Na Oscara nominovaný Will Smith se představuje v akcí nabité komedii jako Hancock - sarkastický, nedoceněný a životem zkoušený superhrdina, který upadl v nemilost veřejnosti. Když neochotně přistoupí na návrh idealistického publicisty Raye Embreyho (Jason Bateman), aby změnil svou image, jeho život i pověst povstanou z popela a svět se zdá být zase v pořádku. Dokud nepotká ženu (držitelka Oscara Charlize Theron) s podobnými schopnostmi a klíčem k jeho temné minulosti... (HBO Europe)

Cortesz

Rozhodně jde o výjimku v žánru a mohla z ní být skvělá až kultovní podívaná, ale to mi nesměli tvůrci asi tak ve třetí třetině z filmu udělat to co udělali. První čtvrtina je akční, vtipná kdy opilý Hancock chytá zločince tím, že vše demoluje, druhá čtvrtina byla také obstojná kdy jde Hancock do sebe a stává se z něj superhrdina, v tu chvíli tam měli dát nějakého silného záporáka a udělat na konec skvělou akci s polapením jistého záporáka, ale to ne tvůrci do toho začli motat milostnou zápletku, která filmu ubrala 2 hvězdy. Jinak co se týče Bergovy režie tak o tom se tu hehodlám bavit, ta je prostě skvělá, tak i kamera a triky jsou famˇozní, nevšiml jsem si žádně chyby, Will Smith je opět takový jakého všichni chceme: hustej, hláškující atd. Charlize Theron to zde nesmírně sluší. Škoda poslední půl hodiny ta zkazila celej dojem z filmu. ()

BUFUU

Naprosto skvělá první polovina. S postupem času a zlepšováním Hancockovy morálky dochází ke zhoršování kvality snímku. Přesto Hancockovi dávám 4*, už jenom za hlášku: "I dont even remember that.." "Greenpeace does. Walter does." ()

wef

Bohužel velmi průměrný film, a to i mezi popcorňáky, triky nic moc, jenže to by vůbec nevadilo, nebýt opravdu otřesného scénáře. Ze začátku si říkáte "to je teprve rozjezd", a to dost slušný, vše tomu nasvědčuje, jenže když to začne jít víc a víc do mínusu, začnete vrtět hlavou a divíte se, že něco takového vůbec pustili do kin. Potenciál to mělo velký. Škoda. ()

Quendi

Po dlouhé době jsem se zase u komedie nasmála. A za to jsou tři hvězdičky, protože za zbytek se už nic moc dát nedá. Jakmile to skočí na příběhovou linku o Hancockovu původu, tak je to v pytli. Jde to do háje od přesně určeného okamžiku - Charlize prohodí Willa barákem. Asi to měl být tradiční dechvyrážející zvrat, na které se dneska ve filmech tak strašně hraje. A já věděla, že to je obrat o sto osmdesát stupňů, který se mi fakt nelíbí a přesně v tom duchu to i pokračovalo. Protože pak už to nebyla žádná legrace a na slušné drama to zase bylo trochu papírové. Nejvíc mě ale překvapilo, jak hrozně vypadá Will Smith, když se oholí a navleče do pseudosexy kostýmu...bože, to byl ten zázrak, který byl před diváky tajemně schováván v krabici se slovy - "Až tě zavolají do akce"? ()

Blackburn8

Skvělé, akční, vtipné nevím jak vám ostatním ale mě se Hancock opravdu libil.Hodně jsem se na tento snímek těšil a zklamán nejsem.Smith to zahrál fakt perfektně, dal bych 4, ale jelikož je Smith jeden z mích nejoblíbenějších hercu tak 5. ()

Bigfuckman

Pěkná ptákovina jak se sluší a patří. Přijde mi, že už nemají v Američce co točit, že jim chyběj nápady, tak točej takovýhle blbosti. Efekty dobrý, ale nic víc v tom nehledejte. A zajímal by mě ten konec v titulkách, kde všichni mluvili jinak než anglicky, z čehož jsem usoudil, že se nachází na neanglicky mluveném uzemí. Jen mě tam nepasuje ta policejní patrola s new yourkskými nápisy policie. ()

vlKousek

Nevím, čekal jsem asi moc a dostal opravdový NIC MOC. Jako příběh je vážně jedno velké klišé se vším všudy i při dobrém hereckém obsazení!! tak možná 50% a to ještě ani ne.... ()

