Když čtyřletá Amanda McCreadyová zmizí ze svého domova a policie není schopná nalézt žádné stopy, dívčina teta Beatrice najme dva soukromé detektivy Patricka Kenzieho a Angie Gennarovou (Casey Affleck a Michelle Monaghanová). Detektivové otevřeně přiznávají, že s tímto typem případu nemají téměř žádné zkušenosti, ale rodina o ně stojí ze dvou důvodů – nejsou to policisti a znají poměry drsné bostonské čtvrti, kde všichni žijí. Jakmile se Kenzie a Gennarová začnou o případ zmizelé dívky víc zajímat, odhalují temné dorchesterské podsvětí plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. A když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, jsou postaveni před morální dilema, které je rozdělí. (HBO GO)

bari68

No! Žeby nová rodinná dvojica Affleck and Affleck?U nás duo Svěrákovcov funguje skvelo, tak dúfam, že toto nebol ich posledný počin :) Sakra zaujímavé dielo,žiadna typická krimi-detektívka s už stokrát ohranou zápletkou.Minimálne pár vecí ma tu milo prekvapilo.Najmä Affleck jr.! Nová vychádzajúca hviezda? Môže byť.Má charizma,je to sympaťák a hlavne neprehráva iné herecké hviezdy. ()

Han22

Předně: Ben Affleck je vynikající režisér, lepší než herec a měl by se toho držet a Casey Affleck je opravdu vynikající herec, který se s přehledem v tomto filmu vyrovná skvělým Harrisovi a Freemanovi. O co tu jde? Soukromí detektivové Affleck a Monaghanová vyšetřují zmizení 4leté holčičky. Brzy zjišťují, že matka je feťačka, lehká děva a kriminálnice a stopa vede k místním dealerům a někde v dáli i k nebezpečnému pedofilovi. A nás čeká thriler plný perfektních zvratů, skvělé pointy a překvapivě dobrých akčních scén. Thriler, který by fungoval i sám o sobě, nebýt zároveň i skvělým dramatem. Dramatem o dětech, jejich osudu, smutném životě v "rodinném kruhu". Drametem, který je schovává na pozadí v druhém plánu, aby ve finále vystoupilo neúprosně do popředí, nastolilo jedno kruté dilema a skončilo tím nejsmutnějším happyendem, co jsem za poslední dobu viděl. Nemám slov, nemůžu se vzpamatovat... proč to muselo skončit takhle?? Ale jinak... takhle má vypadat vynikající thriler! ()

leon_id

Ben Affleck si poprve sedl na reziserskou stolicku a musim rict, ze si nevedl vubec spatne. Zamotany pribeh, ktery se toci okolo zabehnutych temat "penize, drogy, moralka ". Natoceny je ovsem velmi prijemnym zpusobem, kde se nikde netlaci na pilu, je tam plno vyborne napsanych dialogu a zustava zde misto pro hvezdne obsazeni, kde ovsem hlavni prostor dostal Affleck mladsi. Na celkou delku se dockame dosti zvratu, ktere se obejdou bez zbesilych strihu nebo samoucelne akce a pres to vsechno dostaneme velmi kvalitni kriminalni drama. ()

SkyLukey

Celkově milý film se zajímavým morálním scénářem s tou klasickou americkou nadutostí. Tímto filmem jsem si doslova oblíbil Caseyho Afflecka. Jeho hlas je v něčem hodně zajímavý a jeho dialogy se pěkně poslouchají. ()

SjamK

Tentokrát ani nevím, jak začít komentář, stejně tak si nejsem jistá, jak bych vlastně měla hodnotit. Ah, těžká práce. Tak tedy, Gone, Baby, Gone mě určitě nevzalo tak, jak bych čekala. Takle z hlavy si vzpomenu na několik dalších filmů s podobnou atmosférou: Crash, Changing Lanes, Štěstí na dosah. Aneb velkoměsto a co všechno špatného se v něm může stát. Zajímavá škatulka. Povětšinou se tváří depresivně, není zde nouze o dobrodince ani lidské trosky, samozřejmě nesmíme zapomenout na míšení kultur, zločin, policii, drogy a podobnou pakáž a haraburdí. Teď tyto prvky libovolně smícháme dohromady a počkáme si, co z toho vzejde. Á, únos dítěte, dobré. Eee - a co dál? -Právě. Co dál. Není lehké příběh domyslet a podat tak, aby se divák nezačal ztrácet v ději a následně nudit. Gone, Baby, Gone se těmto neduhům nevyhnulo. Ukazuje spoustu zajímavých jednotlivostí, otázek, témat k zamyšlení, pokud chcete. Nicméně (mimo jiné) samotná hlavní postava v podání Caseyho Efflecka mi celkové vyznění dosti bořila, a to doslova před očima. Přecejen, mít ho tak o dvacet let staršího, docela bych mu to jeho scénářem předepsané drsňáctví i věřila... (Co říkáte na Eastwooda v Gran Torinu? ;) Ostatně, i argumentace dalších postav mi přišla místy dosti chabá. Výsledek osobních selhání, pochyb, přesvědčení, či co? Tento film si nebudu pamatovat jako celek, ale jako několik hodně působivých momentů, to ostatní už teď opouští mou hlavu. Slabší čtyři, budiž. ()

