krve. Jedním dechem ale musím dodat, že jsem mírně zklamán. Filmu by prospělo svižnější tempo, vypiplanější scénář a možná i zúžení počtu hlavních postav. Kromě několika panovníků zde vystupuje několik generálů, jejich přednosti a schopnosti poněkud splývají. Pro Tonyho Leunga se zřejmě nemohlo najít vhodné panovnické křeslo, tak byl alespoň místokrálem… :-) Na důležitosti mu to ale neubírá. Pro většinové publikum bude krvavé pobřeží pravděpodobně příliš dlouhé. Milovníci historie, ať už válečné nebo východoasijské, si na tom své najdou a budou spokojeni. Já zůstávám někde na pomezí, filmový počin je to ojedinělý a zasluhuje uznání, ale hodně bych stříhal. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

První polovina filmu není špatná, ale o triumfální návrat Wooa do nejvyšší ligy se nejedná. Nad podobnými velkofilmy z asijské historie sice výrazně vyčnívá, kromě vizuální dokonalosti a solidní dynamiky akčních scén, svým důrazem na poetiku a civilní život vojevůdců kteří nejsou jen jednorozměrné a černobílé figurky ale skuteční lidé... ale pořád je tu ještě dost rozebírání nepřehledné a ve výsledku přitom zbytečné politiky a mocenských machinací, protože už od začátku je jasné že jde jen o to aby se ti zlejší dořezali s těmi hodnějšími. Co u mě ale srazilo film nejvíc byla totálně wtf strategie jakou je vybojována největší bitva filmu - něco tak zmateného a nesmyslného jsem ve válečném filmu snad ještě neviděl... jako by zdravý rozum scénáristů i režiséra najednou odkráčel někam do neznáma a ti si začali hrát jak děti na pískovišti. Prozatím 7/10 a velké očekávání do závěrečné části... snad Woo ještě překvapí. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Ran - facelifted version. Poctivá historická freska, u které by člověk až do samotného závěru (opět bílá holubice) snad ani neřekl, že jí točí mistr moderního krvavého baletu John Woo. Solidní choreografii a pestrou škálu soubojů přebije snad jen skvěle inscenovaná bitevní strategie. Je vidět, že se na celku nešetřilo. Ohromné možství komparzu, poctivá kamerová panoramata, velkolepá mizanscéna. Je tedy velká škoda, že v tom množství postav se zřejmě ne každému divákovi podaří se s některou ztotožnit a dostat se jim pod kůži. V mém případě se to nepovedlo ani u jedná a to je velká škoda, obrazově se totiž jedná o velkolepou podívanou. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (6)

  • Filmový štáb přijal pomoc od čínské armády, která propůjčila k hraní komparzu zhruba 1500 vojáků a také stavěla potřebné silnice. (Cheeker)
  • Během postprodukce se zabil při natáčení miniatur 23letý kaskadér poté, co vypukl požár, když jedna malá loď vrazila do větší válečné lodě. (Cheeker)
  • Yun-Fat Chow odmítl roli v den, kdy se začalo natáčet. Nahradil ho Tony Leung Chiu Wai. (Cheeker)

Související novinky

Jackie točí, Woo odpočívá

Jackie točí, Woo odpočívá

14.04.2009

Co nového v Asii? Takhle před rokem mělo premiéru Zakázané království. A Jackie Chan si opět navlékl historický kostým a vydal se na cestu plnou nástrah a kung-fu soubojů. Historický epos Big Soldier… (více)

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (více)

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

10.03.2009

Ačkoli nad kvalitou jeho posledních filmů nelze moc jásat, pětapadesátiletý „princ kung-fu“ je stále obrovským miláčkem šikmookého publika. Jeho nový film Shinjuku Incident se však jako první… (více)

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

31.08.2008

...aneb „Novinková smršť 2“. Tak co tady dnes pro vás máme? Brett Ratner je momentálně spojován s adaptací počítačové hry God of War, ale kromě této starořecké mytologické řežby pošilhává i po… (více)

Reklama

Reklama