Landier

Je to nemastné, neslané... Will v kostýmku vypadá snad ještě hůř než jím zmiňovaní homo hrdinové a během celého filmu vás několikrát napadne, to měl být dražší předfilm k nasledujícímu seriálu? Film má spád, ne že ne, ale často je v nejlepším doslova useknut onou sekyrou na zdi. Ze sympatického hrdiny, který všechny zachraňuje, ale mínění lidí mu je přitom kdesi (mimojiné nejlepší dějová linka celého filmu, které se však po 30 minutách už nedočkáte), se tak během okamžiku stává doslova kající se trouba, (nikdo neví proč, snad svědomí?) a v oněch krkolomných převratech se film opíjí zbylých 60 minut ... ve zkratce : další superhrdinka doslova oslým můstkem násilně vcucnutá do děje, rádoby apokalyptický předkonec a doslova plitký konec, který asi měl navodit dojem dovršení díla.... takže známý bonmot - neurazí ale ani nenadchne - dobrých 40% a 3* PS: ještě že Peter Berg ve svých 5 vteřinách slávy v tomto filmu (scéna při "umírání Ch. Theron), nevyběhl s vrčící motorovou pilou (CH. Hope) ()

Burrows

Myšlenka a následná realizace Hancocka jako superhrdiny, jehož jedinou zálibou jsou ženský a whisky a s tím související náslendá opice, tu ještě nebyla. Počátečních 20 minut je výborných - Hancock, zachraňuje a především ničí (dokonce i svůj přívěs), zodpovědnost žádná, ale poté dochází k výrazné změně a děj se ubírá jiným směrem než tím, kterým začal (neříkám směrem horším). Slušná akce, tvrďácký hlášky, destrukce a láska. Problém je v tom, že celý film je nedotažený. Škoda, že potenciál, který Hancock bezpochyby měl, se nevyužil tak, jak bych si přál. A Will Smith je jedním z nejvíc "cool" herců současnosti, to mně nikdo nevezme. ()

JardaBauer

Velmi sympatická oddechovka, při které vám hodina a půl života uteče až neuvěřitelně rychle. Celý film samozřejmě táhne už prvních minut Will Smith. Škoda, že si Petr Berg před natáčením neujasnil jaký film chce natočit, protože skoky od jednoho žánru k druhému Hancockovi moc nesluší. A už vůbec mu nesluší prostřihy akčních scén s pohledy na spícího Johna Hancocka nebo schůzku s managementem firmy. Kdo viděl trailer, nemusí se v podstatě na první komediální půlku ani koukat. V podstatě vás nemůže překvapit nic, co by nebylo v traileru. Druhá polovina rozjede celkem slušnou podívanou, která vyvrcholí v brilantní scéně v nemocnici a pak nesmyslně skončí jako nějaký pilot pro budoucí seriál. Jediná věc, kterou ve filmu absolutně nemůžu vytknout, je Charlize Theron, která je prostě úžasná. Nakonec tedy jasné zklamání, mohl to být výborný film. ()

Santic

Call me a asshole... one more time. Z nějakého, tehdy neznámého, důvodu jsem se držel od Hancocka dál... Možná to je proto, že nějak extra nemusím W. Smithe, možná proto, že mě trailer nijak zvlášť nenadchnul... Ovšem jednoho večera jsem si řekl, že tomu přecijen dám šanci a zkouknu... Kdybych zkouknul něco jiného, možná udělám lépe... Prvních 40 minut sice byl ve stylu přehršle, opravdu zábavných, akcí ve stylu 4*, ovšem to co následovalo mi srazilo požitek o 1*... Opravdu se z něj musel stát americký superhrdina tolik moc toužící po lásce a uznání? Bohužel, nejspíš ano... A bohužel je to jen za 3* ()

ab.dul

V průběhu filmu se střídají žánry, které jsou jakoby každý zvlášť, odděleně... Celý film přechází z tvrdé akční fantazy, superhrdinství do romantické komedie s krásným happy endem. To mě tak trochu překvapilo a zdálo se mi to divné, ale celkový dojem z filmu je dobrý. Film pro děti i dospělé, co milují komiksy. ()

Ivoman

Velká očekávání a o to horší po shlédnutí. Skvělá možnost jak zlidštit superhrdinu, ale udělat z něj úplnýho alkoholika a lůzu fakt nemuseli. Scéna, kdy Hancock zachraňuje policistku z přestřelky mě připadala jak vystřižená z jinýho, daleko lepšího filmu, byla tam akce, trikově působivé, hudba bombastická, ale byl to jen ostrůvek v moři keců a klišé. ()

Jaromír

Konečně film o superhrdinovi, kde je cítit znatelný pokrok :). Film má hlavu a patu, pěkně se zasmějete, slzu uroníte. Čekal jsem pěkný klasický kýč, a dostal velmi dobrý film. Doporučuji každému. Hobo superman je klasa :) ! ()

KaZbunda

Nechápu, jak mohl někdo takhle zmršit film, který mě ve své první půli tak dostal. Jakmile začne Hancock sekat dobrotu, je po zábavě. ()

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (více)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí

27.08.2009

Faraón Will?

Faraón Will?

09.09.2008

Zkuste si představit Willa Smithe v historickém eposu. Že to nejde? Že je fajn, když trousí hlášky v současných kulisách? Asi je nejvyšší čas začít si zvykat na změnu. Willův vysněný projekt The Last… (více)