Tjaden

Rozhodně povedený debut Bena Afflecka na režisérské stoličce. Mé hodnocení nešlo výš jen kvůli závěrečné pointě, která byla ve snaze překvapit na můj vkus až příliš překombinovaná a vykonstruovaná. Gone Baby Gone je poutavým příběhem z prostředí bostonského podsvětí, mnohem zdařilejší mi však přišel režisérův druhý film - The Town. ()

korndaddy

Casey je pan vostrej jak tak koukám. Gone baby gone mě zezačátku bavilo, tím myslím tak 50 minut. Pak ale nastal jakýsi zlom a já nevěděl, kam dřív s očima. Od sledování hodin na přehrávači, přes počítání drobků na stole z oběda po odchod do druhé místnosti na PC. Prostě mi film nesedl i přes jeho vysoké hodnocení a je to škoda. Vypadalo to nadějně. ()

Madluska

Všichni tady z Bena Afflecka a jeho dovednosti div neučůrávají... A mě to přitom docela minulo. Nebýt hudební složky (a že se povedla!), zajímavé práce s kamerou a vyděračského zneužití citů diváka (únos dítěte je sázka na jistotu stejně jako nenapravitelná feťačka), šla bych s hodnocením možná ještě níž. Drama o těch dobrých, co se tváří jako zlí, a o zlých, co si na nic nehrají (i když občas taky vytáhnou kámošovi trn z paty), to už tu bylo nesčetněkrát. Tak proč mrhat hvězdami? ()

divak84

ben affleck je výtečný režisér. co na to říct. jako režisér prakticky dítě ale točí jak nějaký mazák. Brácha se mu odvděčil poutavým výkonem a menší role v parťácích a předtím ve Willu Huntingovi jej dokonale připravily na konečně pořádnou roli. dokonalé zobrazení Bostonu a sračkových existencí a zákoutí. parádní předělávka knížní předlohy, strhující výkony, parádní příběh (resp. jeho zpracování), kdy celou dobu sedíte a modlíte se za malou amandu. morgan freeman velitel hereckého ansáblu a affleck generál celého díla, které musíte vidět ! ()

Mistickzz

Affleckov režiserský štýl mi nesmierne sadol a po druhom zhliadnutí zvyšujem na 5 hviezdičiek. Na svoj debut si Ben zavolal kopu hereckých és na čele s Morganom Freemanom a Edom Harrisom, ktorých kvalitne dopĺňajú Casey Affleck, Michelle Monaghan či Amy Ryan a mohlo to dopadnúť aj obrovským fiaskom. Ale nedopadlo, film nastolí solídne tempo poháňané skvelou hudbou a znamenitou zápletkou, ktorá mala silnú emočnú stránku. Ben ukázal, že je kvalitný režisér a dúfam, že od neho uvidíme ešte veľa vynikajúcich filmov. 85% ()

Chegi

Casey Affleck je typický příklad Froda ve filmu. Jinak velmi povedené krimi drama se zajímavou zápletkou. Ben Affleck tu opět potvrzuje, že jeho místo je za kamerou, ne před ní. ()

KoRner

Výborný prekombinovaný thriller, ktorý ma viackrát prekvapil. Benov štýl réžie sa na tento typ filmov veľmi hodí, všetky postavy majú nejasnú minulosť preto sa ťažko háda, kto za tým stojí. ()

jirijost

Ben Affleck umí tu atmosféru pořádného krimi skvěle vystihnout, povedlo se mu to ve Městě a povedlo se mu to i tady. Gone Baby Gone je další excelentní film z jeho tvorby a dokázal mi tak, že je opravdu jedním z nejlepších současných režisérů. Tohle je film který vás hned po pár minutách přitáhne k obrazovce a nepustí vás dokud se neobjeví závěrečné titulky. Závěr byl jeden z nejdokonalejších které jsem kdy viděl, člověka to nechá přemýšlet ještě dlouho po konci filmu jestli to mělo opravdu dopadnout tak jak dopadlo nebo naopak. Každopádně mi bylo na konci tak nějak špatně z toho hnusnýho světa co tu kolem máme. ()

charlie_ando

Na nevzhledném předměstí Bostonu se ztratila malá čtyřletá holčička a do pátrání se pouští i dvojice místních soukromých detektivů. Patrick Kenzie (Casey Affleck) je charakter, co se pevně drží svých principů, ví co se kde šustne v jeho rodné čtvrti a se svou partnerkou Angie Gennaro (Michelle Monaghan) se zaměřuje na hledání pohřešovaných osob. Ben Affleck napsal dle stejnojmenné knihy od Dennise Lehanema silný scénář, který pracuje s drogovým podsvětím a je zaplněn svéráznými figurkami. Film si drží po celou délku vysokou laťku napětí a nejde mu upřít snahu neustále diváka překvapovat. Na všech postech je film velmi slušně obsazen a herecké výkony jsou nadstandardní. Silné kriminální drama s civilním rozměrem snoubícím se s pochmurnou atmosférou a lehkou filozofickou linkou. ()

Castorr

Ben Affleck mě překvapil, natočil svůj první film jako režisér a opravdu se mu to mistrovsky povedlo. Je vidět, že se v tomto oboru vyzná ve všech světlech. Obsadil do filmu skvělé herce v čele s Morganem Freemanem, Edem Harrisem a hlavně svého mladšího bratra, který předvedl skvělé herecké výkony. ()

Rssa

Zvláštní krimi, s podivným titulním hrdinou (v tom pozitivním slova smyslu) a jeho dilematem. Konec je velmi silný. 80% ()

Frakira

Affleck před kamerou, Affleck za kamerou...no páni! Nečekala jsem od toho nic a ejhle, zrodilo se velmi příjemné překvapení po všech stránkách. není to úplných 100%, nicméně smekám před Benem, to bych do něj teda neřekla, režie mu sedí... ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby