V roce 1980 v Texasu vzrůstá kriminalita a obchod s drogami. Na jeden takový nepovedený obchod narazí Llewenyl Moss, který díky tomu přijde k pěknému balíku peněz. O tyto peníze má však zájem i někdo další... V Texasu se píše rok 1980 a Ed Tom Bell běduje nad zvyšující se kriminalitou ve svém revíru, kde stejně jako jeho otec dělá šerifa. Llewenyl Moss, který je na lovu, náhodou objeví místo, kde došlo k drogové předávce, která se však zvrtla. Moss najde několik mrtvých mužů a psů, ale také zraněného Mexičana, který prosí o vodu. Moss mu ji nedá a vypraví se dál od místa po krvavých stopách. Po chvíli narazí na dalšího mrtvého muže, který má u sebe kufřík plný peněz. Moss peníze vezme a vrátí se domů. Jeho svědomí mu ale nedá spát, a tak se vrátí na místo, aby dal zraněnému Mexičanovi napít. Ten nejenže je již mrtvý, ale na místo činu přijedou dva muži a začnou po něm střílet. Mossovi se podaří uprchnout a dostat se zpět domů, kde poručí své ženě, aby jela za svou matkou. Sám se pak vydá do motelu, kde ukryje kufřík ve ventilační šachtě svého pokoje. Na vypátrání peněz je najat zásadový zabiják Anton Chigurh, který neváhá zabít mladého zástupce šerifa, jen aby se dostal z cely. Při úprku zastaví muže v dodávce, kterého zastřelí, aby si mohl vzít jeho auto. Později se na místě činu setká se svými šéfy. Mossův vůz zde zůstal, díky čemuž Chigurh zjistí Mossovu identitu. Když přijede prohledat jeho dům, on už tam ale není. Moss přijíždí taxíkem do motelu a všimne si, že v jeho pokoji někdo byl. Pronajme si proto další pokoj, který je větrací šachtou propojen s jeho původním pokojem. Čeho si Moss nevšiml, je to, že mezi penězi je ukryto sledovací zařízení a díky němu se podaří Chigurhovi Mosse opět vypátrat. Po příjezdu do motelu Chigurh zjistí, že v Mossově pokoji se ukrývá skupina Mexičanů, kteří na Mosse čekají. Všechny je pozabíjí a Mossovi se mezitím podaří i s penězi uprchnout. Nejde mu do hlavy, jak ho mohl Chigurh vypátrat, a tak prohledá kufřík a objeví sledovací zařízení. Je ovšem pozdě, jelikož Chigurh ho opět našel. Strhne se přestřelka, při které jsou oba zraněni. Moss utíká přes hranice do Mexika. Po cestě zahodí kufr i s penězi do keře na břehu řeky Rio Grande a nechá se v Mexiku ošetřit. Mezitím je na získání peněz a také odstranění Chigurha, který za sebou nechává moc nápadnou spoušť, najat jiný zabiják, Carson Wells. Tomu se podaří Mosse vypátrat a nabídnout mu pomoc. Zjistí také, kde je kufřík plný peněz. Večer je ale ve svém hotelu zabit Chigurhem zrovna ve chvíli, kdy mu Moss volá. Telefon zvedne Chigurh a řekne Mossovi, že pokud mu přinese kufřík s penězi, nezabije jeho ženu, i když jeho zabije tak či tak. Moss jeho nabídku zamítne. Okamžitě volá své ženě Carle, které řekne, že se sejdou v motelu v El Pasu, kde jí chce předat peníze, skrýt ji do bezpečí a poté zabít Chigurha. Carla, která se zatím při schůzce s šerifem dozvěděla, že jejímu muži hrozí velké nebezpečí, šerifovi zavolá a řekne mu polohu Mosse. Zatímco telefonuje, její matka nevědomky prozradí Mossovu polohu skupině Mexičanů. Když Bell přijíždí do motelu, slyší výstřely a vidí ujíždět auto. Když přiběhne na místo činu, najde Mosse mrtvého v kaluži krve... (TV Prima)

