Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Třináctiletá Adriana je unesena obchodníky, kteří na lidském „zboží“ vydělávají milióny dolarů. Její sedmnáctiletý bratr Jorge se na vlastní pěst vydává po stopě únosců. Potká se s Rayem (Kevin Kline), texaským policajtem, kterého zločinci připravili o celou rodinu. Společně pronikají na nebezpečnou půdu sítě mezinárodních obchodníků se sexem mezi Mexikem a Spojenými státy. Pronásledování Adrianiných únosců je vede ze španělské čtvrti Mexico City až na tajnou internetovou aukci se sexuálními otroky v Americe. Musí vyhrát závod s časem než bude Adriana prodána a navždy zmizí v nelítostném podsvětí. A to je místo, ze kterého se vrací jen málo obětí...

Scénář k filmu (ne)lidský kšeft napsal Jose Rivera, který již má na svém kontě nominaci za scénář k filmu Motocyklové deníky. Příběh unesené dívky je inspirován článkem Petera Landsemana The Girls Next Door, který vyšel v New York Times Magazinu v roce 2004. Roli policajta Raye ztvárnil Kevin Kline, držitel Oscara za nejlepší vedlejší herecký výkon ve filmu Ryba jménem Wanda. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (104)

Hakha 

všechny recenze uživatele

Silné téma a velký potencíál, se kterým si režisér mohl dovolit natočit silně emocionální film... bohužel se tak nestalo a našel jsem zde mnoho elementů, které mě rušily. První velký problém je Cesar Ramos, který hraje velice špatně a pro film byl velice nešťastnou volbou. Druhý problém byl nevzručně natočený závěr, který skoro celý film poslal do kytek. Škoda, mohlo se jednat o dechberoucí podívanou, tak mě to vychází jen na 3 hvězdičky... ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Tématem silná kriminálka zabalená do poněkud fádní režie. Rozhodně se nejedná o špatný film ale z tak silného tématu jako jsou únosy mladých dívek a jejich následný prodej perverzním nadržencům se prostě dalo vytěžit o mnoho více. Výsledný dojem bohužel nezachraňuje ani atypický Kevin Kline a ostatní herecké osazenstvo a pomalé tempo bez jakékoliv gradace také nenadchne. Průměr na jedno podívání. ()

Reklama

ed_wood 

všechny recenze uživatele

Film rozoberá dosť aktuálnu tému: obchod s ľudmi. Ukazuje nám cestu obetí od únosu až po predaj do rúk klientov-úchylov (niekedy až po samovraždu) a nie je to vôbec pekný pohľad. (Ne)lidský kšeft sa trochu podobá novšiemu 96 hodín s Liamom Neesonom. Nie je to ale akčnák toho typu, tu sa problém rozoberá viac do hĺbky. Film síce nie je úplna top trieda, pretože má zopár chybičiek a správanie postáv je niekedy nelogické, ale aj napriek tomu sa mi to veľmi páčilo a úplne súhlasím s komentárom: "nepříjemná podívaná" ()

jojoping 

všechny recenze uživatele

Úvod, popisujúci ťažký život mexickej mládeže mi pripomenul slum z Ria de Janeira (Mesto bohov), alebo predmestie Johannesburgu (Tsotsi). Postupne, ako sa dej vyvíjal, pripomínal mi ďalšie a ďalšie filmy. Napriek tomu film na mňa pôsobil originálne a pútavo. Snaha poukázať na obchod so sexom neprekročila neúnosnú hranicu a moralizovania tu bolo minimálne. Nebyť niekoľko drobných nezrovnalostí a zopár veľkých nelogičností (ktoré na mňa pôsobili rušivo) mohol to byť vynikajúci filmík. ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Obchod se ženami je asi jeden z nejodpornějších, takže pokud se ta látka zpracuje kvalitním filmovým způsobem bude to film, který na člověka má opravdu silný dopad. To není bohužel tenhle film, který sráží mnoho nelogických nesmyslů ( Polka zadržená na hranicích a vrácená jako Mexičanka? prodej holek přes internet a pak platba v hotovosti v nějakým baráku uprostřed města, lustrování zákazníka, když už je u pachatelů a oběti - trochu pozdě ne? atd) a to nemluvím o tom, že na realističnosti ubírá to, že navzdory odpornému surovému tématu se bál režisér ukázat byť jen bradavku, aby to náhodou někoho nešokovalo? Pokud bych chtěl vidět realističtější mechanismus obchodu se ženami pustil bych Obchod s bílým masem (2005), ikdyž i ten má pár amerických korektních brzd, pokud bych chtěl vidět něco syrovějšího vycházející ze skutečnosti dal bych Sex traffic (2004) nebo Informátorka (2010) a pokud bych chtěl vidět něco, co mi přiblíží realitu a zvedne se mi žaludek tak si dám finskou Očistu (2012), který má sice jen pár minut o obchodu s lidmi, ale tam člověk mrazivě pochopí asi všechno to ponížení, beznaděj a důvod proč není jednoduché z tohoto byznysu vyskočit ikdyž má šanci. ()

Galerie (32)

Reklama

Reklama