Sportovní drama dle skutečného příběhu černošského hráče amerického fotbalu Ernie Davise, který tvrdou prací a nepřehlédnutelným talentem uskutečňuje svůj sen v době rasových problému šedesátých let dvacátého století ve Spojených státech. (JOHN.NY)

swell

Za poslední dobu jsem narazil na 2 filmy hodně obdobného ražení (Cesta za vítězstvím). Nevím, jak bych mluvil být vychovávaný v dobách, kdy se tyto filmy odehrávají (nemluvě o tom být černoch), ale z mého dnešního pohledu je dost těžko pochopitelné, co se na hřišti (palubovce), nebo i mimo ně, muselo odehrávat. Klobouk dolů před všema, co se s tím dokázali poprat, páč když si představím, že by v NBA nehráli černoši, že by golf byl bez Tigera a že by někomu na fotbalovém mistrovství světa vadili brazilci, pak by sport nebyl sportem... 90% ()

sirrgulo

První přibližně 80 minut se tváří jako další sportovní film, ve kterém velkou roli hraje rasismus, i když inspirován skutečnými událostmi, dá se říct, že podobných snímků zde bylo už více. Jenže Express není jen o skvělém hráči a jeho trenérovi, o tom jak se prosadí a nakonec prolomí i rasismus přinejmenším ve svém okolí. V tomto směru se jedná o velice solidní snímek. S kvalitními hereckými výkony, hlavně pak Dennise Quaida. Život Ernieho Davise bohužel nebyl jen o úspěších ve fotbale a tom je zbytek snímku, který určitě stojí za shlédnutí. ()

Mr.Lojza

Velmi dobrý sportovní film zachycující nenávistný rasismus v americké společnosti. Hlavní hrdina svým neohroženým chováním se postaví proti a inspiruje tím spoustu dalších a pomůže výraznou měrou v boji proti rasismu vůči Afroameričanům v USA. ()

Blazis34

Hezky natočené sportovní drama o podceňovaném hráči amerického fotbalu. Příběhy outsiderů mám prostě rád a dokáží mě dojmout. Ten Ernieho Davisa není vyjímkou a tvůrci ho zinscenovali velice pečlivě a jemně. Sice se nejedná o žádné převratné či extra originální dílo, ale i toto mi stačilo abych mohl udělit výborné čtyři hvězdy - 85%. ()

generalmagor

Gary svým sportovním dramatem oddělal zbytek konkurence v žánru sport. FUCK YES. Podle mého se jedná o nejlepší film ve svém žánru (sport). Pokud' milujete americký fotbal, filmy v dobách rasismu a celkově sportovní drama, tento snímek si zamilujete. Místy jsem si sám připadal jak černoch, že dokážu s ním tak soucítit a to je co říct. ()

pida123

Nemám slov - The Express mě totálně rozsekal a ač nejsem milovník dramatu a už vůbec ne sportovního, tak tenhle film si získal stoprocetně místo v mém srdci. Nejoblíbenější hláška: "Takhle se chová bílej katolík?" "Ale já jsem žid." Skvělá stěrka od bělocha, kterej se tím zastal svého spoluhráče černocha, což v té době udělal málokdo. Tenhle film ukazuje, nejen sportovní prostředí, ale také to, jak lidé v té době mysleli, jak i přes všechny předsudky se dokázali hráči jednoho týmu semknout a podržet se, nehledě na barvu kůže, a to nejen jako spoluhráči, ale i jako lidé...jako by žádné barvy neexistovali... TO je ta pravá krása tohohle filmu. ()

JacksLFC

Skvělý film, který vypraví skutečný příběh o černošském hráči, který v té době pozná tolik potíží a rasismu, až to není hezké. Doba, ve které žili v jižanských amerických státech černoši, byla opravdu krutá, kort v kolektivním sportu. Je to vynikající příběh, který doporučuji shlédnout, chlapec, který snil o ceně pro nejužitečnějším hráči univerzity se utká nejen o cenu a následný draft do nejpopulárnější NFL, ale také se popere s nemocí, která jej zastihne. ()

JohnCoffe

Milé, hřejivé, x krát viděné, rasově postavené a predvídatelné sportovní drama. Kolik, že jsem jen takových filmů už viděl? ()

onde

Čekal jsem od tohoto filmu klasické tuctové Béčko, s naivním příběhem o utlačovaném klukovi, podprůměrnými hereckými výkony a pofiderní kamerou. Ovšem opak byl pravdou. Všechno to co jsem očekával se nakonec nevyplnilo a v půlce filmu jsem si říkal, že to je fakt dobrý film, který se týká amerického fotbalu. Nakonec musím říct, že je to docela silný sportovní snímek, který dokázal reflektovat i tehdejší dobu v USA, co se týče rasismu... K tomu postavené na skutečných událostech a vyjímečnosti jednoho hráče... ()

agent00074

at zijou spojene staty bile, at zeje rasova segregace...miluju vas vy "my jsme ty nejlepsi na svete"... ale k pribehu: o tom ze to cerny hrac nemel lehke je zbytecne mluvit... skoda ze zemrel tak mlady mohl toho hodne dokazat...opravdu hezka ukazka americkeho fotbalu.. a zivotniho pribehu uzasneho sportovce... i rezie mi prisla dobra...4* ()

90125

Takyto, alebo velmi podobny pribeh sme videli uz tolko krat a vzdy bol lepsie nakruteny a hlavne lepsie napisany. Tento film je jedno velké predvidatelné melodramaticke klise. Okrem filmu o sportovcovi to zjavne aj chcel byt film o velmi vaznom spolocenskom probleme akym bol a je, rasizmus. Nebol vobec. Toto je len naivna a plocha rozpravka ako od Walta Disneyho, bez akejkolvek dramatizacie, bez toho aby sme sa dozvedeli ako skutocne tazko sa zilo cernochom v Amerike 50-tych rokov. Tu su ludia len dobri, alebo zli. Skutocny zivot je celkom iny. 49% ()

Mazi23

Nic mě již dlouhou dobu nedostalo tak jako tento film. Několik minut po konci jsem ještě seděl a pouze zíral. Film, který reálně zobrazuje dění v USA. Film o přátelství, které je barvoslepé. Film, který si určitě pustím ještě několikrát. ()

Sirenian

Tento športový film mi neprišiel takmer v ničom originálny, práve naopak, príde mi vo všetkých smeroch obyčajný. Filmy o športe mám ale veľmi rád a vždy sa v nich nájde niečo čo ma zaujme, nebodaj inšpiruje. 67 % (01.01.2011). ()

dogstar

Film natočený podle skutečných událostí, ve kterém se střetávají rasové předsudky s touhou jednotlivce dokázat každému, že jít si za svým snem může být někdy tou nejtěžší cestou v našem životě. Líbilo se mi zpracování a hlavně pravdivý příběh nijak nepřikrášlený a nepřeslazený. Síla, dynamičnost a touha zvítězit si zaslouží pět *. ()

Krastom

Americký fotbal mě nějak nebere. Sledoval jsem tento film na dvakrát, protože poprvé jsem u něj usnul. Čekal jsem, že hlavní hrdina jako první získá ten pohár, ale nezískal. Teda možná jo, ale jen pokud jsem zrovna nespal. Viděl jsem samozřejmě i horší filmy, ale s jistotou mohu říct jen to, že se na něj podruhé dívat nebudu. ()