V roce 1980 v Texasu vzrůstá kriminalita a obchod s drogami. Na jeden takový nepovedený obchod narazí Llewenyl Moss, který díky tomu přijde k pěknému balíku peněz. O tyto peníze má však zájem i někdo další... V Texasu se píše rok 1980 a Ed Tom Bell běduje nad zvyšující se kriminalitou ve svém revíru, kde stejně jako jeho otec dělá šerifa. Llewenyl Moss, který je na lovu, náhodou objeví místo, kde došlo k drogové předávce, která se však zvrtla. Moss najde několik mrtvých mužů a psů, ale také zraněného Mexičana, který prosí o vodu. Moss mu ji nedá a vypraví se dál od místa po krvavých stopách. Po chvíli narazí na dalšího mrtvého muže, který má u sebe kufřík plný peněz. Moss peníze vezme a vrátí se domů. Jeho svědomí mu ale nedá spát, a tak se vrátí na místo, aby dal zraněnému Mexičanovi napít. Ten nejenže je již mrtvý, ale na místo činu přijedou dva muži a začnou po něm střílet. Mossovi se podaří uprchnout a dostat se zpět domů, kde poručí své ženě, aby jela za svou matkou. Sám se pak vydá do motelu, kde ukryje kufřík ve ventilační šachtě svého pokoje. Na vypátrání peněz je najat zásadový zabiják Anton Chigurh, který neváhá zabít mladého zástupce šerifa, jen aby se dostal z cely. Při úprku zastaví muže v dodávce, kterého zastřelí, aby si mohl vzít jeho auto. Později se na místě činu setká se svými šéfy. Mossův vůz zde zůstal, díky čemuž Chigurh zjistí Mossovu identitu. Když přijede prohledat jeho dům, on už tam ale není. Moss přijíždí taxíkem do motelu a všimne si, že v jeho pokoji někdo byl. Pronajme si proto další pokoj, který je větrací šachtou propojen s jeho původním pokojem. Čeho si Moss nevšiml, je to, že mezi penězi je ukryto sledovací zařízení a díky němu se podaří Chigurhovi Mosse opět vypátrat. Po příjezdu do motelu Chigurh zjistí, že v Mossově pokoji se ukrývá skupina Mexičanů, kteří na Mosse čekají. Všechny je pozabíjí a Mossovi se mezitím podaří i s penězi uprchnout. Nejde mu do hlavy, jak ho mohl Chigurh vypátrat, a tak prohledá kufřík a objeví sledovací zařízení. Je ovšem pozdě, jelikož Chigurh ho opět našel. Strhne se přestřelka, při které jsou oba zraněni. Moss utíká přes hranice do Mexika. Po cestě zahodí kufr i s penězi do keře na břehu řeky Rio Grande a nechá se v Mexiku ošetřit. Mezitím je na získání peněz a také odstranění Chigurha, který za sebou nechává moc nápadnou spoušť, najat jiný zabiják, Carson Wells. Tomu se podaří Mosse vypátrat a nabídnout mu pomoc. Zjistí také, kde je kufřík plný peněz. Večer je ale ve svém hotelu zabit Chigurhem zrovna ve chvíli, kdy mu Moss volá. Telefon zvedne Chigurh a řekne Mossovi, že pokud mu přinese kufřík s penězi, nezabije jeho ženu, i když jeho zabije tak či tak. Moss jeho nabídku zamítne. Okamžitě volá své ženě Carle, které řekne, že se sejdou v motelu v El Pasu, kde jí chce předat peníze, skrýt ji do bezpečí a poté zabít Chigurha. Carla, která se zatím při schůzce s šerifem dozvěděla, že jejímu muži hrozí velké nebezpečí, šerifovi zavolá a řekne mu polohu Mosse. Zatímco telefonuje, její matka nevědomky prozradí Mossovu polohu skupině Mexičanů. Když Bell přijíždí do motelu, slyší výstřely a vidí ujíždět auto. Když přiběhne na místo činu, najde Mosse mrtvého v kaluži krve... (TV Prima)

2xG

Ticho a špína. Na tomhle filmu jsem byl, když poprvé přišel do kin a tehdy jsem jej jako patnáctiletý považoval za jeden z nejhorších filmů jaký jsem kdy viděl. Byl to také první film od Coenů s jakým jsem měl tu čest a první film s Bardenem. Pro patnáctiletou duši trochu moc poprvé. Po několika letech, po dalších filmech a přečteného Krvavého poledníku jsem tušil, že tento film je mnohem víc. Dnes jsem se na něj podíval podruhé a jsem nadšen. Ticho a špína texaských pouští, drogové kartely, mexičani a kufr plný peněz, to je jen obal hutného jižanského thrilleru, to co je pod ním je nesmlouvavý krutý osud v podobě chladného Chigurha, který jako slander man kráčí temnou chodbou a v ruce táhne kyslíkovou bombu, a který dává svým obětem falešnou naději, že jejich budoucnost leží v rukou milosrdnějšího soudce než je on, a tak je nechává vybrat stranu mince, na níž stojí jejich zkáza či vykoupení. Nakonec se však z jeho úst dozvídáme, že "mince má stejnou váhu jako jeho slova." Není tu žádný milosrdnější posuzovatel, ale pouze jeden osud - a ten je v rukou ďábla, který na konci přichází završit to rozpoutal. Uzavírá příběh a plní sliby. Oproti tajemnému Chigurhovi, v kterém opravdu lze spatřovat zpodobnění osudu či ďábla, stojí stařičký šerif Ed Tom Bell, který je příliš světský, než aby rozuměl takovému zlu. Je ze staré školy a Chirgurhovo samoúčelné násilí je pro něho záhadou světa, do něhož jakoby už nepatřil. Mezi nimi stojí Lleywelyn, tvrdý jižanský veterán, který aby v takovém světě přežil, schovává city jako je lítost a sympatie, které se ovšem tu a tam vyderou na povrch, a na něž nakonec doplatí: "Chci udělat něco strašně pitomýho, ale i tak to udělám." Snaží se hrát sám na sebe, a aby byl schopen fungovat ve světě v jakém vládne Chirgurh, a v němž Bell není skoro ničím (vždy přijede pozdě, vždy je o krok pozadu...), přebírá jeho pravidla. Tím ovšem podepisuje jistou smlouvu, která musí být naplněna. ()

