Reklama

Reklama

Válka rozumu a cti

  • Česko Souboj stratégů (více)

Obsahy(1)

370 let př. Kristem byla Čína rozdělena na sedm národů a několik dalších malých kmenů. Jeden z nich sídlí ve městě Liang. Velitel Xiang Yangzhong se svojí 100 tisícovou armádou má za úkol zahájit útok na Liang, který stojí v cestě do Jenu, a zabrat ho. Město by tomuto mohutnému útoku zcela jistě podlehlo a tak je jejich jedinou nadějí válečník Ge Li z Mo-Tsu kmenu jehož členové jsou proslulí obranými schopnostmi. Město, za pomoci Ge Liho odolává postupně jednomu útoku za druhým. Král města se však brzy začne obávat o své postavení a velitel Xiang ještě neřekl poslední slovo... (Siriuss)

(více)

Recenze (117)

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Velko-výpravný válečný epos, který je vsazen do roku 370 př. Kristem, líčící osud obléhaného 4 tisícového města Liang, 100 tisícovou armádou národu Čao. Jedinou nadějí města je Ke Li , pocházející z národu Mo-muo, který je proslulý svými strategickými a obranými dovednostmi. Celý příběh je spíše polo-filozofickou rozvahou a strategicko-obranou taktikou, než krvavými jatky a bojovými sekvencemi. Válka rozumu a cti se snaží ukázat i jiné stránky války, než jen neohrožené válečníky potříštěné krví. Poslední půlhodina mi celkem vyrazila dech. Tvůrci odvedli velký kus práce, ale přesto mi chybělo lepší ozvučení a doprovodná hudba, která mohla být také trošku výraznější. Kostýmy i herci byly vybrány opravdu dobře a ani chvilku jsem se nenudil a i přes tolik mrtvých, akce a krve, kráčí příběh poklidnou rozvážnou cestou, je to zase trošku jinak pojatý válečný epos (spíše protiválečný), ale nic není divákovi vnucováno ani vyvraceno a to se mi na filmu líbilo. Příběh odhodlání, zklamání, moci, cti a rozumu. Dobrá atmosféra. Můj život musí mít nějaký smysl. 80 % ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Příběh z období Válčících států mi připadne být trochu naivní. Ano, téma je to výborné. Myšlenka, že nic není černobílé a boj nemusí vést ke konečnému vítězství a že lidská sobeckost dokáže v některých situacích obětovat všechny, kdo sobečtí nejsou, je, dalo by se říci, "moderní". Film má dobrou kameru, výpravu, herci jsou typově "správní". Přesto mi něco schází. Jediné, čemu dokážu uvěřit, je krátká "milostná" linie, které ale běží na vedlejší koleji. Což je problém. Hlavní slabina asi bude v postavě režiséra, který nedokázal z tématu a herců dostat víc. Doopravdy nevím jak. Ale cítím, že to není to ono a to mi stačí. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Já sem bohužel nebo možná bohudík ten typ, kterej upřednostňuje efektní bitvy a souboje před strategií bitev a taktizováním, takže tohle nemohlo moc uspokojit moje choutky, jelikož když už se tu strhne bitva, tak davová a spíš na dálku a hlavně to pro mě nemělo moc velkej náboj, protože prostě umíralo kvantum lidí, který jsem předtim ani neviděl, bezvýznamný pěšácí a ten od kterýho sem si sliboval hrdinství, čest a permanentně krvavej meč - Andy Lau, mimochodem muj oblíbenec, tak ten je tu sice skvělej, ale bohužel upřednostňuje mír a lásku před zabíjením a vše se snaží řešit rozumem a slovně, takže od něj se člověk ničeho nedočká a celej film je pak dost mdlej, aspoň pro mě a nepomůže tomu ani muzika šlohnutá z Válečníka. 3,5* ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Zasadené do obdobia 370 pred n.l. kedy Čína bola rozdelená medzi 7 malých kráľovstiev a ďalších menších miest a území, jedným z ktorých bol aj "mestský štát" Liang. Na obranu tohto mesta proti monohonásobnej presile útočníkov z kráľovstva Zhao prichádza tajomný bojovník Ge Li z malého kmeňa Mozi, známeho pre svoje výborné taktické obranné manévre...a prináša so sebou pravdepodobne najlepší historický (veľko)film posledného obdobia. Po vlne fantasy a wuxia filmov stavajúcich na opulentnej výprave a predrátovaných súbojov je Battle of Wits ázijským krokom do vôd poctivo budovanej historickej vojnovej drámy, ktorá strháva divákovu pozornosť nielen výborne nasnínamými a gradovanými bojovými sekvenciami, krásnemu soundtracku snúbiaceho v sebe epickosť s krehkosťou, ale i silným dôrazom kladeným na samotnú taktiku - stratégiu obrany a v neposlednom rade aj svojím silným antivojnovým posolstvom. A navyše Andy Lau je tu opäť raz bezchybný... . ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

2/3 filmu to vyzerá na klasický historický veľkofilm v ktorom sa opevnené mesto snaži brániť pred zlými dobyvateľmi. Celkom fungujú aj postavy a ich príbehy behom bojov. Hlavnými sú rozporuplný kráľ mesta, skúsený bojovník, ktorý ma na starosť obranu mesta (Andy Lau) a veliteľ dobyvateľkej armády, ktorý má tiež určité zásady. Scény bojovej vravy sú na ázijské pomery fantastické. Jednak sú dokonale prehľadné, CGI je len doplnkom a bitky na ňom nestoja a hlavne sú všetky bitky perfektne takticky prepracované, takže je poučne sledovať ktorá strana s akým plánom príde. Takže to dlho vyzerá na nadpriemerný vojnový veľkofilm. Lenže to najlepšie, čo film film o triedu povyšuje príde v poslednej tretine v ktorej sa začne morálne filozofovať nad tým ktorá strana bola vlastne tou dobrou a ktorá zlou a hlavne aký zmysel majú všetky tie vojny. Niekoho možno práve táto časť bude nudiť, ale mne sa páčila najviac a dodala filmu pekné ale aj smutné posolstvo, pretože ľudia sú aj tak nepoučiteľný. Najmä tí, čo majú moc. 8/10. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (3)

  • Podkladem pro vznik filmového snímku se nestala jen velmi populární japonská historická novela 'Bokukō' ('Mohist Attack') japonského spisovatele a novelisty Ken'ichi Sakemi, ale rovněž úspěšná eponymní manga série, původně vycházející v době od roku 1992 do roku 1996, jejímž autorem je japonský manga spisovatel Hideki Mori ('Umizuru', 'Aozora Shot'). (Conspi)
  • Ge Li (Andy Lau) a velitelka jezdectva Yi Yue (Fan Bingbing) jsou přistiženi při pozorování nepřátelského vojska v noci, ale hned v dalším záběru před vojáky utíkají za jasně slunečného dne. (JoranProvenzano)
  • Snímek se skládá z 1531 záběrů, průměrná délka záběru je 5 sekund, nejkratší záběr trvá 0,3 sekundy a nejdelší pak 124,5 sekund. (Wisborg)

Související novinky

Filmasia 2007

Filmasia 2007

01.12.2007

Festival asijských filmů FILMASIA (www.filmasia.cz) má letos čtyři sekce: Zaostřeno na Hongkong, Pocta režisérovi: Johnnie To, Novinky asijského filmu a Asijská hororová noc. V programu je například… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno