Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

klaranapoli

O-ou. Tak tohle se nepovedlo :( Mám tyhle Bondovky fakt ráda. Casino i Skyfall byli skvělé, ale u tohohle jsem se mohla ukousat nudou. Strašný, už nikdy víc. ()

Marnotrat

O filmařině toho moc nevím ale s LSD nějaké zkušenosti mám...a jestli ten kdo měl na starosti střih říká že on ne, tak kecá. U jiných akčních filmů jsem ochoten lecos odpustit, přeci jen se většinou jedná o podívanou v pravdě duchaprostou tady mě ale rozčilovalo úplně všechno, od debilních herců, debilního scénáře až po debilní kameru... Bondovky jsem měl vždycky rád pro jejich osobitost a pokud z ní udělají prostou akčňárnu, měla by být ta akce alespoň vidět....žel ani to se tady nepovedlo. ()

house336

Jednou za čas mám najednou odvahu se na to podívat znovu, jestli jsem mu náhodou neukřivdil a... ani omylem. To, že některé triky mi přišli trochu nedotažené, to má každý Bond posledních dvacet let. Ale fakt, že Daniel Craig byl asi jediná sympatická osoba v celém tomto šíleně nudném trháku je ubíjející. Ani bondgirl, ani hlavní záporák, což do jisté míry není úplně jasné. Amalric prostě byl tak děsně nevýrazný, že mohl být radši nahrazen většinou českých herců, aby dosáhli na "kvalitu", kterou nám ukázal. ()

ohinek

Nikdy jsem si až tolik nevyžíval v Bondovských manýrech typu: Vodka+Martini, Bond, James Bond atd, a bude to nejspíš důvod, proč jsem měl z Brosnanových filmů tak rozporuplné, i když ještě koukatelné pocity, proč jsem nikdy neviděl nějakou bondovku s Connerym, proč je mi Lazenby jen k smíchu, proč tak nesnáším bondovky s Moorem a Daltonem a proč se mi Casino Royale hodně líbilo. Ovšem pokud se James Bond promění v obyčejného chladnokrevného zabijáka, je něco špatně. Ve filmu jsou všeho všudy dvě scény hodné James Bonda, jinak QoS ze 100% těží z Casina Royale od první minuty až do té poslední, a nebýt toho, byl by to i navenek jenom nadprůměrný akční film, kterým je takhle jenom pod tou nálepkou. P.S. Skyfall to je jiná liga!! ()

Bilbo.cz

Uvažuju, jestli můžu napsat, že to je nejhorší bondovka, kterou jsem zatím viděl. Myslím ale, že nemůžu, protože tohle pro mě, stejně jako všechny ostatní díly s Craigem, není bondovka. Jenže narozdíl od Skyfallu, který je jakožto film sám o sobě vynikající, se Quantum of Sallace opravdu nepovedlo. Děj je nepochopitelný a roztěkaný (přiznávám ale, že už je to nějaký pátek, co jsem viděl Casino Roayle, na které Quantum navazuje), režie se soustředí na nepodstatné drobnosti a zásadní dějové posuny jsou obvykle jen lehce naznačeny, nic není pořádně vysvětleno. Konec pak příjde zničeho nic dřív než by kdokoliv očekával. Z Jamese Bonda tak jak ho mám rád nezůsztalo vůbec nic. Craig jakkoliv je charismatický, tak mu chybí šarm a elegance, kterou se má Bond vyznačovat. Vše je sooustředěno na pár akčních scén, které jsou navíc strašně nepřehledné a na napětí vyvolané tím, že Bond je neustále z něčeho obviňován, což k němu taky nesedí. Navíc zde kromě videohovorů z kanceláře M není žádné agentské supervybavení a aby James za celý film vystřídal asi pět různých aut, z nichž nejzajímavější je Range Rover je skoro znesvědcující. Dávám dvě hvězdičky, ani sám nevím za co. ()

Woyczek

Agent 007 Miloš "Craig" Zeman, jemuž neodolá žádná žena ani láhev, nám tentokrát přiváží Kvantum Siláže a to až z daleké Bolívie. Škoda, že kromě té siláže ve filmu nic jiného není. Fňuk :-( ()

Bohdy67

Po velmi dobrem casinu spise zklamani... QS neni vylozene propadak,ale jelikoz uz Bondu bylo vic jak 20 je s cim porovnavat a film proste na sve starsi bratricky nestaci... Komu sedl Craig jako Bond nebude zklaman, kdo ho nemel rad po Casinu,ten se do nej tady urcite nezamiluje 63% ()