Kvico

Film z ktorého vám ostane v pamäti hlavne nezabudnuteľných chladnokrvný zabijak v podaní Javiera Bardema. Pri sledovaní filmu si priam až želáte aby sa opäť dostal do záberu a vy by ste mohli čumieť na jeho „krásne“ chladnú brutalitu. Ale film nerobí jedna jeho postava(poväčšine) a inak tento film nemá až tak čo ponúknuť a ako celok vo vás nezostane tak hlboko zapísaný ako by ste očakávali podľa priateľov na imdb...nadpriemerný film no klasika v žiadnom prípade. Porovnaniu s mnou milovaným Atonementom sa vyhnúť nemôžem a tam kde Wright ponuka krásny súlad hudby, obrazu a kamery ma Coenovci nechávajú absolútne chladným. Ethan a Joel vedia pripraviť oveľa väčšie divadlo no tu sa aj napriek kvalitnej práci nemôžu chvastať novou prelomovou snímkou ()

estella

Miluji filmy, které shlédnu jedním dechem a ani jednou v kině nezačnu vnímat to, co se děje mimo filmové plátno. ... a tento film do této kategorie rozhodně patří. Výrazný a naprosto vyšinutý devil 'Sugar' dělá z filmu opravdové peklo, při kterém nemáte o mrazení v zádech nouzi. Naprosto skvělý a strhující je především začátek snímku, kdy Lleywelyn přichází na místo činu. ()

AcHeRoN

Skvost. Za posledne mesiace moja dusa tuzila presne po tomto. Excelentna rezia a dokonale zahrane, skvely scenar, vyborne postavy a kopa hlasok. Na tento film sa tesim od kedy som pred pol rokom videl trailer. No uz z traileru ma najviac uputala negativna postava, ktoru dokonale zahral Javier Bardem. Vzdy ked vidim takyto film vzdy si znova spomeniem preco Film ako taky, tak milujem. (Je mozne ze som bol ovplivneny deficitom kvalitnych filmov poslednej dobe, a to mohlo skreslit moj pohlad na vec, no na kvalite filmu to nic nemeni) ()

karnát

Naprosto dokonalá forma a naprosto prázdný obsah. Film uchvacuje a drží pozornost svkělými režisérskými postupy a realistickými scénami (opravdu s postavami cítíte, jak se bojí). Zcela zde však chybí jakýkoliv vývoj a děj je roztříštěn mezi několik nejasně motivovaných postav. Některé (třeba šerif) si jedou paralelně svůj vlastní film, jiné (Carson/Harrelson) do děje spadnou odnikud, aby se opět beze smyslu vytratily. Po zhlédnutí opadlo ohromení dokonalým ztvárněním a dostavilo se hluboké zkladmání z toho, že to vlastně celé nebylo vůbec o ničem, jen taková řídká polévka, v niž bezcílně plují nemastné, neslané postavy. ()

4sAd

Pokud bych se odprostil od krajiny, která dělá tento film minimálně z poloviny tím, čím je, tak by mi vyšla prapodivná smíchanina složená z ryze obvyklých motivů. Náhodně nalezený kufr se spoustou peněz. Psychopatický zabiják, který vystřílí na co přijde. A šerif, co si s tím vším neví rady. K tomu je lehce přimíchána jakási korporace, jíž najatý chlapík ma lepší jasnovidecké schopnosti než Libuše. Make a call... Za výborně natočené klišé a vzduchovku 4*. ()

bystroocko

Coenovi nám ukázali, že "zběsilá štvanice" nemusí mít vůbec zběsilé tempo, že při rozhodujících scénách nemusí z nebe crčet déšť, a že téma sériového vraha s sebou nenese stopu zakrvácených místností nebo sexuální zločiny. Jednoduché téma, jednoduchý příběh, jednoduché pohnuty a jednoduché motivy. Film plyne tak nějak svým vlastním pomalým tempem, jako když Javier Bardem jde naproti vám se svým přízračným "Call it." nebo jako když z dálky vidíte auto projíždět pouští. Takové tempo se nebude líbit všem, ale bude se jistě líbit mnoha. ()

jiziczek

Pořád jsem si říkal, koho mi to ten vrahoun připomíná...až mě to napadlo. Jeho statický bezemoční výraz ve mně vyvolal vzpomínky na psychopata Michaela z hororové série Halloweenů ;-) Ovšem v trochu lepší kvalitě. ()

