Reklama

Reklama

Vlkodav z kmene Šedých psů

  • Česko Vlkodav z rodu Šedých psů (více)
všechny plakáty
Trailer 2

VOD (1)

Vesnice Šedých psů byla pobita temným přisluhovačem Zhadobou, jenž se snažil vzkřísit bohyni Morannu. Ten den měli všichni Šedí psi zemřít, jeden však přežil - syn statného kováře Mezhamira. Ten je prodán do otroctví, aby nadosmrti pracoval v diamantových dolech. Osudem otroka je v dolech zemřít. Chlapec vyroste, přijme jméno Vlkodav a vymaní se z područí otrokářů vybojováním své svobody. Vlkodav započne svou pouť, při které jako první otrok hodlá změnit svůj osud a pomstít vyhlazení své rodiny. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (284)

Kordus 

všechny recenze uživatele

Kompilát všech možných fantasy filmů, Barbarem Conanem počínaje a Pánem prstenů konče. Naštěstí si z nich bere hlavně to dobré a tak nebýt předigitalizovaného závěru, bylo by tu sice zcela neoriginální, ale přesto asi nejlepší hardcore fantasy za posledních pár let. A ruština tomuhle žánru opravdu sedí. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

KLADY: 1) kouzelná slovanská mytologie, 2) dokonalý netopýr, 3) pěkná výprava ve spojení s líbeznými kulisami, 4) sympatický hlavní hrdina. ZÁPORY: 1) hlavní hrdina má jediný konstantně pochmurný výraz tváře, 2)+3)+4) scénář je hodný leda počítačové RPG hry - spousta WTF momentů bez špetky logiky, co nevyřeší hyperklaďas svým mečem, řeší nahodile božstva, 5) mizerný střih zvláště při soubojích. Takový "Barbar Conan" (silná inspirace, ne-li přímo vykrádačka) naroubovaný "Mrazíkem", výsledek je rozpačitý. Při svém pozitivním přístupu k fantasy a z vzhledem ke zdejšímu solidnímu hodnocení (to jsem fakt tolik náročná?) jsem prostě čekala něco lepšího, něco dospělejšího - tady se nemůžu zbavit hořkého pocitu, že tvůrci mají ctitele fantasy za mentálně znevýhodněné. Nápodobně, páni filmaři, nápodobně! Díky tomu netradičnímu slovanskému náboji hodnotím nadprůměrem, ale stejně je k pláči, jak skvělý film to mohl být. Připouštím, není mnoho lepších heroic fantasy (další smutný důkaz diletantství filmařů). 59% ()