Dobry_clovek

Bardem je tu tak charismaticky zaporak, ze jsem mu skoro fandil, i kdyz minci bych si s nim hazet nechtel. Atmosfera je napinava od zacatku do konce a kvalitni dialogy vyplnuji skvele i mista "kdy se nic nedeje". Jen zaver me trosku zklamal, predstavil bych si malicko grandioznejsi finale. Ale stejne - Coenovska kvalita. ()

Wolfvater

Rozporuplný film. Atmosféra úžasně vykreslená naráží na naprosto nelogické uvažování hrdinů... A čím více se blížil film ke konci, padala na mne únava, protože se vytrácel náboj (alespoň pro mne) a přestávalo mě to bavit. A pointa? Tu snad střihač raději vystřihl. Takže sečteno a podtrženo z počátečního nadšení se vyklubalo konečné nasrání (se nedá říct jinak) - za 3 hvězdy, ale nadržuju! ()

Sardinka5

Výborný, celou dobu mi běhal mráz po zádech. Film dobře pracoval s napětím i gradací děje. Zároveň byl hodně nepředvídatelný. ()

bodo1

Zasa hustoriťné hlboko nič nevraviace sračky Homoklády ma už začínajú poriadne srať. Úplne perfektný film, kde neni potreba nad niečim filozofovať, to si pán Homokokot môže čítať Kavku alebo Sejspíra. Toto je magoristická strieľačka, s perfektným kruťasom a samé mŕtvoly a smrte a nie dráma o troch dejstvách z hlbokým duchovným potenciálom. Proste poriadna rubačka. Ty atmosfericko jeblý kokot ()

agentkenny

Na herecké výkony, atmosféru a neustálé napětí nemám slov, nemohl jsem se od toho odtrhnout - famózní. Ale do háje, co to jako mělo být ten konec? Kde je pointa? Člověk stále čeká na nějaké kulervoucí zakončení, a pak tohle? Absolutně jsem nepochopil. Nebo byl snad pointou sadismus, krutost či že zlo vždy zvítězí? Neserte mě, sakra. Film raději hodnotit nebudu. ()

mdf

Drsný thriller s neskutečnou atmosférou.Pomalé tempo klasického westernu,přenesené do modernější doby. ()

Blutmeridian

Na hranicích s Mexikem, v zemi prosáklé krví, se z lovce stává lovná zvěř, z vraha posel spravedlnosti a ze strážce zákona bezmocný divák. ()

RadaRAW

4 Oscary: Nejlepší film, Režie, Herec VR - Javier Bardem, Scénář Musím říct že všechny čtyři dostal zaslouženě poněvadž se jedná o technicky dokonalý film. ()

Bednaa

No country for old men je drsnej chlapáckej film, u kterýho si večer otevřete pivko a užijete si ho s tátou nebo s kámošem. Ten casting je skvělej. Takhle to má vypadat, když se sejdou jedni z nejcharizmatičtějších herců a nejosobitějších tvůrců hollywoodu. Coeni s McCarthym vytvořili svět který neodpouští, na nikoho nečeká a kde je největší spravedlností náhoda. A mrazí z toho až na prdeli. Z Bardema budu mít strach ještě ve třiceti. ()

Xmarc

Co mně z filmu nejvíce utkvělo v hlavě, je rozhodně téměř dokonalý záporák Javier Bardem. Ten jeho výraz a styl byl opravdu super. A jak si tahal s sebou pořád tu svoji "sifonovou bombičku", kterou odstřeloval (nejen) zámky dveří jako nic, to byla opravdu stylovka nejvyššího kalibru! :-) ()

Bogrant

Tento film nie je pre každého. Je dosť atypický a napriek prostrediu, klobúkom, dlhým vlasom či fúzom a šerifom, rozhodne nečakajte žiadnu westernovú prestrelku, ale skôr nervydrásajúcu krimi, ktorá človeka nechá i nenechá chladným a pri ktorej si nemôžete byť ničím istý. Herci bravúrni, Bardem neopakovateľný. S bratmi Coenovcami som ako na vážkach, raz áno, inokedy nie. V tomto prípade áno, ale či práve toto bude film pre mňa, ťažko povedať. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014

Denis Villeneuve se v poslední době blýskl dramatem Zmizení a mysteriózní hříčkou Nepřítel, jeho další film tedy nebudí zrovna malá očekávání. Na co se máme začít těšit? Kanadský režisér se rozhodl… (více)