Jurij

Nejlepší film roku? Jako vážně? Se divím, že tahle fraška nedostala zlatou sošku i za hudbu, ta byla stejně vydařená... Dvě hvězdy za Bardema... Film o nikom a o ničem... ()

MIHLIK

Tommy Lee v hlavní roli se tam moc nevyskytuje, trochu zvláštní a mnou nepochopenej konec filmu jinak celkem zajímavej snímek. ()

Slimaca

Zezačátku jsem tápal a čekal, kdy mě příběh vsune na kolej, která normálně vede odněkud někam, ale po nějaké době jsem pochopil, že chaotické vyprávění filmu bude prostě od začátku do konce... Ne že by film úplně postrádal napětí, ale zároveň tu chybí něco, co by ho táhlo dopředu. Taky mi přišla zbytečná postava šerifa (Tommy Lee Jones), jelikož nic moc nevyřešil a jen hloupě filozofoval. Krátce řečeno: zdlouhavé, chaotické, nudné. Jednu hvězdu dávám za dobrou práci herců a druhou za hezké vykreslení amerického venkova. 35% ()

Cycake

Několik dobrých momentů jinak provází zdlouhavost, člověk myslí na jejich starší filmy, najde je tam, ale jen jako jejich slabé napodobení. Čeká se, čeká, až se něco stane, ale ono to nakonec prostě proběhne kolem, aniž jsme to postřehli. Tommy Lee Jones naštěstí filmu dávát trochu vtipu a nonšalance. Možná by nebylo naškodu, kdyby si bří Coenové zkusili úplně jiný žánr, třeba rozverný středoškolský "růžový" muzikál - nebo prostě cokoliv, kde není víc zbraní než herců. Jen tak, na oživení, aby přišli na jiné myšlenky, a my taky. :) ()

Bluesun

Další z vymakaných filmů bratří Coenových. Film se nese ve velmi pomalém tempu, takže si můžeme vychutnat každý detail, každý záběr kamery. Pomalu budované napětí napne naše nervy až k prasknutí a mezi tím se vznášejí dialogy, kdy postavám visíme na rtech. Někdo by možná namítl, že film je dlouhý, že některé scény jsou zbytečné. Možná je to tak. Možná by se některé scény vážně lépe vyjímaly jako bonusy na DVD, nebo v nesestříháné verzi filmu. Osobně si ale myslím, že všechno je správně, tak jak je. Každá scéna nás přibližuje postavám filmu, každý dialog má svou váhu. Ve filmu hodně postavy vyprávějí příběhy a vlastně celý film vyznívá jako napínavý příběh, který nám vypráví jedni z nejlepsích vypravěčů současného filmu. ()

Norzog

Adaptovaná kniha od pana McCarthyho, která, můžu říct, je o něco povedenější. Coenové se předlohy drží jako klíště a kopírují ji jak přes kopírák - do určité míry. Od poloviny filmu, jakoby si uvědomily, že takhle to asi nepůjde, a trochu upravují a nemůžu říct, že úpravy vedou k lepšímu. Střih je mnohdy trochu chaotický. Možná by si měli uvědomit, že na plátno knížku scannerem nedostanou. Ale jinak je to skvělý a umělecký zážitek, takže čtyři si to zaslouží. ()

drozd

Asi jsem očekával příliš. Na to, jak film všichni chválili, musím říct, že mě ničím moc nepřekvapil. Dokonce se ani nedostavila očekávaná zástava srdce na konce, jak bylo napsáno v oficiálním komentáři. Ale abych jen nekritizoval - všechna čest Javieru Bardenovi. Takového úchyla člověk těžko zahraje jen na základě scénáře. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014

Denis Villeneuve se v poslední době blýskl dramatem Zmizení a mysteriózní hříčkou Nepřítel, jeho další film tedy nebudí zrovna malá očekávání. Na co se máme začít těšit? Kanadský režisér se rozhodl… (více)