Reklama

dezorz 

všechny recenze uživatele

V Rusku sa filmu dari, aj v roku 2006 pojde o jednu z mala kinodistriucne zarabajucich zemi na svete. takmer 500 mil. dolarov, to je do top tenu naj filmovych krajin,a to pred desiatimi rokmi bolo rusko uplne na spodku. A v rusku sa dari aj lokalnym filmom, druhy diel nocnej hliadky zarobil vyse 30 mil. dolarov, cim drzi momentalne rekord. Wolfhound je dlho odkladany prvy slovansky fantasy blockbuster. Rozpoctom 10 mil. dolarov (niektore zdroje uvadzaju az 20. mil) je najdrahsim ruskym filmom vobec (doteraz najdrahsi je minulorocna deviata rota, stala cca 6 mil.) Film je nasadeny do kin podobne ako denna hliadka v ruskom novom roku. Uvidime co divaci zaplatia, pretoze kvalitou ide o velkorozpoctove fantasy b-cko ako napr. eragon. Obsahom a spracovanim mu asi najviac padne prirovnanie Barbar Conan VS Mrazik. Je to skoda, ze aj Rusi idu americkym chodnikcom, cim viac penazi vo filme, tym viac rozhoduju producenti a tym vacsia kravina. Skoda, ze si neberu priklad z Ciny, ktora je v obodbnej filmovej situacii, dokaze vyprodukovat kopu lacneho shitu, ale ked ide o velke peniaze, akosi nie je problem najat majstra rezisera a celkovo sa dohodnut a natocit nieco zmysluplne. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Jedno je určite isté. Ruská kinematografia sa v poslednom desaťročí opäť našla. Toto je jeden z príkladov. Síce z umeleckej stránky nie ten najlepší, ale technickou stránkou určite. Film vám pripomenie staré ruské rozprávkové eposy ako napr. ILJA MUROMEC alebo knižnú zbierku KRÁSA NEVÍDANÁ. Je však vo viacerých prípadoch zdĺhavý a to celok kazí. Zopár tých skvelých bojových či trikových scén už snímok nezachráni. Škoda, mohla to byť veľmi dôstojná konkurencia západným fantasy snímkam. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Nesmyslná legenda o tom, jak otrok získal svobodu a zbavil zemi Galirad netvora. 1)  Snímek si ani v nejmenším nezadá s hollywwodskými žánrovými snímky jak co do výpravy, nápaditosti, barvitosti děje či hlouposti předkládané prostému divákovi. Místy je napodobování západních vzorů hodně nápadné._____ 2)  Vidíme spoustu triků a efektů, ale logika příběhu žádná._____ 3)  Kapka slovanské mytologie (bohyně Morana, odění, poklony při obřadech) určitě potěší, stejně jako slovenské hory a jezera, ale samo o sobě to nestačí._____ 4)  Pár přiměřených herců: příjemný 29letý Alexandr Bucharov (Vlkodav), 24letý hezký Arťom Semakin (otrok Jevrik, kterého Vlkodav vykoupí), 27letý Igor Petrenko (Lučezar) či 32letý Anatolij Bělyj (Vinitar, kterému je zaslíbená nevěsta za ochranu města). Věk protagonistů uveden k čase natáčení - 2004. 5)  Producenti nešetřili na kulisách, prostředí ani na lidech. I pro ochočeného netopýra se tu role našla. Inu, Vlkodava (česky vlkodlaka) si bez netopýra fakt neumím představit. Ten ve filmu je ovšem jinší sorta. Naletí na lukostřelce, který Vlkodava ohrožuje. Jindy zachytí za letu padající kámen (!), jehož hluk by mohl na pána upozornit a posléze stejným kamenem zneškodní jednoho z nepřátel. To jen tak na okraj, aby vážený divák věděl, do čeho jde._____ Vlastně jsou to kaloni žijící běžně v jihovýchodní Asii. Filmaři je použili pro jejich snadnou vycvičitelnost._____ 6)  Nakonec ale navzdory všem výhradám mě film docela chytil._____ 7)  Pro slovenské lokace se tvůrci rozhodli po dvouměsíčním pátrání v Bulharsku, Makedonii, Černá hoře a Česku._____ 8)  Následující informaci prodávám, jak jsem koupil. Ověřit se mi ji po zběžném pátrání po netu nepodařilo._____ Režisér Lebeděv uvedl, že jezero na Slovensku, kde natáčeli vesnici Harjuků, je pod ochranou UNESCO. Prý v něm žijí unikátní reliktní červi z pravěku. Povolení ke stavbě kulis a natáčení získali filmaři jen s obtížemi. Filmování se zúčastnil zástupce UNESCO a přísně vyžadoval, aby na place nikdo nekouřil a nemluvil příliš nahlas - červi totiž nesnášejí hlasité zvuky. Nakonec prý ale litoval, že kulisy musely být demontovány, protože dokonale zapadaly do krajiny._____ 9)  Jazykové okénko. Možná by neškodilo při bezhlavém překladu z angličtiny respektovat český pravopis, v němž Zhadoba je Žadoba a Mezhamir je Mežamir. Abychom se nedočkali paskvilů typu: Mezi známé ruské a sovětské literáty patří Pushkin (napsal Tzygany), Mikhail Sholokhov (Tikhii Don) a dále třeba Zoshchenko či Chekhov. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (4)

  • Vlkodav z kmene šedých psů je uváděn jako druhý nejdražší post-sovětský ruský film. Oficiálně se mluví o rozpočtu 10 milionů dolarů, některé zdroje však tvrdí, že uvedená částka je pouze polovinou skutečného rozpočtu. (Rodriguez)
  • Exteriéry byly kompletně natáčeny na Slovensku. (Arakasi)
  • K tomuto filmu existuje i PC hra, jmenuje se „Requital“. (jackie7)

Reklama

Reklama