Vladimus

Ďalší z novej série mierne nadpriemerných akčných filmov s hlavným hrdinom, ktorý sa volá James Bond, ale s kľudom by sa mohol volať aj inak... nejak tuctovejšie, aby nikoho zbytočne neklamal. Zábavnejšie ako Casino royale, ktoré po parádných akčných sekvenciách upadlo do nudnej a naťahovanej druhej polky. Craig v pohode, ale trochu škoda mrhať ním na ďalší takýto akčný film, radšej keby bol ten nový Bond. Kurylenko zlatá žienka pod pazuchu. Zábavné. 75%. ()

Beata

James Bond: uhlazený, elegantní, vtipný altruista x Daniel Craig: chladný, sobecký, idiotický egoista Jakožto akční film to není úplně to nejhorší, co znám, ale obsadit Craiga do role Jamese Bonda je vážně ubohost. Copak to nikdo jiný nevidí? ()

zeromen

Quantum patří beze sporu mezi nejhorší bondovky které zatím natočily, film nemá téměř nic společného s bondovkami, snad jen M a krásnou Bond Girl Olgu Kurylenkovou . Toť vše. ()

Jekyl

Rozhodně slabší než předchozí Casino. Má to světlé chvilky (scéna v koloseu), ale jinak mi přišlo, že to producenti trošku odflákli. Nicméně je to Bond, James Bond a když je člověk fanda téhle série, tak to celkem bez problémů zkoukne a klidně i vícekrát. Zážitek ale nebude takový jako v jiných skvělých dílech. ()

gizi

Hned úvodní předtitulková scéna ukazuje prázdnotu tohoho filmu. Má to být akční honička, ale jednak nehraje ve filmu žádnou roli a druhak díky opravdu důkladnému střihu z ní vidíme jen takové kousky, které nás nenechají na pochybách, že je to vše jen vyumělkované nic a já se už nudím (jen jsem si vpomněl např. na jednu honičku Belmonda nebo McQueena a to byly aspoň honičky, kde divák něco viděl!). Střihač opravdu šílel, takže se na film chvilkami vůbec nedá dívat (slyším ty nesouhlasné hlasy, jak je to skvěle akční, jak je to moderní...). Hudba v celém filmu ani jednou nepřipomene Bonda, jde o zcela klasickou tuctovou hudbu dělanou na běžícím pásu. Divák navíc 2/3 filmu vůbec neví, co se děje, o co jde, takže jen kouká a čeká, co se z toho vyklube. A ono se toho nakonec nic moc nevyklube. Přiznávám, poslední třetina se trochu zklidní a je chvíli koukatelná. Závěrečné bum bum hotelu v poušti (počkat, to není ještě závěr, ještě to chce dodatek) je ukázkou opět jedné velké nepovedené nudy. Kritiky bylo dost, přes to všechno aspoň jedno pozitivum: tento Bond má jen lehce přes 100 minut, takže se to dá vydržet. 50% a kdybych dal 2*, asi by to bylo příliš kruté, takže 3* s odřenýma ušima. Viděno podruhé 19.9.2015. ()

Lukkyn

Mnohem méně přehlédné než Casino Royale a budu se opakovat , ale Craiga a jeho pojetí Bonda jsem si oblíbil až za Mendese a jeho dvou posledních kousků. Přesto jsem si Casino Royael i Quantum of Solace pustil znovu a s odstupem času to hodnotím lépe , než v době , kdy mi sebrali mého oblíbence Brosnana a dali mi suchého,Bonda bez hraček šarmu a šmrncu!!!!Každopádně Casino bylo jednoznačně o level výš. Quantum mělo navazovat a to je možná problém. Všechno je málo pravděpodobné, značně nepřehledné a bez jakékoliv scény , která by mi vyrazila dech a vryla se mi do paměti. Ještě , že přišel Mendes a v mých očích Bonda oživil!!!!! ()

I.ball

Docela mě překvapilo, že někteří zde hovoří o QoS jako o "komorním" filmu a vyzdvihují film předešlý. Podle mě je to právě naopak. A co víc, konečně vidíme Jamese, který ví, co chce, a jde za tím, aniž by se ohlížel nalevo nebo napravo. V tomto se nejvíce podobá prvním bondovkám s Connerym. Nečiní tak se šarmem a elegancí, nicméně dnešní divák by u prostého juda a Walthera PPK nevydržel. A konečně zmizela i romantika, která v bondovkách nemá co dělat. Já jsem mnohem spokojenější než s casinem. 80%. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter