V roce 1980 v Texasu vzrůstá kriminalita a obchod s drogami. Na jeden takový nepovedený obchod narazí Llewenyl Moss, který díky tomu přijde k pěknému balíku peněz. O tyto peníze má však zájem i někdo další... V Texasu se píše rok 1980 a Ed Tom Bell běduje nad zvyšující se kriminalitou ve svém revíru, kde stejně jako jeho otec dělá šerifa. Llewenyl Moss, který je na lovu, náhodou objeví místo, kde došlo k drogové předávce, která se však zvrtla. Moss najde několik mrtvých mužů a psů, ale také zraněného Mexičana, který prosí o vodu. Moss mu ji nedá a vypraví se dál od místa po krvavých stopách. Po chvíli narazí na dalšího mrtvého muže, který má u sebe kufřík plný peněz. Moss peníze vezme a vrátí se domů. Jeho svědomí mu ale nedá spát, a tak se vrátí na místo, aby dal zraněnému Mexičanovi napít. Ten nejenže je již mrtvý, ale na místo činu přijedou dva muži a začnou po něm střílet. Mossovi se podaří uprchnout a dostat se zpět domů, kde poručí své ženě, aby jela za svou matkou. Sám se pak vydá do motelu, kde ukryje kufřík ve ventilační šachtě svého pokoje. Na vypátrání peněz je najat zásadový zabiják Anton Chigurh, který neváhá zabít mladého zástupce šerifa, jen aby se dostal z cely. Při úprku zastaví muže v dodávce, kterého zastřelí, aby si mohl vzít jeho auto. Později se na místě činu setká se svými šéfy. Mossův vůz zde zůstal, díky čemuž Chigurh zjistí Mossovu identitu. Když přijede prohledat jeho dům, on už tam ale není. Moss přijíždí taxíkem do motelu a všimne si, že v jeho pokoji někdo byl. Pronajme si proto další pokoj, který je větrací šachtou propojen s jeho původním pokojem. Čeho si Moss nevšiml, je to, že mezi penězi je ukryto sledovací zařízení a díky němu se podaří Chigurhovi Mosse opět vypátrat. Po příjezdu do motelu Chigurh zjistí, že v Mossově pokoji se ukrývá skupina Mexičanů, kteří na Mosse čekají. Všechny je pozabíjí a Mossovi se mezitím podaří i s penězi uprchnout. Nejde mu do hlavy, jak ho mohl Chigurh vypátrat, a tak prohledá kufřík a objeví sledovací zařízení. Je ovšem pozdě, jelikož Chigurh ho opět našel. Strhne se přestřelka, při které jsou oba zraněni. Moss utíká přes hranice do Mexika. Po cestě zahodí kufr i s penězi do keře na břehu řeky Rio Grande a nechá se v Mexiku ošetřit. Mezitím je na získání peněz a také odstranění Chigurha, který za sebou nechává moc nápadnou spoušť, najat jiný zabiják, Carson Wells. Tomu se podaří Mosse vypátrat a nabídnout mu pomoc. Zjistí také, kde je kufřík plný peněz. Večer je ale ve svém hotelu zabit Chigurhem zrovna ve chvíli, kdy mu Moss volá. Telefon zvedne Chigurh a řekne Mossovi, že pokud mu přinese kufřík s penězi, nezabije jeho ženu, i když jeho zabije tak či tak. Moss jeho nabídku zamítne. Okamžitě volá své ženě Carle, které řekne, že se sejdou v motelu v El Pasu, kde jí chce předat peníze, skrýt ji do bezpečí a poté zabít Chigurha. Carla, která se zatím při schůzce s šerifem dozvěděla, že jejímu muži hrozí velké nebezpečí, šerifovi zavolá a řekne mu polohu Mosse. Zatímco telefonuje, její matka nevědomky prozradí Mossovu polohu skupině Mexičanů. Když Bell přijíždí do motelu, slyší výstřely a vidí ujíždět auto. Když přiběhne na místo činu, najde Mosse mrtvého v kaluži krve... (TV Prima)

Rousse

Mám pocit, že Tahle země není ani pro starý, ani pro mě. Ano, je pravda, že snímek je místy hodně napínavý a atmosféra v něm by se dala krájet, ale těch míst, kdy jsem se nudila a dívala se na hodinky, je tam taky poměrně dost. Dobré dialogy a skvělé herecké výkony mi tuhle podívanou trochu přikořenily... ale pořád to nestačilo k tomu, aby film uspokojil mé chuťové buňky dostatečně. ()

Heraldika

Velká spokojenost, jednoznačně film pro velké plátno. Film, ve kterém se toho zase tak moc neděje, což neznamená, že své diváky několikát pořádně nešokuje. Absence hudby je ohromnou pomocí při budování tíživé atmosféry, herecké výkony netřeba komentovat a celkový dojem tak zůstává hodně dobrý. Kdo viděl famózního Javiera Bardema pouze v tomto snímku, nechť nelení a prohlédne si pár z jeho 141 dostupných fotografiích na IMDb. Nepřestanete se divit, jaký je to fešák. ()

ethos

Velmi podobne filmu Fargo taktiez od coenovcov, ale toto bolo take menej prekvapive vo fargovi to bolo zalozene na sokoch nevedeli ste co od koho cakat. Netvrdim ze toto bolo predvidatelne to ani nahodou ale ten masovi vrah bol jasny od zaciatku, nerozhodol som sa ci to je zle, ale kazdo padne Fargo bol podla mna o nieco zaujimavejsi, ale pokial sa vam pacil fargo aj toto sa vam urcite bude pacit. ()

3 AM Code

Kvalitni Coenovske drama, ktere ale nijak nevycniva nad jejich ostatni filmy (Fargo mi porad prijde lepsi). Javier Bardem tu vazne exceluje, naopak role Sherifa (TL Jones) mi prijde tak trochu nevyrazna az zbytecna i kdyz za to muze spis scenar. ()

Smileface

Dokonale ztvárněné detaily, avšak jako celek film nefunguje. Tommy Lee Jones je do filmu napasován, aby svými žblepty povýšil film z akčňáku na umění. Příběh veškerý žádný. Fargo zbožňuji a Big Lebowski je pro mě kult, tohle vám ale bratři nesežeru. ()

ArdathBay

Coenovci se nám vrátili. Konečně. Během sledování filmu mě něco začalo říkat, že něco není, tak jak obvykle. Copak to asi bylo... no ? Kdo je dostatečně vnímavý pozná, že se jedná o věc, která je u většiny filmů napousto noumální. Nebudu napínat. Je to hudba. Až na pár motivů, které skoro nezaregistrujete. Můj subjektivní názor je takový, že hudba absentuje z důvodu, že se jedná o naprosté převedení knihy na "celuloid". Předlohu jsem nečetl (hanbím sa). Bardem je fantastický "lunetic", ale není jediný dobrý :) herec na place. Brolin s Jonesem mu zdatně sekundují. Jones se asi zdá jako velice nudná postava, ale opak je pravdou. Krasné nasvícení scén (hlavně v hotelech) a zbraně jsou ozdobou této krimošky. P.S. Od teď mám opravdu velký respekt z kyslíkových bomb. ()

sedm.1

Oscar za nejlepší film roku 2008?Oscar za nejlepší režii roku 2008?To si snad už "slavná akademie" dělá srandu,ne?Poměrně často z jejími výroky nesouhlasim,ale takhle mimo to snad ještě nebylo.Nechci tady skálopevně tvrdit,že Coeni vytvořili blábol,na to mám jejich bizardnosti příliš rád.Ani nebudu nikoho přesvědčovat, že by se tento jejich oscarový snímek nějak přespříliš lišil od jejich jiných nejslavnějších děl,ikdyž to jejich základní koření mi tu chybí,jako jak jejich typická atmosféra,tak drsný humor a absurní nadhled,ale prostě takovéto ocenění si Tahle země není pro starý nezaslouží!Celé to má opravdu divný průběh,střídá se tu spousta perfektních scén se spoustou opravdu hluchých a pro mě naprosto nepochopených zbytečností.Konec je pak sice podle hodnocení pro většinu diváků neskutečně fajn,ale pro mě to vyznělo naprosto do prázdna,zbytečna a ani jeho "jinakost" mě nijak nepřesvědčila.Alespoň že herci hrají vesměs zatraceně dobře a Coeni dokáží párkrát skutečně vyrazit dech,celkově však je pro mě tento film naprostým zklamáním! ()

fruitbueno

Chladnokrevnost. To je slovo, které naprosto geniálně vystihuje pocit, který film vzbuzuje a chce vzbudit. Javier Bardem a jeho maniakální show mě děsila i bavila zároveň, šerif TLJonese a jeho povzdech nad měnícími se časy a nezadržitelnou rukou stárnutí, Josh Brolin, který lehce nabyl a sakra těžce za to zaplatil a v neposlední řadě Woody Harrelson, floutkovitý pracant, jehož modré oči snad byly tím nejsvětlejším ve filmu... Těžká sada, která se stane klasikou. ()

ranp

Tenhle film je fakt síla, přesně naplnil (a možná i předčil) moje očekávání. A ta očekávání byla hodně vysoká, vzhledem ke 4 Oscarům včetně nejlepšího filmu. Napsané a zrežírované je to taky výborně. Všechno to do sebe skvěle zapadá, velice přesvědčivý je Tommy Lee Jones a (téměř) dokonalý je ve své roli Javier Bardem. ()

Arius

V úvode som sa trochu stratil no postupne som chytil slinu a bol s toho slušný filmový zážitok. Pod taktovkou bratov Coenovcov ktorý sa tentoraz odchýlili od svojej charakteristickej tvorby(aj keď miestami ich bolo cítiť) nám bolo naservírované majstrovské dielo. Predovšetkým postavy,Josh Brolin ako tvrdý texaský chlapík nemal chybu, hranie nebolo hraním do role sa vložil, možno pre mňa bolo prekvapením že nedobehol do ciela ale to vôbec nevadilo. Bardem bol výnimočný,žasol som nad jeho scénami, dlho to ťahal aj sám,vžil sa do postavy,maximálna spokojnosť. A potom T.L. Jones menej priestoru,menej výrazný a jeho záverečný dialóg som akosi nechytil ale konieckoncov asi by som na jeho mieste nikoho iného vidieť nechcel.Ešte je nutné dodať že som občas zachytil akési podobnosti z Fargom,to len na margo Coenovského podielu. Z môjho pohladu je Oscar zaslúžený. ()

mohamedsfinger

Za Javiera Bardema. Jinak me tento téměř do nebe vynášený film nějak nedostal a dokonce se nebojím tvrdit, že místy i dost nudil. Ale zabiják byl tak zajímavou postavou, že ty čtyři hvězdy udělím. ()

FIBO

Film rozhodně není špatný, mně osobně se spíše zamlouvala první polovina, zbytek už jsem netrávil tak příjemně a škoda, chvílema jsem se těšil, že tohle bude opravdu mazec, což se v druhé polovině filmu bohužel nepotvrdilo. Kdybych měl hodnotit jen půlku, tak by to byly jasné čtyři hvězdy. Ve finále však pro mě osobně jde o další velmi lehce nadprůměrný film. ()

civrss

Úžasná atmosféra. Dlouho jsem neviděl takto zajimavý a nápaditý thriller. Hudba skoro žádná, tiché scény a naprosto boží záporák a maniak Anton v podání Javiera Bardema. Plnej počet jako vyšitej! ()

The Viper

Parádně nadupaný thriller doplněný skvělými osobnostmi. Josh Brolin v depresivní roli v depresivním filmu, skvěle hrající a donutil mě, abych mu fandil. Mexický týpek Javier Bardem v důvěryhodné roli zabijáka se srdcem z kamene a s nervy z oceli. ()

Babous

Dobře zvládnutý film, vydržel jsem u něj celé dvě hodiny. Z Bardema jde děs a od tohoto filmu je mi nesympatický. Na můj vkus moc brutální a nic originálního - podobných filmů jsou mraky. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014

Denis Villeneuve se v poslední době blýskl dramatem Zmizení a mysteriózní hříčkou Nepřítel, jeho další film tedy nebudí zrovna malá očekávání. Na co se máme začít těšit? Kanadský režisér se rozhodl… (více)